Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 46 ürün bulunmaktadır.

İnşşat & Şantiye Tel Çeşitleri

Tel çeşitleri dokunabilir, örülebilir, kaynaklanabilir, genişletilebilir, fotokimyasal olarak aşındırılabilir veya elektrikle şekillendirilebilir ürünlerdir. 

Tel çeşitleri günümüzde birçok yerde kullanılmaktadır. Güvenlik önlemlerinde, hayvan kafesleri ve barınaklarda, inşaat sektöründe, gıda sektöründe, kıyafetlerde, şantiyeler ve binalarda aktif olarak kulanılmaktadır. Kısacası aklınıza gelebilecek her şeyin yapım aşamasında büyük bir rol oynar. Kullanım alanları bu kadar geniş olduğu için hayatımızı da inanılmaz şekilde kolaylaştırır.

Tel çeşitleri kullanılan malzeme türüne bağlı olarak aşağıdaki şekilde sınıflandırılabilir:

 • Plastik  teller
 • Kumaş ağlar.
 • Deri grefti ağları.
 • Fiberglas ağ.
 • Metal ağlar.

Metal Kafesler

Metalden yapılan Bunun ne şekilde şekillendirileceği ise nerede kullanılacağıyla alakalıdır. Tel örgü yapımında birçok metal kullanılmaktadır. Tel örgü çeşitleri yapımında kullanılan bazı yaygın metaller şunlardır:

 • Paslanmaz çelik dokuma ağ; paslanma ve korozyona karşı yüksek dirence sahiptir ve birçok endüstride yaygın olarak kafes tel çeşitleri arasında kullanılmaktadır.
 • Karbon çeliği dokuma ve kaynaklı tel; uygun fiyatlı, çok yönlü, güçlü ve manyetiktir. Nalbur gibi yerlerde bulmanız oldukça kolaydır. Korozyon direnci için PVC kaplama yapılabilir veya boyanabilir.
 • Bakır ağ; dövülebilir, dayanıklı ve yüksek ısı ve elektrik iletkenliğine sahiptir. Ayrıca atmosferik korozyona dayanıklıdır.Birçok sanatsal projede ve inşaat projesinde kullanılmak için caziptir. Bundan dolayı inşaat malzemeleri arasında yerini alır.
 • Pirinç dokuma tel çeşitleri; yumuşak ve aşınmaya dayanıklıdır. Endüstriyel uygulamalar için kulanılır. Hırdavat malzemesi olarak geçer. Ancak aynı zamanda sanatsal uygulamalar için de kullanılmaktadır. Hırdavat malzemeleri toptan alındığında daha uygun fiyatlara denk gelebilir.
 • Bronz ağ; yumuşak, dayanıklı ve esnektir. Kolay şekil alır. Dayanıklı olduğu için ömrü de haliyle uzundur.
 • Alüminyum dokuma tel çeşitleri hafif, korozyona dayanıklı ve ekonomiktir. Havacılık, otomotiv, denizcilik gibi birçok sektörde kullanılmaktadır. Rabis teli kulanım alanları ile farklılık gösterir.

Kafes Kullanımı

Tel çeşitleri birçok yerde kullanılır. Hayatımızı birçok alanda kolaylaştırır. Tel çeşitleri kullanım alanları yaygın olarak şunlardır:

 • Böcekleri ve sinekleri dışarıda tutmak için pencere ve kapı kafesleri yapılır.
 • Radyo frekansı radyasyonuna karşı koruma sağlayan ağ ekranlar yapılır.
 • Kafesler; çalkalayıcı ekranlar ve şömine ekranları için kullanılabilir.
 • Tavlı tel ambalaj, yapı ve inşaat sektöründe sıkça kullanılabilir.
 • Ahşap tellerin sıvanmasında sıvanın çatlamasını önlemek için rabis teli kullanılır. Rabis teli fiyatı kalitesine göre değişkenlik gösterir.
 • Tel çeşitleri çiftlik hayvanları veya kümes hayvanları için çit olarak kullanılır.
 • Bakır kafesler, oluk korumalarında kullanım için çekici bir seçenektir.
 • Ağlar, madencilik ve kömür endüstrilerinde, denizcilik uygulamalarında, kimyasal ve hidrokarbon işleme ekipmanlarında kullanılmaktadır.
 • Ağlar vanalarda, pompalarda, şaftlarda, bağlantı parçalarında kullanılabilir.

Çevre Dostu Teller 

Tel çeşitleri yukarda da bahsetmiş olduğumuz gibi birçok yer ve alanda kullanılmaktadır. Bu kullanım gerçekleştirilirken çevreyi ve doğayı da ihmal etmemeliyiz. Çevre dostu olmayan teller doğaya ciddi ölçülerde zarar vermektedir.

İnşaatlarda çalışan bir kişi için delikli metal olan levhalar kaliteli bir üründür. Bu metal levhaların esnekliği ve dayanıklılığı, onları şantiye malzemeleri içinde aranan bir ürün haline getirir. 

Metal levhalar çok çeşitli malzemelerden yapılabilir. Alüminyum, galvanizli çelik ve paslanmaz çelik popüler seçeneklerden bazılarıdır. Aklınızda özel bir şey varsa, o zaman da metal levhalar işinize yarayacaktır. Nalbur toptan satış noktalarında bu levhalara ulaşmak mümkün.

Eğer bu alışverişi yaparken çevre dostu olmak istiyorsanız, delikli levhalar geri dönüştürülmüş metallerden de yapılabilir. Sadece bu da değil, perforasyon atığı da geri dönüştürülebilir. Bu, onu mükemmel bir çevre dostu yapı malzemesi yapar.

Ekosisteminize ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilecek delikli metal levhalar kullanmanın çevreye birçok yararı vardır. Tel çeşitleri ve fiyatları hakkında araştırma yaparken bunlara da dikkat etmelisiniz.

Tasarım söz konusu olduğunda, bu metal levhalarla istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Standart jiletli tel çeşitleri kalınlığı 3 ila 5 mm’dir. Metal saclarda görmek istediğiniz özel bir tasarımınız varsa, tel çit çeşitleri ile üreticiler bunu sizin için yapabilir.

Metal levhalar için kullanım alanları oldukça geniştir. İster endüstriyel, ister tarım, ister evsel ve ticari bina ve dekorasyon olsun her yerde gönül rahatlığı ile bu tel çeşitleri  kullanılabilir. Bu metal levhalar sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda çok da dayanıklıdırlar. Nalbur İstanbul veya diğer bütün illerimizde mevcuttur. Şantiye malzemeleri toptan olarak satın almanız mümkün.

Delikli metal daha çok delikli levha olarak bilinir. Mekanik veya manuel olarak damgalanmış bir metal yapıya sahiptir. Bu metal yapı bazı durumlarda tel ızgara çeşitleri gibi dekoratif şekiller olan delik desenleriyle şekillendirilir. Bu tür malzemeleri üretmek için genellikle paslanmaz çelik, pirinç, alüminyum ve teneke gibi şeyler kullanılır. Üretim sırasında kaliteli malzemelerin kullanılması bu tür malzemelerin  ömrünü de uzatmaktadır. Ağların kullanımı  bu sayede daha uzun ömürlü ve sağlıklı olur.

Metal levhaları delmek aslında yeni bir olay değildir. Metal levhaları delmek150 yıllık bir sürece dayanmaktadır.Ancak o zamanlarda, bu işlem çok ilkel bir şekilde yapılmaktaydı. Bunun sebebi manuel olması idi. Bundan dolayı paslanmaz çelikler zamanla teknolojinin gelişmesi ile birlikte diğer tekniklerle delinmeye başladı. Örneğin; keskin iğnelerle delim keşfedildi. Bu keşfedilen uygulama istenilen delik kalıbının oluşturulması için önceki yöntemlere göre mükemmeldi. Tel çeşitleri delimi bu şekilde çeşitlendirildi.

Tavlı Tel

Tavlı tel nedir diye soracak olursanız kolay işlenebilen bir tel türüdür. Tavlı tel üreticileri bu teli yapı, ambalaj ve inşaat sektöründe kullanılması için üretmiştir. Tavlı tel üreticileri İstanbul ve diğer birçok ilimizde vardır. Tavlı tel İstanbul için daha fazla seçeneği önümüze sunar.

Tavlı tel üretimi elektrik enerjili ve vakum sistemli tav fırınlarında gerçekleştirilir. Tavlı tel imalatı yapılırken çap ağırlığı, kangal iç çapı ve kangal ağırlığı dikkate alınmalıdır. Tavlı tel Ankara için araştırma yaparken bunlara dikkat etmelisiniz.

Tavlı tel fiyatları marka ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Ucuz yollu güven vermeyen markalardan alışveriş yapmak sakıncalı olabilir. Tavlı tel İzmir ilinde birçok kaliteli teller varken, ucuz yollu orta kalite teller bulmak da mümkün. 

Tel Çeşitleri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Rabis teli nedir diye soracak olursanız sıvayı koruma amaçlı kullanılan metal malzemelerden üretilmiş bir yapı malzemesidir. Peki rabis teli ne işe yarar derseniz eğer; ahşap yüzeyler sıvanırken yüzeyde bir gerilim oluşur. Rabis teli uygulaması sayesinde bu gerilim azalır ve zeminde oluşabilecek çatlaklar önlenir. Rabis teli çeşitleri bu tarz işlerde kullanılır.

Rabis teli nerede uygulanır sorusunun cevabı ahşap yüzeylerdir. Rabis teli beton zeminlerden çok ahşap yüzeylerde tercih edilir. Çünkü ahşap zeminler sıvanırken daha çok gerilir.

Rabis teli nasıl uygulanır sorusunun cevabı ise harcın niteliği ve kalınlığına göre değişir. Rabis teli makinesi işi bilmeyen kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

İnternette fiyat araştırması yaparken unutmamanız gereken en büyük etken dolandırıcıların da bu piyasada fazlaca olduğu. Rabis teli fiyatları araştırması yaparken bunu sakın unutmayınız.