x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Kağıt Bant Çeşitleri

Kağıt bant el veya sprey ile yapılan renk ayırma ve boyama, mobilya yapımı, otomobil ve uçak boyama, cihaz imalatında, dekoratif cam yapımında, toz boya, kaplama ve kumlamada yaygın olarak kullanılan bir üründür.

Otomotiv endüstrisinin boyama işlemi sırasında arabalarının belirli alanlarını maskelemesi gerektiğinde ucuz bir bant ihtiyacı ortaya çıktı. Bu maskeleme bandı ve diğer doymuş kâğıt bantların geliştirilmesine yol açtı.

Kağıt bant çoğu ambalaj ürününe ve yüzeyine mükemmel bir yapışma sağlayan doğal kauçuk bazlı bir yapışkan sistemine sahiptir. Sağlam desteği, nemli koşullarda güçlü kalır ve dış hava koşulları iyidir. Tipik uygulamaları arasında karton mühürleme, paketleme, ekleme, dondurucu bandı ve düz çizgi maskeleme yer alır. Serigrafi ve resim çerçevelemede de kullanılır. Bunun yanı sıra bu kâğıt bant çeşitleri şantiye kurulum alanlarında ve inşaatlarda da kullanılmaktadır.

Kağıt bant, çok daha güçlü yapışkan olan kutuları ve paketleri kapatmak için çok daha güvenli bir yol sunar. Aynı zamanda suya dayanıklıdır ve nemli koşullarda iyi çalışır, bu da onu nakliye veya depolama için kutuları kapatmak için ideal hale getirir. Kendinden yapışkanlı kağıt bant, genellikle bir dağıtıcıdan doğrudan paket veya kutuya hızlı ve düzgün bir şekilde uygulanabilir.

Daha güvenli, daha uzun süreli bir sızdırmazlık için, su ile aktive olan, yapışkan kağıt bant, yine uygulandığında bandı nemlendiren özel bir ünite kullanılarak uygulanan ideal bir çözüm sunar.

Kağıt Bant Ne İçin Kullanılır?

Paketleri hızlı bir şekilde kapatmak için, kendinden yapışkanlı kağıt bant, düzgün, elde tutulan bir dağıtıcıyla kolayca uygulanabilir, ayrıca gerekli uzunlukta koparmak için tırtıklı dişlere sahiptir. Daha uzun süreli bir sızdırmazlık için, yapışkan kağıt bant su ile uygulanabilir; kuruduktan sonra tahtaya yapışır.

Ancak yapışkan kağıt bandın başka bir avantajı daha vardır. Geri dönüştürülebilir bir nalbur malzemesi olmasıyla dikkat çekmektedir. Aynı zamanda nalbur toptan seçeneğiyle uygun fiyatlara da sahip olmak mümkündür.

Çünkü inşaat sektöründe toplu alım her zaman bir avantajdır. Bu nedenle inşaat malzemeleri alırken mutlaka toptan alım seçeneği değerlendirilmelidir. Böylelikle proje maliyetiniz başlı başına düşer.

Kâğıt Bant Nasıl Kullanılır?

Yalnızca plastik bant kullanmaya alışkın olabilirsiniz, ancak bandı nasıl kullanacağınızı anladığınızda, faydalarının belirli uygulamalar için uygun olduğunu fark edeceksiniz.

Kâğıttan yapıldığı için geri dönüştürülebilirliği ile tanınır. Kendinden yapışkanlı veya yapışkanlı bant, günümüzün geri dönüştürülmüş ve kısmen geri dönüştürülmüş kutularında kullanım için idealdir. Günümüzün geri dönüştürülmüş kutularının çoğu belirli miktarda plastik içerir ve bu da plastik bantların yapışmasını ve kapatılmasını zorlaştırır.

Kağıt bant, bu tür malzemelerle çok daha iyi bir bağ oluşturur. bant daha uygun maliyetlidir. Çapraz takviyeli bant güçlüdür ve daha da önemlisi anında yapışır. Bu nedenle plastik banttan daha az kullanılır. Bandı uygun ve etkili bir şekilde kullanmak için, daha pürüzsüz bir yapışma ve daha iyi uygulama için bir bant dağıtıcı kullanarak uygulamayı unutmayın.

Kağıt Bant Avantajları

Standart ambalaj bandından çok daha güçlü bir yapışkana sahiptir. Bu bant, kartonları kapatmak için uygundur. Uygulandığında, kutunuzla bir “bağ” oluşturarak tüm paketi daha güçlü ve daha güvenli hale getirir. Daha iyi ürün koruması, daha az hasar anlamına gelir ve kırılan veya kaybolan ürünlerin değiştirilmesiyle ilgili maliyetleri azaltır.

Kağıt bant, kurcalanmaya karşı mükemmel bir çözümdür. Bir kutudan çıkarıldıktan sonra tekrar kapatılamaz, bu da birisinin paketinize müdahale edip etmediğini açıkça gösterir.

Aynı zamanda bu ürünün sıcaklık toleransı da yüksektir. Sıcaklık dalgalanmalarına tolerans, yapışkan kağıt bandın bir başka büyük avantajıdır. Paketlerinizi nemli veya donma koşullarında nakletmeniz veya saklamanız gerekiyorsa bu idealdir.

Hepimiz standart yapışkan bandın kolilerinizi mühürlemenin en çekici yolu olmadığını biliyoruz. Yapışkan kağıt bantla kapatılan paketler hem ürününüze hem de markanıza olumlu bir şekilde yansıyan temiz ve profesyonel görünür. Ayrıca, gönderilerinize bir logo veya kişiselleştirilmiş mesaj ekleyerek markanızı tanıtmak için harika ve düşük maliyetli bir fırsat sunar. Aynı zamanda yazdırması da kolaydır. Nasıl kullanılır sorusunun cevabı da çok basittir.

Yapışkanlı bantların biyolojik olarak parçalanabilir ve yüzde yüz geri dönüştürülebilir bir hırdavat olması onu standart ambalaj bandına mükemmel bir çevre dostu alternatif haline getirmektedir. Şantiye malzemeleri toptan alınabilecek ürünlerdir. Bant da bu ürünler arasında yer almaktadır. Toptan fiyat seçeneğiyle maliyeti düşürebilirsiniz.

Yapışkanlı kağıt bandı etkinleştirmek için, bandı otomatik olarak nemlendirecek ve kesecek, tam ihtiyacınız olan miktarda bandı çıkaracak bir bant dağıtıcısına ihtiyacınız olacaktır. Bu sayede bant gereksiz ambalaj israfını önler ve paketleme işleminizdeki küçük bir otomasyon, daha hızlı paketleme yapmanıza ve daha kısa sürede daha fazla girdi oluşturmanıza yardımcı olur.

Kağıt Bant Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bantların fiyatları seçilen ürünün özelliklerine ve adedine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle net bir rakam söylemek mümkün değildir. Ancak alıcılar için kullanıcı yorumlarının ötesinde belli başlı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterler arasında kullanım ve fiyat performansı da vardır. Bu nedenle bant modelleri her bütçeye uygun olarak tasarlanmışlardır.

Şantiye kurulum için alınan inşaat malzemeleri içerisinde yer alan bu bantlar dayanıklılıkları ve kullanım kolaylığıyla dikkat çekmektedirler. Bu nedenle oldukça yoğun bir kullanımı vardır. Ek olarak bu bant çeşitleri bireysel kullanımda da oldukça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Bu bantların yanı sıra polietilen bant türleri de vardır. Bu bantların da belli başlı avantajları bulunmaktadır. Tarım, inşaat, eğlence, nükleer, askeri, denizcilik, otomotiv ve endüstriyel sarf malzemeleri gibi endüstrilerin özel gereksinimlerini karşılamak için eksiksiz bir polietilen yapışkan bant çözümleri yelpazesi sunar.

Temiz soyma polietilen bantlar, temas ettikleri yüzeyle reaksiyona girme ihtimallerini ortadan kaldıran aşındırıcı olmayan yapıştırıcılara sahiptir. Aynı zamanda su geçirmez bir üründür. İç ve dış mekan uygulamaları için idealdirler. Avantajları da oldukça çeşitlidir. Çoğu yüzeyden soyulabilir. Polietilenin doğası gereği bir dereceye kadar elektrik yalıtımına sahiptir. Zor yüzeylere çok iyi uyum sağlar. Suya dayanıklıdır. Halojensizdir. Yapı marketi olan nalbur İstanbul gibi bir şehirde maliyet açısından daha uygun ürünler sergilemektedir.

Siz de kağıt bant ve diğer ürünlerimize sitemiz üzerinden ulaşabilir, dilediğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz.