Nalburiye Malzemeleri

115 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

FİLTRELE
Göster 24 48

Dekor 1084 Eksport Kalorifer Rulo 10 cm

9,44 

Saten Rulo 25 cm

29,44 

Yağlı Boya Fırçası 60 mm

67,24 

Yağlı Boya Fırçası 80mm

90,99 

Apaz Gres Pompası 500cc

75,99 

Kule Vinç Kancası

149,27 

Plastik Huni Eltos Süzgeçli

22,72 

İZELTAŞ Bijon Anahtarı 4’lü İstavroz Tipi Dört Kol 17-19-21-23 MM

111,81 

Çırpı İpi 400 Gram İnşaat İpi

10,07 

Fukar Gres Pompası 300cc

66,49 

Kendo Akü Takviye Kablosu 150 Amper

81,42 

Abaylar Keser

106,73 

Arj PVC Boru Kesme Makası OTOMATİK 42 mm

40,25 

Bagaj Lastiği Çengelli Eltos

10,12 

Çamaşır Kurutmalık Triplex Tower Kurutmalık Kanat KT-661

322,25 

Kanat 3 Katlı Çamaşır Kurutmalık KT-662

274,49 

Çamaşır Kurutmalık Goldline Kapı Arkası Kurutmalık Kanat KG-691

111,55 

Çamaşır Kurutmalık Duvara Monte Proline Kurutmalık Kanat KP-692

102,01 

Çamaşır Kurutmalık Boncuklu Massıma Twin Eco Kurutmalık MML-655

240,98 

Çamaşır Kurutmalık Massima Triplex Lux Kurutmalık MTL-652

352,82 

Massima Mega İki Katlı Çamaşır Kurutma Askısı MM-650

223,43 

Ütü Masası Novelty Max 40×122

272,13 

Ütü Masası Kanat Deluxe KD-800

275,34 

Ütü Masası Kanat D-Max (KDM-803)

361,95 

Ütü Masası Kanat Crown KC-803

265,28 

Ütü Masası Kanat Bella KB-802

224,78 

Bay-Tec Bi Metal Ağaç Ve Metal Tilki Kuyruğu Ucu Kemik

14,46 

Ütü Masası Belda Classic 38×115 Cm BC-765

160,23 

Ütü Masası Belda Eco 30×105 Cm BE-775

147,50 

Ütü Masası Belda Midi 34×110 Cm BM-770

149,91 

Bağ Testeresi Abay 30 Cm

38,23 

Pala Testere Abaylar 45 Cm

93,99 

Pala Testere Abaylar 50 Cm

98,83 

El Testeresi Abay No : 12

44,60 

Keser Sapı Ceo

4,43 

Saplı Keser Ceo

21,71 

Nalburiye Malzemeleri

Nalburiye malzemeleri birçok ürünü içerir. Örneğin; çivi, çekiç, sinyalizasyon giysisi, çimento, elektrik bantları ve baretler gibi iş güvenliği kapsamında ürünler olmalıdır.

İnşaat Alanında Nalburiye Malzemeleri

Altyapı bakımına yönelik projelerin, yerel düzenlemelere tabi güvenlik gereksinimlerine uygun olması zorunludur. Bunların yürütülmesi de kalifiye ve profesyonel personeller tarafından tamamlanır. Örneğin; bir inşaat elemanı çalışırken, nalburiye malzemeleri listesi dahilinde olan kafa, yüz ve ayak koruyucuları uygun bir şekilde olmalıdır. Bunlar, baret ve aksesuarlar sınıfına giren; çene bağları, göz ve kulak koruyucu, toz maskesi, kaynak maskeleri ve siperlikler olabilir. İnşaat alanında gerekli Nalburiye malzemeleri:

 

 • İlk Yardım Setleri
 • Trafik Malzemeleri
 • İş Güvenlik Seti

Bunlar yasalar gereğince bir çalışma alanında eksiksiz bulunmalıdır. Nalburiye malzemeleri fiyat listesi dahilinde alınacak malzemeler toptan olarak temin edilirse daha uyguna gelebilmektedir.

Nalburiye Malzemeleri Bahçe ve Tarım Ürünleri

İnşaat alanı bir yapının konumu ile ilgili tüm faaliyetlerin yer aldığı bir arazi parçasıdır. Genellikle burada peyzaj özellikleri (bitki örtüsü, toprak koşulları, görünümler, vb.) profesyonellerin saha çalışmalarını yürütmesi için yeterli bir ortam sağlanmak üzere değiştirilir.

 

Ancak yapılacak değişiklikler için genel olarak bazı bahçe ve tarım aletleri kullanılabilir, özellikle tırmık ve kürek bu ürünler arasında en çok kullanılan araçlardır. Bahçe sınıfından olan nalburiye malzemeleri hortum ve toplama araçları, çalı fırçası ve tel gruplarıdır. En uygun ve çeşitlilik sağlayan nalbur İstanbul ilinde bulunuyor olması da muhtemeldir. Nalburiye malzemeleri toptancıları bu bahçe ve tarım malzemelerini kolaylıkla sağlayabilirler.

Genel İnşaat Nalburiye Malzemeleri

Altyapının bakımı ve inşası için profesyonellerin işlerin güvenli bir şekilde yürütüleceği bir alan oluşturması gerekecektir. Geniş anlamda endüstriyel yapılar, malların depolandığı veya imal edildiği her tür yapıdır. İnşaat malzemeleri bünyesinde son derece çeşitlilik taşır.

 

Binalar beş farklı yapı türüne ayrılabilir: yangına dayanıklı, yanmaz, sıradan, ağır ahşap ve ahşap çerçeveli. Yapı türlerine göre binaların yapımında kullanılan çeşitli nalbur malzemeleri vardır. Birçok nalbur toptan satış fırsatları sunmaktadır.

Tüm bu yapı malzemesi ürünleri bina inşaat projelerinde sıkça kullanılmaktadır. Buna ek olarak sık kullanılan nalburiye malzemeleri olarak çimento, demir, çivi, boya ve kablo gibi ürünlerden bahsetmek mümkün. Nalburiye malzemeleri satışı bu gibi malzemelerde toptan yapılırsa, daha uyguna gelmektedir ve maliyetleri de azaltmaktadır.

İnşaat Alanında Çok Kullanılan Çimento Nedir

Yüzeyde iki ana inşaat türü olduğunu söyleyebiliriz: bina yapımı ve endüstriyel. Binalar ve konut inşaatları, apartman daireleri, oteller ve apartmanlar gibi altyapılara atıfta bulunduklarında bazen birbirinin yerine kullanılan terimlerdir. Nalburiye hırdavat malzemeleri dahilinde çimento, diğer malzemeleri birbirlerine bağlamak amacıyla sabitleştirirken, aynı zamanda sertleştiren ve yapıştıran, inşaat için kullanılan bir bağlayıcıdır.

 

Çimento genellikle tek başına kullanılmaz, bunun yerine kum ve çakılları birbirine bağlamak amacıyla kullanılır. Çimento firmaları nalburiye malzemeleri olarak harç, kum, çakıl, beton da üretebilmektedir.

Şantiyede Nalburiye Malzemeleri

Şantiye için elektrik ve su nasıl temini, ısıtma sistemi, en yakın hastane, en yakın polis karakolu, en yakın itfaiye istasyonu ve ulaşım için kullanılacak bütün yollar gibi hem iş güvenliği hem de iş yönetmeliğince dikkate alınmalıdır. Nalburiye malzemeleri satan firmalar da yönetmeliklere uygun bir şekilde satışlarını gerçekleştirirler.

 

Bir şantiyede, akla gelebilecek her türlü ihtiyaç noktaları iyi tanımlanmalıdır. Ayrıca ihtiyaç dahilinde olan bütün nalbur şantiye malzemeleri eksiksiz ve güvenilir bir şekilde depolanmalıdır. Sıkça kullanılan nalburiye malzemeleri olarak bazı çivi çeşitlerinden bahsetmek gayet mümkündür:

 • İnşaat çivileri
 • Beton çivileri
 • Çelik çiviler
 • Nk Tip Çelik Çivi
 • Çivi Çakma Makineleri

 

Ayrıca yine sıkça kullanılan kalıp ve demir destek ürünlerine; demir bükme, tayrot milli, etriye, çiroz gibi ürünleri de ekleyebiliriz.

Şantiye Mobilizasyon Ürünleri

Her inşaat bölgesine ufak da olsa bir mobilizasyon alanı kurulmaktadır. Bu mobilizasyon alanı genellikle personellerin konaklaması amacıyla kurulmakta olup bazı ürünler sıkça kullanılmaktadır.

 

Özellikle şantiye kurulum alanında nalburiye malzeme listesi bu gereçleri kapsamaktadır. Bu mobilizasyon alanında şantiye battaniyeleri sıkça kullanılan araçlardandır. Kullanılan nalburiye malzemeleri:

 • Şantiye nevresimler
 • Şantiye ranzalar
 • Şantiye yatak çeşitleri
 • Tesisat malzeme ürünleri
 • Temizlik malzemesi ürünleri
 • Ofis ürünü

Bu ürünler genellikle personelin yaşamını ilgilendiren ürünleri kapsamaktadır.

Şantiye Alanında Güvenlik

Proje yöneticileri ve mühendisler tarafından faaliyetlerdeki tehlike ve risklerin analizinden sonra geliştirilen iş, sağlık ve güvenlik yönetim planının takibi, inşaattaki tüm çalışanlar için bir taahhüttür. Sağlık ve güvenlik eğitimini almış her perfonel kullanmaları gerektiği ekip malzemelerinin de farkında olur.  nalburiye malzemeleri arasında satılan maskenin, sahada kullanımı çok önemlidir.

 

Eğitimli bir çalışan maske, baret ve eldiven tedariklerine dikkat ederler. Bahsedilen enstitüler tarafından verilen sertifika, her ülkedeki yönetmeliğin yerini alması değil, bilgi toplamak ve inşaat işçilerinin aldığı riski azaltmak için standardizasyonu tamamlamak ve bu yönde çalışmak içindir. İnşaat sahaları arasındaki farklılıklara rağmen, güvenlik, sağlık ve tehlike alanlarında profesyoneller için bir dizi ortak en iyi uygulama vardır.

İnşaat Alanında Kişisel Koruyucu Donanım

Belirgin bir tehlike olmasa bile, tüm işçiler yanlarında temel koruyucu donanımlara sahip olmalıdır. İnşaat sektöründeki personellerin, çalıştıkları şantiyeye göre faaliyetleri sırasında ekipman kıyafetlerini giymeleri gerekir. Bu konuda farklı nalburiye malzemeleri vardır:

 • İşitme koruması
 • El koruması
 • Solunum koruma
 • Kafa koruması
 • Göz koruması
 • Ayak koruması

Çoğu inşaat sahası, en azından baret, eldiven, inşaat botları, koruyucu gözlükler ve yüksek görünürlük sağlayan sinyalizasyon yeleği kullanımını talep eder.  Mesleki eğitime ek olarak, işçiler şantiyedeki olası tehlikelerin farkında olmalıdır.

 

İnşaat Makine ve Ekipmanları

İskelelerden kaynaklanan kazalar inşaat güvenlik raporlarının başında gelir. Satılan nalburiye malzemeleri arasında merdiven önemli bir sırada yer alır. Her yıl binlerce işçi yaralanıyor ve birkaç düzine işçi ölümcül şekilde zarar görüyor. Bu nedenle, merdivenlerin yanı sıra iskelelerde düşmeye karşı koruma, güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için merdivenler önemlidir. Nalburiye malzemeleri fiyatlari bu ekipmanların kaliteleri ve markalarına göre farklı fiyatlar ile karşılaşılabilir.

Kontaminasyon nedeniyle düşme veya hasarı önlemek için eğitim ve ekipmanın yanı sıra, düzenli makine bakımı da güvenlik planının bir parçası olmalıdır. Vinçler, ekskavatörler, beko, buldozerler, yükleyiciler vb. gibi ağır ekipmanlar, inşaatta en yaygın kaza kaynaklarından bazılarıdır.

 

Hırdavat malzemelerinin son derece etkili, eksiksiz ve düzgün çalışması gerekmektedir. Bu tarz ekipmanlara hırdavat malzemeleri toptan satış yapan yerlerden ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda şantiye malzemeleri toptan satış yapan yerlerle de anlaşmak uygun olabilir.

 

İnşaat İşaretleri

İnşaat işaretleri genellikle altı farklı kategoriye ayrılır:

 • Yasak İşaretleri
 • Uyarı işaretleri
 • Güvenli Koşullar İşaretleri
 • Tamamlayıcı İşaretler
 • Zorunlu işaretler
 • Yangın Ekipmanı İşaretleri

 

Satılan nalburiye malzemeleri içerisinden olan inşaat işaretleri; kırmızı, sarı, yeşil ve mavidir. Üçgen, daire ve dikdörtgen gibi belirli şekilleri vardır ve her biri belirli bir harf büyüklüğüne sahiptir. Zorunlu işaretler genellikle mavi, uyarı işaretleri sarı, güvenli koşullar yeşil ve yangın ekipmanı işaretleri kırmızıdır. Yasak işaretleri, beyaz arka planda bir çapraz çubuk içinde bulunan kırmızı bir dairedir.

 

Nalburiye Malzemeleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Nalbur dükkânları günümüzde yaşam alanı bulunan tüm yerleşim yerlerinde rahatlıkla bulunabilen küçük dükkânlar ya da mağazalar halinde hizmet vermektedirler. Ev işlerinde, tamir ve tadilat işlerinde kullanılabilecek tüm yapı malzemesi ürünlerinin satışının yanı sıra güvenlik sağlayan birçok malzemeye de ulaşmak mümkündür. Nalburiye dükkânları artık yerini bu tarz ürün satışı yapan büyük mağazalara bırakıyor olsa da günümüzde çoğu kişi hala bu dükkânlardan istedikleri ürünleri almaktadırlar.

 

Nalburların toptan malzeme satışları için dükkânlarını ziyaret edebilir, daha makul fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. İnşaat yapılacak alanlar iç veya dış mekân olarak farklılıklar gösterebilmektedir ve mekânın durumuna göre belli bazı ürünlere, güvenlik sağlamak için birçok ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır. İç ya da dış mekân fark etmeksizin inşaat malzemeleri eksiksiz olmalıdır ve insan gücü kullanımına da uygun durumda bulunmalıdırlar. İnşaat yapılacak alanlarda kullanılması zorunlu bazı ekipmanlarda bulunmaktadır.