x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Kürek

Kürek genellikle tahta veya madenden yapılmaktadır. İnşaatta, bahçe işlerinde kullanılan kürek genellikle; toprak, çimento, kum, gibi malzemeleri taşımak için kullanılır.

Kürekler kullanılacağı alana göre farklılıklar gösterir. İnşaat küreği, bahçe küreği, soba küreği, kum küreği gibi çok fazla alanda ve farklı materyallerde kürek bulunmaktadır. Küreğin yapısı kullanılacağı alana göre tasarlanmaktadır. İçbükey geniş bıçağı ve genellikle kavisli uca sahip bir alettir. Çamur, malç ve kar gibi malzemelerin kazılmasına ve taşınmasına yardımcı olmak için kullanılır.

Kürek aynı zamanda çok kullanışlı bir bahçe aletidir. Kürek, bahçıvanın temel araçlarından biridir. Onsuz bitki dikmek veya kazmak imkansızdır. Doğru kürek tercihi hem işinizi kolaylaştırır hem de zamanınızdan tasarruf etmenizi sağlar. Kürekler, çalışma alanındaki kalıntıları temizlemek için de kullanılır. Yapacağınız işe göre doğru kürek seçimi çok önemlidir. Katlanan küreklerle enkazla uğraşırken dar alanlarda verimli kazma ve enkaz kaldırma işlem yapılabilir. Kürek sapları masif ahşap ve uygun uzunlukta olmalıdır. Kürekle çalışırken bacaklara baskı uygulayarak, kullanıcı daha uzun ve daha verimli olur.

Kürek Türleri

Plastik kürek en hafif ve en ucuz kürek seçeneğidir. Ağır yükler için değil genellikle günlük ev işlinde kullanılan kürek türüdür. Her nalburda bulmanız mümkündür. Evinizi süpürürken ya da ufak bahçe işlerinde kullanabilirsiniz. Kürekleri amacına ve materyaline göre ayırmamız mümkündür. Küreklerin çoğu orta uzunlukta bir sapa ve sabitlenmiş geniş bir bıçaktan oluşur.  Kürek bıçağı yapımda genellikle çelik, sac veya sert plastik tercih edilmektedir. Kürek saplarının yapımında ise özellikle dişbudak veya akçaağaç gibi ağaçlar tercih edilir. Ahşap dışında cam elyafından da yapılmaktadır.

Kürek ağırlığı kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Titanyum küreklerin en büyük avantajı hafif ve dayanıklı olmasıdır. Titanyum aşınmaz ve paslanmazdır. Gerçek bir titanyum küreği sahtesinden ayırt etmek çok kolaydır. Bunu anlamak için, metal bir nesneyle aletin kenarı boyunca çizin.

Kürek Çeşitleri

Kürek çeşitleri tipik olarak aynı görüntüye sahiptir. Fakat hepsinin farklı bir işlevi bulunmaktadır. Kürek çeşitlerine örnek verecek olursak;  hendek kürekleri, düz kürekler, kenar kepçeleri, kazma kepçeler, kare kazan, puanlı kazan, yuvarlak kazan, kepçe küreği, mini el kepçeleri, direk delikli kürek, ağaç dikim küreği gibi birçok çeşidi vardır. Genellikle çelik ve ahşaptan yapılan ürünlerdir. Yıllar geçtikçe farklı türleri ve boyutları ortaya çıkmıştır.

Kürek insan gücüyle sert zemini kazmak için veya taşıma işlemi yapmak için tasarlanmıştır. Bel küreği geniş bıçaklı ve çelik kesme parçalı özel bir kürektir. Fidanlık, park ve bahçe işlerinde en çok kullanılan el aletidir. Küreği toprak işlemede ve farklı yaşlardaki fidanları çıkarmak için de kullanabilirsiniz.

Kürek Boyutları

Kürek boyutları ihtiyacınıza yönelik uzunlukta ve genişlikte seçilmelidir. Eğer kürek seçenekleri hakkında bilgi sahibi değilseniz nalbur ve hırdavatçılara danışıp ihtiyacınıza yönelik bir ürün alabilirsiniz. En büyük boyuttaki kürekler genel olarak inşaat alanında kullanılmaktadır. Bahçe ve ev için daha küçük ve daha hafif kürekler kullanabilirsiniz. Kürek yapımında kullanılan malzeme dayanıklılık ve kullanılabilirlik açısından oldukça önemlidir. Kürek alacağınız zaman bu hususu dikkate almanızda fayda vardır.

Kürek Fiyatları

Kürek fiyatları sizin tercih edeceğiniz kaliteye ve üreticinin yapım aşamasında kullandığı malzemeyle doğru orantılıdır. Piyasada kürek çeşitleri yelpazesi oldukça geniştir. Amacınıza uygun kürek şeklini veya çeşidini bulabilirsiniz. Bulunduğunuz şehre en yakın hırdavat satan yerlerde veya internet üzerinden alışveriş yapmanız mümkündür. Amacınıza uygun kürek türü için alışveriş yaptığınız mağazadan yardım isteyebilirsiniz. Nalburlara göre hırdavat ürünleri daha teknik ürünlerdir.

