Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Kaydırmaz Bant

Kaydırmaz bant, evlerde, alışveriş merkezlerinde, kreş ve okullarda, hastanelerde, yaşamsal alanlarda zemin kaymasını önlemek amacıyla kullanılan kaydırmaz özelliği bulunan materyallerdir.

Kaydırmaz bant uygulaması iç ve dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Uygulanacak zemin kuru ve temiz olmalıdır. Yapışkan yüzey tarafındaki koruyucu bant çıkarılarak uygulama yapılacak yüzeye dikkatle yerleştirilip ufak bir baskı uygulanarak yapışması sağlanır. Böylelikle zemine güçlü bir tutunma sağlayan kaydırmaz bant sizi ufak yaralanmalardan koruma aşamasına geçebilmektedir.

Kaydırmaz bant, ıslak, aşınmış ve kaygan yüzeylerde yaşanan kaymaların önüne geçmek için kullanılmaktadır. Farklı uzunluklarda ve renklerde rahatlıkla bulunabilen bu bantlar özel olarak hazırlanıp üretilmektedirler. Çoğunlukla yaşam alanlarında ve işyerlerinin önünde kullanılan bu bantlar insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde de sıkça kullanılmaktadır.

Kaydırmaz Bant Çeşitleri Nelerdir?

Kaydırmaz bant ürünleri birden fazla renkte üretilebilmektedir ve kullanılacak alana uyacak renkte tercih edilmektedirler. Boyut olarak da farklı ölçülerde yapılabilen bu bantlar uygulandığı andan itibaren kayma sorununu çözebilmektedir. Kaydırmaz bant fiyatları üründe istediğiniz özelliklere göre değişebilmektedir. Bu konuda ürün satışı yapan mağaza ve dükkânlardan size uygun olan fiyat araştırmasını rahatlıkla yaparak, ürünü temin edebilirsiniz.

Çoğu yüzey ıslak duruma geldiğinde belli bir kayganlık göstermektedir. Bu durumlarda dikkat edilmediğinde belli başlı sakatlık yaşama durumlarına sebep olabilmektedir. Bu durumların önüne geçilebilmesi için çoğu yaşam alanında, mekânlar da kaydırmaz bant kullanımı kaçınılmaz olmaktadır. İnsan trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde bu ürünlere denk gelmeniz olasıdır.

Kaydırmaz Bant Kullanım Alanları Nereleridir

Alışveriş merkezlerinde özellikle merdivenlerde kullanılan bu ürün mağaza girişlerinde de kullanılmaktadır. Hatta çoğu mağazanın zeminlerinde bazı yerlerde bile bulunmaktadır. Kaydırmaz bant merdiven uygulamasında yaşlı kişilerin yaşadıkları yerlerde de çoğu zaman tercih edilmektedir. Özellikle dış mekân merdivenlerinde bu bantlara rastlamanız normaldir. Yüzeyinin pürüzlü olması ve zemindeki güçlü tutuşu sayesinde kayma riski olasılığını azaltmaktadır.

Bunların yanı sıra kaydırmaz bant ev alanlarımız içerisinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özellikle çocuk bulunan evlerde ve ev içerisinde basamak bulunan bölümlerde zemin kayganlığını gidermek içinde kullanılmaktadır.

Yaşam Alanlarında Kaydırmaz Bant Kullanımı

Renk seçenekleri sayesinde iç mekânlarda da rahatlıkla kullanılan bu ürün evinizin diğer bölümlerinde de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Özellikle sürekli ıslak olan banyolarda çoğu kişi tarafından tercih edilme sebebi olabilmektedir. Zemine rahatça uygulanması ve ıslaklıktan etkilenmemesi kaydırmaz bant banyo seçeneği ile yaşam alanlarımızda kolaylık sağlamaktadır. Bu bantların diğer bir kullanım alanları ise yataklardır. Özellikle bebek ve çocuk sahibi olan kişiler kaydırmaz bantlı yatak koruyucu örtü modelini tercih edebilmektedirler.

Çocuklarına tuvalet alışkanlığı kazandırmak isteyen aileler bu ürünün su geçirmez özelliği olması nedeniyle tercih etmektedirler. Bu ürün yatağa kolayca uygulanabildiği ve kullan at seçenekleri olduğu için kullanım açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Diğer kaydırmaz bant çeşitlerinden biri de halıların kaymasını önlemek için kullanılandır. Bu bantlar çift taraflı yapışkan özelliğine sahiptirler. Bir yüzü halıya diğer yüzü zemine monte edilerek kullanılmaktadır. Bu ürün evlerin dışında konaklama yapılan yerlerde de sıkça kullanılmaktadır. Aqua safe özelliği bulunan kaydırmaz bant modeli yüzme havuzlarında, restoran mutfaklarında, banyo gibi alanlarda su geçirmeme özelliği nedeniyle çokça tercih edilmektedir.

Kaydırmaz Bant Ölçüleri ve Fiyatlandırma

Kaydırmaz bant seçenekleri arasından size en uygun olanını seçmek için öncelikle kullanacağınız alana göre bir seçim yapmanız gerekmektedir. Bu bantlar 2,5 cm uzunluktan başlayarak çeşitli kalınlıklarda bulunabilmektedir.  Kaydırmaz bant 5 cm kalınlığındaki ürün genelde merdivenler için kullanılabilmekte ve böylelikle görüntü olarak da rahatsız yaratmamaktadırlar.

