x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Şantiye Dolap Çeşitleri

Şantiye dolabı genellikle iki şekilde olabilmektedir. Metal olan bu dolaplar; çift katlı ya da tam boy olarak tercih edilir. Ancak belirlenen ölçülere göre de üretimi sağlanmaktadır. Çalışanlar bu dolaplara kıyafetlerini yerleştirerek kilitli bir şekilde kullanmaktadırlar. Bu sayede güvenli bir şekilde eşyalarını korumuş olmaktadırlar.

Dolaplar genelde kullanılacak yere ve amaca bağlı olarak imal edilirler. Ahşap olan dolaplar genellikle evlerde kullanılırken çelik olanlar işyerlerinde kullanılmaktadır. İşyerlerinde işçiler kıyafet haricinde önemli eşyalarını da korumak ister. Bu nedenle özellikle şantiyelerde dolap bulundurulması işçilere kolaylık sağlamış olur. Bu dolaplar güvenliği sağlamakla birlikte ortamın daha düzenli durmasına da yardımcı olurlar. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilirler.

Şantiye Dolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Her eşya alımında olduğu gibi şantiye dolabı alırken de dikkat edilmesi gereken unsur dayanıklı olmasıdır. Şantiye dolap içerisine konulacak eşyanın önemine bağlı olarak farklı kalınlıklar da imal edilebilmektedir. Üretim standartları olarak 0,5 ve 1,2 mm arasında saclar kullanılır. Ancak taşınma kolaylığı bakımından genel olarak 0,8 mm kalınlığındaki saclar üretilerek oluşturulan dolaplardır.

Kullanılacak yerin durumuna göre şantiye işçi dolapları seçileceğinden özellikle hava deliklerinin olup olmaması kontrol edilir. Çünkü spor salonları ya da şantiyeler gibi alanlarda eşyalardan kötü koku gelmesi ortamın havasını kötü etkiler. Dolap seçimindeki en önemli faktör ise dolabın amaca bağlı kalınarak alınmasıdır.

Soyunma Dolabı Nerelerde Kullanılmaktadır?

Soyunma dolabı çok farklı alanlar için tercih edilebilmektedir. Çalışanların kıyafet değiştirme ihtiyacı duyduğu tüm sektörler tarafından sıklıkla kullanılır. İmalathane, hastane, kimya sektörü ve inşaat sektörü içerisinde kullanım alanlarına sahiptir. Özellikle şantiye soyunma dolapları inşaat işçileri için önem taşır. Çünkü işçiler şantiye dolabı içerisine güvenli bir şekilde eşyalarını bırakarak kilitleyebilirler.

Ayrıca bu dolaplar yurt ya da pastane gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Soyunma dolapları işçiler için üretiliyorsa iş güvenliğine uygun bir şekilde üretilmesi de önem taşır. Çelik dolaplar çoğu işyerine göre maliyetli olsa da ahşap dolaplara göre kullanım süresi daha uzun olmaktadır. Dayanıklılık nedeniyle de çelik dolaplar tercih edilmektedir.

Şantiye Nedir?

Şantiye terimi inşaat sektörü başta olmak üzere sıklıkla duyulan bir kelimedir. Şantiye inşaatların yapıldığı alan olarak tanımlanır. Şantiye malzemeleri de şantiyenin içinde yer alır. Aynı zamanda şantiyeler; işçilerin yeme-içme ve yatma gibi ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Bu nedenle şantiyelerde şantiye dolabı olması önem taşır.

Şantiyeler inşaat kalitesini etkileyen yapılardır. Şantiyenin kalitesi ne kadar iyi olursa verimlilik, karlılık ve inşaatta çalışan işçilerin morali de o kadar iyi olmaktadır. Çünkü şantiyeler inşaatın başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar yapılacak her işlem için önemli bir yere sahiptir. Ayrıca şantiyeler istihdama da olumlu katkı sağlar. Çünkü şantiyelerde birçok iş kolu bulunur.

Şantiyelerde Kimler Çalışmaktadır?

Şantiyeler yukarıda da bahsedildiği gibi birden fazla işin bir arada yapıldığı alanlardır. O yüzden farklı mesleklere sahip birçok kişi inşaatlar için çalışır. Birçok işçinin bulunduğu bu alanlarda da şantiye dolabı olmasına dikkat edilir. Şantiye dolabı bulundurulduğunda çalışan personeller için de kolaylık sağlanmış olur.

Şantiyelerde çalışan meslek grupları şu şekilde sıralanabilir:

 • Proje müdürü (Şantiye yönetiminden sorumludur.)
 • Şantiye Şefi (Şantiye yönetiminden sorumludur.)
 • İnşaat Mühendisi
 • Mimar
 • Tekniker
 • Topoğraf
 • Şoför
 • Makine Operatörü
 • Formen
 • Kalfa
 • İşçi
 • Tesisatçı
 • Ustalar (Kalıp ustası, demir ustası, beton ustası gibi)

Görüldüğü üzere birçok istihdam da sağlayan şantiyeler inşaatın başarısını da etkilemektedir. Birçok işçi kurulan şantiyeler sayesinde inşaatta güvenli bir şekilde çalışmaktadır.

Şantiye Dolap Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İnşaat için gerekli olan işlemler şantiyelerde yapılır. Birçok inşaat işi yapıldığından birden fazla işçi burada çalışmaktadır. Her birinin farklı bir görevi bulunur. Her personel işine özen göstererek çalıştığı zaman bu durum inşaatın kalitesini de olumlu yönde etkiler.

Şantiyede izolasyon, kalıp, demir, beton, kaynak, çatı, cephe, hafriyat, doğalgaz gibi işler yapılır.  Bu nedenle bu işler gerçekleştirilirken işçilerin inşaat için özel iş kıyafetleri giymeleri gerekmektedir. Çükü inşaat sektöründe çalışmak zorlu bir süreç olabilmektedir. Bu kıyafetlerin değişimi esnasında da şantiye dolabı kullanılmalıdır.

Bir yapının temel taşlarından biri inşaat malzemeleridir. İnşaat işleri için farklı türlerde inşaat malzemeleri kullanılmaktadır. Taş, kaya, kum, kil gibi malzemeler kaba inşaat malzemeleridir. Doğal malzemelerle birlikte insan eliyle üretilmiş malzemeler de bulunur. En sık kullanılan inşaat malzemeleri ise demir, çelik, kireç, çimento gibi

ürünlerdir. İnşaat malzemelerine hırdavat adı da verilir. Bununla birlikte hırdavat malzemeleri toptan fiyatları her hırdavatçıya göre değişebilmektedir.

İnşaat malzemeleri için en önemli alan şantiyedir. Burada çeşitli malzemeler bulunur. Ayrıca şantiyeleri kullanacak olan işçiler için şantiye dolabı bulunması da önem taşır.

İnşaat Malzemeleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İnşaat işlerindeki en önemli noktalardan biri yapı malzemesi seçimidir. Bir yapıda kaliteli inşaat malzemeleri kullanıldığı taktirde sağlam bir yapı oluşturulmuş olur. İnşaat malzemelerini içinde barındıran alan ise şantiyedir. Şantiyede de birçok kişi çalıştığı için kaliteli malzemeler sayesinde risk de azalmış olur. Ayrıca şantiyenin içine yerleştirilen şantiye dolabı ile birlikte çalışanların güvenliği de sağlanmaktadır.

Bir inşaat için yapının temeli önemli olduğundan dolayı kullanılacak beton ve demir yüksek kaliteye sahip olmalıdır. İnşaat malzemeleri satan kişilere nalbur adı verilmektedir. Nalburdan alınacak malzemelerin kalitesine göre fiyatlar değişebilmektedir.  Ayrıca nalbur toptan ve perakende satış fiyatları da farklılık gösterir. Aynı zamanda nalbur İstanbul ve diğer iller arasında fiyat farklılıkları oluşabilir.

Şantiye Dolap Fiyatları

Şantiye dolap fiyatları genelde kullanılan hammaddeye, işçiliğe ve kaliteye göre farklılık gösterir. Bilinmeyen firmalarda üretilen dolaplar ise dayanıklı olmamaktadır. Ekonomik olmaları nedeniyle tercih edilseler bile birkaç ay geçtikten sonra problemler karşılaşılmaktadır. Özellikle dolap kapakları zamanla bozulabilmektedir. O nedenle şantiye dolabı satın alınacağı zaman tecrübeli bir yerden almakta fayda vardır.

Fiyatları etkileyen diğer bir faktör ise kullanılacak dolabın boyutlarıdır.  Çünkü dolap geniş olduğunda dolaba daha fazla eşya sığacaktır. Dar olduğunda ise daha az eşya dolabın içerisine konulacaktır. O nedenle şantiye dolabı için ebatlara göre fiyat farkı oluşabilmektedir. Ayrıca dolaplarda kullanılan boyaya göre de fiyatlar farklılaşmaktadır. Dolap alırken önem verilmesi gereken nokta kullanılacağı yer ve amacıdır. Buna dikkat edilerek dolap satın alınırsa hem alıcı hem de satıcı memnun kalmış olacaktır.

Şantiyeler İçin Şantiye Dolabı Neden Önemli?

İnşaat sektörü; sektörler arasında zor sektörler arasında yer almaktadır. İnşaatlarda çalışmak için iş kıyafetlerine gerek duyulur. Bu nedenle her şantiye için şantiye dolabı gerekir. Şantiye dolapları hem emanetlerin bırakılması için hem de kıyafetlerin düzenli bir şekilde koyulabilmesi için güvenli bir yerdir.

Genel olarak işyerleri tarafından metal dolaplar tercih edilir. Bunun nedeni; yangın gibi durumlarda koruma sağlamaktır. Bu sayede hem dolap hem de eşyalar korunmuş olur. Bu dolaplar her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Uzun ömürlü bir boya tercih edildiğinde ise dolap çizik ve darbelere karşına korunacaktır. Bu sayede dayanıklılık da kazanmış olur.