x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Çuval Çeşitleri

Çuval, inşaat sektöründe üretilen her türlü çöp için güvenilir ve yırtılmaz atık çuvallarıdır. Ürün yelpazemizde ağır malzemelere uygun çeşitli ebatlarda moloz çuvalları bulunmaktadır.

Yapı malzemesi satın alımında belli başlı kritik noktalar bulunmaktadır. Örneğin moloz çuvalı modelleri yüksek direnç ve mükemmel dayanıklılık için ekstra güçlü ve yüksek kaliteli bir malzeme olan polipropilenden yapılmıştır.

İster kağıt ister plastik ister ağır atık ve fayans için olsun, moloz çuvalları bu ağır işler için idealdir. Standart ürün yelpazemizde farklı ebatlarda ve farklı ürün özelliklerine sahip çeşitli moloz çuvalları bulunmaktadır. Projenize en uygun çuval, çuvala koymayı düşündüğünüz ürün türüne bağlıdır. Moloz çuvalı İstanbul gibi büyük bir şehirde en rahat bulabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır.

Polipropilen Çuval Seçenekleri

Polipropilen, ambalaj malzemeleri gibi çeşitli ürün ve bileşenlerde kullanılan termoplastik bir makro moleküldür. İnşaat sektöründe polipropilenin benzer malzemelere göre sahip olduğu sayısız avantajı sayesinde polipropilen moloz çuvallarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Polipropilen inşaatçıların moloz torbalarının temel avantajları, moloz torbalarını çok yırtılmaz hale getiren malzemenin büyük mukavemeti ve yorulma direncidir. Dahası, polipropilenin kimyasallara ve neme karşı oldukça dirençli olduğu bilinmektedir. Bu da onu inşaat endüstrisinde çok popüler kılıyor. Polipropilen çuvallar, tuğla, taş ve kiremit gibi ağır yapı malzemeleri için idealdir.

Aynı zamanda bu ürünler Big Bag çuval şeklinde de aratılabilmektedir. Lamineli veya laminesiz kumaşlardan üretilmiş olan bu çuval seçenekleri 200 ile 2000 kilogram arasında taşıma imkanı sunmaktadır. Big Bag çuval fiyatları seçilen ürünün adedine ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Kaç kilogramlık bir yük taşınacağı bu konuda belirleyici unsurdur. Big bag çuvalı dayanıklılıklarıyla öne çıkmaktadır. Bu nedenle inşaat alanlarında yoğun bir kullanımı söz konusudur.

 

Düşük Yoğunluklu Çuval Seçenekleri

Düşük yoğunluklu polietilen çuval modelleri ticari olarak 20. yüzyıldan bu yana kullanılmaktadır. LDPE, polipropilen gibi inşaat malzemeleri bertaraf etmede ve paketleme gibi çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılan bir termoplastiktir.

Big bag çuvallarında düşük yoğunluklu polietilenin temel avantajları, yüksek darbe ve nem dirençleridir. Bu da LDPE moloz torbalarını yağmur sonrası nemli kum ve atıklar için ideal hale getirir.

Şantiye Alanlarında Kullanılan Çuval Modelleri Su Geçirmez mi?

Şantiye alanları zorlu çalışma koşullarına sahip olmaları nedeniyle kullanılan malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Bu nedenle şantiye kurulum malzemeleri de bu alanlara göre üretilmiş olanlarından seçilmelidir. Bu moloz çuvalı modellerine hırdavat malzemesi satan yerlerden rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Şantiye çalışanları işlerin ne kadar dağınık olabileceği konusunda hemfikirdirler. İnşaat işinin yanı sıra, herhangi bir atığın uygun şekilde bertaraf edilmesini sağlamak bir inşaatçının sorumluluğundadır.

Profesyoneller, ağır hizmet atıkları dayanıksız çöp torbalarına boşaltmaya çalışmak yerine, yüksek kaliteli moloz çuvallarına yatırım yapmanızı şiddetle tavsiye etmektedirler.

Bunun yanı sıra bu big bag çuvalı modelleri su geçirmemektedir. Bu nedenle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dokuma big bag çuvalı modelinin dezavantajlarından biri de yüzde yüz su geçirmez olmamasıdır. Bu nedenle polipropilen daha fazla tercih edilmektedir. Bertaraf ettiğiniz şantiye atığı nemliyse, nem büyük olasılıkla torbadan sızacaktır. Bu çuval seçenekleri de bu sızıntıyı önlemektedir.

Dokuma Çuval Modelleri

Günümüzde inşaat sektörü açısından kullanımı mevcut olan, her biri özellikleri ve güçleri bakımından değişen iki ana tip moloz çuvalı vardır.  Günümüzde dokuma moloz çuval modelleri polipropilen gibi dokunmuş sentetik bir tekstil ürününden yapılmıştır. Ancak geçmişte jüt gibi doğal bir elyaftan dokunmuş olanı da bulunmaktaydı.

Bu tip çuval, ağır yükleri tutmak ve taşımak için idealdir. Ayrıca, garip şekilli veya keskin kenarlı atıkların tutulması için de fikirdir. Dokuma moloz çuvalı seçenekleri çok sağlam çuvallardır. Yırtılmaya karşı dayanıklıdır ve inşaat işiniz için harika bir seçim olacaktır.

Diğer popüler moloz çuval türü, plastik kaplamadan yapılmış olanlardır. Bu çuvallar genellikle polietilenden veya polipropilenden yapılır ve düşük veya yüksek yoğunluklu olup olmadıklarına bağlı olarak mukavemeti değişebilir.

Bu çuvallar özellikle hafif hissetmelerine rağmen inanılmaz derecede güçlüdürler. Plastik yaprak moloz çuvalları kalınlık bakımından değişiklik gösterme eğilimindedir. Daha kalın çuvallar ağır çöplere daha uygundur. Plastik yaprak moloz çuval modelleri su geçirmez ve dayanıklı olmalarına rağmen, dokuma moloz çuvallarından daha pahalı olma eğilimindedirler.

Söz konusu görev için doğru tipte moloz çuvalını ve en uygun boyutu seçtiğinizden emin olmanız önemlidir. Big bag çuvalları ayrıca çeşitli farklı renklerde gelir ve bu atıkları atmak için ayırmanız gerektiğinde son derece yararlı olabilmektedir.

Çuval Boyutları

Çuval satın alırken (ister dokuma ister plastik örtü olsun) çok çeşitli boyutlarda oldukları gözlemlenmektedir. Atmanız gereken atıkları barındırmayan moloz torbaları satın almak istemediğiniz için siparişinizi vermeden önce beden tiplerini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Moloz çuval boyutları bu nedenle önemlidir. Daha büyük moloz çuvalları satın almak iyi bir fikirdir. Çünkü bunların içine daha fazla atık sığdırılabilmektedir.

Çuval Renkleri

Çuval renkleri geniş bir yelpazede alıcının ilgisine sunulmaktadır. Atık bertaraf çuvallarınızın renginin önemli olmadığını düşünseniz de atıklarınızı farklı yığınlara ayırmanız gerekiyorsa farklı renkler satın almak iyi bir fikir olarak kullanıcının önüne çıkmaktadır.

Örneğin, geri dönüştürülebilecek bazı atıklarınız varsa, bunu siyah moloz çuvallarınızdaki genel atıklar yerine yeşil bir moloz çuvalın içine koyabilirsiniz. Özel bertaraf gerektiren atıklar için sarı veya kırmızı moloz çuvalı satın almayı da düşünebilirsiniz.

Doğru Tip Çuval Seçimi Neden Önemlidir?

İnşaat işiniz için çuval alırken, elinizdeki iş için en iyi çuval türünü seçmek önemlidir. İş için yanlış tipte çuval alırsanız bu pahalı ve hatta tehlikeli hataların yapılmasına yol açabilir.

Örneğin, moloz torbası atığın ağırlığını taşıyacak kadar sağlam değilse, geri dönüşüm merkezine olan yolculuğunuzda yol boyunca dağılabilir ve potansiyel olarak bir kazaya neden olabilir. Bu nedenle çuval kumaşı seçimi önemlidir.

Moloz torbalarınızı, inşaat işçileri ve inşaatçılar için ağır hizmet tipi moloz torbaları satma konusunda uzmanlaşmış saygın bir toptan satış şirketinden satın almak yapılacak en önemli iştir.

Moloz İçin Çuval Nereden Alınır?

Çok çeşitli mağazalarda moloz çuvalları satılsa da bunlar genellikle küçük sayılarla sınırlıdır ve pahalı fiyatlıdır. Şantiye atıklarının giderilmesi için tasarlanmış uygun fiyatlı moloz çuvalları arıyorsanız, bunları bir toptancıdan satın alınması daha doğru olacaktır. Çünkü bu nalburiye malzemeleri satan firmalar size ihtiyacınız olan büyük miktarda moloz çuvalını makul bir fiyatla temin edebilecekler.

Çuval Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Çuval seçenekleri açısından öne çıkan modellerden bir tanesi de 60*90 santimetre ölçülere sahip olanlardır. Bu ürünler kullanılmamıştır. Bu sayede inşaat kurulum çalışması yaparken dayanıklı bir atık toplama ürünü olma özelliği kazanmıştır.

Aynı zamanda bu çuval modelinin hammaddesi polipropilendir. Aynı zamanda sıcak kesim ve overloklu olan bu ürün dikişleriyle de öne çıkmaktadır. Dikişleri sağlam olduğu için herhangi bir dağılma yaşanmamaktadır. Nalbur toptan malzemeleri satışı yapan yapı marketlerden temin edilebilmektedir.

Bu çuvalla Moloz, eşya, tekstil, saman, iplik, pamuk, elyaf gibi tarım, sanayi ve kişisel eşyaların ambalajlanması mümkündür. Aynı zamanda herhangi bir logo ya da yazı içermemektedir. Hırdavat malzemeleri toptan alımıyla en uygun fiyatı yakalama şansı da alıcılara sunulmaktadır.

Alıcılar için bir ürünün performansının yanı sıra fiyat performansı da belirleyicidir. Bu nedenle çuval fiyatları seçilen ürünün adedine ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Güvenilir inşaat malzemeleri için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Siz de big bag çuval modellerine ve moloz çuvalı toptan fiyatlarına sitemiz üzerinden ulaşabilir dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek anında satın alabilirsiniz.