x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı

Tamir Harçları

Nalbur, eskiden nal yapan demir ustası anlamına gelse de günümüzde çivi, menteşe, kilit, boya, tamir bant çeşitleri vb. küçük inşaat gereksinimlerini satan dükkânlar anlamına gelmektedir. Yaşadığınız yerlerde bu tip dükkânlar çok fazla göze batmasalar da dikkatle etrafınıza bakındığınızda nalbur dükkânlarını, nalbur toptan satış yapan mağazaları fazlasıyla görebilirsiniz.

İhtiyaç duyulan materyalleri toptan alım yaptığınızda bazı indirimlerden de faydalanabilirsiniz. Bu ürünlere erişim günümüzde oldukça kolaydır ve değişik fiyatlarla satışa sunulmaktadırlar. İnternet alışverişlerinde de arama motorlarına örneğin nalbur İstanbul kelimelerini girdiğinizde size ihtiyaç duyduğunuz ürünlerin hangi dükkânlar ve mağazalarda satışı olduğunu rahatlıkla görebilmektesiniz.

Tamir Bandı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Hırdavat kelimesini duyduğumuz an aklımıza hemen çiviler, belli başlı inşaat malzemeleri, boyalar, tamir işinde kullanabileceğimiz küçük alet edavatlar gelmektedir. Genel olarak baktığımızda çok da ihtiyaç duymadığımızı düşündüğümüz bu materyaller için gideceğimiz ilk yer hırdavat dükkânları veya bu tarz malzemeleri satan mağazalar gelmektedir. Tamir bandı ihtiyacı da bu dükkan ve mağazalardan temin edilebilmektedir.

Eğer evinizde büyük çaplı değişikler yapacaksanız veya daha büyük inşaat alanlarında çalışacaksanız hırdavat malzemeleri toptan satışı yapan mağazalar size her konuda ihtiyacınız olan ürünleri sunabilmektedir.  Her ne kadar ihtiyaç duyulmayan ürünler satılıyor gibi görünse de evinizdeki birçok tamir veya yenileme işi için başvuracağınız tek yer hırdavat dükkânlarıdır.

Hazırlanmış olan bu harcın içerisine hiçbir şekilde başka bir malzeme eklenmemelidir. Uygulama yapıldıktan sonra ilgili yüzey kesinlikle 24 saat boyunca nemli bir şekilde korunmalıdır. Tamir harçları fiyatları şeklinde arama yaparak ilgili fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilseniz de bu fiyatlara sitemiz aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

Tamir Harcı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

İlk olarak tamir harçları, yüzeyin tip ya da özelliklerine uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Astar malzemeleri ise yüzeyin tipine ve emicilik düzeyine göre seçilmesi gerekmektedir. Ürün, kullanım öncesinde raf ömrünü tamamlayıp tamamlamadığını kontrol etmek adına mutlaka incelenmelidir. Böylelikle topaklanmış ya da taşlanmış ürünleri kullanmamış olacaksınız. İlgili harç hazırlığı, etiket bilgilerine göre eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Hazır tamir harçları kullanarak bu unsurların birçoğunu sağlayabilirsiniz.

Şantiye gibi yerlerde sıklıkla kullanılan bu ürünler sayesinde bakım ve onarım işlemi rahat ve başarılı bir şekilde yapılacaktır. Bu nedenle onarım ya da bakım gibi ihtiyaçlarınız söz konusu ise sitemiz üzerinden şantiye malzemelerini öğrenebilir, inceleyebilir ve buna göre tercihlerde bulunabilirsiniz.

Tamir Harcı Hangi Yüzeylere Uygulanabilir

Tamir harçları, genellikle beton yüzeylere uygulanmaktadır. Yüzeyin, uygulama öncesinde mutlaka yağ, boya, kir, toz gibi unsurlardan temizlenmesi gerekmektedir. Bu unsurlar sayesinde harçların etkisi daha yüksek düzeylerde gelişecektir. Bu nedenle ilgili unsurlara dikkat ederek söz konusu bakım ya da onarım işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir, buna uygun hareket etmeniz halinde fayda ve verimlilik sağlayabilirsiniz.

İnşaat gibi yerlerde çoğunlukla kullanılan tamir harcı ürünleri, ilgili yapının onarılması ve bakımı için kullanılmaktadır. Bu sayede çok daha verimli olarak ilgili yapının onarım işlemi yapılmaktadır. İnşaat malzemeleri arasında gösterilen bu harçlar, ihtiyacınız oranında aldığınız takdirde ve araştırma yaptığınız takdirde uygun fiyatlara mal olabilmektedir.

Tamir Harcı Yüzey Hazırlığı

Tamir harçları ürününün kullanılacağı yüzeyin mutlaka önceden hazırlanması gerekmektedir. Hazırlık aşamasında yağ, toz, kir, boya gibi unsurlardan arındırılması gerektiğinden bahsetmiştik. Eğer harç ya da çimento gibi kalıntı şeklinde malzemeler de mevcutsa bunların da arındırılması gerekmektedir. Bu gibi yüzey hazırlığı yaparak ilgili tamir harcı ürününün daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Hırdavat araması yapıyorsanız, bu gibi ürünlerle çok rahat bir şekilde karşılaşabilirsiniz. Hırdavat malzemeleri toptan şeklinde arama yaparak çok daha fazla ürüne uygun fiyatlara ulaşabilirsiniz. Bu nedenle ilgili işlemlerde fiyat ve ürün araştırması yapmanızın önemi fazla düzeylerdedir. Ayrıca konuyla ilgili araştırma yapıp bilinç düzeyinizi etkilemenin, sürecin verimliliği açısından da önemi büyüktür.

Tamir Harcı Uygulama Yöntemleri

İlgili tamir harçları, mala kullanılarak tüm yüzeye eşit şekilde uygulanmalıdır. Eğer iki kat harç uygulamayı düşünüyorsanız katlar arasında mutlaka 2 – 3 saat beklenmesi gerekmektedir. Bu gibi uygulama yöntemleri sayesinde yine etkili bir harç oluşturabilir ve uygulayabilirsiniz. Ayrıca konu ile ilgili diğer uygulama yöntemlerine de ulaşabilir, araştırma yapabilirsiniz.

Şantiye malzemeleri toptan şeklinde sitemizde sizlere sunulmaktadır. Toptan alışverişlerde, tekli alışverişlere göre daha fazla fiyat uygunluğu sağlanabilmektedir. Eğer bu yönde bir iş yapıyorsanız ve ihtiyacınız bulunuyorsa, en kaliteli ürünleri sitemizden temin edebilirsiniz.

Tamir Harcı Uygulama Önerileri

Ürün mutlaka raf ömrünü tamamlamamış olmalı ve önceden incelenmelidir. Topaklanma ve taşlanma şeklinde oluşmuş ürünleri kullanmamanız önerilmektedir. Tamir harçları bu şekilde daha yüksek etki göstermektedir. Hazırlanan harç içerisinde bir başka malzeme kesinlikle eklenmemelidir. Bu, ilgili harcın etkisini azaltacaktır. Karıştırma işleminde ek olarak su ilavesi yapılmamalıdır ve etiketteki kurallara kesinlikle uyulmalıdır. Bu gibi önerilere mutlaka uymanız gerekmektedir.

Yapı malzemesi ürünleri arasında gösterilen tamir harcı ürünleri, bu şekilde kullanıldığında daha yüksek etki göstermektedir. Ayrıca sağlamlık yönünden yeterli seviyelerde olmayan yüzeylere kesinlikle uygulama yapılmamalıdır. Bu unsurlarda dikkatli olarak çok daha fazla fayda elde edebilirsiniz. Nalbur ürünleri arasında yer alan bu ürünler, mutlaka bu şekilde kullanılmalıdır.

Tamir Harçları Modelleri, Özellikle ve Fiyatları

Fiyatlara ilk olarak miktar etki etse de ürünün içerisinde yer alan maddeler de etki etmektedir. Kalite, bu tip ürünler açısından fiyatları etkileyen ilk unsurdur diyebiliriz. Nalbur İstanbul şeklinde arama yaparak ilgili ürünleri inceleyebilir ve fiyatları görebilirsiniz. Eğer toptan bir alışveriş düşünüyorsanız nalbur toptan şeklinde arama yapabilirsiniz. Bu şekliyle fiyat açısından çok daha etkili bir işlem yapabilirsiniz.

Tamir harçları konusunu burada noktalıyoruz. Ancak daha fazla miktarda araştırma yaparak konu hakkında geniş bilgiler sağlayabilirsiniz. İlgili yüzey konusunda verdiğimiz bilgilere riayet etmeniz gerekmektedir. Bu haliyle çok daha başarılı işlemlerde bulunabilir ve buna göre hareket edebilirsiniz.