x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Lanyard

Lanyard, yüksek alanlarda çalışan kişilerin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan, sağlam kalın hala veya ip gibi malzemelerin genel adına denilmektedir.

Lanyard nedir sorusu son dönemlerde pek çok kişinin merak ettiği konulardan birini oluşturmaktadır. Şantiye alanları, yüksek gerilim hatları, barajlar, elektrik direkleri gibi daha birçok zorlu işlerde çalışan kişilerin güvenliğini sağlamak büyük bir sorumluluk gerektirmektedir. Yüksek yerlerde çalışsan kişilerin düşmesini engellemek için Lanyard kullanımı büyük önem taşımaktadır. İnşaat alanlarında yüksek yerlerde pek çok kişinin güvenliği için kaza riskini düşüren tedbirler alınması gerekmektedir. Sağlam ip veya halatlardan yapılması gereken lanyardlar kullanım amaçlarına gör ayarlanabilir özellikleri bulunmaktadır. Çalışanların tamamına önce güvenlik sağlayan bu halatlar kişilere çok daha iyi şekilde hareket imkânı oluşturmaktadır. Özelliklerine göre farklı yerlerde farklı seçenekleri ile Lanyard kullanımı yapılabilmektedir.

Yüksek alanlarda güvenliği sağlarken aynı zamanda çalışma yapacak kişilere hareket etme imkânı da oluşturulması gerekmektedir. Bu konuda birçok çeşidi ile lanyardları birçok yerde bulabilmek mümkün olmaktadır. Nalbur ve hırdavat dükkanları dahil pek çok yerde ihtiyaç sahiplerine yönelik birçok Lanyard bulunmaktadır. Bu ürünler, şantiye malzemeleri toptan satış yapan alanlarda daha uygun koşullarda temin edilmektedir. Bu ürünlerin kolay kullanımından dolayı pek çok işyeri ya da kişiler Lanyard kullanımını kesin olarak sağlamaktadır. Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ile birlikte yükselen binaların yapımında, rüzgâr tribünlerinin oluşturulmasında yaygın olarak kullanımı yapılmaktadır. Hangi alan olursa olsun Lanyard kullanımı kişilere yüksek derecede güvenlik oluşumu sağlamaktadır. Bu sayede Lanyard kullanıcılarının çalışma alanı genişlemekte ve işleri daha kısa zamanda sona ermektedir.

Lanyard Nedir?

Yüksek alanlarda çalışan pek çok kişi için yapılan işin taşıdığı risk fazla olmaktadır. Lanyard, pek çok kişi için yüksek alanlarda çalışma koşullarını çok daha güvenli hale getirmeyi sağlamaktadır. Yüksek alanlarda çalışan kişiler için kalın halat ve iplerden oluşan lanyardlar daha iyi hareket imkânı sunmaktadır. Lanyard ne demek? Sorusunu merak eden pek çok kişi için en kısa cevabı bu şekilde belirtilmektedir. Kullanım alanı çok geniş olan Lanyard, birçok kişi için ilk tercih edilen malzemeler içinde yer almaktadır. Her kullanıcının güvenliğini yükselterek çalışma koşullarını en iyi hale gelmesini desteklemektedir.

Yapı malzemesi satan pek çok yer aynı zamanda lanyard malzemelerinden de satışlarını yapmaktadır. Lanyard malzemeleri yüksek derecede güvenlik oluşturmak zorunda olduğu için özel olarak üretilmesi sağlanmaktadır. Aksi halde ufacık bir hatada büyük kazalar meydana gelmektedir. Bu bakımdan güvenlik koşullarının yükseltilmesinde lanyard kullanımı büyük önem taşımaktadır. Bu malzemeler şantiye malzemeleri, inşaat malzemeleri ile birlikte de aynı işyerlerinde satışa sunulmaktadır. Büyük çapta iş kazaları yaşamamak ve daha rahat ortamda çalışabilmek için tam güvenliği sağlama adına lanyard kullanımı gerekmektedir. Yüksekte çalışan kişilerin her hangi bir durumda düşmesi esnasında onu tutabilecek tek şey lanyard aracı olmaktadır.

Lanyard Kullanımı

Lanyard kullanımı yüksek alanlarda çalışanlar için gerekli bir malzeme olmaktadır. Rüzgâr tribünleri, elektrik hatları, binalar gibi pek çok alanda çalışan kişilerin çalışma alanları yüksek risk özelliği taşımaktadır. Bu bakımdan bu alanlarda güvenle çalışmak için üst düzey tedbirler alınması gerekmektedir. Lanyards farklı çalışma alanlarında daha iyi güvenlik koşulları oluşması için farklı özelliklerle oluşturulmaktadır. Bunun için ister binada isterse rüzgâr tribününün yüksek alanlarında olunsun lanyard ile tam güvenlik koşulları sağlanmaktadır. Hırdavat malzemeleri toptan satıldığı alanlarda, farklı çeşitleriyle kullanıcılarının tercihlerine sunulmaktadır.

Hırdavat dükkanlarında diğer güvenlik malzemelerinin yanında tam verim oluşturacak kalitede yer almaktadır. Lanyard ile en iyi çalışma koşulları sağlayan kişilerin çalışma performansları da artarak işleri kısa zamanda bitirmektedirler. Her lanyard belirli özelliklere göre üretildiği için kullanacak kişiye göre ayarlanmaktadır. Böylece kullanıcıdan başkasının kullanma durumu ortadan kaldırılmaktadır. Lanyard sağlamlığı ve işlevselliği acısından gerekli donanımı barındırması gerekmektedir. Aksi durumda çok ciddi zararların olduğu kazalar meydana gelebilmektedir. Bir kişinin düşüş anında korunmasını sağlayacak tek araç lanyard olmaktadır. Bu nedenle kullanımı için doğru seçeneğinin alınması büyük önem taşımaktadır. Lanyard, malzemeler birçok yerde olduğu gibi nalbur İstanbul şehri içindekilerde de bulunmaktadır. Nalbur toptan satış yapan alanlarda uygun koşullarda temin edilmektedir. Lanyard alırken kontrollerinin çok iyi yapılması gerekmektedir. Üretiminin kaliteli olması ve doğru şekilde seçimin yapılması kullanımı için gerekli koşulu oluşturmaktadır. Tüm koşulları tam olarak sağlayan bir lanyard, kullanıcısına verimli çalışma koşulu sağlamaktadır.   

Lanyard Seçenekleri

Risk koşulları fazla olan işlerde çalışan kişilerin güvenliğini sağlamak çok önemli bir yapıyı oluşturmaktadır. Lanyard, yüksekte çalışsan insanların güvenliklerini en iyi şekilde sağlayan tek araç olarak bilinmektedir. Her koşulda kişilerin üst düzey güvenliklerini sağlayan birçok aracın içinde ön planda olanlar içinde yer almaktadır.

Lanyard standardı, her kullanıcını kol boyu dikkate alınacak şekilde bir ölçü ile oluşturulmaktadır. Bu bakımdan her lanyard, standart ölçülerde ve farklı alanlara göre üretimi çeşitleri yapılmaktadır. İnşaat alanlarının yüksek yerlerinde bir çalışanın aşağıya düşmesini engelleyen tek araç lanyard olmaktadır. Şantiye alanında meydana gelebilecek herhangi bir kaza durumunda yüksekte bulunan çalışanları koruyacak olan tek şey lanyard olmaktadır. Şok emicili lanyard kullanmak bu bakımdan daima avantaj oluşturmaktadır. Çünkü şok emicili lanyard, serbest düşüş mesafeleri her zaman göz önünde bulundurmalı ve buna göre hareket edilmesi gerekmektedir. Tüm seçenekleri ile tüm lanyardlar, nalbur toptan dükkanlarında, inşaat malzemesi satan yerlerde ve şantiye malzemelerinin satıldığı alanlarda yer almaktadır. Lanyard, kullanıcılarına verimli iş alanı için tam güvenlik oluşturmaktadır. Her modeli ve özelliği ile kullanıcılarının zarar görme ihtimalini en aza indirmektedir. Birçok alanda tam güvenli çalışma koşullarının sağlanması lanyard kullanımı ile oluşturulmaktadır.

Lanyard Nasıl Kullanılır?

Yüksek alanlarda çalışanlar için risk oluşturan yapıları iyileştirmek için lanyard kullanımı gereklidir. Çalışma esnasında meydana gelen herhangi bir duruma karşı lanyard çalışanı koruyacak tek araç olmaktadır. Bu yapı çalışma koşulları için çok büyük önem taşımaktadır. Kişinin kol boyuna göre tasarlanan lanyard kullanıcıdan başka bir kişinin kullanımına geçmemektedir.

Lanyard kancası, sağlamlık ve işlevsellik açısından son derece önemli bir ayrıntıyı oluşturmaktadır. Kancanın sağlam olması çalışma koşullarının çok daha verimli şekilde geçmesini sağlamaktadır. Lanyard İstanbul, Ankara, İzmir gibi birçok şehirde farklı yerlerde kullanıcılarının tercihine sunulmaktadır. Lanyard alırken tekrar tekrar kontrol edildikten sonra rahatlıkla kullanımı yapılmaktadır. Hırdavat dükkanlarında da yer alan lanyard almak için farklı satış yerleri bulunmaktadır.

Lanyard Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Lanyard, üç grup ürün çeşidine sahip şekilde üretilmektedir. Farklı koşullarda çalışan kişilere yönelik üç farklı grup üretim yapılmaktadır. Tek bacaklı lanyard birinci grubu oluşturmaktadır. Sınırlandırmada ve pozisyon almak için kullanılmaktadır. 2200 kg. Ağırlığına sahip şekilde üretilmektedir.

Şok Emicili lanyard modeli ikinci grubu oluşturmaktadır. Bu grupta en iyi güvenlik koşulu sağlanmaktadır. Son olarak ayarlanabilir lanyard üçüncü grubu oluşturmaktadır.

Bu grupta da kullanıcının yapısına göre ayarlama yapılabilmektedir. Lanyard fiyat koşulları bu ürün çeşitliliğine göre uygun koşullarda sağlanmaktadır. Şantiye malzemeleri ve inşaat malzemeleri satan pek çok yerde bu üç grubun ürünleri rahatlıkla bulunmaktadır.

Siz de lanyard ve diğer ürünlerimizi sitemiz üzerinden inceleyebilir, dilediğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz.