x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Şantiye Battaniyesi

Şantiye battaniyesi, şantiye alanlarında çalışan işçilerin yatarken kullandığı ve ev tipi battaniyenin aksine daha sağlam olan ısınma eşyasıdır. Bu battaniye çeşitleri renk ve ebatlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Şantiye kurulumu birden fazla alet ve gerecin bir araya gelmesiyle mümkündür. Bu eşyalar seçilirken dayanıklı olmalarına özen gösterilmelidir. Şantiye alanları yapı itibarıyla zorlu çalışma koşullarına sahiptir. Bu nedenle işçilerin veriminin düşmemesi için eşya seçimi özenle gerçekleştirilmelidir.

Şantiye Projesi Oluşturmak

Mükemmel bir şantiye kurulum için izlenmesi gereken belli başlı adımlar bulunmaktadır. Projeyi oluşturmak bu işin en önemli kısmıdır. Proje için insanları, kaynakları ve bütçeyi açıklayan bir belge oluşturulur. İkinci adımda ise bir başlangıç ​​planının taslağı çıkarılır. Proje için somut, özel hedefler belirlemek için SMART ve CLEAR süreçleri kullanılır. Üçüncü adımda ise plan yürütmeye geçirilir. Ekip toplanır ve projeyi bir sonraki aşamaya taşıyacak olan toplantılar gerçekleştirilir.

Ardından veriler toplanır ve değerlendirme yapılır. En son adımda da şantiye kurulumu için alınacak malzeme ve ekipmanlar belirlenir. Şantiye battaniyesi de bu eşyalar arasında yer almaktadır.

Uyku insan sağlığı açısından çok önemlidir. Uykusunu almış bir bünye yaptığı işte çok daha başarılı olur. Bu nedenle uyku ekipmanları çok önemlidir. Özellikle şantiye gibi zorlu çalışma koşullarında mesleğini yürütmeye çalışan meslek sahipleri için bu önem daha fazla katlanmaktadır.

İşçilerin uykularını rahatlıkla alabilmesi için kesinlikle şantiye battaniyesi seçimi büyük önem taşımaktadır. Bu seçim işçinin uykusunu düzenli alabilmesinin yanı sıra işveren açısından da çalışanlarından tam verim almasını sağlamaktadır. Bu sayede kısa sürede işin bitimine yardımcı olarak diğer projelere ön açılmış olur.

Şantiye Battaniyesi Nasıl Çalışır?

Şantiye battaniyesi yumuşak bir parçadır. Bunun yanı sıra genişliğiyle de tüm bedeni kaplamaktadır. Şantiye battaniyesi modellerim bedensel ısıyı hapsederek kişinin üşümesine engel olmaktadır. Gerek uykuda gerek dinlenme anında genellikle, kullanıcının vücut büyük bir kısmını saracak şekilde konveksiyon ve böylece vücudu sıcak tutmak şantiye battaniyesinin temel görevi arasında yer almaktadır.

Şantiye Battaniyesi Kullanım

Şantiye battaniye modelleri, inşaat işçileri tarafından yüzyıllardır kullanılmaktadır. Çoğu şantiye alanında yorgan yerine tercih edilen ve uyku bölmeleri için zorunlu olarak battaniye kullanımı söz konusudur. İnşaat işçileri, şantiye battaniyelerinin en büyük tüketicileridir. Bu battaniye modelleri 20 mikronun üzerinde kalın liflerle kaba gri olma eğilimi göstermektedir.

Şantiye Battaniyesi Nasıl Seçilir?

Şantiye kurulumu için doğru olan battaniye seçeceğiniz ve tercih edilen sıcaklığa, ağırlığa, dokuya bağlıdır. Yün battaniyeler, pamuklu polar battaniyeler ve kaşmir battaniyelerin yanı sıra daha kalın battaniyeler de mevcuttur. Tüylü veya tüylü battaniyedeki lifler arasındaki boşluklar sıcak havayı hapsederek işçiyi daha sıcak tutar.

Şantiye Battaniyesi Sıcak Tutar mı?

Şantiye battaniyesi yapı ve kullanım amacı itibarıyla kullanacak kişilerin faydası ön planda tutulmaktadır. Bu nedenle kullanım dahilinde hiçbir ısı problemi yaşatmamaktadır. Üretilmiş olan bütün şantiye battaniyeleri genel kullanım için de uygun olmasıyla dikkat çekmektedir.

Şantiye Battaniyesi Nereden Satın Alınır?

Şantiye kurulum aşamasında şantiye battaniyesi nereden satın alınır şeklinde aramalar sıkça yapılmaktadır. Bu satın alma işlemini Türkiye’nin Şantiye Tedarik Merkezi Şantiyeciniz’den gerçekleştirmek mümkündür. Uygun fiyat ve farklı desen seçenekleriyle her şantiye alanı için uygundur.

Şantiye battaniyesi Ankara ve İstanbul gibi illerden de temin edilebilmektedir. Bunun yanı sıra bu battaniyeler Türkiye’nin herhangi bir yerindeki şantiye alanına da teslim edilebilmektedir.

Şantiye tedarik hizmetlerinde genel beklenti teslimattır. Bu nedenle satın alma yapan kişiler bu ürünlerin ne şekilde teslim edileceğini de sormaktadır. Teslimatta önemli olan hızlı ve özenli olmaktır. Bu nedenle bir tedarik firması seçerken yapılması gereken en önemli kritik kesinlikle teslimatın ne şekilde ilerlediğidir.

Şantiye Battaniyesi Çift Kişilik

Şantiye battaniyesi çift kişilik modelleriyle de oldukça öne çıkan ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünlerin bir özelliği akrilik, pamuk ve polyester karışımlı olarak üretilmiş olmalarıdır. Genel olarak standart bir boy ve ene sahip olan bu battaniye çeşitleri 220 santimetre boya 180 santimetre de ene sahiptir.

Şantiye battaniyesi gibi zorlu koşullarda kullanımı sağlanacak olan ürünlerden en yüksek beklenti sağlam olmalarıdır. Bu nedenle bu battaniye çeşitleri kesinlikle dayanıklı ve kaliteli hammaddeden üretilmektedir.

Yumuşak bir dokuya sahip olan bu battaniye modellerinin tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesi de zaman içerisinde sertleşme yapmamasıdır. Sertleşen battaniyeler konfor kaybına neden olur. Bu nedenle bu ürünü kullanan şantiye işçisinin verimi düşer.

Aynı zamanda bu şantiye battaniyesi modeli için kullanım tavsiyesi de verilmektedir. Bu tavsiyeler arasında en öne çıkanı çamaşır makinesinde yıkanabilir oluşudur. Çamaşır makinesinde yıkanmasının yanı sıra renkli deterjan kullanımını da mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda yıkama için önerilen ısı ise 30 derecedir. Sıktırmadan yıkanmalıdır.

Şantiye Battaniyesi Tek Kişilik

Şantiye kurulumu A’dan Z’ye bir kontrol gerektirmektedir. Çift kişilik battaniyelerin yanı sıra tek kişilik battaniyeler de oldukça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. En ucuz şantiye battaniyesi seçenekleri arasında yer alan şantiye battaniyesi tek kişilik modelleri de tamamen işçilerin kullanımı hedeflenerek üretilmektedir.

Ekonomik Şantiye Battaniyeleri

Şantiye battaniyesi fiyatları, seçilen ürünün adedine ve markasına göre değişim gösterebilmektedir. Bunun yanı sır abu ürünler binlerce renk ve desenlerde kişilerin kullanımına sunularak geniş bir kitleye hitap etmeyi başarmaktadır.

Farklı fiyat skalasında sunulan ürün seçenekleri arasında ekonomik şantiye battaniyesi modelleri de bulunmaktadır. Bu şantiye battaniyesi modelleri tek kişilik olmalarıyla dikkat çekmektedir. Tek kişilik olmasına rağmen bu battaniye modelleri ısıtma görevini yerine getirebilmektedir. Bu nedenle kullanım konusunda oldukça pratiktir.

Aynı zamanda bu şantiye battaniyesi modelleri 2000 gram olması nedeniyle ergonomiktir. Kolay taşıma imkanı sunan bu battaniye modelleri inşaat ve şantiye alanlarında oldukça yüksek bir kullanıma sahiptir. Konforlu bir kullanım sunan bu battaniye modeli 160 santimetreye 210 santimetredir. Bu sayede kişinin boyu fark etmeksizin bütün işçiler tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bu şantiye battaniye modellerinin öne çıkan bir diğer özelliği ise diğer battaniye modellerine göre oldukça kalın olmasıdır. Kış koşulları için oldukça uygun bir kullanım sunan bu ürünler pamuk, akrilik ve polyester olmalarıyla dikkat çekmektedir.

Sadece şantiye battaniyesi olarak değil yurtlarda da kullanıma uygundur. Bu ürünler genel olarak birçok işletmeye hitap edebilmektedir. Aynı zamanda afet zamanlarında da kullanıma uygunluğuyla öne çıkarak kendisini kanıtlamış bir battaniye modelidir.

Şantiye Battaniyesi Ekonomik Tek Kişilik

Şantiye battaniyesi ekonomik tek kişilik modeller yapı, renk ve ebat olarak birbirinden ayrılmaktadır. Bu ürünler şantiye kurulum aşamalarında temin edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle uygun fiyatlı ve istenilen ölçülerde bulabilmek için sağlam bir araştırma yapılması gerekmektedir.

Bir diğer ekonomik battaniye çeşidi arasında gösterilen tek kişilik model ise pamuk, akrilik ve polyester karışımıdır. Bu nedenle ısı kaybına uğramadan rahat bir kullanım sunmaktadır. Özellikle zorlu çalışma koşulları için üretilmiş olan bu battaniye modelleri tamamen kullanıcı rahatı düşünülerek üretilmiştir. Birden fazla çeşidiyle birçok alana hitap eden şantiye battaniye modelleri stok durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Genel olarak üretim açısından tamamen şantiye koşulları düşünülerek tasarlanmış battaniye çeşitleri değildir. Bu nedenle yurtlarda ve afet bölgelerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bir diğer öne çıkan özelliği ise klasik battaniyelere göre daha kalın olmasıdır. Bu sayede kış koşullarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

Şantiyelerde genellikle işçilerin uyuması için mevcut bir konteyner bulunmaktadır. Şantiye kurulumu öncesinde işçilerin konaklayabilmesi için yapılmaktadır. Bu nedenle öncelikli olarak ranza, nevresim, battaniye, yastık gibi elzem ihtiyaçlar giderilmektedir.

Bu konteynerler, inşaat sahasında çalışan işçilerin dinlenebilmesi ve daha verimli çalışabilmesi için gereklidir.

Şantiye Battaniyeleri Ağır mı?

Şantiye battaniyeleri tüm vücuda hafif ve eşit bir baskı uygulamaktadır. Bu, işçilerin yataktayken daha fazla hareketsiz kalmasına yardımcı olur. Bu da işçilerin nazikçe tutulmanın yatıştırıcı hissini yaşamasını sağlar.

Zorlu koşullarda çalışan işçiler için uyku en önemli kısımdır. Bunun nedeni ise uykusunu almış işçinin daha az hata yaparak çalışmasıdır. Şantiye battaniyeleri eşit olarak dağıtılmış ağırlık ile doldurulmuş bir iç astara sahiptir. Bu nedenle şantiye battaniyesi seçerken bu kriter mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Şantiye Konteyner Alanına İşçi Yatakları ve Şantiye Battaniyesi Nasıl Yerleştirilir?

Şantiye battaniyesi kullanım alanı olarak sadece konteyner içinde yer almaktadır. Bunun nedeni ise işçilerin uyumak için bu alanı kullanmasıdır. Çalışan personel sayısına göre kavramsallaştırılan ve tek katlı, iki katlı, üç katlı ve dört katlı kombine konteynerler olarak üretilen pratik, ekonomik ve yüksek kaliteli yeni nesil konteynerlerimiz şantiyelerde büyük avantajlar getirmektedir.

Ofis ve şantiye konteynerleri, proje sonunda hızlı montaj ve yeniden yerleştirilebilirlik nedeniyle inşaat firmalarının tercih ettiği konteyner sistemleridir. Şantiye konteynerleri, inşaat firmalarının işçi kampları, ofisler, yemekhaneler, yurtlar, sosyal tesisler, tuvaletler ve duşlar gibi ihtiyaçlarını karşılamak için tercih ettiği yapı seçenekleridir.

Şantiye Battaniyesi, Şantiye Ranzasında Nasıl Kullanılır?

Şantiye battaniyesi, işçilerin konteynerlerindeki yatakların üzerinde kullanılmaktadır. Bu sayede işçilerin soğukta kalması engellenmektedir. Zorlu bir çalışma koşuluna sahip olması nedeniyle şantiyelerde çalışan işçilerin konforu göz önünde bulundurulmalıdır.

Şantiye Battaniyesi Yangın Söndürücü

Yangın söndürme battaniyesi konut ve ticari bina inşaat uygulamalarında karşılaşılan kaynak kıvılcımına, sıçramaya ve aleve karşı özel olarak tasarlanmış yüksek sıcaklığa dayanıklı örtülere verilen isimdir.

Yüzlerce derecelik sürekli sıcaklıklara ve kısa vadeli sıcaklığa kadar dayanabilmeleri nedeniyle şantiye alanlarının vazgeçilmez elemanlarından bir tanesidir.

Şiltelerinin kıvılcım ve alev direnci sayesinde, zeminleri, pencereleri ve makineleri kaynak kıvılcımlarından ve plazma ark sistemlerinden korumak gibi uygulamalarda şantiyelerde kullanım için ideal olmalarıyla dikkat çekerler.

Pyroblanket ayrıca yangından korunma bariyerleri sağlamak için duvarlara, kapılara ve pencerelere asılabilir veya kullanılabilir. Bu yapı battaniyeleri, ince bir atsarıma sahip olmalarına battaniyeler için mükemmel yalıtım özelliklerine sahiptirler.

Uzun süreli olarak yaşanan yangın durumlarında sürekli bir alev ya da ısı enerjisinin etrafı sarmasını engelleyebilir. Yangın koruma bariyeri olarak kullanıldığında da alev yayılımı engellenmektedir. Bu da şantiyelerde yaşanan ateş kazalarının riskini en aza indirmektedir.

Bu yangın söndürücü battaniyeler cam elyaf bir tabana sahiptir ve her iki tarafı da özel olarak birleştirilmiş yüksek sıcaklığa dayanıklı silikon kauçuk ile emprenye edilmiştir.

Yüksek sıcaklığa ve aleve maruz kaldığında, silikon kauçuk genişletilmiş bir Silika refrakter yalıtım kabuğuna dönüşür. Bu yalıtım ve yangına dayanıklı teknolojinin önemli bir parçası olarak konumlanır. Bu ısıyla ablatif teknoloji, belirli silikon kauçuk sınıflarına özgüdür ve performansı önemli ölçüde etkileyen bu teknolojidir.

Özel olarak birleştirilmiş silikon kaplama, bu battaniyenin aleve, neme, güneş ışığına, korona ve hidrolik yağlara karşı direncin gerekli olduğu diğer endüstriyel ve inşaat battaniyelerinin performansını aşmasını sağlar.

Yangın Söndürme Battaniyesi Sertifikalı 130*200

Yangından korunmak için tasarlanan bu battaniye modelleri alev almaz özelliğe sahip olmalarıyla dikkat çekmektedir. Şantiye alanlarında çok sık yaşanan ateş kazalarından korunmak için bire bir olarak üretilmiştir.

Çoğu zaman kaynak makinelerinden çıkan kıvılcım bile yangına sebep olabilmektedir. Bu nedenle şantiye kurulum aşaması göz önünde bulundurulurken mutlaka edinilmesi gereken bir üründür. Çünkü bu ürün şantiye alanlarında yaşanan kazaları büyük ölçüde azaltmaktadır.

Bunun yanı sıra bu ürün sadece şantiye alanlarında kullanılmamaktadır. Aynı zamanda ev, okul ve iş yerlerinde de kullanıma uygundur. Özellikle çocukların bulunduğu ortamlarda da yangın çıkma riski oldukça yüksektir. Bu nedenle her okul, ev ve şantiye alanında mutlaka bulundurulmalıdır.,

550 derece ile 1260 derece arasındaki sıcaklıklara kadar koruma sağlayabilen bu ürün yangından korunmak için tasarlanmıştır. Şantiye yangın söndürme battaniyesi zararlı mı şeklinde sıkça sorulan sorular da mevcuttur. Bu ürünün insan sağlığına hiçbir zararı bulunmaktadır. Isı yalıtkan bir üründür. Bu nedenle çok amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Ek olarak acil durumlarda da sedye görevi görebilmektedir. Çok amaçlı bir battaniyedir. Bu battanieyelre ilişkin dikkat çeken bir diğer nokta ise asbest  ve amyant içermemesidir.

Yangın Söndürme Şantiye Battaniyesi Önemi

Bir şantiyedeki yangın küçük bir tehdit değildir. Bu yangınlar, bina yangınlarından daha da tehlikeli olabilir. Çünkü kalıcı yangından korunma sistemleri genellikle henüz mevcut değildir. Bir yangın, yalnızca çalışanların hayatını tehdit etmekle kalmaz, aynı zamanda ekipman ve malzemeleri de tahrip eder ve bir projenin programında büyük bir sorun yaratır.

Her projenin sahaya özel güvenlik planının bir parçası olarak bir yangından korunma planı olmalıdır. Ve her inşaat sahası, yangını söndürmek için yangın söndürücü battaniye veya su kaynağına hazır erişime sahip olmalıdır.

Yangın söndürücü şantiye battaniyesi modellerinde periyodik bakım önem teşkil etmektedir. Bu nedenle sürekli olarak incelemek ve bakımını yapmak önemlidir. İhtiyaç duyduğunuzda çalışmıyorsa bir söndürücü işe yaramaz. Her vardiyada en az bir işçi, yangın söndürücü battaniyenin nasıl kullanılacağı konusunda eğitilmeli ve hangi tür yangınlarda hangi tür yangın söndürücülerin kullanılabileceği öğretilmelidir.

Yangın söndürücülerin, yangının sadece ilk aşamasında, yangının küçük olduğu zamanlarda kullanılması gerektiğine dikkat etmek önemlidir.

Şantiyeciniz Şantiye Battaniyesi

Genç ve profesyonel kadrosuyla İstanbul merkezli bir tedarikçi olan Şantiyeciniz, en uygun fiyat ve en kaliteli ürünleri tek bir çatı altında toplamayı başarmış bir markadır. Bu nedenle inşaat malzemelerinin yanı sıra yardımcı yapı elemanlarına da ulaşmak mümkündür.

Çevrim içi bir tedarik zinciri olarak sektörde yerini alan Şantiyeciniz, şantiye kurulum malzemelerinin yanı sıra şantiye battaniyesi, ranzası, yastığı ve nevresimi gibi yan ürünlere de yer vermektedir.

Şantiye Battaniyesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bir yangın battaniyesi aslında yeni başlayan yangınları söndürmek için tasarlanmıştır. Bir yangını bastırmak için üzerine yerleştirilmiş bir yangını geciktirici malzeme tabakasından oluşur. Yangın battaniyeleri harika bir alternatiftir ve genellikle yemeklik yağların neden olduğu set üstü ocak yangınları için de uygundur. Yangın battaniyeleri, yangın söndürücülerle birlikte yangın durumunda yardımcı olabilecek yangın güvenliği öğeleridir.

Siz de şantiye battaniyesi ve diğer şantiye kurulum malzemelerinden herhangi birisine sahip olmak isterseniz, sayfamızı ziyaret edebilir dilediğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz.