x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Beton Çivisi

Beton çivisi inşaat sektöründe kullanılan en temel malzemelerden biridir. Beton ve tuğlaya çakılabilir. Kalın gövdelidir ve çelikten oluşmaktadır. Hırdavat malzemeleri toptan satan yerlerden kolayca bulunabilir. Sadece inşaat değil her türlü alanda kullanılabilir. Çivi çeşitleri arasında en çok kullanılanlardan ve bilinenlerden biridir. Hayatın birçok alanında kullanılan beton çivileri diğer çivilerden boyutları ile ayrılır.

Çelik malzemeden üretildiği için aşınma ve yamulmalara karşı dayanıklılık gösterir. Ayrıca paslanmaz olduğu için her türlü kata hava şartları altında da kullanıma uygundur. Beton çivisi ölçüleri genel olarak farklılık gösterir. Alaşımsız çelik malzeme kullanıldığı için inşaat ve sanayi sektöründe sıklıkla kullanılır. Ölçüleri de kullanıldığı sektöre göre değişir.

Beton Çivisi Nedir?

Beton çivisi farklı çeşitlere sahiptir. Genel tanımı, bir ucuna işaret edilen ve diğer ucunda düzleşen bir ya da daha fazla nesneyi birbirine bağlamak için kullanılır. Kısaca ince ve metal bir şafttır. Pek çok beton, çerçeveleme kullanımında uygunluk gösterir. Hem görünüm hem de sağlamlık açısından oldukça önemlidir. Pek çok kaba işte destek sağlayıcı olarak kullanılır.

Beton çivisi nedir? Beton çivisi beton ya da tuğlayı çakabilen, kalın gövdeli çivilere verilen isimdir. En dikkat çekici özelliği ise bitüm tabii termoplastik bir malzeme olan asfalttan daha öncesi zamanlarda bilinmektedir. Büyük molekül ağırlıklı hidrokarbon H-C bileşiğinden oluşur. Beton çivilerine duvar çivisi de denir. Sadece inşaat, hırdavat alanlarında değil evlerde de kullanılır.

Beton Çivisi Çeşitleri

Beton çivisi farklı çeşitlere sahiptir. Bu çeşitleri kapsamında kullanım alanları da değişiklik gösterebilir. Çeşitleri belirlenirken özellikle ölçüleri dikkate alınır. Farklı boyutlardaki çiviler farklı zeminlere uygunluk gösterir. Bu noktada kullanılan çekiçte farklılık gösterir. Standart bir çekiçten ziyade daha ağır çekiçler kullanılmalıdır. Eklenen ağırlık ve frezelenen yüz ile çakma işlemi daha da kolaylaşır.

Beton çivisi çeşitleri seçilirken ilk olarak kullanım alanı dikkate alınır. Üretiminde baştan sona çelik materyali kullanıldığı için dayanıklılığı diğer çivilere nazaran daha fazladır. Bu yüzden inşaat ve sanayi alanlarında da kullanılır. Ağır sanayi tipi malzeme olduğundan dolayı yanlış kullanımı ve çeşit seçimi iş kazalarına neden olabilir. Buna bağlı olarak 5 farklı beton çivisi çeşidi bulunur.

Beton Çivisi 4*50

Beton çivisi 4*50 modeli ilk çeşittir. Bu çivi türü sadece betonlarda kullanılır. Tasarımı da buna uygun olacak şekildedir. İş kazalarını en aza indirecek şekilde başı damalı olacak şekilde üretilir. Damalı çivi başı çakma esnasında çivinin kaymasını engeller ve kişinin zarar görmesinin önüne geçer. Bu çivi türünün malzemesi de çeliktir. Kırılma ve bükülmelere karşı oldukça dayanıklıdır.

Beton çivisi nasıl olur? Beton çivisi kullanım talimatlarına uygun şekilde üretilir. Bu türün kullanımında pense gibi yardımcı malzemelere ihtiyaç duyulur. Bu sayede   çakma işlemi daha kolay hale getirilir. Ölçüsü kullanım alanına uygundur, üreticiler bunu göz önünde bulundurarak üretimi gerçekleştirir. 4*50 bu çivinin türünü belli etmektedir. Nalbur gibi yerlerden kolayca her türü bulunabilir.

Çelik Beton Çivisi 5×80

Beton çivisi türleri arasında en yaygın olan ölçüler 5*80’dir. Bunun nedeni kullanım alanı oldukça geniştir. En fazla inşaat ve sanayi sektöründe kullanılır. Ancak ahşap malzeme kullanımları için de uygundur. Diğer türleri odluğu gibi bunda da alaşımsız çelik malzeme kullanılır, bu yüzden paslanmaz özelliğe sahiptir. Beton çivisi üreticileri tarafından en çok üretilen türdür.

5*80 ebatlı beton çivisi kendine has farklı özelliklere de sahiptir. Bunlardan biri damalı başa sahip olmalarıdır. Bu da çekiç darbelerine karşı daha dayanıklı olmalarını sağlar. Beton çivisi çakma işlemlerini daha da kolaylaştırır. Genelde 100’lü paketler halinde inşaat malzemeleri satan yerlerde satılır. Yuvarlak gövdesi de bulunur, 6*100 milimetre uzunluğuna sahiptir. Genel olarak her alanda kullanıma uygundur.

Çelik Beton Çivisi 5×100

Bir başka beton çivisi ölçüsü 5×100’dür. Bu türde oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Hammaddesinde alaşımsız çelik malzeme kullanılır. Çoğunlukla inşaat sektöründe tercih edilir. Tıpkı 5×80 ebatı gibi 5×100’de yuvarlak bir gövdeye sahiptir. Uzunluğu 5*100 milimetre olan çivi karton koliler halinde satışa sunulur. Ana gövdenin ucundaki sivri ucun optimum açı değeri 34 derece şeklindedir.

Şantiye malzemeleri satan yerlerden kolayca bulabileceğiniz beton çivisi 5*100 paslanmaz çelik özelliğine sahiptir. Çivilerin en büyük dezavantajı hemen paslanıyor ve tehlikeli hale geliyor olmalarıdır. Eğer üzerine çeşitli kaplamalar uygulanırsa paslanma ihtimali sıfıra indirilir. Kırılma ve çatlak oluşma ihtimalinin azaltıldığı türlerde ise beton yapısının zarar görme ihtimali azaltılır.

Beyaz Kanallı Beton Çivi

Beton çivisi beyaz kanallı türleri de bulunur. Bu türü 5×100 ve 5×80 ebatlarına sahiptir. Kanallı çelik çivi yapı sektöründe oldukça sık kullanılır. Düz, çizgili, spiralli ya da yatay çizgili oluklardan oluşur. Yüksek karbon çeliğinden üretilir ve beton dışında plastik, ahşap zeminlerde de kullanılabilir. 65 karbon yüksek kaliteli bir birleştirme sağlar.

Yapı malzemesi olarak bilinen çivi sivri uç, kafa ve oluktan meydana gelir. %100 dayanıklılık sağlayan tür kolay eğilmeyen düz yapı özelliğine sahiptir. Ayrıca maksimum basınç özelliği de sunar. Özellikle şantiye kurulumu yapmak isteyen şirketler tarafından tercih edilir. Şantiye malzemeleri toptan satış yapan yerlerden alınabilir. Türden bu şekilde sıralanabilir. Her tür kendine göre farklı fiyatlara sahiptir.

Beton Çivisi Çakma Makinesi

Beton çivisi çakma makinesi kullanılarak çakılabilir. Kullanıcının işini kolaylaştıran önemli yapı malzemelerinden biridir. Neredeyse her inşaat ve şantiye alanında bulunur. Evlerde de olması gereken ürünlerden biridir. Beton çivisi çakma makinesi kullanım rahatlığı sunduğu için çivi çakmakta zorlanan kişilere kolaylık sağlar.

Yapı Malzemeleri Satan Yerler

Beton çivisi şantiye malzemeleri satan yerlerden alınabilir. Şantiyelerde sıklıkla kullanılan çiviler buralarda mutlaka bulunur. Toptan alındığı zaman hem daha uyguna gelir hem de işin kolaylıkla görülmesini sağlar. Yapı ve şantiye malzemeleri satan yerlerde beton çivisi dışında ahşap, alçı, alüminyum, boru, boya, cam, çimento, demir, çelik gibi malzemelerde bulunur.

Beton çivisi çakma tabancası gibi inşaat ile alakalı bütün malzemelere de yine bu dükkanlardan ulaşılabilir. Malzemelerin ortak özellikleri; fiyatları genel olarak uygundur, firesiz malzemeler kaliteli ve yüksek performanslıdır, kolay saklanabilirler, garanti süreleri uzundur ve şartnameleri de uygundur. Beton çivisi çakma tabancası fiyatları da her yerde farklılık gösterir.

Beton Çivisi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Nalbur İstanbul genel olarak beton çivisi ve daha farklı yapı malzemelerinin satın alınabileceği bir yerdir. Aynı zamanda bu malzemelerin satışını yapan kişiye de nalbur denir. Nalbur ve hırdavatçıların sattığı ürünler bir noktada farklılık gösterir. Hırdavatçılar nalburlara nazaran daha teknik ürünler satar. Nalburlar ise her mahallede bulunur, evlerde yer alan tamir çantalarını doldurmak için gerekli olan malzemeleri satarlar.

Nalbur toptan ürünleri ise biraz daha sıradandır. Yani çivi, kazma, kürek, halat, tırmık gibi el aletleri ya da boyalar yoğunluktadır. Nalburlarla alakalı bilinmesi gerekenlerden biri ise fiyatlar çok değişkendir. Beton çivisi kg fiyatı bir nalburda başka diğerinde başka olabilir. Beton çivisi fiyatları belirlenirken özellikle ebatlar ve kalite büyük rol oynar.