Şantiye Malzemeleri

İnşaat ruhsatının onaylanmasından sonra, ilgili idareye inşaat müdürlüğüne bilgi verilerek şantiyeler oluşturulur. İnşaat aşamasında yol, su, gaz, elektrik, telefon, altyapı ve kanalizasyon ile ilgili idarelerden bilgi ve onay alınır. Şantiye sınırları belirlenir ve şantiye çevresine duvar veya çit dikilerek güvenli bir bölge oluşturulur.

Şantiye malzemeleri içerisinde en çok kullanılan aletler genellikle büyük makinelerdir. Dozer, greyder, iş kamyonu, kompaktör, silindir gibi makineler bunlara örnek gösterilebilir. Bu tür büyük iş makinelerinin yanı sıra el arabası, kazma, kürek gibi insan gücü isteyen malzemelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Şantiyeler genellikle tek seferlik kurulurlar. Şantiye malzemeleri toptan alınarak genellikle toptancılarla iş birliği yaparlar ve daha uygun fiyata mal ederler.

İnşaat Malzemeleri

İnşaat bir bina veya inşaat ortamı, proje altyapısı oluşturma ve birleştirme sürecidir. Büyük ölçekli inşaatlar, birçok karmaşık görevi içerir. İnşaat, belli bir alanda bina, altyapı, havaalanı, baraj gibi geniş bir yapı veya inşaat ortamının oluşmasında bir aşamadır. İnşaat aslında birçok işin aynı anda yapıldığı bir süreçtir ve birçok yapı malzemesi içerir. Genel olarak, tüm işler bir proje yöneticisi tarafından yönetilir. Projede, tasarım mühendisi, proje mimarı, inşaat mühendisi, gibi birçok mimar ve mühendisle çalışılmaktadır.

Bu kadar büyük kapsamlı bir organizasyonda oldukça fazla inşaat malzemeleri kullanılmaktadır. İnşaat malzemeleri yapım aşamasından önce tedarik edildiği zaman rahat ve disiplinli bir inşaat süreci yaşanır. İnşaatta kullanılan kepçe, kum, mala, kazma ve kürek gibi malzemelerin uygun fiyatlı ve kaliteli olması önemlidir.

Hırdavat Malzemeleri Nelerdir

Donanım ürünleri, yani sadece onarım veya yenileme için değil, üretimi desteklemek için de kullanılabilirler, bunun en güzel örneği zorunlu işgücü koruma malzemeleridir. İhtiyaç duyduğunuz bant, kutu, kaplama veya kesici aletler donanım malzemeleri arasındadır.

Hırdavat malzemeleri genellikle matkaplar, kesici aletler, vidalar, boya ve kürek gibi temel kategorilere ayrılsa da yüzlerce farklı üründen oluşabilir. Bugün kullandığımız parçaların çoğu, elektronik olsun olmasın, onarımda veya imalatta kullandığımız tüm küçük veya büyük malzemeler donanım ürünleridir. Üretim sırasında personelin güvenliğini sağlamak için kullanılan güvenlik elemanları dahi donanım malzemeleri içerisinde yer almaktadır. . Aradığınız her şeyi bulmanız mümkün olmayabilir. Hırdavat malzemeleri toptan olarak da satışa sunulmaktadır

Yapı Malzemeleri

Herhangi bir yapının tasarım ve yapım aşamasının amacı; yapıyı istenen işlevi yerine getirebilmelidir, yapı çeşitli dış etkilere dayanıklı olmalıdır ve ekonomik olmalıdır. Yapı malzemeleri hakkında bilgi sahibi olmadan yukarıdaki koşulları yerine getirmek imkansızdır. Malzemelerden beklenen önemli özellikle ise dayanıklılık, aşındırıcı etkilere karşı dayanıklılık,  yüksek sıcaklık direnci,  hafiflik, elektriksel ve termal iletkenlik, işlenebilir ve şekillendirilebilir olması.

Taşıyıcı malzemeler yapıyı destekleyen, yüklere dayanan ve yapının çerçevesini oluşturan beton, çelik, betonarme, ahşap gibi mekanik özellikleri yüksek malzemelerdir. Bu malzemelerin yanında büyük makineler, el arabası, kaza ve kürek kullanılır.

Kürek Kaynak Makine Aksesuarları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Nalbur çivi, kilit, menteşe gibi aletler satan kişidir. İnce inşaat malzemeleri, boyalar ve onarım ekipmanları çoğunlukla nalburlarda satılır. Ayrıca tuğla, kiremit, ısı ve ses yalıtım malzemeleri, sıva aletleri, kazma, kürek bulunmaktadır. Günümüzde hırdavatçılar yerini inşaat pazarlarına bırakmıştır.

Yapı marketleri ise inşaat sektörünün ihtiyacı olan her şeye sahip mağazalardır. Nalbur İstanbul ve diğer tüm illerde bulunmaktadır. Size en yakın nalburu tercih edebilir ya da başka şehirden sipariş verebilirsiniz. Nalburlardan ürün hakkında detaylı bilgi almanız mümkündür. Tercih ettiğiniz ürünleri ve inşaat için gerekli malzemeleri nalbur toptan alışverişlerle yapabilirsiniz.