Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Kümes Teli

Kümes teli tavuk veya diğer kümes hayvanlarını çitlemek, kümeler halinde ayırmak ve kaçmalarını önleyip bir arada tutmak için kullanılır. İnce ve oldukça esnek bir yapıya malzemesi olan tel, ayrıca korozyona (kireçlenme) karşı ekstra koruma sağlamak için genellikle galvanize edilir.

Galvanize, Bütün tel tiplerini kireçlenmeye karşı koruyan, erimiş çinko içine bandırılmış bir çelik türüdür. Tellerin sadece kireçlenmeye değil paslanmaya karşı da inanılmaz bir direnç göstermesini sağlar. Bu sayede bütün ürünlerin ömürlerini inanılmaz derecede uzattığı görülmektedir. Galvanize kaplı ürünlerin ömürleri uzadığı için haliyle bu ürünler çok daha ekonomiktir. Ayrıca teller gıda sektöründe de kullanıldığı için daha sağlıklıdır.

Plastik kümes teli herhangi bir kireçlenme yapmaz ama ömürleri çok daha kısa olur.Çit teli kümes teli arasındaki boşluklar altıgen şekillidir. Kümes teli 1, 2 ve 1/2 inç çaplarına denk gelir. Özel olarak tasarlandığında istek ve ihtiyaçlarınıza göre bu ölçüler değişkenlik gösterebilir.

Tavuk kümes teli nerelerde kullanılabilir? Daha önce belirtildiği gibi, kümes hayvanlarına çit yapmak bu küçük hayvanları muhafaza edip onlara özel bir alan inşa eder. Onları korumak ve kaçmalarını, kaybolmalarını önlemek için kümes teli vazgeçilmezdir.  Pvc kaplı kümes teli hayvanların tele zarar vermesini önler. Ayrıca pvc kümes teli daha uzun ömürlü olur. Pvc kümes teli hayvanların sağlığı açısından da daha çok tercih edilir.

Ayrıca, bu tel inşaat vb. yerlerde metal çıta olarak da kullanılabilir. Çimento veya alçı kümes telini tutmaya yarar ve kümes teli çeşitleri çok yönlü bir malzeme haline gelir. Hamur haline getirilmiş veya çiğnenmiş kağıt heykeller yapılırken kümes teli kullanılması, heykelin armatürünün çok daha güçlü olmasına yardımcı olur. Kümes telinin kullanıldığı bunun gibi şaşırtıcı birçok alan vardır.

 Kümes teli koçtaş gibi birçok mağazada bulunur. Kümes teli koçtaş için satın alma işlemi gerçekleştirmek istemiyorsanız başka seçenekler de mevcuttur. Örneğin nalbur gibi dükkanlardan kolayca satın alabilirsiniz.

Kümes Teli Fiyat Aralığı

Kümes teli fiyatları nispeten ucuzdur, bu yüzden eğer tavuklarınız varsa iyi ve ucuz yollu bir çözümüdür. Tel fiyatlarına baktığınızda en ucuz kümes teli fiyatları olduğunu görürsünüz. Fakat tel örgü ile korumaya çalıştığınız hayvanlar çiğneme eğilimindeyse, çit koruyucu görevini uzun süre yapmayacaktır. Ayrıca, eğer tavuk teli galvanize edilmişse (ki büyük olasılıkla öyledir), o zaman kemirmek kesinlikle tele zarar verir ve koruyucu çinko kaplama bozulur ve tel çiti korozyona maruz kalır. Bundan dolayı tavuk kümes teli fiyatları araştırması yaparken dikkatli olmakta fayda var.

Artık tel örgü çitinin ne olduğunu biliyoruz. Çelik boru, zincir bağlantı veya belki kaynaklı tel örgü gibi daha güçlü bir çit tipine ihtiyacınız varsa, monotop kümes teli sizin işinize yaramayacaktır. Çünkü kümes teli diğer tel örgüler kadar güçlü değildir. Eğer ortalama bir tel gücüne ihtiyacın varsa kümes teli satın al

Kümes Hayvanları İçin Önemi

Kümes telini tavuklar için basit bir yükseltilmiş yatak tasarımı olarak düşünebilirsiniz. Bu telleri şantiye malzemeleri içinde bulabilirsiniz. Tavuk ve diğer kümes hayvanlarının tipik olarak diğer hayvanlara kıyasla düşük bir zeka seviyesine sahip oldukları düşünülür.  Ancak tavuklar tümden gelim yoluyla akıl yürütebilirler, sayı duygusuna sahip olabilirler, daha iyi bir yiyecek ödülü için beklemeye gelince kendilerini kontrol edebilirler. Sorunları çözmelerini gerektiren sosyal durumlara yerleştirildiklerinde bilişsel karmaşıklıklarını gösterirler. 

Kümes teli ölçüleri onlar için uygun ve mutlu edici olmalıdır. Kümes teli 20 metre onlar için geniş bir alan oluşturabilir. Kümes teli fiyatları Ankara ve diğer illerde farklılık gösterebilir. Kümes teli Ankara ilimizde çiftliklerde oldukça fazla kullanılır. İster çiftliklerde kümes teli 150 cm kullanılsın ister çok daha uzun çapta kullanılsın; bu sizin ihtiyacınıza göre değişkenlik gösterebilir. Ancak çiftliklerde genel olarak yeşil kümes teli tercih edilmektedir.

Kümes Teli Nerelerde Kullanılır?

Kümes teli aynı zamanda tarlalar veya tarım için de popüler bir çittir. Küçük tarlalar için kümes teli 100 cm kestirilebilir. Daha büyük tarlalar için kümes teli 2 metre kestirilebilir. Bu tamamen ihtiyacınıza göre değişkenlik gösterir. Mağaza reyonlarında inşaat malzemeleri arasında bu telleri bulmanız mümkün.

Ayrıca çiftlik çiti veya otlak çiti, geyik çiti olarak da adlandırılır. 200 gr / m2’nin üzerinde çinko kaplamalı, yüksek gerilimli sıcak daldırma galvaniz ile dokunmuştur. Kümes teli satılık olan birçok yer vardır. Kümes teli tekzen mağazalarında da satılmaktadır. Tercih etmezseniz nalbur toptan satış yapan yerlerden de satın alabilirsiniz. Kümes teli fiyatları İzmir ve çevresinde kalitesine göre ortalama olarak aynıdır.

Kümes teli fiyat listesi gözden geçirildiğinde çiftlik, meyve bahçesi, tarlalar, otlaklar, ormanlık alanlar vb. İçin oldukça ekonomik bir çit türüdür. Kümes teli metre fiyatı kullanılan tel kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Kümes teli 200 cm veya metrelerce kestirilebilir. Kümes teli fiyatları İstanbul ve diğer birçok ilde ortalama olarak aynıdır.

Kümes Teli Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kümes teli nasıl çekilir diye soracak olursanız, hat teli ve çapraz tel tarafından otomatik bükülü kıvrıma sahiptir. Böylece ağ düğümlü bir yapıya sahiptir. Hat teli arasındaki boşluklar farklılık gösterir. örgü panelin alt kısmında daha küçük bir aralık halindeyken,  ardından alttakinden çok daha büyük hale gelir.

 Böyle bir tasarım yapmanın amacı, küçük kemirgenleri kafesten uzak tutmak ve hayvanları dışarı çıkmaktan korumaktır. Kümes teli bauahus küçük baş hayvancılıkta hayatınızı kolaylaştırmaktadır. İkinci el satılık kümes teli hayvanlar tarafından zarar görmüş olabilir.

Bu çitler farklı düğüm türleriyle dokunabilir: sabit düğümler, menteşe bağlantı düğümleri veya diğer özel desenler. Kümes teli çeşitleri ve fiyatları ekonomik olarak en çok tercih edilen çeşittir. Kümes teli 120 cm küçük bir alanı korumak için yeterlidir. Birçok hırdavat gibi bu tele de ulaşmak ve satın almak oldukça kolaydır.

Kümes teli dokuma yönteminde, üstündeki farklı formda, altındaki farklı bir formdadır. Dikey tellerin her kesişme noktasında yatay tellerin etrafına sarılarak menteşe ek yeri oluşturulur. Bu yay şeklindeki düğüm, en sert darbe enerjisini emmek için en fazla esnekliği sağlayacak ve aynı zamanda orijinal şekline geri dönecektir. Ucuz kümes teli aynı şeyi sağlamayabilir. Şantiye malzemeleri toptan satış alanlarında oldukça sağlam tellere ulaşmak mümkün.

Sabit düğümlü çit , sürekli yatay ve dikey telleri kaymadan birbirine bağlamak için ayrı teller kullanılarak oluşturulan sabit düğümlerden yararlanan, artırılmış direk aralığı, en yüksek görünürlük ve düşük bakım ile en güçlü çit türüdür. Kümes teli ile kıyaslandığında çok daha güçlü bir yapıya sahiptir.

Büyük kuş kafeslerinde ve evcil hayvan kafeslerinde kullanılan yeni galvanizli tel örgülerin, evcil hayvanlara zarar verebilecek fazla çinkoyu gidermek için işlem görmesi önerilir. Bir maket bıçağı ile çinko sivri uçları tıraş edin. Bunları hırdavat malzemeleri toptan satış yerlerinden alabilirsiniz. Ağ daha sonra hafif bir sirke çözeltisiyle (bir kova su içinde 2 bardak) fırçalanmalı ve temiz su ile durulanmalıdır.