Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Moloz Çuvalı Çeşitleri

Moloz çuvalı inşaat sektöründe atık malzemeleri, çöplerin taşınmasını, atılması işleminde kullanılan yırtılmaz özellikli bir çuvaldır ve güvenli olarak kullanılabilirler.

Moloz Çuvalı Özellikleri

Moloz, sert ve sıkıştırılması mümkün olmayan malzemelerdir. Bu malzemeler genellikle beton parçaları, taş parçaları, inşaat atığı gibi malzemelerdir. Yani bu malzemeleri aktarma, atma gibi durumlar söz konusu olduğunda yırtılmayan, ağırlığa dirençli bir taşıma materyaline ihtiyaç duyulur. Bunun başında da moloz çuvalı gelmektedir. Bu çuvallar ağır atıkların hem diğer çöplere karışmasını, hem de ayrı olarak dönüştürülmesinde büyük bir ayrıcalık sağlamaktadır.

Bu çuvallar polipropilenin ile üretilmektedir ve bu sayede kimyasallara ve nemli ortamlara karşı da direnç sağlamaktadır. Tuğla, fayans, taş artığı gibi inşaat atıklarının kullanılmasında önemli rol oynamaktadırlar. Bu çuvallara ihtiyacınız varsa nalbur toptan satış yapan yerlerden kolayca temin edebilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

Moloz Çuvalına Neden İhtiyaç Duyulur

Moloz çuvalı, inşaat sektöründe üretilen her türlü çöp için güvenilir ve yırtılmaz atık çuvallarıdır. Yapı malzemesi satın alımında belli başlı kritik noktalar bulunmaktadır. Örneğin moloz çuvalı modelleri yüksek direnç ve mükemmel dayanıklılık için ekstra güçlü ve yüksek kaliteli bir malzeme olan polipropilenden yapılmıştır.

İster kâğıt ister plastik ister ağır atık ve fayans için olsun, bu ağır işler için idealdir. Standart ürün yelpazemizde farklı ebatlarda ve farklı ürün özelliklerine sahip çeşitli moloz çuvalları bulunmaktadır. Projenize en uygun çuval, çuvala koymayı düşündüğünüz ürün türüne bağlıdır. Bu moloz çuvalı modellerine hırdavat malzemeleri toptan satış yapan yerlerden rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Moloz Çuvalı Fiyat Değişkenlikleri

Moloz çuvalı günümüzde inşaat yapılan her alanda kullanımına ihtiyaç duyulan birincil materyallerdendir. Her ebatta bu çuvalları bulabilmek mümkündür. İhtiyaç duyduğunuz büyüklükte ve genişlikte kolaylıkla erişim sağlayabileceğiniz bu çuvallar size yırtılma veya ağır atıkları taşırken dağılma endişesi taşımadan kullanım kolaylığı sağlayabilmektedir. Moloz çuvalı fiyatları boyutuna, üretildiği materyale göre fiyat değişikliği gösterebilmektedir. İnşaat malzemesi satışı yapan dükkânlardan veya mağazalardan bu torbalar kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Yapacağınız işe göre boyutuna karar vererek bu çuvallardan alabilir ve güvenle kullanabilirsiniz. Moloz çuvalları fiyat konusunda yüksek maliyete sahip değildir ancak

moloz çuvalı toptan fiyatları alacağınız ürünün sayısına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Yapacağınız fiyat araştırmalarında farklı fiyat seçenekleriyle karşılaşabilir ve ürün özelliklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Moloz Çuvalı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Öncelikle çuval alımında yapacağınız işin büyüklüğünü ve bu işten sonra çıkacak olan atıkları hesaplamanız da büyük fayda vardır. Aksi halde işinizi görmeyecek bir ürüne sahip olabilirsiniz. Çünkü çıkacak atıkların büyüklüğü küçük bir çuvala sahip olduğunuzda size yardımcı olmayacaktır. Yapacağınız araştırmalar sonrası boyutuna göre seçtiğiniz ürünün alımını moloz çuvalı istoç mağazalarından veya bu mağazaların online satış sayfalarından güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Eğer yapacağınız inşaatlar veya tadilatlar daha büyük ise bu çuvallar için toptan alımları düşünebilirsiniz. İstediğiniz sayı ve boyda moloz çuvalı toptan satış yapan dükkânlardan erişebilir, ihtiyacınız doğrultusunda miktar ve fiyat konusunda da gerekli hizmeti alabilirsiniz. Moloz çuvalı alırken boyutu kadar yapılmış olduğu materyale de dikkat etmelisiniz. Hangi büyüklükte ve hangi atıkların kullanımında kullanacağınızı belirterek yırtılmaz moloz poşeti veya çuvalı tercihleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Doğru Tip Çuval Seçimi Neden Önemlidir

İnşaat işiniz için çuval alırken, elinizdeki iş için en iyi çuval türünü seçmek önemlidir. İş için yanlış tipte çuval alırsanız bu pahalı ve hatta tehlikeli hataların yapılmasına yol açabilir. Moloz çuvalı, eşya, tekstil, saman, iplik, pamuk, elyaf gibi tarım, sanayi ve kişisel eşyaların ambalajlanması mümkündür.  Moloz torbalarınızı, inşaat işçileri ve inşaatçılar için ağır hizmet tipi moloz torbaları satma konusunda uzmanlaşmış yapı malzemesi satan yerlerden satın almak yapılacak en önemli iştir.

Moloz çuval fiyat değişiklikleri bu ürünlerin yapımında kullanılan materyallere göre de büyük değişiklikler gösterebilmektedir. Ayrıca üretimi yapan firmaların belirlediği satış fiyatlarına, ürünlerin satışını yapan birçok mağazaya veya dükkâna göre de bu fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Moloz çuvalı Ankara araştırmalarında bu ürüne erişebileceğimiz birçok dükkân ve mağaza çıkabilmektedir ve fiyat konusunda birden çok yerden teklif görebilmekteyiz. Yerleşim alanı daha küçük olan yerlerde bu tarz ürünlere ulaşabilmek için sınırlı sayıda dükkânlar bulunabilmektedir. Moloz çuvalı bursa aramalarında bu gibi seçenekler daha çok karşımıza çıkabilmektedir.

Moloz Çuvalı Ebatları Nelerdir

Moloz çuvalı seçenekleri boyutu ve modellerine göre değişikliklerle karşımıza çıkmaktadır. Bu çuvallar genelde dokuma çuval olarak satışa sunulmaktadırlar. Dokuma çuvallar daha dayanıklıdır ve ağır atıklar için kullanımı daha uygundur.

Oldukça hafif yapıya sahip olsalar da taşıma gücü açısından oldukça kuvvetlidirler. Sıvı geçirmez özellikli olmaları ayrıca fiyat konusunda değişiklik göstermektedir.

Çuval alımında boyutu da oldukça önemlidir çünkü tercih edeceğiniz boyut ne kadar büyük olursa size atık atma konusunda daha fazla olanak sağlamaktadırlar. Moloz çuvalı 50×70 boyutlarındaki çuvallar daha küçük atıklar konusunda size yardımcı olabilmektedir. Bu seçimleri yaparken işinizin büyüklüğünü hesaba katmanız size fayda sağlayacaktır.

Polipropilen Moloz Çuval Seçenekleri

Polipropilen, ambalaj malzemeleri gibi çeşitli ürün ve bileşenlerde kullanılan termoplastik bir makro moleküldür. Polipropilen inşaatçıların moloz çuvalı temel avantajları, moloz torbalarını çok yırtılmaz hale getiren malzemenin büyük mukavemeti ve yorulma direncidir. Dahası, polipropilenin kimyasallara ve neme karşı oldukça dirençli olduğu bilinmektedir.

Bu da onu inşaat endüstrisinde çok popüler kılıyor. Polipropilen çuvallar, tuğla, taş ve kiremit gibi ağır yapı malzemeleri için idealdir. Aynı zamanda bu ürünler Big Bag çuval şeklinde de aratılabilmektedir. Şantiye malzemeleri satışı yapan yerlerde de bu üründen rahatça bulabilirsiniz. Lamineli veya laminesiz kumaşlardan üretilmiş olan bu çuval seçenekleri 200 ile 2000 kilogram arasında taşıma imkânı sunmaktadır.

Moloz Çuvalı Nerden Alınır

Her ne kadar çeşitli satış yerlerinde moloz çuvalı satışı yapılıyor olsa da bazen sayı konusunda ve fiyat konusunda ihtiyacınıza karşılık vermeyebilmektedir. Bu durumlar söz konusu olduğunda daha fazla araştırma yaparak toptan satış yapan yerlere erişim sağlayabilirsiniz. Toptan bir alışveriş düşünüyorsanız size inşaat malzemeleri dükkânları da hem istediğiniz sayıda hem de fiyat konusunda daha makul seçenekler sunabilmektedirler.

Şantiye Alanlarında Kullanılan Çuval Modelleri

Şantiye, zorlu çalışma koşullarına sahip olmaları nedeniyle kullanılan malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Bu nedenle şantiye kurulum malzemeleri de bu alanlara göre üretilmiş olanlarından seçilmelidir.  Profesyoneller, ağır hizmet atıkları dayanıksız çöp torbalarına boşaltmaya çalışmak yerine, yüksek kaliteli moloz çuvalı ürününe yatırım yapmanızı şiddetle tavsiye etmektedirler.

Bunun yanı sıra bu big bag çuvalı denilen modelleri su geçirmemektedir. Bu nedenle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dokuma big bag çuvalı modelinin dezavantajlarından biri de yüzde yüz su geçirmez olmamasıdır. Bu nedenle polipropilen daha fazla tercih edilmektedir. Şantiye malzemeleri toptan alımıyla en uygun fiyatı yakalama şansı da alıcılara sunulmaktadır.

Moloz Çuvalı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Günümüzde inşaat sektörü insan yaşamı idame ettirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu açıdan bakıldığında yapılan her inşaat içerisinde birden fazla temel gereksinimleri kapsamaktadır. Bu gereksinimlerin giderilmesinde de sektöre hizmet edecek çok fazla mağaza, şirket ve dükkân bulunmaktadır. Bu gereksinimlerin giderilmesinde genellikle nalbur dükkânları rol oynamaktadır.

Bu mağazalarda, dükkânlarda veya toptan satış yapan şirketlerde inşaat işleri için hemen hemen her tür malzeme ve alet bulunmaktadır. Moloz çuvalı da bu materyaller arasındadır. Çünkü inşaat denince akla gelen işlerden biri de atıkların giderilmesidir ve düşünüldüğünden daha zor bir iştir. Nalbur İstanbul aramalarında size yardımcı olacak birden fazla dükkân ve mağaza bulabilir, bu yerlerden ihtiyacınız olan her türlü malzemeye erişim sağlayabilirsiniz.