Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Kürek Sapı

Kürek sapı sağlam ve uzun ömürlü olması açısından genellikle meşe ağacından yapılmaktadır. Piyasada istediğiniz türde, boyutta ve ağaçtan kürek sapı bulmanız mümkündür.

Kürek Sapı Yapımı

Kürek sapı genellikle ağaçtan yapılmaktadır. Tahta kürek sapları çürümeye ve hasarlara karşı oldukça dirençlidir. Dişbudak, kayın, kiraz ve kara akasya, bazen kulp yapımında kullanılan güçlü, ağır ve sert ağaçlardır. Fakat hikori, kürek sapı ve diğer el aletlerinin sapları için en değerli odun olmuştur.

Kürek sapı makinası ile bilardo sopası, kürek, çapa, tırmık sapları, sandalye ayakları gibi birçok şey yapmanız mümkündür. Silindirik kesitli ve değişken çaplı sopalar üretmek için ideal makinalardır. Daha hızlı ve daha kısa süre de üretim yapmanız için oldukça avantajlıdır.

Kürek Sapı Fiyatları

Kürek sapı fiyatları kullanılan malzemeye, boyuta ve gördüğü işleme göre değişmektedir. İhtiyacınıza göre farklı boyut ve yapıda kürek sapı bulmanız mümkündür. İsteğiniz takdirde kendi malzemenizden de kürek sapı yaptırabilirsiniz.

Birçok üretici, sektörün ihtiyaçlarına paralel olarak ürün yelpazesini genişletmek ve daha iyi hizmet verebilmek için müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Kalite, hizmet, kusursuz üretim ve müşteri memnuniyetini ilke edinmiş imalatçılardan istediğiniz türde kürek sapı temin etmeniz mümkündür.

Kürek Sapı Üretimi

Kürek sapı imalatı ahşaptan yapılmış kürek saplarının özel üretimidir. Sert ağaç, yumuşak ağaç, kaplama, kompozit ve laminat ahşap gibi istenen türe göre birçok malzemeden yapılabilir. İmalatta kürek, tornavida ve diğer el aletleri için kullanılan ahşap sapların üretimi yapılır.

Kullanılan ağaçlar arasında; kayın, huş ağacı, okaliptüs, ceviz, akçaağaç, meşe, çam, kavak, ramin ve beyaz meranti bulunur. Müşterinin isteğine göre çeşitli şekil, stil ve boyutlarda kürek sapı yapılabilir. Kürek sapı imalatçıları müşteri odaklı, hizmet anlayışlı üretici firmalardır.

Kürek Sapından Neler Yapılabilir

Kürek sapından merdiven yapılabilir. Günümüzde dekoratif olarak evlerin içinde kullanılan bir üründür. Hem maliyeti düşük hem de oldukça hoş görünen bu merdivenlerin yapımı da oldukça basittir. Kullanılmayan, eski kürek saplarını değerlendirmek için iyi bir fırsattır. İstediğiniz takdirde raf ve askılık yapmanız da mümkündür. Kürek sapı ve birkaç ağaç parçasıyla sizde evde kolayca merdiven yapabilirsiniz.

Kürek Sapı Satışı

Kürek sapı toptan alım ve satımı Türkiye’nin her bir yerine yapılmaktadır. İstediğiniz türe ve malzemeye göre internet üzerinden de oldukça fazla seçenek ve istediğiniz fiyat aralığına göre sipariş vermek mümkündür. Kürek sapı alışverişlerinde toptan alım çoğunlukla daha indirimli fiyatlara yapılmaktadır.

Kürek sapı imalatı yapan firmalar ülkemizde oldukça fazladır. İşinde başarılı, kaliteli ve birinci sınıf ürünler bulmanız mümkündür. İnternet üzerinden veya bulunduğunuz il ve çevre illerden istediğiniz biçim ve kaliteye uygun firma bulabilirsiniz. Firma seçimi sizin tamamen nasıl bir ürün istediğinize bağlıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ise kürek sapı imalatında kullanılan malzemedir.

Kürek Sapı Hakkında Teknik Bilgiler

Kürek sapı yapan makina türlerini ihtiyacınıza yönelik olarak tedarik etmeniz mümkündür. Çok fazla tür ve işlevi olan makinaların fiyatları makinanın kalitesine göre değişmektedir. Kürek, kazma, tırmık, fırça sapları, tokmaklar, merdiven korkulukları ve diğer çubukları bu makinalar sayesinde istediğiniz şekle hızlı bir şekilde getirebilirsiniz. Kürek sapı yapan yerlerde bazen ikinci el olarak satılan bu makinaları bulmanız mümkündür.

Kürek sapı çapı teknik özellikler arasındadır. Belirli kesin bir ölçüsü olmamakla birlikte genel olarak boy 150cm çap 45 mm’dir. Bu oranlar malzeme ve yapan ustanın teknik bilgisine göre değişim göstermektedir. Kürek sapı boyu 130 – 140cm. olup uç çapları Ø 41 x Ø 36mm. olan ölçüler de vardır.

Kürek sapı tornası aslında birçok farklı amaç için kullanılabilir. Çekiç sapı, kazma sapı, keser sapı gibi çok fazla yerde kullanabilirsiniz. Bu makine kullanacağınız malzemeye istediğiniz şekli vermenizi sağlar. Kullanılacak yere ve parçaya göre istenilen deseni vermeniz mümkündür. Genellikle kullanılacak sapın ucunu oval yapmakta kullanılır. Kürek sapı için sıklıkla kullanılan bir alettir.

Kürek Sapının Kullanım Alanları

Şantiye inşaatta kullanılacak çeşitli üretim, depolama, onarım ve servis tesislerini karşılayacak yapılardır. Şantiyeler, inşaatın yerleştirildiği yerlerdir. Şantiye, inşaatın kalitesini ve başarısını doğrudan etkiler. Büyük inşaat sahalarını planlarken bir makine mühendisi, elektrik mühendisi ve sıhhi tesisat sorumlusu da kullanılmalıdır. Şantiyelerde dayanaklı ve kaliteli kürek, kürek sapı, demir, çelik ve tuğla kullanılmalıdır.

Şantiye malzemeleri için kullanılan malzemeler, yapının kalitesinde büyük bir role sahiptir. Malzemeler standartların altında veya ucuz olduğunda, yapıda birçok sorunla karşılaşılacaktır. Şantiye malzemeleri inşaat sırasında kullanılan el arabası, mala, kürek ve kürek sapı gibi temel yardımcıların yanı sıra dijital aletleri de kapsamaktadır.

Kürek Sapının İnşaat Alanında Kullanımı

İnşaat bir şeyin inşası demektir. Proje ne kadar büyük olursa, yapımı o kadar uzun sürer, bu nedenle bazı inşaatlar birkaç hafta, bazıları ise birkaç yıl sürebilir. Bir binanın inşasında zor ve çeşitli aşamalar vardır. Bir inşaat projesi, bina projesinin büyüklüğüne bağlı olarak, çok büyük veya küçük işgücü gerektirebilir. Boyutu ne olursa olsun, birçok farklı beceri gerektiren, yapılacak çok sayıda farklı iş vardır. İnşaatlar için temel olarak kazma, kürek, inşaata uygun kürek sapı, kum ve çimento kalitesi oldukça önemlidir.

İnşaat malzemeleri ise; mıcır, kireç, çimento, briket, tuğla, inşaat demiri, beton çivi, inşaat çivileri, kürek, el arabası gibi malzemelerdir. Yapı malzemelerinin seçimi, bir inşaat projesinin başarısını büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle planlamacıların, planlama aşamasında hangi materyallerin proje için en iyi sonucu vereceğini analiz etmeleri gerekir.

Kürek Sapı Nerede Bulunur

Hırdavat malzemeleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Tamirat malzemelerine hırdavat denmektedir. Başlıca hırdavat malzemeleri; tornavida, kontrol kalemi, pense, çekiç, çeşitli testereler, kürek, kürek sapı, çekiç gibi ürünlerdir. Hırdavat malzemeleri toptan satış ve perakende olarak alınması mümkündür. Şehrinize en yakın hırdavatçıdan veya internetten üzerinden, aradığınız tüm malzemeleri toptan alabilirsiniz.

Genellikle kalite ve fiyatlar doğru orantılıdır. Şantiye malzemeleri toptan alımı çoğu yerde daha uygun fiyata gelmektedir. Şantiye malzemelerini kapsayan kazma, kürek, çekiç ve kürek sapı gibi sürekli kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Yapı malzemesi genellikle fiyat açısından uygun, işlevi yüksek ürünlerden seçilmektedir. Yapı malzemeler doğal ve sentetik olarak ayrılmaktadır.

Kürek Sapı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Nalbur her türlü yapı malzemesini içinde bulunduran; çivi, testere, boya, seramik kürek sapı, çimento, menteşe gibi inşaat malzemeleri satan kişilerdir. Hırdavatçıların nalburlardan farkı ise hırdavatçıların daha teknik ürünler satmasıdır. Nalbur İstanbul gibi çoğu şehirde bulunan ve toptan alışverişinizi yapabilmenize olanak sağlayan satış noktalarıdır.

 

Ulaşılabilirliği, hızlılığı ve kalitesi için hangi il ve ilçenden alışveriş yaptığınız oldukça önemlidir. Nalburlarda istediğiniz inşaat malzemesinin bulabilir,  sadece kürek sapı, keser veya çekiç başlığı gibi parça ürünlerde tedarik edebilirsiniz. Nalbur toptan alışveriş, ürünlerin size daha uygun fiyatlara gelmesini sağlayabilir. Türkiye’nin her bir yerine toptan sipariş vermeniz mümkündür. Birçok inşaat malzemesi toptan söylenebilir. Kürek sapı, keser sapı, tırmık sapı gibi parçalarda toptan alışverişlere uygundur.