x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Çivi Çakma Makinesi

Çivi çakma makinesi farklı malzemelerin kolay ve hızlı zımbalanmasını sağlayan bir yapıya sahiptir. Bu makinenin sıkışmayı çabuk düzelten bir mekanizması vardır. Bu sayede kolay bir şekilde kullanılabilir. Bu makine sayesinde ofisinizde ve evinizde kendi işinizi güvenle yapabilirsiniz.

Ortalama çivi çakma makineleri fiyatları için kesin bir şey söylemek zor. En ucuz çivi çakma makinesi kaç para diye merak edenler var fakat bu kaliteye göre değişkenlik gösteriyor.

Nalbur gibi yerlerde marka ve modellere göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Nalbur İstanbul ilimizde oldukça çeşitlidir. Nalbur toptan satışlarda daha uygun fiyatlı çivi çakma makineleri satın alabilirsiniz.

Çerçeveli Çivi Çakma Makinesi

Çerçeveli çivi çakma makineleri en ağır makinelerdir. Bu çivi çakma makineleri, ağır inşaat işlerinde, şantiye ve binalarda; ahşap çerçevelerde kullanılır. Çerçeveli çivi çakma makinesi fiyatı diğer makinelerden biraz daha yüksektir.

Genellikle şunları inşa etmek için kullanılırlar:

 • Güverteler.
 • Odalar.
 • Evler.
 • Ahşap kaplama.
 • Çitler.

İki tür çerçeveli çivi çakma makinesi vardır. Yuvarlak başlı ve klips başlı. Klipsli başlı çivi çakma makineleri, daha fazla çivi tutabildikleri için yüksek hacimli projeler için idealdir. Şantiye malzemeleri arasında yerini alabilir.

Döşeme Çivi Çakma Makinesi

Zemin çivi çakma makinesi çoğu insanın görmeye alışkın olduğu tipik çivi tabancalarından daha farklı görünür. Bu çivi çakma makineleri, dil ve oluklu döşeme tahtalarının hızlı bir şekilde döşenmesi için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır.

Peki bu çivi çakma makinesi nasıl çalışır diye merak ediyorsanız işte cevabı: Çivi çakma tabancasının kenarından tutulur ve pistona vurmak için naylon bir tokmak kullanılır. Bu yöntem, çivilerin veya kilitlerin her seferinde doğru açıda ve derinlikte çakılmasını sağlar.

İki tür zemin çivi çakma makinesi vardır. Bunlar pnömatik ve manueldir. Her iki makine de benzer şekillerde kullanılır.  Ancak pnömatik çivi çakma makineleri, çiviyi döşeme tahtasına sürmeye yardımcı olmak için hava basıncı kullanır. Pnömatik zemin çivi çakma makinesi havalı olduğundan daha az insan çabası gerektirir. Zemin çivi çakma makineleri, döşeme tahtalarının döşenmesi dışında başka bir işe yaramadığı için diğer çivi çakma makineleri kadar çok yönlü değildir. 

Palm Çivi Çakma Makinası

Palm çivi çakma makinesi tıpkı mini çivi tabancaları gibidir. Bu avuç içi boyutundaki çivi tabancaları, tam boyutlu muadilleriyle aynı şekilde, ancak çok daha küçük ölçekte çalışır.

Çivi çakma makinesi elektrikli ve kablosuz çeşitlere sahiptir. Pille çalışan kablosuz modeller daha fazla özgürlük ve taşınabilirlik sağlar. Bu çeşitleri çivi çakma makinesi koçtaş vb. mağazalardan temin edebilirsiniz.

Palm çivi çakma makineleri şunlar için idealdir: 

 • Sıkı noktalar.
 • Kiriş askıları.
 • Daha küçük projeler.

Avuç içi çivi çakma makinesini kullanmanın birçok avantajı vardır. Ancak temel avantajlarından biri yorgunluğun azaltılmasıdır. Bu çivi çakma makineleri hafif ve küçüktür.Bundan dolayı bu çivi çakma makinesi ile uzun süre çalışmak çok daha kolaydır ve diğerlerine nazaran yorucu değildir.

Bobin veya şerit kullanılan diğer çivi tabancalarının aksine, bu tabancalarda çekiçle kullanılanlar gibi normal çiviler kullanır.

Çoğu avuç içi çivi çakma makinesi, 1,5  ve 3,5 uzunluğunda çivi çakabilir. Ancak aynı zamanda 2 ve 6 uzunluğunda çivi çakabilen ağır hizmet modelleri de vardır.

Küçük boyutları nedeniyle, avuç içi çivi çakma makineleri son derece rahat kullanımlıdır.

Bu çivi çakma makinesi ucuz ve kullanışlıdır. Hatta genellikle daha büyük çivi tabancalarıyla birlikte ücretsiz olarak gelir.

Çatı Kaplama Çivi Makinesi

Çatı kaplama çivi çakma makineleri, çerçeveleme çivi çakma tabancalarına çok benzer şekildedir. Sadece profesyonel müteahhitler tarafından kullanılırlar. Bundan dolayı inşaat malzemeleri arasında yer alırlar. Ev veya ofis gibi küçük işlerde kullanılmazlar. Şantiye malzemeleri toptan tedarik merkezlerinde bu çivi makinelerinin envai çeşidi bulunmaktadır.

 Ayrıca çivi çakma makinesi sahibinden gibi sitelerden 2. el olarak da tedarik edilebilir. Temiz kullanılmış ikinci el cihazlar bazen tüketici için daha faydalı olabilir.

Bir çatı çivi çakma makinesi, çivileri yapı malzemesi ahşap veya diğer çatı kaplama malzemeleri olan çatılara şimşek hızında çakar.

Birkaç farklı tipte çatı kaplama çivi makinesi vardır:

 • Yaylı:  Çivileri odanın dışına ateşlemek için yaylar kullanılır. En basit tipli çatı kaplama çivi makinesidir. 
 • Pnömatik: Hava kompresörü ile çalışan pnömatik çatı çivi çakma makineleri bu kategorideki en popüler çivi çakma tabancalarıdır.
 • Solenoid: Bu çivi çakma makineleri  elektromanyetik polarizasyonla güçlendirilmiştir.

                   

Döşeme çivi çakma makinesi gibi, çatı kaplama çivi çakma makinesi de sadece çatı kaplama işleri için kullanılır.  Tipik olarak sadece profesyonel çatı ustaları ve müteahhitler tarafından inşaat vb. yerlerde kullanılır.

Dış Cephe Çivi Çakma Makinası

 Dış cephe çivi çakma makinesi adı üstünde dış cepheyi kaplamak için kullanılır. Bu güçlü çivi çakma makineleri, daha ince tahta parçalarını veya sentetik bir malzemeyi ahşap bir tutucuyla birleştirir.

Çerçeveli çivi çakma makinesine benzer şekilde, dış cephe çivi çakma makinesi de daha büyük ahşap parçalarının birleştirilmesini gerektiren projeler için uygundur.

Dış cephe çivi çakma makinesi çivisi 1-1 / 4 ″ – 2-1 / 2 arasındadır. Yani bu makinede daha geniş başlı daha kısa çiviler kullanır. Bazı modeller alüminyum çivilerle uyumludur, bu da onları alüminyum kaplama için mükemmel bir hale getirir.

Pimli Çivi Çakma Makinesi

Pimli çivi çakma makineleri genellikle marangozluk projelerinde son işlem için kullanılır.  Satın alabileceğiniz en küçük, en hassas çivi çakma makineleri bunlardır. Bu aletler, iğneye benzeyen 23 çaplı başsız çivilerle uyumludur.

Genellikle tutkal veya başka bir yapıştırıcı ile birlikte kullanılır. Bazen çiviler, yalnızca malzemeleri yapıştırıcı kuruyana kadar yerinde tutmak için kullanılır.

Pimli çivi çakma makineleri genellikle şunlar için kullanılır:

 • Marangozlukta bitirme işi.
 • Taç kalıplama.
 • Dolap .
 • Hassas süs parçaları.
 • İnce kaplamalar.
 • Küçük mobilya döşemesi.

Esasen, bu çivi çakma makinesi, daha büyük ölçülü çivilerin ahşabı ayırabileceği hassas parçalarda kullanılır.

Birçok hırdavat gibi çivi çakma makinesini de 2. el veya sıfır olarak temin etmek oldukça basit. Hırdavat malzemeleri toptan satışlarda daha uygun fiyatlara denk geleceğinden bütün ihtiyaçlarınızı bir set halinde almak daha mantıklı olacaktır.

Çivi Çakma Makinesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Çivi çakma makinesi modelleri çok çeşitli olmalarının yanı sıra farklı işlevlere sahip ürünlerdir. Bu nedenle bir makine tedarik etmeden önce mutlaka nerede kullanılacağının teyidi yapılmalıdır. Seçilen ürünü diğerlerinden ayıran birçok faktör bulunmaktadır. Bu nedenle bu faktörleri göz önünde bulundurarak ürün seçimi yapılmalıdır. Birbirinden farklı ürünlere anında erişmenizi sağlayan Şantiyeciniz sizi bir dizi sorumluluktan da kurtarmaktadır.

Aksi takdirde işlevsiz bir ürüne sahip olabilirsiniz. Bu nedenle Türkiye’nin şantiye tedarik merkezi Şantiyeciniz’in deneyimli satış temsilcileri her daim size doğru sorular sorarak yanlış bir alışveriş yapmanızın önüne geçer.

Siz de çivi çakma makinesi ve diğer ürünlerimizi sitemiz üzerinden inceleyebilir, dilediğiniz ürünü anında sepetinize ekleyerek satın alma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.