Gösterilen sonuç sayısı: 14

Ürün Sayısı 24 48

Elektrik Malzemeleri

Elektrik malzemeleri aşağıdakiler dahil olmak üzere özel bir amaç için geliştirilmiş ve üretilmiştir.

Bir elektrik devresindeki akımın akışını kontrol etmek, elektrik akımını kaynaktan yüke veya akım tüketen aygıta taşımak, evlerin ve binaların içindeki ve dışındaki demirbaşlarını teller yardımıyla sabitlemek, evleri, binaları, ve aletleri herhangi bir tahribat veya hasardan korumak için kullanılan malzemelerdir.

Nalbur sayesinde kolayca ulaşılabilir ve oldukça etkililerdir. Maliyeti düşüren, verimliliği ve üretkenliği artıran enerji yönetimi çözümleri sayesinde sürdürülebilir elektrik malzemeleri günümüzde oldukça popülerdir. Elektrik malzemeleri toptan alındığında daha uygun fiyatlardan alınabilir.

Elektrik Malzemeleri İsimleri

Elektrik malzemeleri nelerdir sorusuna cevap vermek çok zordur. Çünkü günümüzde neredeyse her yerde elektrik malzemeleri vardır. Elektrik malzeme listesi excel dosyasını ağzına kadar dolduracak boyutta çeşitlidir. 

Elektrik malzeme listesi fazlasıyla uzun ve sıkıcı olacağından sizler için en çok kullanılanlardan bazılarını anlattık.

Elektrik Borusu ve Boru Bağlantısı

Elektrik Kanalı, güç veya iletişim için elektrik telini taşıyan bir tüptür. Boru sert çelikten yapılmıştır. Elektrik kablolarını inşaat sürecinde korumak için kullanılır. Bu yüzden genellikle şantiye ortamlarında sıkça kullanılır.

Bir Boru Bağlantısı, elektrik gücü taşıyan diğer parçaları, kanalı veya iletişim kablosunu birleştirmek ve uyarlamak için kullanılan bir parçadır. Boru bağlantı parçaları iç mekan, ayar vidası veya dış mekan, su geçirmez olabilir. Elektrik malzemeleri fiyatları bu seçeneklere göre farklılık gösterebilir.

Konfor Prizi 

Akım tüketen cihazlar için uygun bir elektrik enerjisi kaynağı görevi gören bir elektrik malzemeleri perpa türüdür. Bir cihazın erkek fişinin takıldığı ve genellikle duvara sabitlendiği veya bir uzatma kablosuna bağlandığı yerdir. Tekli, çift yönlü, üçlü veya çoklu olabilir ve yüzey tipi veya gömme tip olabilir. İnşaat malzemeleri satan dükkanlardan kolaylıkla alınabilir.

Erkek Fiş 

Elektrik akımını iletmek için uygun prize takılan bir elektrik malzemeleri türüdür. Bir ucuna düz bir kordon takılır ve diğer ucu akım tüketen bir alete veya cihaza bağlanır. 

Lamba Tutucular

Lambayı tutan ve koruyan ve aynı zamanda “Lamba Soketleri / Prizleri” olarak da adlandırılan hırdavat ürünleridir. Bunlar birçok tasarım ve boyutta gelir. Sıva altı, asılı (hava koşullarına dayanıklı / zincir) ve yüzey tipleri olarak sınıflandırılırlar. Bu tarz elektrik malzemeleri toptan satış istoç içerisinde bulunan firmalar sayesinde yapılaiblir.

Elektrik Malzemeleri Alımında Anahtar ve Sigorta 

Bir devrede elektrik akımı akışını bağlayan ve kesen cihazdır. Pek çok şekil, tasarım ve türü vardır. Gömme ve yüzey türleri olarak sınıflandırılır. Aşırı yük veya kısa devre olduğunda akımı otomatik olarak kesen bir devre koruyucu elektrik malzemeleri istoç türüdür.

Elektrik Teli ve Kabloları

Şantiye malzemeleri satan yerlerde kolaylıkla bulabileceğiniz elektrik teli, elektriği bir elektrik devresi aracılığıyla taşıyan metal, bakır veya alüminyumdan çekilir. Tel, üstten, yerin altından, kanaldan geçirilebilir veya bükülebilir hatta açık olabilir. Tel, kullanıma bağlı olarak özel bir tasarımla korunmaktadır. Uzatma kablosu kullanımında olduğu gibi esnek de olabilir. 26 kalibre ile 2000 MCM kadar çok küçük boyutta olabilir. Nalbur İstanbul içerisinde kolaylıkla bulunabilecek bir dükkan türü olduğundan bu ürünlere ulaşım oldukça kolaydır.

Patlamaya Dayanıklı Korumalar

Explosion Proof olarak da bilinen bu elektrik malzemeleri bir patlamaya neden olan tehlikeli bir atmosferi tutuşturmaması için elektriksel kısa devre içeren bir ürün tasarımıdır. Rafineriler, benzin istasyonları, boya kabinleri bu ürünlerin nerede kullanılacağına dair örneklerdir. Tasarım gereği ağır hizmet tipi çelik veya alüminyumdurlar veya cam elyafı da olabilirler.

Devre Kesiciler

Devre Kesiciler, kısa devre veya aşırı yüklenmeye karşı koruma sağlamak için elektrik akımının takibini otomatik olarak kesen elektrik malzeme ürünleridir. Devre Kesiciler, en küçük ev devresini en büyük endüstriyel gereksinimlere karşı korur. Bu tarz hırdavat malzemeleri toptan alındığında oldukça karlı bir fiyata gelecektir.

Elektrik Malzemeleri Seçiminde Konnektörler

Elektrik konnektörü, bir parçayı diğerine birleştirecek veya uyarlayacak bir elektrik malzemeleri türüdür. Konektör boyutu 3/8 ila 6″ arasındadır. İç mekan, dış mekan, aşınmaya karşı korumalı veya patlamaya dayanıklı olabilirler.

Elektrikli Kutu

Elektrik Kutusu, bir elektrik devresini çekmek, bağlamak veya sonlandırmak gibi birçok amaç için kullanılan bir elektrik malzemeleri karaköy türüdür. Elektrik kutusu ayar vidalı veya kapalı olabilir; yağmur geçirmez veya açık havada olabilir. Çelik, alüminyum, plastik, paslanmaz çelik veya dökme demirden yapılabilir. İhtiyaca göre, tasarım tarafından korunan aşındırıcı veya patlamaya karşı korumayı içerebilir. Diğer şantiye malzemeleri toptan alındığında nasıl uygun oluyorsa aynı durum elektrikli kutu için de geçerlidir.

Pabuçlar

Pabuçlar, elektrik devresini sonlandıran elektrik malzemeleri ürünlerinden birisidir. Kulplar bakır, alüminyum veya bronzdan yapılmıştır. En küçük kablo boyutu, 26 ölçü için en büyük 2000 MCM için yapılmıştır. Pabuçlar mekanik veya ayar vidası olabilir. Nalbur toptan satışlarda fiyat konusunda büyük kolaylık sağlayabilecek bir işletme türüdür. Bu yüzden pabuçlar toptan alındığında oldukça uygun fiyatlı olabilirler.

Motor Kontrol Ürünleri

Motor Kontrolü, bir motoru veya mekanizmayı düzenlemek için kullanılan bir cihazdır. En küçük mekanizmayı en büyük güç türbinlerine kadar kontrol edebilir. Bu ürün gibi çoğu elektrik malzemesi toptan alındığında oldukça ucuz olacaktır.

Elektrik Malzemeleri Seçeneklerinde Anahtarlar

Elektrik malzemeleri türünden birisi olan anahtar, bir elektrik devresini kesebilen, akımı kesebilen veya bir iletkenden diğerine yönlendirebilen bir elektrik bileşenidir. Pompa ve kompresör konfigürasyonlarında yaygın olarak kullanılan Grayford Industrial, şu anda çalışmayı seçtiğimiz üreticilerden bazıları GE, Cutler Hammer ve Schneider Electric gibi küresel üreticilerle, çeşitli müşterilere birçok türde elektrik anahtarı tedarik etmiştir. Bu tür elektrik malzemeleri toptan satışlarda oldukça uygun fiyatlıdır.

Boru Bağlantı Parçaları

Elektrik projesi tedariğinde küçük ama son derece önemli bir unsur olan boru bağlantı parçaları çok az maliyetli olabilir ancak son derece önemli bir elektrik malzemeleri ürünüdür. Bu üründe amaç güvenilir elektrik tesisatı sağlamak olduğu için yalnızca en kaliteli boru bağlantı parçalarını sağlar. Düşük kaliteli yapı malzemesi ürünlerinin kullanılması, ilk maliyet tasarrufu avantajlı görünse bile uzun vadede daha maliyetli olacaktır çünkü bu durum kapanmalara ve planlanmamış onarımlara neden olur.

Elektrik Malzemeleri Çantası 

Elektrik malzeme çantası genellikle küçük boyutta olan elektrik malzemelerinin kaybolmasını önlemek ve kolayca taşınabilmesini sağlamak adına kullanılan pratik ürünlerdir. Elektrik malzemesi satan yerler içerisinde elektrik malzemeleri çantasını da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Elektrik Malzemeleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Elektrik malzemeleri sektörü çeşitli müşteri tabanı için bir dizi ürün yapmak isteyen şirketlerden oluşur. Bu sektör parçalanmış, ancak elektrik malzemeleri satış konusunda önemli bir kısmına sahip birkaç şirket var. Elektrik malzeme markaları saymakla bitmez.

Elektrik malzeme satışı yapılan ürünler arasında elektrik motorları, ticari ve endüstriyel aydınlatma armatürleri, ısıtma, havalandırma ve klima sistemleri ve bileşenleri ve diğerlerinin yanı sıra elektrikli güç ekipmanı bulunur. Bu ürünlerin hepsini genellikle elektrik malzemesi toptancısı sayesinde tedarik edebilirisiniz. Ayrıca, bakır, alüminyum ve çelik, ürünlerin imalatında kullanılan temel hammaddelerdir. Sektör dünyanın her köşesine yayılmıştır ve elektrik malzemeleri toptancıları sayesinde makroekonomik döngünün etkisine tabidir.

Siz de elektrik malzemeleri kategorimizi inceleyebilir, dilediğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz.