x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Mutfak Bataryası

Mutfak bataryası ev ve şantiye alanlarında kullanılan hırdavat malzemeleri arasında yer alan bir üründür. Mutfak bataryası seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken pek çok nokta vardır.

İster değiştirilmesi gereken bozuk bir musluğunuz olsun ister mutfağınızın görünümünü iyileştirmek için bir mutfak bataryası değişimine karar verdiyseniz seçimleri dikkatle izlemek ikinci adım olacaktır.

Ayrıca, lavabo güvertesinde veya tezgahta kaç delik olduğunu veya hayalinizdeki musluğun kaç deliğe ihtiyacı olduğunu ve daha fazla delmenin mümkün olup olmadığını bilmeniz listenin başındaki adımdır. Tek kollu musluk modelleri çoğu yalnızca bir delik gerektirirken, iki kollu musluklar için iki veya üç tane gerekir. Hava boşlukları, filtre muslukları ve sabunluklar gibi şeyler için ek delikler gerekebilir.

Mutfak bataryası modelleri sadece evsel kullanımda değil şantiye kurulum esnasında da kullanılan bir üründür. Bu mutfak bataryası modelleri özellikle şantiye sahalarına kurulan konteyner kentlerde de kullanılmaktadır. Şantiye malzemeleri toptan olarak satın alım da mümkündür.

Mutfak Bataryası Boyutları

Ne tür bir montajın ve kurulumun en iyi sonucu vereceğini kavradıktan sonra, musluğun boyutu maddenin ikinci sırasına denk gelir. Bunların çoğu, lavabonun boyutuna göre belirlenir. Ancak yapılabilecek önemli tasarım seçenekleri de bulunmaktadır.

Mutfak bataryası lavabonun içinde kolayca hareket ettirilebilmelidir. Tam boyutlarının kontrol edildiğinden emin olunmalıdır. Düşük arklı bataryalar genellikle güverteden 8 inçten daha yükseğe çıkmaz ve 45 derecelik bir açıyla ortaya çıkar. Daha küçük lavabolar ve alanlar için harika olan bu bataryalar, genellikle büyük parçaları yıkamayanlar veya çok da istemeyenler için idealdir. Musluk, mutfakta odak noktası olmaktadır. Sadece evsel kullanımda değil şantiye kurulum alanlarında bulunan konteyner kentlerde de kullanılmaktadır. Bu nedenle bu maddeler hem evsel hem de profesyonel kullanım açısından önem teşkil etmektedir.

Mutfak Bataryası Erişim Mesafesi

Musluğun erişim mesafesi de yükseklik kadar önemli bir unsurdur. İdeal uzunluk kullanıcıya ve lavaboya bağlıdır. Lavabonun tüm noktalarına ulaşmak için su akışına ne kadar uzağa ihtiyacınız var? Kollarınız uzun süre en rahat nerede olacak? gibi sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır. Özellikle inşaat alanlarında verimli çalışma koşulları oluşturulurken buna dikkat edilmelidir. Yeterince ileriye doğru uzanmayan ağızlıklar kullanıcıyı lavaboya daha da yaklaştırarak potansiyel ağrılara yol açar.

Mutfak Bataryası Kaplaması

Ne tür bir mutfak bataryası takılacağına dair iyi bir fikriniz olduğunda, bir sonraki adım bir kaplama seçmektir. Mutfak bataryaları faydalı bir amaca hizmet eder ancak yine de güzel görünmeleri de mümkündür.

Pirinç, bronz, krom, nikel, paslanmaz çelik, mat siyah ve en yeni egzotik kaplama, ombre dahil olmak üzere dikkate almanız gereken birkaç yüzey var. Özellikle şantiye kurulum alanlarında bu özellik mutlaka dikkate alınmalıdır.

Pirinç Mutfak Bataryası

Pirinç mutfak bataryası evinize geleneksel bir görünüm ve his getirecek. Sıcaklık eklemek için beyaz mutfak kaplamalarıyla güzel bir şekilde eşleşebilir ve modern görünümlü bir mutfak lavabosuyla eşit şekilde çalışabilirler. Mat veya fırçalanmış pirinç armatürler oldukça çok yönlü ve çekicidir. Üzerine yağ sürülerek işlenen bronz metale daha koyu bir görünüm kazandırır.

Krom Mutfak Bataryası

Krom sıhhi tesisat armatürleri için orijinal yüzeylerden biridir ve onlara çok klasik bir görünüm kazandırır. Krom dayanıklıdır, bakımı kolaydır ve minimalist mutfaklar için mükemmeldir. Cesur, parlak yüzeyli krom bataryalar, birçok ev dekorasyoncusu tarafından tercih edilmektedir. Uzun ömürlü ve bütçenizi zorlamazken kararmaya direnen kaliteli krom bulmanız mümkündür.

Nikel Mutfak Bataryası

Nikel mutfak bataryası modelleri fırçalanmış ve cilalanmış dahil olmak üzere çeşitli yüzeylerde kullanıcının ilgisine sunulmaktadır. Fırçalanmış nikel paslanmaz çeliğin biraz daha sıcak bir versiyonudur. Fırçalanmış nikel de “yeni krom” haline geliyor ve tüm mutfak tarzlarında çok sık kullanılmaktadır. Hatta bazı üreticiler bu cilayı “Noktaya Dirençli Fırçalanmış Nikel” şeklinde sunmayı başarmışlardır. Bu ürünleri nalbur malzemesi satan her yerde bulmak mümkündür.

Kalay olarak da bilinen fırçalanmış nikel, yumuşak tonlar ve sıcaklık getirmek için iyi çalışır. Nikel muslukların güzelliğinin biraz bakım gerektirdiğini unutmayın. Nikel muslukların periyodik olarak parlatılması güzel görünmelerini sağlar. Fırçalanmış nikel, matlaşmaya cilalıdan daha iyi direnç gösterir. Bu nedenle seçeneklerinizi tartarken bunu da dikkate almak gerekmektedir.

Paslanmaz Çelik Mutfak Bataryası

Paslanmaz çelik mutfak bataryası modeli yüzeyinin temizlenmesi ve bakımı kolay olması sayesinde mutfak armatürleri için ideal bir seçenektir. Antimikrobiyal özelliklere sahip olduğundan özellikle küçük çocukların bulunduğu alanlarda kullanışlıdır. Krom gibi parlak olan paslanmaz çelik daha pahalıdır. Ancak mutfağınıza daha sofistike bir görünüm kazandırır. Bu nedenle, sağlam, dayanıklı bataryalara sahip daha lüks görünümlü bir mutfak için paslanmaz çelik iyi bir tercih olabilmektedir.

Mat Mutfak Bataryası

Daha modern ve çağdaş mutfaklarda popülerlik kazanan daha yeni bir yüzeydir. Metalik kaplamaların çarpıcı bir zıtlığı olan mat siyah, şık ve minimal olmasıyla öne çıkmaktadır. Estetik kontrastın sadeliği ve saflığı, hemen hemen her mutfak stiliyle iyi bir şekilde uyum sağlar. Bu da onu çok yönlü ve çekici kılar. Bu hırdavat malzemeleri toptan olarak erişilebilecek ürün seçenekleri arasında yer almaktadır.

Kare Mutfak Bataryası

Kare mutfak bataryası modelleri şantiye alanlarında ve evsel kullanımda uygunluğuyla dikkat çekmektedir. Bu ürün tezgahtan 33 santimetre boru uzunluğuna sahip olmasıyla dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra krom kaplama pirinçten üretilen bu ürün yüzde yüz Türk malı olmasıyla öne çıkmaktadır. Aynı zamanda iz bırakmayan bir hırdavat malzemesidir. Yapı malzemesi ürünleri içerisinde yer alan bu ürün yapı marketlerden temin edilebilmektedir. Ürün iki adet flex evye bağlantı parçasıyla birlikte gönderilmektedir. Kolay montaj hedefiyle tasarlanmıştır.

Arıtma Çıkışlı Mutfak Bataryası

Krom kaplama pirinç malzemeden üretilen bu mutfak bataryası kireç temizleme sistemli perlatöre sahip olmasıyla dikkat çekmektedir. Yerli üretim olmasıyla öne çıkan bu ürün inşaat ve şantiyelerde de kullanıma uygundur. Bunun yanı sıra evsel kullanımda da rahatlığıyla öne çıkan bir üründür. Ürün pas tutmaması hedefiyle tasarlandığından uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır.

Şantiye Kurulum Alanlarında Mutfak Bataryası Seçimi

Şantiye sahaları işleyiş açısından zorlu çalışma koşullarının hâkim olduğu alanlardır. Bu alanlarda kullanılacak olan ürünler mutlaka dayanıklı olmalıdır. Dayanıklı olması gereken ürünlerden bir tanesi de mutfak bataryasıdır.

Seçilecek olan mutfak bataryası modeli kesinlikle kararma ya da paslanma yapmamalıdır. Aynı zamanda kullanım açısından da pratik olmalıdır. Çünkü bu ürünler inşaat ve şantiye sahalarındaki işçilerin işlerini kolaylaştırmalıdır. İşçilerden verimli bir performans alabilmek için bu önemlidir.

Mutfak Bataryası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mutfak bataryası fiyatları seçilen ürünün özelliklerine ve adedine göre değişkenlik göstermektedir. Bunun nedeni ise alıcıların ürünün işleyiş performansının yanı sıra fiyat performansıdır. Alıcılar için bir ürünün fiyatı önemlidir.

Standart mutfak bataryası modelleri de her kullanıcı için uygun ürünlerdir. İster şantiye alanlarında ister evsel kullanımda olsun her bütçeye hitap eden hırdavat ürünleri arasında yer almaktadır. Bu ürün kaliteli ve pratik bir kullanıma sahiptir. Bu nedenle alıcılarını işleyiş açısından da memnun etmektedir. Bunun yanı sıra bu pratik kullanım sebebiyle şantiye ve inşaat alanlarında da kullanımı oldukça yaygındır. Şantiye malzemeleri olarak kullanımda oldukça yaygın bir malzemedir.

Bu ürün köpüklü akış teknolojisiyle öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra kullanıcısına su tasarrufu sağlayabilecek özel bir perlatöre sahiptir. Kireç kırıcı özelliği olması sebebiyle de kullanıcılarına iyi bir performans sunmaktadır. Rahat bir kullanım hedefiyle tasarlanan bu ürün ısı ve debi ayarlıdır.

Tesisatta oluşabilecek her türlü kirliliğin armatüre zararını önlemek için ürünle birlikte filtreli ara musluk kullanılması da kullanım talimatları arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra toptan hırdavat malzemeleri satan yapı marketlerde de bu ürüne ulaşmak mümkündür.

Bunun yanı sıra alıcılar nalbur malzemeleri satan yerlerde de bu ürünleri direkt olarak görebilir, kullanımına ilişkin bilgi alabilir. Nalbur İstanbul gibi büyük şehirlerin yanı sıra küçük şehirlerde de erişilebilecek bir yapı market olması nedeniyle de ister şantiye sahalarınız için ister evlerde kullanmak için alımda kolaylıkları bulunmaktadır. Aynı zamanda nalbur toptan alım yapabileceğiniz bir markettir.

Siz de mutfak bataryası ve diğer ürünlerimizi sitemiz üzerinden inceleyebilir dilediğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz.