Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Kum-Elek Teli

Kum-elek teli birçok sanayide kullanılmaktadır. Kum teli nedir diye soracak olursanız kullanım amacı irili ufaklı katı maddeleri diğer maddelerden ayrıştırmaktır.  Kum-elek teli çeşitli yapı ve büyüklükte yapılabilir ve kullanıcının ihtiyacına, isteklerine göre kullanıcı hizmetine sunulur.  Kum elek teli ölçüleri sizin ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre değişkenlik gösterir.

Peki elek teli çeşitleri neden bu kadar tercih edilir? Kum-elek teli yüksek sıcaklığa oldukça dayanıklıdır. Zaman içerisinde sanayi kuruluşlarının kum ve elek teli için arayışları gittikçe artmıştır. Bunun sebebi her alan ve kuruluşta kulanılan kum-elek teli ihtiyacının artmış olmasıdır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi kum elek teli irili ufaklı katı maddeleri diğer maddelerden kolaylıkla ayrıştırdığı için zaman içerisinde sanayi kuruluşlarının göz bebeği olmuştur. Kum elek teli ölçüleri ise sanayi kuruluşlarının ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Kum-Elek Teli Kullanım Alanları

Elek teli endüstriyel sanayide çok fazla kullanılmaktadır. Bunun haricinde tarım sanayide de endüstriyel sanayiye kıyasla daha az olsa da kullanılmaktadır. Ayrıca  kum teli ilaç ve kimya sanayisinde de kullanılmaktadır. Bunlar sadece süper kum teli kullanım alanlarının bazılarıdır.

Çelik kum teli gıda sektöründe olduğu gibi diğer birçok alanda da ihtiyaç duyulan bir malzemedir. Hatta kullanım alanlarına göre, bu yapı malzemesi daha farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Bu çeşitleri şantiye malzemesi toptan yerlerde bulmak mümkün.  Kum-elek teli özellikle gıda sanayisi için üretilirken  paslanmaz nitelikte teller kullanılır. Elek teli paslanmaz ise çok daha uzun ömürlü olmaktadır. Ayrıca gıda sektörü için de çok daha sağlıklıdır. Kum elek teli fiyatları araştırması yaparken bu özelliklere dikkat etmeyi unutmayınız.

 Yılların verdiği tecrübe sayesinde firmalar en kullanışlı elek teli imalatı yapmaktadır. Üretilen elek teli Karaköy gibi çeşitli yerlerde bulunan birçok sanayi kuruluşu tarafından gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Kum-elek teli firmalar tarafından  makinelerinde düzgün aralıklarla üretilmelidir. Aynı zamanda ezgi kum teli aralıkları eşit olacak şekilde üretilmelidir. Bu şekilde malzemeler zarar görmez ve doğru bir şekilde elenerek işletilmesi mümkün olur. Kullanım alanlarından bir diğeri de güvenlik önlemleri ile çit sistemleridir.

Elek teli ölçüleri istenilene ve ihtiyaca uygun olarak belirlenmelidir. Bu oldukça önemlidir. Gerekli ebatlarda kesilmiş olan kum-elek teli kasnaklara gerilerek kullanılmaktadır. Bunun dışındaki işlemlerde dikkatli olunmalıdır. Yoksa kum-elek teli  ele zarar verebilir. 

Kum-Elek Teli Nelerden Yapılır?

En sağlam kum-elek teli çelikten yapılmaktadır. Elek teli fiyatları araştırıldığında diğerlerine nazaran en yüksek rakama sahip olan tel de çelikten yapılmış olanlardır. Çelik haricinde granül, alüminyum ve naylon gibi maddelerden de elde edilebilir. Bu maddelerden yapılırsa kum elek teli fiyatları daha uygun olabilir. Elek teli ölçüleri çeşitlilik gösterir ve çeşitli büyüklüklerde yapılan elek telleri en çok da paslanmaz özelliği ile firmalar tarafından tercih edilir.

Gıda sanayinden başlayıp endüstriyel tüm işlerde kullanıldığı için inşaat malzemeleri arasındaki yerini almıştır. Güvenlik tesislerinde ve kimya sanayinde de kullanılır. Kısacası akla gelebilecek her sanayide kullanıldığını görmek mümkün. Bundan dolayı hırdavat malzemeleri toptan satın alırken bu telleri de unutmayın.

Naylon Plastik Elek

Evdeki pencerelere sineklerden ve böceklerden korunmak için taktırdığımız naylon yapım eleklerdir. Asidik olmayan maddeleri atıklarından ayrıştırmak için naylondan yapılması tercih edilir. Kum-elek teli için başka bir kullanım alanı da balık çiftlikleridir. Bahçelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanım yerine göre elek teli fiyatı değişkenlik göstermektedir.

Çelik Elek

Çelik elek güvenlik amaçlı kullanılır. Kullanım şekli ev ya da işyeri çevresini sarmaktır. Güvenliği sağlamak için çeşitli aralıklara sahip farklı teller kullanılır. Bu teller ev veya iş yeri hariç kafeslerde filtre olarak da kullanılır. İnşaat sanayi sektöründe de kullanımı oldukça yaygındır. Şantiye malzemeleri satan iş yerlerinde bulmak oldukça kolaydır.

Paslanmaz Elek Teli

Bu elek teli Konya ve diğer bütün illerimizde her türlü eleme işleminde kullanılır. Tercihe göre elek teli ikitelli olabilir. Özellikle tercih edildiği sektör gıda sanayidir. Bunun sebebi su ile asidik özellik taşıyan maddeleri elemektir. Kum teli fiyatları konusunda ucuza kaçılırsa elekler erken paslanma yapar ve zamanla gıda ile reaksiyon vererek yiyeceklerin zehir taşımasına sebep olur. Ki bu da insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır.

 Bu eleklerin çok sıkı dokunanları da vardır, seyrek aralıklarla dokunanı da. Bu çeşitlerin hepsi nalbur gibi iş yerlerinde mevcuttur. Eğer istenilen ölçülere ve aralıklara uygun bir elek bulunmaz ise bazı firmalarda özel olarak yaptırmak da mümkün. Yine de nalbur İstanbul ilimizde çok fazla çeşitliliği olan bir iş yeri olduğu için uygun bir elek bulmanız kaçınılmaz. 

Günümüzde birçok alanda kullanılan bu tellerin içeriği hakkında herhangi bir fikir sahibi olmamamız veya araştırma gereği duymamamız ihtiyaç halinde doğru tercihler yapmanızın önüne geçer. Paslanmaz elek telleri ihtiyaca ve kullanılacağı alana göre büyüklü küçüklü ebatlarda kullanılmaktadır. Kullanılacağı alanlardan bazıları; sanayi, tarım, gıda, ve inşaat gibi alanlardır. Bu alanlarda paslanmaz elek tellerinin kullanılması büyük kolaylık sağlar. Şantiye malzemeleri toptan alımlarınızda paslanmaz elek tellerini de gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz

Paslanmaz elek teli adından da anlaşılacağı üzere asla paslanma yapmaz. Nikel, çelik veya kromdan üretimleri sağlanır. Genel olarak atölyelerde kurulan tezgâhlarda üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu tellerin milimetrik aralıklar dikkate alınarak imalatı yapılır. Üretimi yapılırken bütün aralıkların eşit olduğundan emin olmak gerekmektedir.

Kullanımında hedeflenen amaç eleme işlemi sırasında işe yarayan malzemenin çöp olan malzemelerden ayrılmasıdır. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok alan için nalbur toptan satışı yapılır. Diğer birçok hırdavat çeşidi arasında olan paslanmaz elek teli, küçük çember eleme aletinin arasına geçirilir ve kullanıcı hangi ürünü istiyorsa, onun ayrıştırılmasını sağlar.

Kum Elek Teli Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Elek teli mesh nedir diye soracak olursanız yanıtı oldukça basit. Mesh, örtü altı üretimde zararlı organizma girişini önlemek amacıyla yapılmıştır. Mesh örtüsü yapımında birçok şey kullanılır. Bunlardan bazıları iplik, naylon, sentetik tül dokumalar ve pamuktur.

Yıllar boyu kullanıma uygun olan elek teli mesh ölçüleri ihtiyaca göre istenilen boyut ve ebatlarda üretilebilir. Paslanmaz özelliği sayesinde suya değmesinin veya yağmurda kalmasının hiçbir önemi yoktur. Bu tarz problemler başınıza gelse de, meshin dayanıklılığı sayesinde özelliği kaybolmaz. Elek telleri serttir ve aynı zamanda sabitlenmiştir. Bu sayede  ele batma veya herhangi bir yaralanmaya sebep olma olasılığı pek mümkün değildir. Kötü kullanım sonucu veya kaliteli malzemeden yapılmamış, ucuz yollu elek telleri hem kullanım zorluğu barındırır hem de özellikle gıda ürünleri açısından bir tehlike oluşturur.

Fiyat aralıkları için bütçeniz önemlidir. Fakat en önemli şey sağlığınızdır. Bütçeden kar elde etmek amacı ile alınan ucuz ve kalitesiz ürünler özellikle gıdalara çok ciddi zararlar verir ve gıdaları deforme eder. Bu da sizin sağlığınızı çok ciddi şekilde tehlikeye atabilir, sizi zehirleyebilir. En önemlisi sizin sağlığınız olduğu için ürün seçiminde dikkatli olmalısınız. Ucuz ve kalitesiz ürünleri tercih etmemeli, tercih ettiğiniz ürünü de kullanımına uygun bir şekilde kullanmalısınız.