Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Ölçüm Cihazları

Ölçüm Cihazları belirli bir nesneyi ölçmek ve gerekli hesaplamaları yapmak için kullanılan bir araçtır. Her alanı pratik olarak kısa sürede ölçebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her biri farklı yeteneklere sahip birçok tür vardır.

Ölçüm Aletleri Nedir?

Ölçü aletleri dijital olanlar ve lazer olanlar gibi tüm ayrı şeyleri ölçmek için yararlı olan birçok tür vardır. Multimetre, takomometre, tur metre, voltmetre, mikrometre, mesafe ölçer, lazer metre, ışık ölçer, kalınlık ölçer, direnç ölçer, kablo izleyici, inşaat malzemeleri arasında olan lazer, cetvel, metre, kumpas, karşılaştırıcı, güneş enerjisi ölçer Çeşitli ağırlık ölçer türleri, teraziler, nem ölçerler ve ses ölçerler vardır ve bazı özellikler açıklanmıştır. Birçok malzeme inşaat malzemeleri satan dükkanlarda bulunabilir. Şimdi ölçüm cihazları hakkında bilgi verelim ve ne olduğunu açıklayalım.

Belirli ölçüm Cihazları kategorileri vardır. Teknolojideki gelişmeler, yeni nesil ölçüm cihazlarını tanıttı. Daha kolay ve daha doğru bir çözüm sağlarlar. Sınıflandırmaları; kaydediciler, toplayıcılar, analog ve dijital ölçüm cihazları. Bu şekilde fonksiyona göre ayrılırlar. Kaydedici; ölçtüğünüz alanın değerini kaydetme araçlarından biridir. Kayıt cihazı işlevi, değerleri sayfaya aktararak kullanılır.  Birçok farklı ürünleri yapı malzemesi gibi malzemeleri temin edebildiğiniz birçok yerden alınabilir.

Farklı Alanlarda Ölçüm Cihazları

Çeşitli ölçüm aletleri kayıt cihazları, kalp atışları ve depremler gibi olaylar için kullanılır. Toplayıcı, tüm değerleri toplamanın ve kaydetmenin bir yoludur. Elektrik sayaçları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Analog; kadran ve ibreler. Kadran ölçülen değere göre bölünmüştür ve sürekli değişen büyük ölçüm değerleri de uygundur. Gaz kaçak dedektörü şantiye malzemeleri toptan temin edilen dükkanlardan alınabilir.

Dijital olan, sayısal olarak çalışan ölçüm cihazları ürünlerinden biridir. Ölçülen alanın boyutu ekranda sayısal olarak görüntülenir. Ölçü aletini şantiye alanında bu şekilde kullanarak iş kolaylıkla yapılabilir.

Profesyonel Cihazlar

Üretim profesyonelleri için ölçüm cihazları isg (iş güvenliği ölçüm cihazı). Örnek olarak, bir radyoaktivite dozu ölçer. Çeşitli ölçüm cihazlarının özellikleri sayesinde sensörler ve mikroişlemci tabanlı hesaplamalar yardımıyla iş güvenliği ölçüm cihazları, maksimum radyoaktif radyasyon dozunun aşılıp aşılmadığını belirler. 

Ürün yelpazemizde ayrıca diğer dozimetreler de bulunmaktadır. İş güvenliği açısından, işyerinde işitme kaybını önlemek için kullanılan akustik bir doz ölçer. Hırdavat ürünleri satılan çeşitli yerlerde birçok farklı türde ölçüm cihazı bulunur

Ölçüm Cihazlarında İSG(İş Güvenliği)

Bu tür ölçüm cihazları tüm iş güvenliği cihazları için uzun vadeli hasarı önlemek ve çalışanlara güvenlik sağlamak için gereklidir.

Mobil veya Sabit Montaj – Bu güvenlik ölçer, havadaki gaz içeriğini sürekli ve güvenilir bir şekilde ölçer ve belirli sınırların (ozon, oksijen, karbon monoksit, hidrojen sülfür veya yanıcı gaz) aşması veya altına düşmesi. Bunu yaparsanız, sesli bir alarm verilecektir. Ölçüm cihazları kabul kriterleri iş güvenliği açısından önemlidir. Bir cihaz İSG yönetmeliklerine uygun değilse kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu cihazlar size kesin sonuçlar vermeyecek ve iş açısından da aksamalara neden olacaktır.

Bu nedenle, çalışanlar ve meslektaşlar en iyi tehlike bölgelerindeki kazalardan korunur. Ölçüm cihazları özellikleri sayesinde partikül sayacı, havadaki toz partiküllerinin yoğunluğunu ölçer ve iş güvenliğini ve solunum korumasını aktif olarak destekler. Havadaki katı kontaminantları ve aerosollerin neden olduğu kontaminasyonu tespit ederek toksik partikül maddelerin sürekli solununum yapılmasını engeller. Toz bulaşmış işyerlerinde iş güvenliği ölçüm cihazları gereklidir. Ölçüm cihazları satan firmalar bu cihazlar hakkında detaylı bilgilendirmeleri, kalibrasyon bilgilerini ve teknik özelliklerini detaylı bir şekilde size aktaracaktır.

 • Multimetre ölçüm cihazları ; Akım ve voltajı ölçmek için kullanılan bir cihazdır. Cihaz üzerinde ölçüm yapmak için kullanışlıdır. 
 • Dansometre; devredeki herhangi iki nokta arasındaki potansiyel farkı ölçer. Voltajı ölçerek çalışır. Exposure meter; Ölçümü sağlayan cihazlardan biridir. Absorpsiyon ve dispersiyon gibi etkileri tespit etmek için kullanılır. 
 • Tacometer; Arazinin planlanması değil, arazinin alanını hesaplamak için kullanışlı bir araçtır. Ölçüm cihazları nelerdir derseniz yukarıdaki bilgiler sizin için yeterli olacaktır. Ölçüm cihazları gibi aletlerin hassasiyeti vardır ve yatay veya dikey açıları ölçerler. 
 • Akım ölçer; Bir iletkenden geçen akımı ölçme işlemini gerçekleştirir. Bölücü, açıları ölçmek için bir araçtır. Cetveller birçok alanda kullanılmaktadır. Belirli küçük mesafeleri ölçmek ve çizmek için kullanılır. Kumpas; Sürgülü bir alettir ve iki çene arasındaki kısmı ölçmek için kullanılır.

Ölçüm Cihazları Kalibrasyon Ayarları

Ölçüm cihazlarının kalibrasyon aralıklarını belirlemeye yönelik rehber ve düzenli kalibrasyonun genel hedefleri şunlardır:

 • Ölçüm cihazları kullanılırken, ölçüm cihazı tarafından ölçülen referans değer ve değer
 • Bu önyargı belirsizlik tahmini arasındaki sapma değerini iyileştirmek için.
 • Sayaç tarafından ulaşılabilen bir belirsizlik değeri sağlayın. Ve
 • Geçen sürede görüntülenen sonuçları sorgulayabilen sayaçtaki her şey.
 • Herhangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol edin.
 • En önemli kalibrasyon kararlarından biri “ne zaman” ve “ne sıklıkla” dır.

Kalibrasyonlar arasındaki kabul edilebilir ve laboratuvar tarafından dikkate alınması gereken zaman aralığı ölçüm cihazları kalibrasyon yönetmeliği tarafından belirlenir. Kalibrasyonlar birçok faktörden etkilenir, genellikle en önemli faktörler:

 • Laboratuvar tarafından gerekli veya beyan edilen ölçüm belirsizliği.
 • Kullanım sırasında ölçüm cihazının maksimum tolerans sınırını aşma riski.
 • Aygıtın uzun süre çalışmadığı tespit edilirse alınacak düzeltici eylem.
 • Önlemlerin maliyeti ise cihaz tiplerine bağlı olabilir.,

Ölçüm cihazları kalibrasyon ayarları yukarıda belirtilen detaylara göre belirli periyotlarda kontrol edilmeli ve yönetmeliklere uygun ayarlanmalıdır. İş sağlığı açısından da bu kontrol çok önemlidir.

Bu tür birçok cihaz vardır. Avantajlı olarak, en kullanışlı olan dijitaldir. Verilen değeri ekranda gösterir, böylece hataya yer kalmaz ve hatasız çalışır. Aynı zamanda enerji açısından tüketimleri de oldukça düşüktür. Mekanik arıza olmadan çalışmaya devam ederler. 

Üretilen elektromanyetik alandan etkilenmeden ölçülebilir. Analog enstrümanlar genellikle makul fiyatlıdır. Ancak mekanik arıza oranı yüksektir. Bakım ve onarım süreci basittir ve dijital kadar hızlı sonuç üretmez. Bu şekilde aletler birbirinden ayrılır.

Temaslı veya Temassız Cihazlar

Nalbur İstanbul şehrinde birçok teknik cihaz temin edebilir. Optik, temassız veya temaslı olsun, optik / temaslı takometre ile ölçülebilen hassas, yüksek kaliteli bir cihazdır. Bu, 0 ila 20.000 rpm ve 0 ila 60.000 rpm temassız ölçüme izin verir. ABS dış kasa ve IP54 koruma sınıfıyla sağlam bir yapıya sahiptir. Maksimum ortalama değeri gösterecek bir işlev yoktur. Ölçüm probu cihaz üzerindedir ve sabitlenmiştir.

Ölçüm Cihazları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Ölçüm cihazları nelerdir isg kurallarına uygun ve ayrıca bu cihazların neler olabileceği aşağıdaki gibi olabilir. Birçok farklı çeşitte ölçüm cihazı mevcuttur. Bunun gibi birçok cihazlar nalbur tarafından sağlanır. Ölçüm cihazları isimleri çeşitli olarak: Akışmetre, Altimetre, Ampermetre, Anemometre, Avometre vb. Venturimetre, Voltmetre, Wattmetre, Çiftölçer, Ölçü aracı, İletki, İvmeölçer ve daha fazla tür ölçüm cihazı bulunur.

Şantiye malzemeleri alınabilen birçok dükkandan bu tip cihazlar temin edilebilir. Ayrıca çeşitli nalbur toptan olarak birçok firmaya birçok farklı türde ürün gönderebilmektedir. Bu yönde çalışan birçok firma mevcuttur. Bu firmalar toptan olarak ürün aldıklarında bu cihazların maliyetleri düşebilir. Kolay ve kullanışlı birçok termometre hırdavat malzemeleri toptan olarak sipariş edilebilir.