Özellikle renk seçenekleri konusunda da geniş ürün yelpazesine sahip olması nedeniyle de estetik açıdan oldukça uyumludurlar. Bu ürünler kalınlık ve uzunluklarına göre ayrıca renk seçeneğine göre oldukça farklı fiyatlandırmalara sahip olabilmektedirler. Fiyat araştırmaları yaparken bu tarz ürünlerin satışını yapan yerlerden size uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Toptan alımlar için kaydırmaz bant istoç adreslerini ziyaret edebilir ve size uygun fiyatlandırmalarla bu ürüne sahip olabilirsiniz.

Kaydırmaz Bant Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Şantiye, her türlü inşaat alanını içinde bulunduran alanlardır. Birçok inşaat alanı şantiye içerisine kurulur ve başlangıçtan bitişe kadar şantiye alanı içerisinde gerçekleştirilir. Şantiye alanları hemen hemen her yerde kurulabilmektedir. Bu çalışma alanlarında insan gücü kullanımına yer verildiğinden önlemlerin alınması da kaçınılmazdır. Hava şartları çoğu zaman çalışma koşullarını aksatmadığından çalışan kişiler için merdivenlerde, nemli durumda kaygan olabilen zeminlerde kaydırmaz bant kullanılması oluşabilecek kaza durumlarında koruma sağlayabilmektedir.

Yeni yapılacak alanlarda iş güvenliği açısından şantiye malzemeleri, materyal listelerinde de bulunabilmektedir. Günümüzde tüm binalarda, işyerleri girişlerinde, insan trafiğinin yoğun ve sık olduğu alanlarda bu ürünlere sıkça rastlayabilmekteyiz.  Şantiye malzemeleri toptan alımlar sağlayabilen mağazalar ve dükkânlardan istenilen her tür malzeme rahatlıkla bulunabilmekte, fiyat konusunda makul ücretler karşılığında ürün alımı yapılabilmektedir.

Kaydırmaz Bantın İnşaat Alanlarında Kullanımı

İnşaat yapılacak alanlar iç veya dış mekân olarak farklılıklar gösterebilmektedir ve mekânın durumuna göre belli bazı ürünlere, güvenlik sağlamak için birçok ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır. İç ya da dış mekân fark etmeksizin inşaat malzemeleri eksiksiz olmalıdır ve insan gücü kullanımına da uygun durumda bulunmalıdırlar. İnşaat yapılacak alanlarda kullanılması zorunlu bazı ekipmanlarda bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak alınması gereken zorunlu olmayan ancak tedbirli davranıldığında bazı yaralanmaların önüne geçilebilecek materyallerin kullanılması da uygun görülmektedir. Bunlardan biri de kaygan zeminin önüne geçilmesinde kullanılan kaydırmaz bant ürünüdür. Bu materyal kullanımı nemli zeminlerde çalışma durumunu daha konforlu ve risksiz duruma getirebilmektedir. Kullanımı zorunlu olmasa da iş güvenliği açısından kullanılması uygun görülmelidir.

Kaydırmaz Bant Nerelerde Bulunur

Eğer ihtiyacınız bir kaydırmaz bant ise bu ürünü günümüzde hemen hemen her yerde rahatlıkla bulabilmekteyiz. Geniş ürün seçeneği sunan büyük marketlerde bile ilgili bölümlerde bu ürünler rahatlıkla bulunabilmektedir. Ancak bu gibi ürünler daha çok hırdavat dükkânlarında bulunabilmektedir. Daha fazla ürün özelliği barındıran bu dükkân ve mağazalar inşaat işleri konusunda size yardımcı olabilecek birçok ürünün satışını yaparak size istediğiniz materyaller konusunda seçenek sunmaktadırlar.

Ayrıca birçok ilde internet alışverişlerinde her ürüne erişebilmenizi sağlayan mağazalar ve dükkânlar bulunmaktadır. Nalbur İstanbul aramalarında karşınıza çıkacak birden fazla dükkân, mağaza ve toptancı ile görüşebilir, ürün ve fiyat konusunda araştırmalarınızı rahatlıkla yapabilmektesiniz. Belli başlı birçok ürün hırdavat malzemeleri arasına girmektedir. Elektrikli ve motorlu inşaat aletlerinden çiviye, menteşeden boyaya kadar her türlü erişimi sağlayan bu tarz yerler günümüzde çoğu yerde ulaşılabilir yerlerdedir. Hırdavat malzemeleri toptan satış sağlayan birden fazla dükkân ve mağaza size istediğiniz ürün konusunda yardımcı olabilmektedirler.

Nalburlarda Kaydırmaz Bant Satışı

Nalbur dükkânları günümüzde yaşam alanı bulunan tüm yerleşim yerlerinde rahatlıkla bulunabilen küçük dükkânlar ya da mağazalar halinde hizmet vermektedirler. Ev işlerinde, tamir ve tadilat işlerinde kullanılabilecek tüm yapı malzemesi ürünlerinin satışının yanı sıra güvenlik sağlayan birçok malzemeye de ulaşmak mümkündür.

Nalbur dükkânları artık yerini bu tarz ürün satışı yapan büyük mağazalara bırakıyor olsa da günümüzde çoğu kişi hala bu dükkânlardan istedikleri ürünleri almaktadırlar. Kaydırmaz bant, ev tadilatında kullanabileceğimiz bazı materyallerin temin edilmesinde nalbur dükkânları yardımcı olabilmektedir. İhtiyacınız daha fazla ürün ise nalbur toptan malzemeleri dükkânlarını ziyaret edebilir, daha makul fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz.