x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 40 ürün bulunmaktadır.

Çivi Çeşitleri

Hayatımızın birçok alanında çeşitli amaçlar için kullanılan çivi türleri oldukça geniş bir yelpazede ele alınmaktadır. Çivi çeşitleri genellikle kullanım alanlarına göre farklılıklar gösterir. Plastik ve ahşap malzemeleri tutturmak amacı ile kullanılan çiviler özellikle boyutları bakımından birbirlerinden ayrışmaktadır.

Çivi çeşitleri beton çivisi, ahşap çivisi, tel çivisi ve cam çivisi olmak üzere dört farklı şekilde ele alınabilmektedir. Ahşap ve tel çiviler özellikle ahşap yüzeylerin birbirlerine tutturulması amacı ile kullanılır. Beton çivisi diğer çivi çeşitlerinin giremediği alanlarda özellikle sert yüzeylerde tercih edilmektedir. Son olarak cam çivisi ise ahşap yüzeyi cama tutturabilmek için tercih edilir. 

İnşaat Çivisi Özellikleri Nelerdir?

Çivi çeşitleri içerisinde en fazla tercih edilen olan inşaat çivisi özellikle genel ahşap işlerinde çok daha fazla kullanılmaktadır. İnşaat çivisinin en önemli özelliği çelik malzemeden üretilmesidir. Bu sayede aşınma ve yamulmalara karşı oldukça dayanıklıdır.

İnşaat çivisinin üretiminde alaşımsız çelik malzeme kullanılması nedeni ile inşaat ve sanayi sektöründe en sık kullanılan çivi çeşidi olarak ön plana çıkmaktadır. İnşaat çivisinin en önemli özelliği baş kısmının damalı olmasıdır. Çekiç darbelerinin kaymasını önlemek amacı ile damalı bir yapıda üretilen inşaat çivisi bu yönü ile en kullanışlı çivi çeşidi olarak ön plana çıkmaktadır.

İnşaat çivisinin gövde yapısı genellikle yuvarlaktır ve uzunluğu da ortalama olarak 10 cm’dir. 

Beton Çivisi Nerelerde Kullanılır?

Çivi çeşitleri göz önüne alındığında özellikle dayanıklı yapısı ile ön plana çıkan Beton Çivisi, ahşap ve plastik yüzeylerin aksine sert zeminlerde daha fazla tercih edilmektedir. Diğer çivi çeşitlerinin yapı itibari ile kullanılamadığı alanlarda tercih edilen Beton çivisi, özellikle inşaat sektöründe çalışan personelin sıklıkla tercih ettiği çivi çeşidi olarak ön plana çıkmaktadır.

Üretim aşamasında bir takım sertleşme testlerinin uygulandığı bu önemli çivi çeşidi, sert zeminlerde uygulanacak olan çalışmalar için ilk akla gelen ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Çelikten üretilmesi sayesinde paslanmaz ve kolay kolay eğilmez bir yapıda olan bu çivi türü santiyeciniz.com adresinde uygun fiyat avantajları ile sizlere sunulmaktadır…

Çivi

Çivi, inşaat ve marangozlukta, bir ucuna işaret edilen ve diğer ucunda düzleşen ve bir veya daha fazla nesneyi birbirine sabitlemek için kullanılan ince bir metal şafttır. Çiviler genellikle ahşap parçalarını birbirine bağlamak için kullanılır. Aynı zamanda plastik, alçıpan, duvar ve beton ile de kullanılabilmektedir.

Çivi Çeşitleri Nelerdir?

Çivi birçok çerçeveleme, inşaat ve marangozluk kullanımı için ilk tercihtir. Ağır sap, mukavemet ve fonksiyonun görünümden daha önemli olduğu çerçeveleme ve diğer kaba işler için destek sağlayıcı bir malzemedir. Bu nedenle her alanda kullanıma uygun olması için üretilmiş farklı farklı çivi çeşitleri bulunmaktadır.

Beton Çivisi

Beton çivisi beton ve tuğlaya çakılabilen kalın gövdeli bir çelik çivi türüdür. Bu çivi, bitüm tabii termoplastik bir malzeme olan asfalttan çok daha öncesinde bilinen büyük molekül ağırlıklı hidrokarbon H-C bileşiği olmasıyla dikkat çekmektedir.

Beton çivileri veya diğer adıyla duvar çivilerini çakarken, standart bir çekiçten daha ağır bir ekiç kullanmak en iyisidir. Eklenen ağırlığı ve frezelenmiş yüzü ile bir çerçeve çekiç işi kolaylaştırmaktadır.

