x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Yüzey Sertleştirici

Yüzey sertleştirici, daha çok endüstriyel zemin olarak adlandırılan zeminler için; yıpranma, çizilme, aşınma gibi istenmeyen eskime durumlarını ortadan kaldırmaya yarayan yapı malzemesidir. Zamanla çizilen, yıpranan yüzeylerde temizleme işlemleri dâhil birçok uygulama yapılırken zorlaşmaktadır. Yıpranan yüzey hem kirli görünür hem de kolay temizlenmez. Bunun sonucunda, yıpranmış yüzeyin yenilenmesi gerekir. Bu da hem masraf hem zaman açısından kayıp olarak ifade edilebilir. Söz konusu sorunun önüne geçebilmek için, yüzey yıpranmadan önce koruyucu bir önlem almak doğru bir adım olacaktır.

Yüzey sertleştirici, yüzeyin yıpranmasına karşı koruyucu görev üstlenen, çimento içeriğine sahip bir yapı malzemesi olarak tanımlanabilmektedir. Yüzeylerin yıpranmasına, eskimesine karşı bir çözüm olarak uygulanan yüzey sertleştirici, oldukça başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Yüzey sertleştirici fiyat şeklinde arama yaparak bilgi edinebilir, fiyat karşılaştırması yaparak alım kararı verebilirsiniz.

Yüzey Sertleştirici Nedir

Yüzey sertleştiricinin, yüzeyi korumak amacı ile geliştirilmiş bir yapı malzemesi olduğu bilinmektedir. Bunun dışında, kimyasal bir içeriğe sahip ve çimento esasında oluşu da yüzeyin korunması açısından ne kadar etkin olduğunu göstermektedir. Yazımızda, yüzey sertleştirici uygulaması, bu anlamda değinilecek konu olmasının yanı sıra, içerik hakkında bilgilere de yer verilecektir.

Yüzey sertleştirici, fiyat açısından ekonomik olması sebebi ile de kolaylık sağlamaktadır. Bu yönde oldukça tercih edilen özelliklerinden biri de farklı renk seçeneklerine sahip olmasıdır. Söz konusu yapı malzemesi, düzgün bir yüzeyin oluşmasına fazlası ile yardımcı olmaktadır.

Yüzey Sertleştirici Özellikleri

Yüzey sertleştirici, pürüzsüz bir yüzeye kavuşmak için geliştirilmesinden dolayı, yüzeyi yıpranmaya karşı korurken, kusursuz bir görünüme kavuşmasını amaçlamaktadır. Aynı zamanda dekoratif amaçlı da kullanılan yüzey sertleştirici, şantiye alanlarında yapıların yüzeylerini korumak amacı ile kullanılabilmektedir.

Yüzey sertleştirici sonrasında, döküm yapılan yerde hızlı bir şekilde kuruma sebebi ile çatlaklar oluşur. Bunu önlemek için, yüzey sertleştirici kür uygulanmaktadır. Bu kür, çatlak oluşumunu önleyerek, uygulama sırasında oluşan buharlaşmayı da engellemektedir. Yüzey sertleştirici kür, nemi çekmesi sebebi ile oldukça fazla tercih edilmektedir.

Yüzey Sertleştirici Ne işe Yarar

Yüzey sertleştirici, yüzeylerin dayanıklı olmasını sağlayan zemini kaplayarak koruyuculuk gösteren yapı malzemesidir. Toz halinde serpiştirilerek yüzeyi kaplayan yüzey sertleştirici, genellikle endüstriyel alanların yüzeylerinde kullanılır. Bu alanların, darbelere karşı fazlası ile dayanıklı olması gerekmektedir. Yüzey sertleştirici de bu görevi üstlenmektedir. Yüzey sertleştirici nedir sorusuna da cevap olan söz konusu

tanım, ürünün kullanım alanı, içeriği, nerelerde kullanıldığı ve nerelerden alınabileceği yönünde bilgiler vermektedir.

Kuvars içerikli, kimyasal katkıları içeriğinde barındıran ve esas malzemesi çimento olan ürün; fabrikalar, alışveriş merkezleri, otoparklar, iş yerleri gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Renk seçeneklerinin de bulunması sebebi ile istenen yüzeylere uyum sağlayabilmesi büyük bir artı olarak ifade edilebilir. Nalbur İstanbul olarak yapılacak aramada, ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

Yüzey Sertleştirici Uygulaması Nasıl Yapılır

Yüzey sertleştirici uygulaması öncesinde, seçilen yüzey sertleştiricinin türü ile yapılacak yüzeyin uygunluğuna dikkat edilmelidir. Uygulama, yüzeylere serpiştirilerek uygulanabilmektedir. Bu sayede zeminler, ağırlıklara da dayanıklı hale gelmiş olmaktadır. Yüzeyin eskimesine de engel olan yüzey sertleştirici, birçok alanda güvenle kullanılmaktadır.

Nalbur toptan yazarak ulaşabileceğiniz yazıda, yüzey sertleştiricinin amacı ve nasıl edinileceği konusunda fikir sahibi olabilir, bu bilgiler ışığında uygulamaya geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra, nalbur ve yapı malzemeleri bulunan birçok yerde bulunabilen yüzey sertleştiricinin nerelerde bulunduğuna dair başlıkta, ilgili konu ile alakalı bilgilere erişebilirsiniz.

Yüzey Sertleştirici Renkleri Nelerdir

Yüzey sertleştirici renkleri, yüzeye uygun seçim kolaylığı sunmaktadır. Gri, yeşil ve kırmızı gibi renk seçenekleri mevcut olan yüzey sertleştiriciler, istenen verimin alınması için uygulanacak yüzeye göre seçilmelidir. Yüzey sertleştirici, aşınması istenmeyen yüzeyler için kullanılsa da, renk tercihi de kullanım kolaylığının yanımda büyük bir artı olarak sayılabilmektedir.

Yüzey sertleştirici gri renk olan ürün, birçok yüzeye uyumlu olmasından dolayı en çok tercih edilen renklerden biridir. Renklerin seçimi için en iyi adım, söz konusu alanda uzman kişiler tarafından yapılarak uygulanmalıdır. Yüzey sertleştirici özelliklerini ve türlerini bilerek kullanmak, hedeflenen amaca ulaşma konusunda başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlayabilmektedir.

Yüzey Sertleştiriciler Nerelerden Alınır

Yüzey sertleştirici, ekonomik olması ve kullanım kolaylığı sağlaması sebebi ile de oldukça fazla tercih edilmektedir. Bütçeyi sarsmadan, yüzeylerin koruyuculuğunu sağlayan ürün, bu yönden de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Şantiye malzemeleri bulunan yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz yüzey sertleştiriciler, aşınmasını istemediğiniz ve dayanıklı olmasını istediğiniz zeminler için büyük bir yardımcıdır.

Yapı malzemeleri satılan birçok yerde bulabileceğiniz ürünün, kalitesi ve son kullanım tarihi gibi detayları göz önünde bulundurarak yapacağınız alım sonucu, daha etkin bir sonuç alabilirsiniz. Belli ağırlıklar için de dayanıklılık sağlayan yüzey sertleştiriciler, yüzey sertleştirici kür ile birlikte kullanıldığında, daha etkin bir koruma elde edilebilir.  Şantiye malzemeleri toptan yazarak ulaşabileceğiniz yazıda, daha fazla bilgi elde ederek, bu yönde araştırmanızı genişletebilirsiniz.

Yapı Malzemeleri

Yapı malzemeleri; ev, iş yeri, alışveriş merkezleri, mağazalar, otoparklar ve benzeri birçok yapı için gerekli olan, küçük ya da büyük tüm malzemeleri kapsamaktadır. İnşaat malzemeleri satılan yerlerde kolaylıkla bulabileceğiniz yapı malzemeleri, her zaman ihtiyaç duyulan malzemeler olarak ifade edilebilmektedir. Hırdavat malzemeleri toptan satışı yapılan yerlerde de bulunabilen yapı malzemeleri, bilinçli şekilde alınarak uygulanmalıdır. Aksi halde, yapıya yarardan çok zarar getirerek, aşınmalara ve bozulmalara sebep olabilmektedir.

Yüzey sertleştirici de en çok ihtiyaç duyulan yapı malzemelerinden olarak kabul edilmektedir. Yapı malzemelerinin özellikle inşaat alanlarında kullanıldığı göz önüne alınır ise bu noktada yapı malzemelerinin ne denli önemli olduğu anlaşılabilmektedir.

Yüzey Sertleştirici İçin Hangi Renkler Tercih Edilir

Yüzey sertleştirici, renk seçeneklerinin de olması sebebi ile kolayca seçilerek uygulanabilir. Yeşil, kırmızı ve gri gibi renklerinin mevcut olması, hemen her yüzeye kolay bir şekilde uyum sağlamasına neden olmaktadır. Hırdavat malzemelerinin mevcut olduğu yerler ve yapı marketler gibi yerlerden de temin edebileceğiniz yüzey sertleştiricinin rengi, uygulanacak zemine göre seçilmelidir.

Yüzey sertleştirici m2 sarfiyatı konusuna değinilecek olur ise 1 m2 için 3 ile 5 kg malzeme kullanılması gerekmektedir. Bu miktar, seçilen renge göre farklılık göstermektedir. Örneğin; birçok zemine kolay bir şekilde uyum sağladığından, en çok tercih edilen renk olan gri için yaklaşık 5 kg yüzey sertleştirici kullanılmalıdır.

Yüzey Sertleştirici Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Yüzey sertleştirici uygulaması yapılmadan önce ve uygulama sürecinde bazı unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Uygulama öncesinde seçilen yüzey sertleştirici türünün ve renginin, uygulama yapılacak zemin ile uyumlu olmasına önem verilmelidir. Aksi halde, istenen sonucu vermemesi gibi bir durum ortaya çıkabilir.

Yüzey sertleştirici beton kullanılacak ise yeni beton dökülmüş yüzeylere belli bir katılık testi yapıldıktan sonra uygulanmalı ve bu uygulama sırasında yüzeyin su ile temasından kaçınılmalıdır. Yüzey sertleştirici ürünler, bir uzman tarafından özenle yapılmalıdır. Bunun dışında ilgili yazıda, söz konusu malzemenin temiz ve nemli olmayan yerlerde uzun süre muhafaza edilerek, bu zaman süresince güvenle kullanılabileceği konusunda da bilgi edinilebilir.