x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 31 ürün bulunmaktadır.

Şantiye Temizlik Ürünleri

Temizlik ürünleri toprakları, mikropları ve diğer kirleticileri güvenli ve etkili bir şekilde ortadan kaldırarak bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önler ve toz ve küf gibi alerjenleri kontrol ederek sağlıklı kalmamıza yardımcı olurlar.
Bu ürünler evde, okulda, ofiste ve şantiye sahaları da dahil olmak üzere günlük hayatımızda önemli bir rol oynar. Temizlik ürünleri aynı zamanda evlerimizi ve eşyalarımızı korumamızı sağlar.

Şantiye malzemeleri toptan alımlarda da Türkiye’nin en büyük şantiye tedarik merkezi Şantiyeciniz’den temin edebillirsiniz.
Çamaşır deterjanları, ağartıcılar, bulaşık ürünleri ve diğer ev temizleyicileri gibi temizlik ve temizlik ürünlerinde kullanılan kimyasallar, temizlik verimliliğini artırmaya yardımcı olur, evleri, ofisleri ve diğer ortamları hem daha kolay temizlenir hem de daha hijyenik hale getirir. Bu ürünlerin öne çıkan bir diğer özelliği ise şantiye alanlarında da bulunmasıdır. Bu nedenle hırdavat malzemeleri toptan seçeneğiyle sahip olmak mümkündür.

Temizlik Ürünleri Faydaları Nelerdir?

Çamaşır deterjanı gibi temizlik ürünlerindeki kimyasallar, bu ürünlerin sıcak suda olduğu gibi soğuk suda da iyi performans göstermesine yardımcı olarak tüketicilerin giysilerini yıkarken para ve enerji tasarrufu yapmalarını sağlar. Ek olarak, kimyanın mümkün kıldığı yüksek konsantrasyonlu sıvı çamaşır formülasyonları daha az ambalaj malzemesi gerektirir ve daha az atık üretir.

Antibakteriyel temizleyiciler içeren ev temizlik ürünleri sadece kiri temizlemekle kalmaz, aynı zamanda hastalığa neden olabilecek mikropları da öldürebilir. Klorlu temizlik ürünleri, mevsimsel grip salgınlarına ve gıda kaynaklı hastalık olaylarına karşı korunmaya yardımcı olabilir. Kreşler, hastaneler, restoranlar, şantiye alanları ve diğer kamu tesisleri, çevreyi mikropsuz tutmak için klor bazlı temizleyicilerin dezenfektan özelliklerine güveniyor.

Temizleme çözücüleri de yaygın temizlik ürünleridir. Örneğin glikol eterler, ağır hizmet tipi cam, zemin ve diğer sert yüzey temizleme formülasyonlarının aktif bir bileşeni olarak oldukça etkilidir. Bu çözücüler iyi su uyumluluğuna, gresler ve yağlar için yüksek çözücülere ve biyolojik olarak iyi parçalanabilme özelliğine sahiptir.

Temizlik ürünleri, güvenli ve etkili olsalar da, tüketicilerin ve ailelerinin sağlığını korumak için uygun şekilde kullanılmalıdır. Kullanıcılar, belirli bir temizlik ürününü kullanmadan önce bir ürünün etiketindeki tüm güvenli kullanım talimatlarını izlemelidir. Bir temizlik ürünü yanlışlıkla yutulursa, mutlaka bir doktora danışılmalıdır.

Temizlik Ürünleri İçeriği

Temizlik ürünleri söz konusu olduğunda performanslarına yardımcı olmak için kullanılan birçok farklı bileşen türü vardır. Örneğin, bir temizlik ürününün bileşenlerinde listelenen etanol veya koruyucular veya klorlu ağartıcı gibi çözücüler görebilirsiniz. Genellikle bir ürünün içerik etiketinde veya ambalajında listelenen malzemeleri bulabilirsiniz.
Bu temizlik ürünleri toplu satış imkanlarıyla da alıcılarını memnun etmektedir. Nalbur toptan hizmeti veren tedarikçilerde bu temizlik ürününü bulmak mümkündür. Aynı zamanda nalbur İstanbul şeklinde yapılan aramalarda da bu ürünleri bulmak mümkündür.

Temizlik Ürünleri Zehirli mi?

Herhangi bir kimyasal, hatta su veya oksijen, çok fazla yutulursa veya vücuda emilirse toksik olabilir. Belirli bir maddenin toksisitesi, bir kişinin ne kadar maddeye maruz kaldığı, nasıl maruz kaldıkları ve ne kadar süreyle maruz kaldığı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Temizlik ürünleri güvenli ve etkiliyken, tüketicilerin ve ailelerinin sağlığını korumak için uygun şekilde kullanılmalıdır. Kullanıcılar, belirli bir temizlik ürününü kullanmadan önce bir ürünün etiketindeki tüm güvenli kullanım talimatlarını izlemelidir.

Temizlik ürünleri veya sert yüzey temizleyiciler yüzeylerdeki toz , leke , kötü kokular ve dağınıklık dahil olmak üzere kiri çıkarmak için kullanılan maddelerdir. Temizlik maddelerinin amaçları arasında sağlık, güzellik, rahatsız edici kokunun giderilmesi ve kir ve kirleticilerin kendine ve başkalarına yayılmasının önlenmesi yer alır.
Bazı temizlik maddeleri bakterileri öldürebilir ve aynı zamanda temizleyebilir. Yağ gidericiler olarak adlandırılan diğerleri, sıvı ve katı yağların çözülmesine yardımcı olmak için organik çözücüler içerir.

Asidik Temizlik Ürünleri

Asidik temizlik ürünleri özellikle inorganik ayrılmaların ve kaplamaların uzaklaştırılması için kullanılan bir maddedir. Aktif bileşenler normalde güçlü mineral asitler ve kenetleyicilerdir. Genellikle aside yüzey aktif maddeler ve korozyon önleyiciler eklenir.
Hidroklorik asit, tipik olarak beton için kullanılan yaygın bir mineral asittir. Sirke ayrıca sert yüzeyleri temizlemek ve çevremizi bakterilerden arındırmaya yardımcı olan kalsiyum birikintilerini gidermek için de kullanılabilir. Sülfürik asit, asidik kanal temizleyicilerinde , gresleri, proteinleri ve hatta tuvalet kağıdı gibi karbonhidrat içeren maddeleri çözerek tıkalı boruları açmak için kullanılır.

Alkali temizlik maddeleri de sodyum hidroksit veya potasyum hidroksit gibi güçlü bazlar içerir. Ağartıcı yaygın olarak kullanılan alkali temizleme maddelerine denmektedir. Yapı malzemesi satışı yapan Şantiyeciniz’de bu ürünü bulmanız mümkündür.

Çok Amaçlı Temizlik Ürünleri

Çok amaçlı temizlik ürünleri, anyonik ve noniyonik yüzey aktif maddeler, polimerik fosfatlar veya diğer ayırıcı maddeler, çözücüler, hidrotropik maddeler, polimerik bileşikler, korozyon inhibitörleri, cilt koruyucu maddeler ve bazen parfümler ve renklendiricilerin karışımlarını içerir.

Hayvanları ve küçük çocukları onları tüketmekten caydırmak için temizlik ürünlerine ara sıra denatonium gibi önleyici maddeler eklenir. Bazı temizleyiciler , yağ, katı yağ ve boyanın çıkarılmasını kolaylaştıran glikol eterler ve yağlı alkoller gibi suda çözünür organik çözücüler içerir.
Dezenfektan katkı maddeleri, kuaterner amonyum bileşikleri, fenol türevleri, terpen alkolleri aldehitler ve aldehit-amin yoğunlaştırma ürünlerini içerir.

Çok amaçlı temizleyiciler genellikle yüzey aktif maddenin sert sudaki davranışını artıran konsantre yüzey aktif maddeler ve su yumuşatıcı çözeltileri olmalarıyla öne çıkarlar. Tipik yüzey aktif maddeler, alkilbenzensülfonatlar, anyonik bir deterjan ve modifiye edilmiş yağlı alkollerdir.

Tipik bir su yumuşatıcı, sodyum trifosfattır . Çok amaçlı temizleyiciler, en yaygın kir türlerinde etkilidir. Seyreltik çözeltileri nötr veya zayıf alkalindir ve çoğu yüzeyde kullanım için güvenlidir.

Cam Temizlik Ürünleri

Hafif hizmet tipi sert yüzey temizleyiciler, ağır kir ve gresi temizlemek için tasarlanmamıştır. Bu ürünlerin durulamadan temizlenmesi ve iz bırakmayan bir parlaklık sağlaması beklendiğinden, tuz içermezler. Tipik pencere temizleme ürünleri, alkoller, etanol veya izopropanol ve gresi çözmek için yüzey aktif maddelerden oluşur.

Diğer bileşenler küçük miktarlarda amonyağın yanı sıra boyalar ve parfümleri içerir. Bunlar, izopropil alkol ve alkali bir deterjan gibi organik, suyla karışabilen çözücüden oluşur. Bazı cam temizleyiciler ayrıca ince, hafif bir aşındırıcı içerir.

Çoğu cam temizlik ürünü sprey veya sıvı olarak mevcuttur. Doğrudan pencerelere, aynalara ve diğer cam yüzeylere püskürtülür veya yumuşak bir bezle uygulanır. Aynı zamanda yumuşak, tüy bırakmayan bir toz bezi kullanılarak silinir.

Temizlik Ürünleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Temizlik ürünleri fiyatları seçilen ürünün özelliklerine ve adedine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle bu temizlik ürünleri her bütçeye uygun olmalarıyla dikkat çekerler. Şantiye malzemeleri arasında yer alan bu temizlik ürünleri inşaat alanlarında temizlenmesi gereken yerler için de kullanıma uygundur.

İnşaat malzemeleri temizliğinde de kullanılan bu temizlik ürünleri yoğun bir temizlik sağlaması hedefiyle tasarlanmıştır. Özellikle şantiye sahalarında çalışacak olan işçiler için kurulan konteyner kentlerde de kullanıma oldukça uygundur.

Türkiye’nin en büyük şantiye tedarik merkezi Şantiyeciniz, sadece şantiye malzemeleri konusunda değil, temizlik ürünleri tedarikiyle de sektöre farklı bir yaklaşımla bütün ihtiyaçları bünyesinde barındırmaya devam ediyor.