Beton çivisi fiyatları seçilen ürüne göre değişim gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra ürün adedi de fiyatta belirleyici unsur olarak öne çıkmaktadır

Beton Çivisi 4*50

Bu çivi türü betonlarda kullanılan bir çivi olmasıyla öne çıkmaktadır. Aynı zamanda bu çivinin malzemesi çeliktir. Bu sayede herhangi bir kırılma ya da bükülme yaşanmamaktadır. Aynı zamanda ürün için birtakım kullanım talimatları da verilmiştir. Bu betan çivisini takarken pense benzeri bir yardımcı gereçle tutarak çakma işlemi daha kolay hale gelmektedir. Beton çivisi ölçüleri genel olarak kullanım alanına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle yanı sıra bu ürün farklı boy ve ölçülerde kullanıcıların dikkatine sunulmaktadır. Beton çivisi üreticileri kullanıcı ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmaktadırlar. Çünkü olarak her kullanıcının ihtiyaçları farklıdır.

5X80 Çelik Beton Çivisi

5*80 ölçülerine sahip olan bu beton çivisi en yaygın türler arasında yer almaktadır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. İnşaat işlerinde özellikle yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra ahşap kullanımında da oldukça uygun olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu çivinin yapımında alaşımsız bir çelik kullanılması nedeniyle paslanmaz özelliklere sahiptir.

Kullanım alanlarının genişliği dolayısıyla farklı boy ve ebatlarda da beton çivisi üreticileri tarafından üretilmektedir. Bu çivinin kendisine has birtakım özellikleri de bulunmaktadır. Bu özelliklerin başında damalı olmaları gelmektedir. Bu çiviler çekiç darbeleri nedeniyle kaymazlar.

100’lü paket halinde satışa sunulan bu çiviler karton bir kolide tüketiciye ulaştırılmaktadır. Aynı zamanda yuvarlak gövde tipine sahiptir. 6*100 milimetre uzunluğuna sahip olan bu beton çivisi kalite kontrol birimlerince test edildikten sonra son kullanıcıya ulaştırılmaktadır. Beton çivisi ebatları her alan için farklı olarak belirlenmektedir.

5X100 Çelik Beton Çivisi

5X100 çelik beton çivisi modelleri de yaygın ve geniş kullanım ağına sahip bir çivi türüdür. Bu çivi modelinin hammaddesi alaşımsız çelik olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu ürün çoğunlukla inşaat ve şantiye alanlarında kullanılmaktadır. Çelik olması sebebiyle pas ve darbelere karşı dayanıklı bir üründür. Bu ürün beton yüzeylerin yanı sıra ahşap kalıplarda da kullanılabilmektedir.

Bu ürünün başları çekiç darbeleri nedeniyle kaymayı önlemek için damalı olarak üretilmektedir. Aynı zamanda kolay taşınabilen paketlerde olması sebebiyle zorlu çalışma koşullarına da uygundur. Bu ürün, üretici garantisiyle kullanıcılara sunulmaktadır. Bunun yanı sıra yuvarlak bir gövdeye sahip olmasıyla da dikkat çekmektedir. Bu ürün adını uzunluğundan almaktadır. Uzunluğu 5*100 milimetre olan bu ürün karton koli içerisinde tüketiciye ulaştırılmaktadır.

Beton Çivisi 5×100 Beyaz Kanallı 100 Adet

5 milimetre kalınlığa sahip olan bu beton çivisi modeli yaygın ve geniş bir kullanıma sahiptir. Bunun yanı sıra şantiye malzemeleri arasında da en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu nedenle şantiye kurulumu yapmak isteyen şirketler tarafından sıkça sorgulanan malzemeler arasında yer almaktadır. Bu çiviler çekiç darbesi nedeniyle kaymaması hedefiyle üretildi. Bu nedenle baş kısımları damalıdır. Ürünler karton bir kutu içerisinde paketlenerek alıcıya ulaştırılmaktadır.

Beton Çivisi 5×80 Beyaz Kanallı 100 Adet

Beton çivisi modelleri ebat, boy ve kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. 5 milimetreye 80 milimetrelik ebatlara sahip olan bu ürün şantiye kurulum malzemeleri arasında yer almaktadır. Bu ürün çekiç darbeleri sonucu kaymayı engellemek amacıyla damalı olarak tasarlanmıştır.

Bunun yanı sıra 100’erli paketler halinde kullanıcıya sunulan bu çivi modeli karton kutularda yüksek güvenlik önlemleri eşliğinde alıcısına ulaştırılmaktadır.

Beton Çivisi Çakma Makinesi

Beton çivisi çakma makinesi de inşaat malzemeleri araması yapan kullanıcılar tarafından yoğun olarak aratılan ürünlerden bir tanesi olmasıyla dikkat çekiyor. Beton çivisi çakma makinesi kullanıcının işini kolaylaştıran bir üründür. Bu nedenle her şantiye alanında veya evlerde olması gereken bir üründür. Kullanım rahatlığı açısından da kadın ve erkek kullanıcılar için uygundur.

İnşaat Çivisi

İlk çiviler M.Ö. 3400 yılında bulunmuştur. Geçmişten günümüze kadar gelen bu çiviler zaman içerisinde değişime uğrayarak gelişmiştir. İnşaat çivisi bir şantiye alanının temel yapı taşlarından bir tanesidir. Bir inşaatın veya tamirin ilk malzemesi olan çivi modelleri her alan için farklı olarak üretilmektedir. Doğru veya yanlış çivi kullanımı yapılması sonucunda çoğu zaman istenilen sonuç alınmamaktadır. Yanlış bir çivi kullanımı bölgeye zarar verebilmektedir. Bu nedenle çivi seçimi yaparken monte edilmek istenen alanın yapısına bakılmalıdır. Doğru çivi, eldeki iş için doğru güç, boyut ve diğer tasarım özelliklerine sahiptir.

Çivinin nasıl çalıştığının fiziği basittir. Tahtaya sürüldüğünde, çivinin şaftı, nokta nüfuz ettikçe ahşap liflerini ayırır. Bir çivinin tutma gücü, çivinin şaftını kavrayan yer değiştirmiş, bükülmüş ağaç liflerinin basit sürtünmesinden kaynaklanır.

Çiviler, farklı uygulamalarda tutma güçlerini en üst düzeye çıkarmak için farklı boyutlarda ve şaft konfigürasyonlarında mevcuttur. Çiviler sıradan çelik, paslanmaz çelik, pirinç, bakır veya alüminyum dahil olmak üzere çeşitli metallerden yapılabilir. Bunun yanı sıra çiviler galvanize edilebilir veya çinko veya başka bir metalle kaplanabilir.

İnşaat Çivisi Çeşitleri

Çoğu inşaat çivisi çeliktir, genellikle bir çeşit yüzey kaplaması vardır. Birçok inşaat çivisi, çiviyi sürerken yağlayıcı görevi gören ince bir vinil tabakası ile kaplanmıştır. Çiviler ayrıca tutma güçlerini artırmak için fosfat ile de kaplanabilir. Herhangi bir kaplama uygulanmamış çiviye genellikle “parlak” çivi denir. Dış mekanda kullanım amacıyla üretilmiş olan çiviler, hava koşullarına karşı dirençlerini artırmak için genellikle galvanizli veya çinko kaplamalıdır.

Strafor İnşaat Çivisi 100 mm

100 milimetre ebatında olan bu inşaat çivisi modeli prefabrik beton elemanları veya döşeme beton altında izolasyon istendiği ortamlarda kullanılmaktadır. Bu çivi modelleri aynı zamanda beton döküm öncesi hazırlanan herapor, heraklit, styrafor gibi malzemelere batırılan çivilerin çıkıntıları betona gömülerek beton ve izolasyon malzemesinin sabitlenmesi de sağlanmaktadır.

Strafor İnşaat Çivisi 90 mm

90 milimetre ebatında olan bu inşaat çivisi modeli özellik açısından 100 milimetre inşaat çivisiyle aynı özelliklere sahiptir. Tek fark ebattır. Bu nedenle beton altında izolasyonu tam olarak sağlamaktadır. Her türlü alanda kullanıma uygundur.

İnşaat ve Tamirat Çivisi 6 Cm 25 Kilogram

İnşaat sanayi ve genel ahşap işlerinde kullanılan bir ürün olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu ürünün üretiminde ham madde olarak alaşımsız çelik malzemesi kullanılmıştır.

Geniş bir kullanım ağına sahip olan bu inşaat çivisi modeli genellikle inşaatlarda ahşap kalıpların yapımında kullanılan bu çiviler her iş modeline uygun olarak farklı ebatlarda üretilmiştir. Aynı zamanda çiviye uygulanacak olan çekiç darbesi sonrası herhangi bir kayma yaşanmaması için damalı olarak üretilmektedir.

Bu ürün yuvarlak gövde tipiyle öne çıkmaktadır. Aynı zamanda rahat bir taşıma işlemi gerçekleştirilmesi adına karton kolilerde kullanıcılara iletilmektedir. Aynı zamanda bu ürün 6, 8 ve 10 santimetreye kadar 3 farklı ebat seçeneğiyle kullanıcılara sunulmaktadır.

İnşaat çivisi fiyatları genel olarak marka, özellik ve ürün kilosuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle net bir rakam söylemek mümkün değildir. İnşaat çivisi modelleri geniş bir ürün yelpazesiyle kullanıcılara sunulmaktadır. Bu nedenle bu ürünler her kullanıcı için uygundur. Aynı zamanda bu ürün kadın ve erkek kullanıcıların rahatlıkla çivi çakma işlemi gerçekleştirebileceği ürünler arasında yer almaktadır.

İnşaat Çivisi Üreticileri

İnşaat çivisi özellikleri bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Tamirat ve strafor olmak üzere belli başlı iki farklı model vardır. Bu iki modelin kullanım alanı birbirinden farklıdır. Aynı zamanda ebat farklılıkları da ürünleri birbirinden ayıran bir özelliktir. Alıcılar herhangi bir satın alma yapmadan önce kesinlikle kullanacakları alanı net olarak tahlil etmelidirler. Aksi takdirde hem uygulamanın yapılacağı yüzey hem de çivi zarar görebilmektedir.

İnşaat çivisi üreticileri talepleri karşılayabilmek adına dikkat ve özen doğrultusunda bu işlemi gerçekleştirmektedirler. Gereken kalite kontrol sürecinden geçerek alıcılara ulaşan bu çivi çeşitleri tamamen kullanıcı odaklı olarak tasarlanmıştır.

Toptan İnşaat Çivisi Satın Alma

Şantiye alanlarında inşaat çivisi toptan malzeme ihtiyacı da doğmaktadır. Bu nedenle şantiye şefleri ya da taşeron firmalar toplu alım da yapmaktadırlar. Her ihtiyaca uygun olarak üretilen bu inşaat çivisi modellerine toplu olarak ulaşmak da mümkündür. İnşaat çivisi kaç para şeklinde yapılan aramalarda da genel olarak kullanıcılar alacakları çivi miktarına göre ödeme yapmaktadırlar. İnşaat çivisi İstanbul gibi büyük şehirlerin yanı sıra birçok şehre de gönderimi sağlanmaktadır.

İnşaat ve Tamirat Çivisi 8 Cm 25 KG

İnşaat çivisi çeşitleri kullanım alanlarına göre değişirken bir diğer faktör de ebat ve yüksekliklerdir. Ebatları 8 santimetre olan bu çivi modelleri inşaat ve şantiye malzemeleri arasında en fazla ihtiyaç duyulan ürünlerdendir. Bu çivinin üretiminde hammadde alaşımsız çelik olması nedeniyle paslanmalara karşı dayanıklıdır. Ek olarak bu çiviler farklı boy ve ebatlarda da üretilmektedir. Bu çivi modelleri çoğunlukla inşaat alanlarında oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Bunun yanı sıra bu çivi modellerinin gövdesi yuvarlaktır. Aynı zamanda herhangi bir çekiç darbesi aldıktan sonra kaymayı engellemesi için başları damalı olarak üretilmektedir.

İnşaat çivisi alımında taşınma da önemli bir husustur. Bu nedenle kullanıcıların rahatlıkla taşıyabileceği kolileme biçimiyle paketlenmektedir. Bu ürünün 6, 8 ve 10 olmak üzere 3 farklı boy tipi de mevcuttur. Bu ürünün bir diğer öne çıkan özelliği ise kilogram usulü satın alınmasıdır. Toplu alımlarda çeşitli avantajlar da yakalanabilmektedir.

Red Hit NK32 Çelik Çivi 100 Adet

Paket halinde alıcının ilgisine sunulan bu ürün 100’lüdür. Bunun yanı sıra ürün özellikleri arasında 12 milimetre çelik ve pulludur. Kalınlığı 5,5 milimetre olan bu çivinin uygulama boyu 22 milimetredir. Tam boyu ise 35 milimetredir.

Nora Nk Tip Çelik Çivi 62 mm

1 kutu içerisinde 100 adet çivi bulunmaktadır. Bu çiviler 62 milimetre olmasının yanı sıra çelik olmalarıyla dikkat çekmektedirler. Çelik alaşım olması nedeniyle paslanmaya ve darbelere dayanıklıdır.

ForFiks Kartuşlu Çivi Tabancası+Çivi 3.0X32+Gaz Tüpü

Forfiks kartuşlu çivi tabancası kullanım kolaylığıyla öne çıkan bir üründür. Bunun yanı sıra bu tabanca betonda oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Paket içeriğinde 2 adet batarya ve şarj aleti bulunmaktadır. Bu ürün içerisinde aynı zamanda kulak tıkacı da bulunmaktadır. Bu sayede kulakların herhangi bir darbe alması önlenebilmektedir. Ek olarak alyan anahtarını da içinde barındıran bu ürün kullanıcıların konforu düşünülerek tasarlanmıştır.

Aynı zamanda içerisinde yağ ve 1000 adet 32’li çivisi de bulunmaktadır. Bu ürün kullanıcılara tam bir paket halinde sunulmaktadır. Gaz tüpüne sahip olması nedeniyle istenilen her alanda kullanılabilmektedir. Bu çivi tabancası beton yüzeylerde kullanılabilmektedir. Şantiye malzemeleri alırken her alanda bulundurulması gereken bir üründür.

KLPRO Çivi Çakma ve 8/16 Zımba Çakma Makinesi Elektrikli Profesyonel 15 mm KLZC6030E

KLPRO KLZC6030E Elektrikli Profesyonel 15mm Havalı Çivi Çakma ve 8/16 Zımba Çakma Makinesi ağır hizmet tipi olmasıyla bilinen bir makinedir. Bu çivi çakma makinesi 8mm, 10mm, 12mm, 14mm olmak üzere 4 farklı ebat seçeneğinde zımba atmayı sağlamaktadır. Bu nedenle her kullanıcı ve her alan için uygundur. Bunun yanı sıra bu çivi çakma makinesini diğerlerinden ayıran unsur ise ağır hizmet tipi olmasıdır. Bu sayede 20 milimetreye kadar zımba atımı da gerçekleştirilebilmektedir.

Aynı zamanda 100 adet kartuş kapasitesine sahip olan bu ürün profesyonel kullanıma da uygundur. Ağırlığı ise 1,2 kilogramdır. Bu sayede herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Öne çıkan bir diğer özellik ise açık havada kullanıma uygun olmasıdır. Ergonomik bir tasarıma sahip olan bu makine işlevsellik yönünden de kullanıcıları memnun etmektedir.

Türkiye çapında da tanınan bir marka olmayı sağlamıştır. Kale Makine pazarlama konusunda kendisini kanıtlamış bir firma olmasıyla öne çıkmaktadır. Kale kaynak makinesi 1,6 – 5,0 mm elektrot çapına sahiptir. İzolasyonda H sınıfına mensup bir makinedir. Çalışma verimliliğinin 200A olması da bu makineyi sınıfında kritik bir konuma taşımaktadır.

İki fanlı soğutma sistemine sahip olmasıyla dikkat çeken bu cihaz anti-stick yapışma özelliğiyle de kullanımda kalite vaat etmektedir. Aynı zamanda cihazın tüm özellikleri Türk Standartları Enstitüsü tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

Kale Makine çivi çakma makinası modelleriyle sektöründe öncü bir firma olmayı hedeflemektedir. Bu nedenle temsilciliğini yürüttüğü tüm cihazlarda kullanıcılarına faydalı ve kolay bir kullanım sağlamayı ilke edinmiştir.

Bunun yanı sıra Kale Makina servis ağıyla da oldukça geniş bir kitleyi kapsamaktadır. Bu sayede cihazla ilgili herhangi bir sorun yaşandığında tüketiciler direkt olarak çözüm odaklı harekete geçebilmektedirler. Türkiye’nin her bölgesinde hizmet veren Kale Makina kullanıcılarını memnun etmeyi birinci hedef olarak benimsemiştir.

Çivi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İnşaat çivisi kg fiyatı da marka ve özelliklere göre farklılık gösteren bir durumdur. Bunun yanı sıra satın almaya ilişkin kullanıcılar işlevselliğin yanı sıra fiyat performansına da dikkat etmektedir. Alıcılar bir ürünü satın almadan önce en uygun fiyatlı ürünü almak istemektedirler. İnşaat çivisi satın alma konusunda da alıcılar bu iki başlığın değerlendirmesini yapmaktadır.

Siz de çivi ve çivi çakma makinesi gibi ürünlere sayfamızdan göz atabilir, dilediğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz.