x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Tamir Bandı Çeşitleri

Tamir bandı çoğu zaman eşyaların tamir işlemini kendisi yapmak isteyen kişiler için bazen de hobi amaçlı birçok alanda kullanılan bir vazgeçilmez materyal olabilmektedir.

Eğer yaşam alanlarınız içerisinde temassızlık yaratan cihazlarınız, çatlamış durumda bulunan eşyalarınız veya kırılmış durumda olan bir materyal var ise tamir bandı kullanmak çoğu zaman kaçınılmaz olabilmektedir. Onarım işleri için vazgeçilmez bir ürün sayılabilmektedir. Tamir bantları çoğu zaman elektrik aletlerinin kablolarının temassızlık yaratması durumunda kullanılmasıyla biliniyor olsa da su geçirmez özellikte olanları su borularını tamir etmekte de çoğu zaman kullanılmaktadır.

Uzun süreli çözümler sunan bu bantlar günümüzde her evde bulunması olağan olan materyallerdendir. Genelde hava koşullarına uyum sağlayan, kolay yırtılabilen, su geçirgenliği olmayan, dayanıklı yapıları sayesinde oldukça tercih edilmektedirler. Kullanım alanları oldukça geniştir ve her tür eşya için kullanılabilmektedir.

Kullanım Alanları Nelerdir

Eğer elinizde bir tamir bandı var ise hiçbir eşyanızı çöpe atma durumunda kalmazsınız. Alet çantaları içerisinde mutlaka bu materyallerden bulunmaktadır. Tesisat işi yapan kişiler bile tamir bandı su geçirmez özellikte olduğu için yaptıkları işte geçici çözümler yaratabilmektedirler. Bu bant ile çatlamış veya patlayan boruların yarattığı sızıntıyı tamir edebilmektedirler. Ev aletlerinin onarımları, çadır ve benzeri kumaş türlerinin yırtıkları, araç aksesuarlarının onarımları gibi durumlarda da bu bant fazlasıyla kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Su Geçirmez Tamir Bandı Kullanım Alanları

Tamir bandı su tutucu özelliği ile kullanım alanı oldukça geniş materyallerdendir.  Kullanım alanları ise;

 • Köprüler
 • Arıtma tesisleri
 • Barajlar
 • Su depoları
 • Metro istasyonları
 • Havuzlar
 • Su kanalları

Tamir Bantları Hangi Renklerde Bulunmaktadır

Bu bantlar farklı renk seçenekleriyle günümüzde oldukça erişimi kolay ürünlerdendir. Sarı, yeşil, kırmızı, mavi, siyah, beyaz, şeffaf gibi birçok renk seçeneği

bulunmaktadır. Yapı malzemesi satışı yapan dükkânlarda bu bantlardan bulabilir, alet çantanızda her an elinizin altında bulundurabilirsiniz. Tamir bandı gri renk ile ev aletlerinizin hortumlarında meydana gelen çatlama veya kırıkları tamir edebilirsiniz.

Tamir bandı beyaz renkli olan ürünle kabloları tamir edebilir, açık renk mobilyalarınızda az fark edilir bir tamir gerçekleştirebilir, beyaz renkte aracınız varsa ve üzerinde herhangi bir hasar bulunuyorsa tamir bandı sayesinde onarım sağlayabilirsiniz. Tamir bandı siyah renk ürünle de aynı renge sahip her tür eşyanızın tamirini kolayca yapabilirsiniz. Hemen hemen her renk tamir bandına erişim için bu ürünlerin satıldığı mağazaları ziyaret edebilir, internet üzerinden alışverişini yapabilirsiniz.

Tamir Bandı Çeşitleri Nelerdir

Tamir bandı çeşitleri içerisinde birçok alanda kullanılmaktadır ve değişik çeşitleri bulunmaktadır.

 • Flex Tape: Yama, mühürleme, bağlama gibi durumlarda kauçuklaştırılmış bir banttır. Her ortam ve materyal üzerinde kullanılabiliyor olması ile tercih edilen tamir bantları arasında en popüler olanıdır.
 • Eriyen bant: özellikle su altında veya yüksek nemli alanlarda elektrik kablolarının yalıtımı için kullanılan bu tamir bandı kısa süre içerisinde eriyerek sızdırmazlık konusunda kesin sonuç yaratmaktadır.
 • Su bandı: Bu bant çeşidi genleşme derzleri ve inşaat alanlarında kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kullanım alanına göre farklı kesitlerde ve ölçülerde bulunabilen esnek su bantlarıdır.

Otomotiv ve Sağlık Sektöründe Kullanılan Tamir Bandı Çeşitleri

 • Butil Bant: Hava sızdırmazlığı amaçlı kullanılan bu tamir bandı, metal su depolarında, beyaz eşya ve otomotiv sektöründe ses yutucu ve titreşim emici özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir.
 • Köpük Bant: Sağlık bakımı veya ev tadilat işlerinde çeşitli uygulamalarda kullanılan özel bir tamir bandı türüdür.
 • Kauçuk Bant: En verimli tamir bandı olarak bilinmektedir. Kullanım açısından hızlı ve güvenlidir ayrıca ıslak veya kuru her türlü malzemenin kullanımında kolaylık sağlayan tamir bandı çeşididir.
 • Tüylü bez bant kullanımı: Genelde otomotiv sektöründe kullanılan bu bant 120 derece gibi yüksek ısıya dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Çoğunlukla LPG’li araçların motor kısmında kullanılmaktadır.

Tamir bandı fiyatları özelliklerine, metresine ve rengine göre çoğu zaman farklılıklar gösterebilmektedir.

Şantiyelerde Tamir Bandı Kullanımı

Şantiye, bir inşaat alanı, bir binanın veya bir grup binanın inşa edilmekte veya değiştirilmekte olduğu bir arazi alanıdır. Şantiye malzemeleri arasında en belirgin olarak bildiğimiz materyaller;

 • Plastik
 • Demir ve çelik
 • Beton
 • Tuğlalar
 • Cam malzemeler
 • Taşlar gibi temel unsurlardır.

Bunların yanında ise;

 • Çimento
 • Kum
 • Demir çubuklar
 • Seramik
 • Boyalar ise diğer şantiye malzemeleri içerisinde yer almaktadır.

Örneğin; oluşabilecek su sızıntılarına karşı da su geçirmeyen tamir bandı gibi materyaller şantiye alanlarında bulunmakta ve kullanılmaktadır. Maliyet konusunda yüksek meblağlara yol açmayan çok işlevselli bu materyaller hayatın her alanında her koşulda kullanım kolaylığı sağlamaktadırlar.

İnşaat Alanlarında Tamir Bandı Kullanılması

İnşaat, her türlü demiryolu, karayolu, köprü, metro, alt yapı, binalar gibi yapıların inşa edilmesi demektir. İnsan yaşamı açısından oldukça önemli olan durumlardır. Şehirleşme ve barınma gibi insan yaşamının gerekliliklerini karşılayan inşaatlar birçok materyal ve müteahhitlik bilgisi gerektirmektedir.

Tamir bandı kullanımı inşaat alanlarında da kullanımı oldukça yaygın malzemelerdendir. Oluşabilecek ufak çaplı deformasyonların geçici çözümlerinde bu bantların kullanımından yararlanılabilmektedir.

Tamir Bandının İnşaat Malzemeleri İçindeki Önemi

İnşaat malzemeleri içerisinde olmazsa olmazlar tabii ki de öncelikle beton ve demirlerdir. Bunlara ek olarak odun, tuğla, taş, plastik gereçler de inşaatın temel malzemeleri arasındadır. İç mekân inşaatlarında ise; boya, seramik, pencere ve kapı sistemleri gibi materyallerde inşaatın tamamlayıcı unsurlarındandır.

Ayrıca bu malzemeler içerisinde mutlaka tamir bandı da bulunmaktadır çünkü hem geçici hem de kalıcı çözümler sunması açısından ayrıca kullanım kolaylığı

sağlamasından dolayı da bu materyal oldukça işlevseldir. Bu materyaller inşaat yapımında genellikle toptan alınmaktadır ve eksiksiz bulunmalıdır. Şantiye malzemeleri toptan alımlarda fiyat değişkenlikleri görülebilmekte, kullanılacak malzeme kalitesine göre fiyat artışı bulunabilmektedir.

Nalburlarda Tamir Bandı Satılır mı

Nalbur, eskiden nal yapan demir ustası anlamına gelse de günümüzde çivi, menteşe, kilit, boya, tamir bant çeşitleri vb. küçük inşaat gereksinimlerini satan dükkânlar anlamına gelmektedir. Yaşadığınız yerlerde bu tip dükkânlar çok fazla göze batmasalar da dikkatle etrafınıza bakındığınızda nalbur dükkânlarını, nalbur toptan satış yapan mağazaları fazlasıyla görebilirsiniz.

İhtiyaç duyulan materyalleri toptan alım yaptığınızda bazı indirimlerden de faydalanabilirsiniz. Bu ürünlere erişim günümüzde oldukça kolaydır ve değişik fiyatlarla satışa sunulmaktadırlar. İnternet alışverişlerinde de arama motorlarına örneğin nalbur İstanbul kelimelerini girdiğinizde size ihtiyaç duyduğunuz ürünlerin hangi dükkânlar ve mağazalarda satışı olduğunu rahatlıkla görebilmektesiniz.

Tamir Bandı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Hırdavat kelimesini duyduğumuz an aklımıza hemen çiviler, belli başlı inşaat malzemeleri, boyalar, tamir işinde kullanabileceğimiz küçük alet edavatlar gelmektedir. Genel olarak baktığımızda çok da ihtiyaç duymadığımızı düşündüğümüz bu materyaller için gideceğimiz ilk yer hırdavat dükkânları veya bu tarz malzemeleri satan mağazalar gelmektedir. Tamir bandı ihtiyacı da bu dükkan ve mağazalardan temin edilebilmektedir.

Eğer evinizde büyük çaplı değişikler yapacaksanız veya daha büyük inşaat alanlarında çalışacaksanız hırdavat malzemeleri toptan satışı yapan mağazalar size her konuda ihtiyacınız olan ürünleri sunabilmektedir.  Her ne kadar ihtiyaç duyulmayan ürünler satılıyor gibi görünse de evinizdeki birçok tamir veya yenileme işi için başvuracağınız tek yer hırdavat dükkânlarıdır.