Asma Kilit

Gösterilen sonuç sayısı: 24

FİLTRELE
Göster 24 48

Asma Kilit Meşem Kısa Gri 32mm

4,54 

Asma Kilit Meşem Sarı 32mm

6,08 

Milsan Mil Menteşesi No:18

5,90 

Beşel Yaprak Menteşe No:5

8,73 

Asma Kilit Meşem Kısa Gri 25mm

3,54 

Asma Kilit Meşem Sarı 20mm

4,13 

Asma Kilit Meşem Sarı 25mm

4,45 

Asma Kilit Meşem Kısa Gri 38mm

5,43 

Asma Kilit Meşem Kısa Gri 50mm

17,82 

Asma Kilit Meşem Sarı 38mm

6,96 

Asma Kilit Meşem Sarı Uzun 32mm

13,28 

Asma Kilit Meşem Sarı Uzun 50mm

23,60 

Asma Kilit Meşem Kısa Gri 63mm

26,26 

Asma Kilit Meşem Sarı 50mm

21,71 

Asma Kilit Meşem Sarı Uzun 38mm

15,34 

Asma Kilit Meşem Sarı Uzun 63mm

33,34 

Asma Kilit Meşem Uzun Gri 32mm

10,03 

Asma Kilit Meşem Kısa Gri 75mm

38,47 

Asma Kilit Meşem Sarı 63mm

30,92 

Asma Kilit Meşem Uzun Gri 38mm

12,27 

Asma Kilit Meşem Sarı 75mm

43,42 

Asma Kilit Meşem Uzun Gri 50mm

20,06 

Asma Kilit Meşem Uzun Gri 63mm

28,91 

Çelikel Sandık Askısı 30 cm ( 6 adet )

19,94 

Asma Kilit

Asma kilit yani diğer adıyla padlock çeşitli alanlarda üzerinde bulunan yarım halka şeklindeki kısmın deliklere geçmesiyle kilit edilmek için üretilmiş bir alettir. Asma kilitlerin birçok kullanım alanları ve farklı türde boyutları vardır. 

Asma Kilit Modelleri

Asma kilit modelleri birçok şekilde üretilir. Asma kilitler kalitesine göre üretim malzemeleri farklı olabilir. Demir, pirinç, krom ve alüminyum malzemelerinden üretilen asma kilitlerin fiyatları, markalara ve malzeme kalitesine göre değişir.

Asma kilit çeşitleri arasında birçok model mevcuttur. Bu kilitler genel olarak:

 • Şifreli asma kilit
 • Oval kayar pimli asma kilit
 • Pvc kaplamalı asma kilit
 • Krom kaplı asma kilit,

gibi farklı şekillerde üretilirler. Kullanım amacına göre üretilen birçok çeşit vardır. Kendiniz için en uygun asma kilidi belirlemeli ve ona göre satın almalısınız. Ayrıca asma kilidi kullanacağınız alanın ölçülerine göre asma kilit seçmeniz gerekmektedir.

Kilit Aparatları

Asma kilit aparatı ve birçok aksesuarı mevcuttur. Bunlar yaygın olarak kapı kilidi olabilir. Kapı kilitlerinde asma kilit kullanabilmek için bu aksesuar, kapılara monte edildikten sonra asma kilitler ile kilitlenebilir. 

Bu aparatlar çeşitli malzemelerden üretilebilir. Bu malzemeler genellikle demirden olsa da pirinç ve krom gibi alaşımlardan da sıkça üretilir. Bu noktada bu alaşımların paslanmaz olmasına dikkat edilmelidir.

Asma Kilitleri Açmak

Asma kilit nasıl açılır derseniz, o kilit için özel olarak üretilmiş anahtarlar vardır. Bu anahtarlar yardımıyla asma kilitler sayesinde istediğiniz yeri kolayca kilitleyip, anahtarı ile açabilirsiniz. Tabii çalınmalara karşı dayanıklı olması açısından asma kilitlerinin dayanıklı malzemelerden üretilmesi gerekmektedir.

Asma kilit açma yöntemleri arasından en güveniliri anahtardır. Lakin eğer anahatrınızı kaybettiyseniz çeşitli kilit açma yöntemleri mevcuttur. Lakin eğer anahtar kilit içerisinde kırıldıysa, kesici makineler yardımıyla kilidi açabilir veya anahtarı kırabilirsiniz. Bu kesici aletler avuç içi taşlama makinesi olabilir. Bu makine sayesinde kilit halkası güvenle kesilir ve asma kilit açılır.

Asma kilit nasıl kırılır derseniz çözümü gayet basittir. Uygun fiyata satılan çok fazla dayanıklı olmayan lakin elle kırılması imkansız olan asma kilitleri iki adet İngiliz anahtarı kullanarak kolayca açabilirsiniz. Tabii bu yöntemi anahtarınızı kaybettiğiniz taktirde kullanmanız tavsiye edilir.

Asma Kilit Takı Olarak Kullanılabilir Mi?

Asma kilit kolye olarak da üretilir. Bu kolyelerin takı amaçlı kullanılır. Bu kolyeler çeşitli alaşımlarla üretilebilirler, altın, gümüş ve bakır ile çoğunlukla üretilmiştir. Bu kolyelerin çeşitli anlamları olduğu düşünülse de genellikle kozmetik amaçlı üretilen bir takıdır. Bir asma kilit ve anahtarı şeklinde de satışları yapılır.

Asma Kilitler Ebatları Standart Mı?

Asma kilit ölçüleri standart değildir ve kullanım alanına göre belirlenmelidir. Asma kilitleri satın almadan önce, kilitlemek istediğiniz yerin ebatlarını belirlemelisiniz.  Bu ölçülere göre kilit düzeni seçerken malzeme kalitesine de ayrıca dikkat etmelisiniz. Piyasa çokça dayanıksız ve kalitesiz kilit düzenekleri mevcuttur. Bu malzemeler kilit göbeği kırılmaması için kaliteli malzemelerden üretilmelidir.

Asma kilit menteşesi farklı ölçülerde üretilir. Ortalama bir menteşenin boyutu 25mm’dir. Menteşe tam açıldığında ise 95mm olabilir. Menteşe almadan önce kullanım alanının ölçüleri alınmalı ve ona göre asma kilit menteşesi satın alınmalıdır.

Kilit Çeşitleri Nelerdir?

Kilit çeşitleri ise:

 • Cam Kapak Kilitleri.
 • Çekmece-Kapak Kilit Ağızları
 • Elektrikli Kilitler.
 • Kapı Kilitleri. 
 • Oda Kilitleri. 
 • Silindirli Kilitler. 
 • Makaralı Silindirli Kilitler. 
 • Sürme Kapı Kilitleri. 
 • Tirajlı (Demir Kapı) Kilitler.
 • Silindir kilit çeşitleri

Gibi birçok kilit modeli mevcuttur. Kilit fiyatları üretildiği malzeme çeşitlerine göre ve markalara gire sabit değildir. Ancak standart kilitlerin fiyatları gayet ucuzdur. Birçok kilit modeli piyasada mevcuttur. Kapı kilitlerinden farklı olarak kullanılması için tasarlanan asma kilitleri piyasada çokça üretilmiş çok amaçlı kilitlerdir.

Şantiye Sahalarında Asma Kilitler

Şantiye alanlarında çalışan işçiler dolaplarını kilitlemek için genellikle asma kilit kullansa da şifreli dolaplar da şantiye sahalarında kullanılabilir. Ayrıca şantiye alanlarında alet çantalarından malzemelerin ve alet edevatların kaybolmaması için çeşitli kilitler kullanılabilir.

Şantiye malzemeleri satın alınabilen dükkanlarda birçok kilit modeli mevcuttur. Alet çantaları için genellikle asma kilitler kullanılır. Ancak farklı kullanım alanları için diğer modeller tercih edilir.

İnşaat Alanında Kilit

İnşaat sırasında kapılar için kilitler sipariş edilebilir. Kapı kilitleri kapı modellerine göre değişebilir. Bu kapılar günümüzde gelişen teknoloji sayesinde artık daha güvenilir ve daha çok koruma sağlayan malzemelerden üretilir. Bu kapılar kendilerine has kilit sistemleri ile bireylere daha fazla güven verir.

İnşaat alanlarında çalışan işçilerin önce iş kazalarını önlemek amacıyla çeşitli önlemler alması gerekmektedir. İş güvenliği konusunda bu gibi önlemler işçilere verilir. Ayrıca kişilerin bireysel eşyalarının korunması için, kesinlikle kişisel eşyaları kilitlenmelidir. İnşaat alanlarında kişisel eşyalar çoğunlukla dolaplara konulduğu için asma kilit bu dolaplar için uygun bir modeldir.

Asma Kilit Nerelerde Kullanılabilir

İnşaat malzemeleri sipariş edilirken alet çantaları için ayrıca asma kilit gibi çeşitli kilitler alınabilir. Bu kilitler şantiye ve inşaat alanlarında çalışmalar sırasında herhangi bir malzemenin kaybolmaması için önemlidir. İşçilerin herhangi bir malzemesi kaybolması durumunda alet çantasında yedeklerinin olması da önemlidir.

Hırdavat ürünleri satılan dükkanlarda genellikle çeşitli kilitler bulunur. Asma kilit gibi piyasada birçok kilit modeli bu dükkanlarda satılır. Ancak piyasada fazlasıyla ucuz kilit bulunmaktadır. Hem anahtarları dayanıksız hem de kilitler ucuz malzemelerden üretilir. Bu noktada satın alırken ürünün kalitesine ve dayanıklılığı göz önünde bulundurulmalıdır. 

Hırdavat Malzemeleri Toptan Olarak Satılır Mı?

Çeşitli hırdavat malzemeleri toptan olarak bu gibi dükkanlardan sipariş edilebilir. Kilit işleri yapan kişilerden inşaat firmalarına toptan satışlar daha uyguna gelmektedir. Şantiye malzemeleri toptan olarak çeşitli firmalar tarafından, şantiye sahalarına ulaştırılabilir.

Bu yönde birçok firma hırdavat malzemeleri ve asma kilit gibi ürünleri şirketlere toptan olarak temin edebilir. Tek seferde toptan sipariş edilen bu ürünler normalden daha uygun fiyarlara mal olabilir.

Nalburlar Kilit Temin Edebillir mi?

Nalbur ihtiyacınıza göre çeşitli kilit modelleri sunabilir. İhtiyaç alanınıza göre seçtiğiniz kilitlerin önce kalitesine sonra güven sağlayabilirliğine dikkat etmelisiniz. Nalbur İstanbul ilimizde de bu yönde faklı ürünleri temin edebilir. İsteğinize göre size bunları toptan olarak ulaştırabilir. Nalbur toptan olarak satışlar da yapabilir. Bu size maliyet açısından daha uyguna mal olur.

Asma Kilit Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Asma kilit fiyatları kullanım amaçlarına göre değişebilir. Asma kilitleri çok pahalı ürünler olmasada bazı türleri yüksek fiyatlara satılabilir. Ayrıca asma kilitlerin şifreli olan türleri de üretilir. Her bir asma kilit türü için farklı fiyatlandırmalar yapılabilir. Ayrıca marka ve modeller de kilitlerin fiyatlarını etkileyebilir. Ancak en nihayetinde standart kilitlerin fiyatları gayet uygundur.

Asma kilit maliyetlerini, kilit yapımında kullanılan hammaddeler değiştirebilir. Bu hammaddelerin kalitesi ne kadar artarsa fiyatlar da o oranda artar. Bu kilitler valizlerden ufak çantalara, alet çantalarından dolaplara birçok alanda kullanılır ve piyasada birçok türü bulunmaktadır. Şifreli olan asma kilit türü daha çok tercih edilir. Estetik görünümü nedeniyle şifreli kilitler, diğer asma kilitlere göre daha çok satılır ve bu oranda üretilir.