x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Banyo Duş Setleri

Banyo duş setleri fiyatları marka ve modellere göre değişiklik gösterir. Banyolarda kullanılan bu setler cihazın çalışmasının hassas yönetimi için batarya püskürtme sistemini de içerir. Doğru banyo armatürü, daha bilindik ismiyle lavabo bataryası seçiminde de duş setinin ne olduğunu bilinmesi gerekir. Özellikle modern banyolarda görülen setler gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır.

Biraz daha alışılmışın dışında olan bir tasarıma ve kullanıma sahiptir. En önemli özelliği ise farklı işlevler de sunmaktadır. Set genel anlamda bütünsel olarak keyifli bir banyo deneyimi yaşatır. Daha bilindik ismiyle el duşudur. Su besleme hortumlu bir duş tutucusu olarak da geçer. Banyo duş setleri banyoda yıkanmayı kolaylaştırır.

Genel Özellikleri Nelerdir?

Banyo duş setleri fiyatları genel özellikleri çerçevesinde de değişiklik gösterir. Set genelde yüksekliği ayarlanabilir saplı bir çubuktan ya da sabit yükseklikli ve duvara monte edilmiş bir saptan oluşur. Bu sap ayarlanabilir eğim açısına sahiptir. Sette bulunan aksesuarlar banyonun daha keyifli hale gelmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Duş setleri özellikle modern küvetlerde tercih ediliyor.

Suyun banyonun dört bir yanına sıçramasını engelliyor. Ayrıca kişinin vücudunu yıkamasını ve banyo küvetini durulamasını da kolaylaştırıyor. Banyo duş seti siyah gibi farklı renklerde satışa sunuluyor. En sevilen özellikleri ise farklı su akıtma sistemlerine sahip olmalarıdır. Geleneksel duş setlerinde yağmur akışı bulunur. Yeni modellerde ise hidromasaj ve hassas akarsu akıntı seçenekleri de bulunur.

Sprey Sistemi Nedir?

Banyo duş setleri fiyatları içeriğinde bulunan sistemlere göre değişebilir. Sprey sistemi de bunlardan biridir. Püskürtme sistemi kapsamlı bir çözüm olarak kullanılır. Duş tutacağına üst duş başlığı eşlik eder. Teknik ve kompozit olarak da duş kolonunu birleştirir. Ayrıca modülün su ile beslenmesini sağlar, hareketli bir tutamak ile tutamak işlevi görür.

Cihazın çalışmasının hassas bir şekilde yönetilmesini sağlayan püskürtme sistemine sahip piller bulunur. Pilden önce baş yani üst baş, kulp ya da her ikisi birden ve su sıcaklığı seçimi yapılır. Duş kulpları biçim ve bitiş gibi farklılık gösterir. Klasik tur dışında oval, kare ve dikdörtgen üst duş başlıkları da bulunur. Banyo duş seti Eca markası farklı modellere sahiptir.

Ankastre Duş Setleri

Banyo duş setleri fiyatları ankastre gibi farklı çeşitler doğrultusunda değişiklik gösterir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber duş setlerinde kullanılan malzemelerde değişiklik göstermektedir. Ankastre son dönemde en çok kullanılan malzemelerden biridir. Hem tasarım hem de kullanım bakımından farkını ortaya koyar. Sıva altı ve sıva üstü parçalarından oluşmaktadır. Ankastre duş setlerinin en belirgin özellikleri pirinç dökümden oluşmaktadırlar.

Bu sayede kullanıcıya uzun ömürlü bir kullanım sunarlar. Su damlası kalmaz, bu sayede leke oluşumu da engellenir. Temizlikleri de diğerlerine nazaran daha kolaydır. Duş başlıkları oval, dikdörtgen ya da kare şeklinde tasarlanabilir. Üst başlıkları dışında bataryaları da farklılık gösterebilir. Yapı malzemesi olarak bilinen bataryalar şekil ve kullanım özellikleri bakımından farklılık gösterir.

Set İçinde Neler Bulunur?

Banyo duş setleri fiyatları set içindeki malzemelere göre de değişiklik gösterir. Eğer set çok çeşitliyse fiyatta artış gözlemlenir. Genel olarak özel tasarım el duş başlığı bulunan setler diğerlerine nazaran daha pahalıdır. Bunun dışında her sette hemen hemen 2 yönlü butonlu sistem yer alır. Smart box kasa bulunan setlerde montaj daha kolaydır.

Banyo duş seti montajı sıva altıdır. İdeal çalışma basıncı ise genel olarak 3 ila 4 bardır. Sette krom kaplı kare, oval ya da dikdörtgen duş başlığı bulunur. Uzunluğu değişen ancak genelde 40 cm ve 25×25 kalınlıkta olan paslanmaz boru da bulunur. Genel sistemde kullanılan malzeme neyse boru da o malzemeden üretilir. Şantiye malzemeleri satan yerlerden alınabilir.

Duş Setleri Montajı

Banyo duş setleri fiyatları montajdan bağımsızdır. Ancak satın alınan yer montaj da yapıyorsa fiyata dahil edilebilir. Duş ve küvette geçerli olan ankastre montaj son dönemde daha fazla tercih edilmektedir. Hem modern hem de kullanışlıdır, tüm setim toplu görünmesini sağlamaktadır. Aplike batarya ya da aplike termostat duş setinin içinde yer alabilir ve klasik su kontrollerinden daha fazla avantaj sağlar.

Montajda son dönemde en çok tercih edilen bataryaların duvara monte edilmesidir. Böylece tüm set buna borular, büyük düzenleyiciler ve kollar da dahil olmak üzere duvarın içinde gizlidir. Özellikle yeni inşaatlarda ve kapsamlı tadilatlarda kullanılır. Setlerde bu montaja uygun olarak tasarlanır. Banyo duş seti yedek parçaları uzman tesisatçılar tarafından belirlenir.

Duş Seti Hazırlanabilir Mi?

Banyo duş setleri fiyatları fazla geliyorsa kişi kendi setini kendi kendine hazırlayabilir. Sette bulunan tüm ürünler ayrı ayrı da satılmaktadır. Sadece birbirleri ile uyumlu olmalarına dikkat edilmelidir. Bu yüzden aynı kalitede ve markada parçalar tercih edilmelidir. Set halinde almak tüm parçaların eksiksiz bir şekilde monte edilmesini sağlar, herhangi bir sorun oluşmadan duş keyfinin sürülmesine yardımcı olur.

Set için gerekli olan malzemeler nalbur gibi yerlerden alınabilir. Ancak kaliteli ve tasarım bakımından modern olan parçalar daha kapsamlı yerlerde satılmaktadır. Nalbur toptan satışlarda daha çok klasik duş başlıkları, bataryalar ve hortumlar yer alır. Sırf bu işi yapan markalar özellikle tasarım ve teknolojiyi bir arada kullanır. Duş setini farklı yerlerden satın almak mümkündür.

İnşaat Malzemeleri Nelerdir?

Banyo duş setleri fiyatları satıldığı yere bağlı olarak değişebilir. Genelde kendilerine özel mağazalarda satışları gerçekleşir ancak inşaat malzemeleri satan yerlerde de sete ait parçalar ya da yedek parçalar bulmak mümkündür. İnşaat ya da yapı malzemeleri inşaat sürecinin büyük bir bölümünü oluşturur. Planlanan projeye göre uygun malzemelerin seçilmesi gerekir.

Duş seti inşaat malzemeleri arasında yer almaz ancak bu tarz malzemeleri satan yerlerde bulunabilir. İnşaat malzemeleri genel olarak kaba ve ince şeklinde ikiye ayrılır. Kaba malzemeler taş, kaya, kil, kum, çimento, gazbeton, bloklar, kereste, çelik, inşaat demiri, çivi türleri şeklinde arttırılabilir. İnce şantiye malzemeleri ise boya, ahşap gibi malzemelerdir. Malzemeler seçilirken şartnameye uygun olmalıdır.

Banyo Duş Setleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Banyo duş setleri fiyatları hırdavat malzemeleri satan yerlerde değişiklik gösterir. Duş seti hırdavat malzemesi başlığı altına girmez ancak hırdavat malzemeleri satan yerlerden alınabilir. Hırdavat üretim ya da tüketim sürecinde yıpranmış olan bir malın yeniden kullanılabilir hale gelmesini sağlayan işleme denir. Bu işlemde kullanılan malzemelerde hırdavat malzemeleridir. Kilit, tel, çivi anlamlarına da gelir.

Hırdavat malzemeleri toptan olarak da satılır. Duş seti parçaları ve yedek parçaları toptan olarak alınırsa çok daha uyguna gelir. Toptan alım özellikle bu ürünleri kendi mağazasında satacak kişiler için geçerlidir. Özellikle yedek parçalar toptan alımlarda tercih edilir. Aynı zamanda şantiye malzemeleri toptan satış da yapabilmektedir. Çok geniş ürün yelpazesine sahip hırdavatçılar nalburlardan farklıdır.

Banyo duş setleri fiyatları nalburlarda çok daha uygun fiyatlıdır. Nalbur İstanbul biraz daha basit malzemelerin satıldığı yerdir. Daha çok tamirat, el aletleri ve boya malzemeleri yer alır. Ancak duş seti parçaları bulmak da mümkündür.