Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Bahçe ve Tarım Aletleri

Bahçe ve tarım aletleri ürünlerinin bulunduğu bu listede, ihtiyaç duyulabilecek veya edinmek istenilebilecek her bahçe aletini bir araya getirdik. 

Düz bir tırmık, uzun bir sap ile merkezinden bağlanmış 10 ila 16 tırmık dişi denilen çıkıntılara sahip dikdörtgen bir kafaya sahiptir.  Başın arkası tesviye için düz iken, tırmık genellikle döküntüleri temizlemek ve topak toprağı kırmak için kullanılır. Düz tırmıklar, gübre veya kompostu yaymak için de yaygın olarak kullanılır. Bahçe aletleri düzenleyici ürünler kategorisindedir. Tırmık fiyatları ürüne ve kaliteye göre değişebilir.

Eldivenler

Bahçe ve bahçe işlerinde ellerinizin korunması için bahçe eldivenleri giyilir. Eldivenler ellerinizi temiz tutar ve genellikle ellerinizi karıncalanma, yakıcı maddeler, küçük ısırıklar ve keskin nesnelerden korur. Bahçe aletleri arasında oldukça küçük dursa da oldukça önemlidir. Eldiven gibi şantiye malzemeleri toptan olarak alındığında çok daha uygun fiyatlı olurlar.

 Budama Makası

Çit makasları, 25cm uzunluğa 3cm kalınlığa kadar odunsu malzemeleri kesmek için yapılmış büyük makas benzeri cihazlardır. Kulplar, kauçuk kulplu ahşap veya metal olabilir. Bıçaklar düz kenarlı, eğimli, tırtıklı veya dalgalı olabilir. Bahçe aletleri seti içerisinde kesinlikle bulunmalıdır.

Çapa ve Çim Biçme Makinesi

Bahçe aletleri çapa genellikle kir ve toprak yığınlarını parçalamak için kullanılan ince bir metal bıçağa sahip bahçe ve tarım aletleri ürünlerinden birisidir. Bir bahçe yatağını ayıklarken kullanmak için yararlı bir araçtır. Çim biçme makinesi, çimlerin kesilmesi için kullanılan motorlu bir bahçe ve tarım aletleri ürünlerinden birisidir.

Yaprak Tırmığı

Tırmık ne demek kısaca bakmak gerekirse, yaprak tırmığı, dışa doğru yayılan düz, yaylı dişlere sahip, fan şeklinde hafif bir tırmıktır. Tırmık işlemi sırasında altındaki toprağın çoğunu rahatsız etmeden yaprakları süpürmek ve toplamak için tasarlanmıştır. Bahçe aletleri dolabı içerisinde kesinlikle bulunur. Bazen sadece tırmıklarının dişlerini değiştirmek isteyen bireyler tırmık dişi fiyatları konusunu da merak etmektedirler.

Pala

Pala, yolları temizlemek için bitkileri ve asmaları kesmek için kullanılan uzun ağızlı bir kesici, bahçe ve tarım aletleri ürünlerinden birisidir. Küçük ağaçları kesmek için kullanılabilir. Çoğu zaman, arka tarafta odun kesmek için kenarları bulunur. Şantiye içerisinde de yer yer kullanılabilir.

Sivri Kürek

Aynı zamanda bir yapı malzemesi olan sivri uçlu kürek, genellikle yumuşak, işlenmiş topraklarda kazma ve ekim için kullanılan sivri uçlu bir kazma kepçesidir. Bahçe aletleri askısı yardımıyla asılabilir.

Elektrikli Testere

Elektrikli motorlu testere, bir kılavuz çubuk boyunca ilerleyen dönen bir zincire bağlı bir dizi diş kullanarak ahşap yüzeyleri kesen taşınabilir, elektrikli veya benzinle çalışan bir mekanik testeredir. Ağaçları kesmek, uzuvları kaldırmak, budama ve yakacak odun hasadı gibi faaliyetler için kullanılır. Bu tarz tarım aletleri ikinci el olarak da alınabilir.

Eğer ikinci el bir elektrikli testere alınacaksa tarım aletleri sahibinden alınmalı. 

Herhangi bir bölgesinde arıza oluşursa tarım aletleri yedek parça dükkanlarından arızalı parça değiştirilebilir. 

Budama Bıçağı

Budama bıçağı, küçük dalları kesmek veya hafif bir kesim gerektiren çeşitli görevleri yerine getirmek için kullanılan küçük bir ağaç kancasıdır. Şantiye malzemeleri satan bir dükkandan temin edilebilir.

Budama Testeresi

Budama testeresi, kereste kesmek için kullanılan testerelerle aynı keskin dişlere sahip bir bahçe ve tarım aletleri ürünlerinden birisidir, ancak budama testereleri canlı çalıları ve ağaçları kesmek için tasarlanmıştır. Her biri belirli dal veya gövde türleri için yapılmış birçok farklı budama testeresi türü vardır.

Budama Makası

El budayıcı veya budama makası olarak da adlandırılan bu ürün, yalnızca bitkilerde kullanılan bir tür makastır. Ağaçların ve çalıların sert odunsu dallarını, çoğu zaman iki santimetre kalınlığa kadar budamak için yeterince güçlüdürler. Nadir de olsa inşaat içerisinde de kullanılabilir. Ayrıca inşaat malzemeleri sınıfına da girebilir.

Tırmık

Tırmık çimleri döküntüleri toplamak veya toprağı gevşetmek için tasarlanmış, ucunda çatal dişleri olan uzun veya kısa saplı bir alettir. Bahçe aletleri tırmık gibi ürünlerin sıkça kullanıldığı bir kategoridir. Tırmık çeşitleri oldukça kullanışlı ve önemli tarım aletleridir.

Tırmık nedir diye düşünenler artık bu konuda biraz daha bilgi sahibiler.

Yuvarlak Uçlu Kürek

Yuvarlak uçlu kürek, kepçe için yapılmış hafif kavisli bıçağı ve genellikle merkezde bir noktaya doğru kıvrılan yuvarlak bir ucu olan çok yönlü bahçe ve tarım aletleri ürünlerinden birisidir. Bıçağın kenarları, kepçenin kiri kolayca kesmesini sağlamak için eğimlidir. Yuvarlak uçlu bir kepçenin uzun sapı ahşap veya fiberglastan yapılabilir. Farklı bahçe aletleri markaları farklı şekilde kürekler üretebilir.

Kepçe Kürek

Kepçe kürek, kir veya kar gibi malzemeleri kazmak ve hareket ettirmek için bir sapı ve geniş bir kepçe veya bıçağı olan bir bahçe ve çim aracıdır. Bu tarz tarım aletleri Konya içerisinde de bulunabilir.

Çivili Havalandırma Ayakkabıları

Bir hırdavat ürünü de olan bu ayakkabılar, drenajı iyileştirmek için sert sıkıştırılmış bahçe topraklarını havalandırmanın ve canlandırmanın kolay bir yolunu sağlayan çivili ayakkabılardır. Tarım aletleri arasında basit ama etkili bir üründür.

Fıskiye

Bir fıskiye, su akışlarını çimlere veya bitkilerinize düzenli olarak sulamak için püskürten, genellikle zamanlayıcıyla ayarlanan bahçe ve tarım aletleri ürünlerinden birisidir. Bahçenizdeki bir hortuma çiçekleriniz sarktığında veya çimleriniz su altındayken küçük bir çim fıskiyesi takabilirsiniz. Özellikle sulayacak alanı fazla olan kişiler için bu gibi hırdavat malzemeleri toptan alınırsa daha uygun fiyatlı olacaktır.

Kare Uçlu Kürek 

Kare uçlu kürek, kum, üst toprak veya moloz gibi gevşek bahçe malzemelerini hareket ettirmek için mükemmel olan bahçe ve tarım aletleri ürünlerinden birisidir. Ayrıca, yatakların şekillendirilmesine, betonun karıştırılmasına, düzleştirilmesi gereken alanların tesviye edilmesine veya inatçı malzemenin garaj yollarından veya diğer sert yüzeylerden kazınmasına yardımcı olmak için de kullanılabilir.

Nakil Kürek

Modifiye edilmiş bir tür kürek olan bir nakil kürek uzun bir sapa sahiptir, bu da onu ayakta dururken kullanmayı kolaylaştırır. Bıçak ince, uzun ve aşağıya doğru aynı genişlikte olup, büyük bitkilerin ekilmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu ürünü satın alacağınız nalbur tarafından nasıl kullanılacağı anlatılmalıdır.

Hendek Küreği

Hendek kepçesi (aynı zamanda temiz kürek olarak da adlandırılır), hendekleri temizlemeye ve tanımlamaya yardımcı olmak için tasarlanmış, ucunda daha keskin bir kavis bulunan uzun, dar bahçe ve tarım aletleri ürünlerinden birisidir.

Ağaç Budayıcı

Küçük ağaçları budamak için kullanılan bir ağaç budayıcı (veya budama makası), kavisli bir bıçak ve bazen bir kesme makinesine sahip uzun saplı bir budama testeresidir. Nalbur İstanbul içerisinde kolay olarak bulunabilen bir dükkan türü olduğundan bu ürüne erişim fazlasıyla kolaydır.

Mala

Mala, bitkileri veya toprağı kaldırmak için tasarlanmış, düz bir tabanı ve kavisli bir kepçesi olan küçük, elde tutulan bahçe ve tarım aletleri ürünlerinden birisidir. Küçük miktarlardaki toprağı kazmak, uygulamak, düzeltmek ve hareket ettirmek için mala kullanılır.

Hortum

Bir su hortumu veya bahçe hortumu, suyu belirli bir noktada yoğunlaştırmak veya geniş bir alana yaymak için kullanılır. Genellikle bir püskürtücü veya yağmurlama eki ile birlikte suyu taşımak için kullanılan esnek bir tüptür. Tarım aletleri isimleri arasından en çok bilinenidir. Nalbur toptan satışlarda bir miktar ödeme kolaylığı sağlayabileceği için, daha uzun bir hortum almak daha karlı olacaktır.

Sulama kovası, bitkileri sulamak için kullanılan, uzun ağızlı ve delikli kapaklı portatif su kabıdır.  El arabası, toprak, kum, çakıl vb. Malzeme yüklerini taşımak için kullanılan, önünde tek tekerlek ve arkada iki destek ayağı ve iki tutamağı bulunan küçük bir arabadır. Bu üründeki tarım aletleri fiyatları boyuta, markaya ve tasarıma göre değişebilir.

Siz de bahçe ve tarım aletleri kategorimizi inceleyebilir, dilediğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz.