Paspayları

210 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

FİLTRELE
Göster 24 48

Gurbetçiler Redüksiyon Su Tutucu Başlığı 25mm 2000 Adet

1.194,75 

Çember Paspayı 40*200 300 Adet

878,14 

Gurbetçiler Tie-Rot Tayrot Tayrod Boru Başlığı 18mm (Huni Tip)

483,87 

Döşeme Paspayı 25 mm

327,45 

Gurbetçiler Tie-Rot Tayrot Tayrod Boru Başlığı 22mm (Huni Tip)

346,48 

Kancalı Paspayı 25 mm

1.075,28 

Yorum Plastik Saplama Tie-Rot Tayrot Tayrod Koruyucu Boru

260,93 

Döşeme Paspayı 30 mm

448,03 

Gurbetçiler Tie-Rot Tayrot Koruyucu Boru Başlığı 26mm (Huni Tip)

465,96 

Gurbetçiler Tie-Rot Tayrot Tayrod Koruyucu Boru 22mm

292,45 

Kancalı Paspayı 30 mm

1.164,88 

Yorum Plastik Tie-Rot Tayrot Tayrod Koruyucu Boru

269,22 

Döşeme Paspayı 20 mm

826,00 

Döşeme Paspayı 35 mm

476,71 

Gurbetçiler Döşeme Paspayı Açık Ay Tipi 20mm 2500 Adet

1.090,21 

Gurbetçiler Döşeme Paspayı Ay Tipi 20mm 3000 Adet

1.164,88 

Gurbetçiler Saplama Tie-Rot Tayrot Tayrod Koruyucu Boru 22 Ø29

853,06 

Gurbetçiler Tie-Rot Tayrot Tayrod Koruyucu Boru Başlığı 28mm (Huni Tip)

489,85 

Kancalı Paspayı 35 mm 1500 ADET

1.254,49 

Döşeme Paspayı 40 mm

451,62 

Gurbetçiler Ağır Norm Tipi Döşeme Paspayı 50mm

836,33 

Gurbetçiler Döşeme Paspayı Açık Ay Tipi 25mm 2500 Adet

1.284,36 

Gurbetçiler Döşeme Paspayı Artı Tipi 1500 Adet

1.971,34 

Gurbetçiler Kalıp Delik Tapaları / Konik Tapalar 22mm 1000Adet

358,43 

Gurbetçiler Paspayı Paralel Tip Plastik 20mm 500 ADET

388,29 

Gurbetçiler Tie-Rot Tayrot Tayrod Boru Başlığı 32mm (Huni Tip)

525,69 

Gurbetçiler Tie-Rot Tayrot Tayrod Koruyucu Boru 28mm

792,12 

Kancalı Paspayı 50 mm 1500 ADET

1.523,31 

Milpaş Norm Tipi Paspayı Döşeme Paspayı 25mm 1000 Adet

561,68 

Gurbetçiler Döşeme Paspayı Açık Ay Tipi 30mm 2500 Adet

1.344,09 

Gurbetçiler Döşeme Paspayı Ağır Norm Tipi 75mm 200 ADET

672,05 

Gurbetçiler Döşeme Paspayı Mandal Tipi 20mm

913,98 

Gurbetçiler Kalıp Delik Tapaları / Konik Tapalar 27mm

400,24 

Gurbetçiler Kalıp Delik Tapaları 9mm 2500 Adet

1.941,25 

Gurbetçiler Norm Tipi Paspayı Döşeme Paspayı 50mm 500 Adet

448,03 

Gurbetçiler Paspayı Paralel Tip Plastik 25mm 500 ADET

418,17 

Paspayı

Paspayı elemanı donatının herhangi bir parçasının sarkmasını önleyerek dökülme sırasında gereken beton kapsamını en aza indiren bir yapı elemanı olmasıyla dikkat çeken bir üründür.

Şantiye alanları doğrudan iş sağlığı ve güvenliği ekipmanlarıyla doğru orantılıdır. Ancak tek güvenlik malzemesi işçilere yönelik değildir. Bir binayı sağlamlaştırmak da yapı ara malzemeleri sayesinde olmaktadır. Birçok paspayı elemanı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında beton ve plastik paspaylar da mevcuttur.

Türkiye’nin şantiye tedarik merkezi Şantiyeciniz’de şantiye malzemeleri toptan satın alma seçeneğiyle inşaat sektörünün satın alma ezberini bozmayı hedeflemektedir.

Paspayı Elemanı Çeşitleri

Piyasada kullanılan malzemenin tipine göre farklı tiplerde paspayı elemanları vardır. Paspayı nedir sorusuna cevap olarak demirin altına koyulan bir ara eleman tanımı da yapılabilmektedir. Aralayıcılar, takviyeyi yerinde tutmak ve yapının kalıcı bir parçası haline getirmek için yerinde bırakılır.

Neden Paspayı Elemanı Tercih Edilmelidir?

Şantiye malzemeleri arasında bulunan bu plastik aralayıcılar ve çubuk destekleri betona iyi yapışmaz. Bu nedenle uyumlu malzemeler olarak kabul edilmezler. Bu uyumluluğun çoğu tek bir cümleyle açıklanmaktadır. Plastik mekaniktir ancak yapısal özellikleri uygun değildir.

Bu ürün yapı içinde daima yabancı bir unsur olarak kalır. Bunun nedeni ise beton kalıba döküldüğünde plastik ile arasında küçük bir boşluk oluşur. Plastik, betonunkinden 10 ila 15 kat daha fazla ısıl genleşme ve büzülme katsayısına sahiptir. Sıcaklık değişimlerine maruz kaldığında, plastik bu yüksek katsayıda genişlemeye ve büzülmeye devam eder. İnşaat malzemeleri arasında önemli bir üründür. Çünkü bu ürün demiri korozyona karşı korur.

Yüksek sıcaklıklarda plastiklerin erimesi de söz konusu olabilmektedir. Sonuç, korozif maddelerin beton ürünün dışından çelik donatıya ulaşması için boşluk yaratan ara parçalar ile dökülen beton arasında bir ayrım oluşturmaktır. Bu çeliğin ve nihayetinde betonun aşınmasına neden olur.

Betona buhar kürü uygulanırsa kürleme sürecindeki ısı, beton nispeten taze ve zayıfken plastiğin genleşmesine neden olur. Plastiğin maksimum sıcaklığına ve hacim genleşmesine ulaştıktan sonra, beton istenen mukavemete ulaşıncaya kadar sıcaklık bu seviyede tutulur.

Sertleştikten sonra, sonraki düşük sıcaklıklar plastiğin büzülmesine neden olur ve plastik ile beton arasındaki ara yüzde bir boşluk kalır. Şantiye gibi yapıların inşa edildiği alanlarda yıpranma payı göz önünde bulundurulması gereken bir maddedir. Plastik ara parçalar, betonun çok daha yüksek dirence sahip olduğu klorürler ve kimyasallarla temas ettiklerinde korozyona maruz kalırlar.

Paspayı elemanı diğer bir adıyla beton örtüsü anlamına da gelmektedir. İnşaat kurulum gibi insan yaşamını doğrudan etkileyen yapıtlar tasarlanırken güvenlik en önemli faktör arasına girmektedir. Paspayı inşaat alanlarında kullanılan bir yapı malzemesidir.

Paspayının tek görevini genellikle donatıyı korozyondan veya dış faktörlerden korumak şeklinde tanımlamaktayız. Ancak görevi bu kadar değildir. Donatı korozyonunu ve diğer etkileri önlemek için betona tam olarak gömülmesi gereken bir yapı elemanıdır.

Paspayı ile, genellikle her tarafta yaklaşık 2 ila 3 cm kapsama derinliğine ihtiyaç vardır. Böylece paspayı elemanı ile donatı yaklaşık 2 ila 3 cm kadar kaldırılır ve dökülen betonun kalıcı ve ayrılmaz bir parçası haline getirilir. Böylece donatının herhangi bir parçasının sarkmasını önlemekle beraber dökülme sırasında gereken beton kapsamını aza indirir.

Milpaş norm tipi döşeme paspayı 25 milimetre 1000’lik paket halinde inşaat kurulum gibi çalışma alanlarına sunulmaktadır. Bunun yanı sıra kırılmaması hedefiyle üretilen bu paspayı çeşidi plastiktir. Esnek bir yapıya sahip olan bu ürünün donatı korozyonunu önlemek için betona tam olarak gömülmesi kritik önem taşımaktadır. Montajı kolay olan bu ürünün 2 ile 3 santimetre arasında bir alana ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle oldukça kullanışlıdır. Bu sayede 2-3 santimetre kadar kaldırılan donatı, dökülen betonun bir parçası haline gelir. Ortaya sağlam şantiye sahasında inşa edilen binalar çıkarır.  Bu ürünün bir diğer özelliği ise donatının herhangi bir parçasının sarkmasını önleyerek beton kapsamını da en aza indirmesidir.

75 mm Döşeme Paspayı

250 adet seçeneğiyle yüklenici veya taşeronlara sunulan bu paspay modeli ise 75 milimetrelik bir çapa sahip olmasıyla dikkat çekmektedir. Esnek bir yapıya sahip olan bu paspayı donatının herhangi bir parçasının sarkmasını önleyerek beton kapsamını en aza indirmektedir. Bu sayede ortaya kalıcı binalar ve zarar görmemiş demirler çıkar.

Kaliteli bir plastik malzemeden üretilen bu ürün montaj konusunda diğer paspayı çeşitlerinin önüne geçmektedir. Bu nedenle paspayının yaklaşık olarak 2 santimetrelik bir alana ihtiyacı bulunmaktadır. Bu ürün, donatının herhangi bir parçasının sarkmasını önleyerek dökülme sırasında gereken beton kapsamını da en aza indirmektedir. Şantiye alanlarında kullanıma uygunluğu açısından da öne çıkan bir üründür.

Paspayı bir donatının herhangi bri tarafının sarkmasını önleyerek dökülme sırasında gereken beton kapsamını da azaltmaktadır. Bu nedenle esnek ve kırılmaz bir ürün olarak oldukça tercih edilmektedir.

50 mm Paspayı Seçenekleri

Mandal tipi döşeme paspayı 50 milimetre ebat seçeneğiyle kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu paspayı plastik olması özelliğiyle dikkat çekmektedir. Dökülen betonun sabitlenerek demirin zarar görmesini engellemektedir.

Bu paspayı, döşeme ve kiriş gibi yapı elemanları donatılarının yüzeye sabitlenmesini sağlamaktadır. Yapı malzemeleri arasında yer alan bu ürün her boyuta uygun paspay tipi bulunmaktadır. Bu nedenle her şantiye alanı için uygun bir üründür. Bunun yanı sıra taşıma gücü yüksek bir üründür. Stabil bir yapı elemanıdır. Esnek ve montajının kolay olması da bu ürünü tercih edilenler arasına almıştır. Bu paspay tipinin öne çıkan bir diğer özelliği ise geniş oturma yüzeyine sahip olmalarıdır. Bu sayede kolayca devrilmezler. 1500’lük setler halinde kullanıcıların ilgisine sunulmaktadır.

40 mm Paspayı Seçenekleri

40 milimetre ebat seçeneğiyle kullanıcının ilgisine sunulan bu paspay döşeme tiplidir. Bunun yanı sıra geniş bir oturma yüzeyine sahip oldukları için de devrilmezler. İnşaat alanlarında sıkça tercihe dilen bu paspay tipi döşeme ve kiriş tipi alanlarda kullanılmaktadır. İnşaat malzemeleri olarak geçen bu ürün oldukça kritik bir yapı malzemesi olarak dikkat çekmektedir.

Bu paspayı donatının yüzeye sabitlenmesini sağlamaktadır. Her yüksekliğe uygun olmasıyla öne çıkan bu paspay her çapa sahip demiri kolayca tutabilir. Güvenli yapılar oluşturulması hedefiyle tasarlanan bu paspay modelleri yüksek taşıma gücüne sahiptir. Esnek ve montajının kolay olması da bu ürünün tercih edilmesinde büyük bir etkendir. 2000’li set halinde kullanıcının ilgisine sunulmaktadır.

25 mm Paspayı Seçenekleri

25 milimetrelik ebat seçeneğiyle kullanıcının ilgisine sunulan bu paspay modeli döşeme ve kirişlerde kullanıma uygunluğuyla dikkat çekmektedir. 2500’lük setler halinde kullanıcıların ilgisine sunulan bu ürün döşeme ve kiriş gibi yapı eleman donatılarının kalıbın yatay yüzeyine sabitlemek için uygun olmasıyla öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra her paspayı yüksekliğine de uygun bir üründür. Her boyut ve çaptaki demiri kolayca tutarken emniyet sağlar. Taşıma gücü oldukça yüksek bir üründür. Aynı zamanda geniş oturma yüzeyine sahip oldukları için de devrilme problemi de yaşatmamaktadır. Hırdavat mağazalarında rahatlıkla bulunabilecek bir ürün olması da bu malzemeyi ulaşımı kolay hale getirmiştir.

Paspayı Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Nalburiye malzemesi olarak 250’lik set seçeneğiyle kullanıcının ilgisine sunulan bu ürün, 75 milimetre ebat seçeneğiyle alıcılarını beklemektedir. Kaliteli bir plastikten üretildiği için kırılma olasılığı oldukça düşük olan bir üründür. Bunun yanı sıra esnek ve kolay bir mantaj seçeneği sunmaktadır. Bunun yanı sıra paspayı fiyatları seçilen ürünün adet ve ebatına göre farklılık göstermektedir.

Ürünlerle ilgili öne çıkan bir diğer özellik ise 2 ile 3 santimetre arasında bir alana ihtiyaç duymasıdır. Bu sayede paspayı elemanı ile donatının 2-3 santimetre arasında kaldırılır. Dökülmüş olan betonu kalıcı kılarken paspayı yine betonun ayrılmaz bir parçası haline gelir. Aynı zamanda bu ürün donatının herhangi bir parçasının sarkmasını önleyerek betonu sağlamlaştırır. Hırdavat malzemeleri toptan satın alma seçeneği de şantiye yöneticilerinin değerlendirebileceği bir seçenektir. Bu ürünün birden fazla çeşidi bulunmasına rağmen hepsi aynı işleve sahiptir.

Siz de paspayı ve diğer ürünlerimize sayfamız üzerinden ulaşabilir, dilediğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz.