Ürün Sayısı 24 48

Diğer

Diğer birçok ürün gibi, hırdavat ve nalbur ürünleri çok amaçlı kullanılabilmektedir. Yapı malzemesi ve araçları satan mağazalarda karşımıza çıkan ürünler, oldukça çeşitlidir.

İnşaat Malzemeleri Nelerdir

İnşaatta kullanılan beton, çelik, ahşap ve duvarcılık gibi birçok yapı malzemesi türü bulunmaktadır. Her malzemenin ağırlık, mukavemet, dayanıklılık ve maliyet gibi farklı özellikleri vardır ve bu da onu belirli uygulama türleri için uygun kılar.

 

Şantiye malzemeleri seçimi, yapıya etki eden yüklere ve gerilmelere direnme maliyetine ve etkinliğine dayanmaktadır. Her projede kullanılan malzemelerin türü, binanın boyutuna ve kullanımına bağlı olarak karar verilir çünkü diğer türlüsü binaya zarar verebilir.

 

Bir hırdavat mağazası vida, dübel, kilit ve kesici aletler gibi birçok alet edevata sahiptir. Hırdavat malzemeleri toptan satış yapan dükkanlarda birçok inşaat malzemesine ulaşılabilmektedir. Aynı zamanda bu tarz şantiye malzemeleri toptan fırsatlar ile de kolaylıkla alınabilir.

İnşaat Alanında Yapı Malzemesi Sorumlusu Kimdir

İnşaat endüstrisi dünyada çok büyüktür çünkü şehir, kasaba veya ülke için altyapı oluşturmakla ilgilenir. Yapısal mühendisin sorumluluklarının bir kısmı, tüm yapı malzemeleri ve diğer uygulanabilir standartlar dahil olmak üzere proje özelliklerini hazırlamak ve bunlara uymaktır.

 

Bu, kullanılacak malzemelerin kalitesini ve özelliklerini belirlemek için herhangi bir projenin çok önemli bir parçasıdır. İnşaat alanında kullanılan yapı malzemesi ürünleri yapısal mühendisin sorumluluğundadır.

Tadilat Alanlarında Gereken Malzemeler

İnşaat ve şantiye alanlarında kullanım ihtiyacı gerektiren bazı malzemeleri vardır. Bunlardan başlıca ürünler, matkap, akülü vidalama, zımpara, silikon ürünleridir. Bu malzemeler aynı zamanda ev ve diğer ortamlarda gerçekleşen tadilatlarda da kullanılabilmektedir.

 

Malzeme seçimi, tüm ev yenileme planlamasının önemli bir parçasıdır. Kaliteye ve dayanıklılığa odaklanırsanız, bugün seçtiğiniz malzemeler onlarca yıl, hatta evinizin ömrü boyunca dayanabilir.

Mevcut tüm seçeneklerle, bazı ev sahipleri seçim sürecinde sıkışıp kalabilir. Bir sonraki projenizi kolaylaştırmak için, bazı olağanüstü tadilat malzemesi ve bunların getirdiği avantajlardan ilham alabilirsiniz.

Banyo Tadilat ve Yenileme Yapı Malzemesi

Son birkaç on yılda banyolar pek değişmedi, ancak bazı popüler malzemeler değişti. Çoğu banyoda duvarlar ve zeminler için hala fayans ya da diğer ürünler tercih edilmektedir. Duş ve banyo muhafazaları için cam kullandığınızda daha da fazla güzellik getirebilirsiniz.

 

Modern temperli cam, evinizin ömrü boyunca dayanabilir ve çerçevesiz paneller, modern banyo tasarımlarıyla harika görünür. Cam, leke bırakmadığı ve temizlenmesi kolay olduğu için pratiktir. Ayrıca sürekli neme maruz kalan bir ortamda asla bozulmayacaktır.

 

Banyo ve lavabo tadilatında kullanılan batarya ve musluk grupları şantiye mağazalarında mevcut olabilir:

  • Mutfak bataryası
  • Lavabo bataryası
  • Banyo aksesuar ürünleri
  • Banyo duş seti çeşitleri
  • Musluk ve sifon çeşitleri

İnşaat Alanında Zemin ve Duvarlar

Yığma yapıların tasarımında kullanılan en yaygın inşaat malzemeleri dikey çelik takviyeli beton bloklardır. Duvar, sıkıştırma yüklerine karşı dayanıklıdır ve bu da onu yük taşıyıcı duvarların yapımı için ideal kılar. Diğer duvar malzemeleri arasında tuğla, taş ve cam blok bulunur.

 

Duvarcılık son derece dayanıklı ve yangına dayanıklı bir malzemedir ancak harç ve işçilik kalitesine duyarlı olabilir. Bütün bir ev tadilatı, eski döşemelerin yenilendiğinde gerçekleşir. Modern rahatlık için tasarlanmış bir malzemeyi düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

 

Tasarlanmış sert ağaç, masif sert ağacın her zaman maruz kaldığı nem ve bakım sorunlarının üstesinden gelir. Doğal ahşap plakalar ile zemininiz nem hasarına, eğrilmeye ve harekete duyarlı olacaktır. Yıl boyunca iklim değiştikçe, parke zemin zarar görebilir.

Yapı Malzemesi Çeşitleri Nelerdir

Yapı malzemeleri genel olarak iki kategoriye ayrılabilir: Taş ve ahşap gibi doğal yapı malzemeleri ve beton ve çelik gibi insan yapımı yapı malzemeleri. Her iki kategori de genellikle yapısal bir uygulamada kullanılmadan önce belirli bir düzeyde hazırlık veya işlem gerektirir. Mühendislik projelerinde en çok kullanılan malzemelerden bahsedebiliriz.

 

Beton; çimento, kum ve kırma taş gibi agregalar ile karıştırılarak yapılan kompozit bir malzemedir. Betonun diğer özellikleri, karışım tasarımında kullanılan oranlara bağlıdır. Bu nedenle, beton tedarikçilerinin yama için malzeme özellikleri ve test sonuçları sağlaması standart bir uygulamadır.

Yapı Malzemesi Olan Beton Ne İşe Yarar

Taze beton, herhangi bir şekle veya şekle girmesi için kalıp çalışmalarına dökülebilir ve taş benzeri bir malzemeye sertleşmesi zaman alır. Betonun mukavemetinin çoğuna ulaşması 7 güne kadar sürer ve çatlamayı veya kapasitede azalmayı önlemek için kürlemeye özel dikkat gösterilmesi gerekecektir.

 

Beton, sağlamlık ve dayanıklılığın bir kombinasyonunu gerektiren uygulamalar için favori bir malzemedir. Betonun diğer bir özelliği de çok yönlü olmasıdır. Örneğin beton, yapının ağırlığının zeminle buluştuğu temeller için mükemmel bir malzemedir. Bu, yükü taşımak için güç ve ayrıca çevredeki toprakla temasa dayanacak dayanıklılık gerektirir.

 

Beton, basınç gerilimlerine maruz kaldığında çok güçlüdür, ancak kırılgandır ve sınırlı gerilme mukavemetine sahiptir. Çelik inşaat demiri ile birleştirildiğinde, betonarme daha güçlüdür ve yüksek çok katlı binalar, köprüler, yollar, tüneller ve diğer pek çok uygulama gibi çok çeşitli yapılar için daha uygundur.

Bir Diğer Yapı Malzemesi Olan Çelik

Çelik hem çekme hem de sıkıştırmada mükemmel mukavemet kapasitesi ile mevcut en güçlü yapı malzemelerinden biridir. Ağırlık oranının yüksek olması nedeniyle, yüksek binaların ve büyük endüstriyel tesislerin yapısal çerçevesi için idealdir. Yapısal çelik, açılar, I kirişler ve C-kanalları gibi standart şekillerde mevcuttur.

 

Bu şekiller, büyük kuvvetlere ve deformasyonlara direnebilen diğer yapılar oluşturmak için birbirine kaynaklanabilir veya yüksek mukavemetli cıvatalar kullanılarak bağlanabilir. Çelik, nispeten pahalı bir yapı malzemesidir, bu nedenle, binadaki gerçek yüklere göre ekonomik boyutları ve şekilleri seçmek yapısal mühendisin sorumluluğundadır.

Nalbur Malzemeleri

Nalbur ürünleri çeşitleri arasından en çok kullanılan araçlar: keserler, tırmıklar, çekiçler, kürek çeşitleri ve ip çeşitleridir. Bunların yanı sıra diğer ürünler arasında,  bant çeşitleri de oldukça kullanılmaktadır. Bant çeşitleri için tamir bandını, koli bandını, kağıt bandı ve elektrik bantlarını söyleyebiliriz.

 

Taşıma ve istifleme aleti olan sapan, spanzet, merdiven ve el arabası önemli araçlardandır. Bu araçlar için birçok nalbur toptan satış imkanı sağlayabilir. İnşaat alanlarında kolaylık sağlayan bu araçlar bazı durumlara günlük hayatta da kullanılabilir.

 

Yine günlük hayatın birçok yerinde, örneğin el işi hobilerinde silikon tabancası son derece sık kullanılmaktadır. Bu örnekte kullanılan silikon tabancası genellikle sıcak silikon olur ve eşyaları yenilemek gibi çeşitli faaliyetleri yapabilir. Metal silikon tabancası ve plastik silikon tabancası daha çok inşaat alanlarında kullanılır. Size uygun bir silikon tabanca için bir nalbura göz atabilirsiniz, bu nalbur İstanbul ilinde ise çok fazla çeşitlilik sağlayabilir.

Diğer Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Pencereler, evinizin en önemli unsurları arasındadır. Ne yazık ki, bir projeye başlarken genellikle gözden kaçarlar. Eviniz 20 yaşın üzerindeyse ve önemli bir tadilat görmediyse, mevcut pencereleriniz muhtemelen size diğer modern pencerelerin sağlayabileceği tüm avantajları sağlamıyordur.

 

Yalıtımlı pencereler diğer kurulumlarda bulunmayan çeşitli avantajlara sahiptir. Yalıtımlı pencereler, dış gürültü faktörlerini de azaltabilir, gürültülü komşular ve hatta genel çevre gürültüsü tamamen engellenebilir, bu da evinizin daha sessiz ve daha rahat hissetmesini sağlar.