Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Cephe Asansörü

Cephe asansörü inşaat sektöründeki teknolojide son gelişmelerden biridir. Modellerdeki güvenlik ve kolaylık özellikleri ile sunulan işgücündeki fiyat unsurunun yüzde otuza kadar avantaj ve kolaylık sağladığı kanıtlanmıştır. Cephe asansörü teknolojinin sağladığı en büyük kolaylıklardan biridir, aynı iş gücü ile daha fazla iş yapılmasını sağlamaktadır.

Dış cephe asansörü amacı, iş kazalarının azalmasını sağlayarak üretilme süresini kısaltmaktır. Daha büyük çaplı işlerde yeni inşaatlar da mevcut binaların onarımı için uygun görülmektedir. Yapılacak yüksek katlı binaların dışına, platformlar, kule, şase, tek çift kolonlu cephe platformları kullanılmaktadır. Dış cephe asansörlerinde dikkat edilecek husus, teknik detayların özenle uygulanması ve bakım onarımların dikkatle yapılmasıdır. Kurulan düzenin özenli ve sağlam olmadığı takdirde işçiler için tehlike yaratacağı ve kötü sonuçlar doğuracağı bilinmektedir. 

Cephe Asansörü Fiyatları 

Cephe asansörü fiyatları kullanıldığı ile, kullanılan işin yöntemine, kullanılacak işin büyüklüğüne göre değişmektedir. İstanbul, Ankara gibi illerde tercih edilecek olan asansörlerin maliyeti daha fazla olacaktır. Çünkü hem yapılan binaların daha yüksek olacağı hem de daha hızlı bitmesinin isteneceği gibi bir durum vardır.

Cephe asansörlerinin kullanım amaçları ise, insanları ve iş malzemelerini bir yerden bir yere kolay ve güvenilir bir şekilde taşımak gerektiğinde ihtiyaç duyulmasıdır. Cephe asansörü nedir dendiğinde kullanım yerlerinin geniş olduğu ve yüksek binalarda ayrıca şantiye çalışmalarında oldukça kolaylıklar sağlayan bir mekanizmadır.

Cephe asansörünün sağladığı kolaylıklar oldukça fazladır. Çok yorulan bir işçinin çalışmak için iskeleye tırmanması ve çok fazla adım atıp efor sarf etmesi gerekecektir. Cephe asansörü kişileri bu efordan kurtaracak, zaman kaybı olmadan dinç ve çalışmayacak hazır hale getirecektir.

İsraf süresinden kısarak bu süreyi çalışma süresine ekleyerek iş görme kapasitesini arttırır. Daha verimli bir zaman diliminde daha az emek demektir.

Cephe Asansörü Nasıl Kullanılır?

Cephe asansörlü kullanma talimatı oldukça önemlidir, çünkü işçilerin sağlığı her şeyden önemlidir. Bu sebeple cephe asansörü kullanılacak yerlerde kullanmak talimatına uyulması gerekmektedir.

Cephe asansörü firmaları inşaat sektörününü gelişmesi ile yüksel katlı binaların yaygınlaşması ile her geçen kullanımı artan bir sektördür. İşçilerin emeklerini karşılığını alması için yani daha az yorulup daha fazla iş ortaya çıkarmak için kullanılmaktadır.

Cephe asansörü Ankara ilinde de oldukça sık kullanılmaktadır. Çünkü başkentteki yüksek binaların yapılma hızı şehrin düzenini bozmamak amacıyla hızlı tamamlanmalıdır. Bu sebeple cephe asansörü kullanılarak hem hızlı bir üretim hem de daha az efor sarf edilmesi sağlanır.

Cephe Asansörü Bilinçsiz mi Kullanılmaktadır? 

Cephe asansörü yönetmeliği bu asansörlerin periyodik olarak bakımlarının ve muayenelerinin yapılmasının sağlanması, işçilerin güvenliği ve iş kazalarının engellenmesi için vardır. İş ekipmanı olarak kullanılan cephe asansörlerinin düzenli bakımlarının yapılması ve onarımlarının sağlanması oldukça önemlidir. Dikkat edilmediği takdirde geri dönüşü olmayan kazalara neden olacaktır. Müteahhitlerin ve iş sahiplerinin olası kazalara karşı sorumlu olmamak için elinden gelen önlemleri almaları gerekmektedir. Çünkü kişilerin canına mal olan kazalar kendileri için de sorumluluk gerektirmekte kötü sonuçlar doğurmaktadır. 

Cephe asansörü kiralama işlemleri de oldukça revaçtadır. İnşaat sektörünün giderek hız kazanması ve giderek modern yüksek binaların yapılması cephe asansörü kullanımını arttırmaktadır. Bu artış da beraberinde cephe asansörünün kiralanmasını getirmektedir. Yapılacak inşaatın niteliğine göre güvenilir ve sağlam firmalardan kiralama işlemleri yapılabilmektedir.

Cephe asansörü 2 el piyasasında ise fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kişiler eğer cephe asansörü alma işleminde bulunacaksa gerekli bakım ve muayenelerin yapıldığından mutlaka emin olmalıdır.

Şantiyede çalışlan işçilerin çok fazla emek sarf edip yorulduğu bilindiği için işlerini kolaylaştıracak bazı kolaylıklar sağlanmaya çalışılmaktadır. Cephe asansörü de bunlardan biridir.

İnşaat İçin Önemli Olan Malzemeler Nelerdir?

Şantiye malzemeleri inşaat işçileri için önem taşımaktadır. Her biri ağır işlerde kullanılan ve sağlam olması gereken ürünlerdir. Şantiye malzemeleri inşaat işi ile uğraşan kişilerin gidip tek tek alıp kullanacağı ürünler değildir. Bir bina yapmak için bile kullanılacak binlerce ürün vardır. Bu sebeple gidip şantiye malzemeleri toptan satan yerlerle konuşup uygun fiyata kaliteli ürünler alınarak maliyet konusu aza indirgenebilir.

İşçilerin sağlığı, iş kazalarının önlenmesi için inşaatta kullanılan malzemelerin çok sağlam olması gerekmektedir. Bu sebeple mutlaka inşaat için kullanılacak malzemenin alınacağı yerler güvenilir olmalıdır.

İnşaat malzemeleri kaba inşaat malzemeleri, yer kaplama ürünleri, karolar, çatı kaplamam vb. bir sürü sektöre ayrılmaktadır. Her bir sektör için çalışan ayrı işçiler ve kullanılan ayrı malzemeler bulunmaktadır.

Bu kadar kapsamlı bir sektörün içinde yapı malzemesi satan yerlerin de çok olması beklenir.

Hırdavat malzemeleri de inşaat sektörünü ilgilendirmektedir. Matkap, kırıcı delici, somun sıkma, delme vidalama makineleri bu sektörü yakından ilgilendirmektedir. Fakat hırdavat malzemesi tek başına alındığında kişilere maliyet açısından zararlı olmaktadır. Bu sebeple bu sektörler ilgilenen kişilerin hırdavat malzemeleri toptan satan yerlerle yakın bir ilişkide olması gerekir.

İnşaat sektörünün bel kemiği ise yapı malzemesidir. Yapı malzemeleri oldukça fiyatı yüksek olan ürünlerdir. Kil, kaya, kum, ahşap, birçok malzeme yapı malzemesi içine girmektedir. Tonlarca kullanılan bu malzemelerin mutlaka uygun bit fiyata gelmesi gerekmektedir. Bu işten kâr elde etmek isteyen müteahhitlerin hem uygun fiyatlı hem de malzemeden kısmadan bir bina yapması gerekecektir.

Bu yüzden yapı malzemesi alınacak yerler de oldukça önemlidir. Hem kaliteli malzeme temin edecek hem de uygun fiyatlı ürün garantisi verecek güvenilir kişiler olmasıdır.

Nalburların İnşaat Sektöründeki Yeri

İnşaat sektöründe diğer önemli kişiler ise nalburlardır.

Nalburların eskiye göre çok sık tercih edilmediği bilinmektedir. Nalbur, geniş anlamda bir inşaat malzemesi temin eden yerlerdir. Merdivenden dübele, somun, bant, baret, eldiven, boya, hava tabancı aranılan her şey vardır. Nalbur İstanbul ilinde Üsküdar, Beyoğlu ve Ümraniye bölgelerinde yoğunlaşmaktadır. Bu bölgelerdeki nalbur sayısı diğer yerlere göre daha fazladır.

Nalbur da diğer inşaat malzemeleri gibi toptan alındığında maliyet olarak uyguna gelmektedir. Bir bina inşaa edilirken gidip 1 tane dübel almanın kimseye maliyet açısından kâr sağlayacağım düşünülemez. Bu sebeple nalbur toptan satan yerlerden alınmalı ve uygun bir maliyet ile elde edilmelidir.

İnşaat sektörü oldukça hızlı ilerleyen bir sektördür. Bu sebeple sektördeki ilerlemeler kullanılacak malzemelerin fiyatlarına da yansımaktadır. Cephe asansörü gibi büyük ölçüde kolaylık sağlayacak ve büyük bir mekanizmanın fiyatının diğer iş dallarındaki maliyetlerle bir olması beklenemez.

Cephe Asansörü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bu sebeple her geçen gün artan yapı malzemeleri fiyatları da inşaat sektörünü pahalı hale getirmekte ortaya çıkan binaların fiyatını arttırmaktadır.

Bu sektörle ilgilenmenin en mantıklı yöntemi alınan malzemelerin toptan alınmasıdır. Her bir aşama için yüzlerce ürün kullanılacak ve hepsinin fiyatı oldukça fazladır. Toptan alınan ürünler, artan fiyattan etkilenmeyecek yapılan binadan getirecek olan kâr oranını azaltmayacaktır.

Tabi inşaatın yapılacağı il, yapılacağı çevre, yüksekliği gibi unsurlar da maliyet açısından belirleyici unsurlardır. Çünkü üç katlı bir bina için cephe asansörü kullanılmasına gerek duyulmayacakken on katlı bir bina için gerek duyulacaktır.

İnşaat için önemli olan birden fazla husus bulunmaktadır. Ucuza temin edilen malzemelerin kişilerin sağlığı açısından bir tehlike barındırmaması da oldukça önemlidir. Deprem vb. bir doğa olayında en küçük hasarda yıkılacak bir binanın oturan kişiler için bir fayda sağlayacağı görülmemektedir.