x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Metal Silikon Tabancası

Metal silikon tabancası, soğuk silikon uygulaması yapılırken kullanılan bir el aletidir. Hobi için kullanılan silikon tabancasına göre farklı özellikleri bulunmaktadır.

Metal Silikon Tabancası Çeşitleri

Silikon tabancaları sıcak silikon tabancası ve soğuk silikon tabancaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Metal silikon tabancası genellikle tamir gerektiren yerler için kullanılan yapı malzemelerindendir.  Bu alet içerisine konulacak silikon plastik tüp şeklinde satılmaktadır. Metal soğuk silikon tabancası plastik tüp içerisinde bulunan silikonu tamir gerektiren yüzeyde kullanılmasını kolaylaştıran bir alettir. Tetik ve piston yardımıyla kaplanacak yüzeye silikon sürmeyi kolaylaştırmaktadır. Ancak soğuk uygulanan silikon diğer silikon türünden daha geç kuruma gösterebilmektedir. Daha esnek bir yapıya sahip olan bu silikon türü tamir için en çok tercih edilen malzemelerdendir.

Birçok farklı çeşidi bulunan bu ürünler kuruma sürelerine, uygulanacak yüzeylere, uygulama şekline göre farklılıklar göstermektedirler. Metal sıcak silikon tabancası ise genellikle her evde bulunabilen küçük, kullanımı kolay aletlerdendir. Hobi amaçlı kullanım açısından tercih edilebilmektedir. Hızlı kuruması açısından çok avantajlıdır. Ayrıca kullanım açısından kolaylığı da tercih sebeplerindendir. Kullanımı sıcak olmasından dolayı dikkat gerektiren bu tabancaların silikonları renkli ya da şeffaf olarak temin edilebilmektedir ve bu ürünlere ulaşım kolaydır.

Metal Silikon Tabancası Fiyat Değişkenlikleri

Kullanacağınız duruma göre tercih edeceğiniz tabancılar ve silikon malzemesi hangi amaçla kullanacağınız konusunda size yardımcı olmaktadırlar. Tamirat ve tadilat gerektiren durumlarda soğuk silikon, küçük alanlarda hızlı kuruma gösteren sıcak silikon ise hobi amaçlı durumlarda yardıma yetişmektedirler. Bu aletlerde çoğu zaman belli özelliklerde aranmaktadır. Yoğunluğu, hızlı kuruması, sıcaklığa dayanıklılığı, istenilen görüntüyü sağlayabilecek renkte ve yapıda olması gibi durumlarda seçim sırasında bu durumları etkileyebilmektedir.

Metal silikon tabancası fiyatları bu durumlar göz önüne alındığında birçok değişiklik gösterebilmektedir. Fiyat konusunda yapacağınız seçimlerde bu aleti ne sıklıkla kullanacağınız konusunda değişiklik gösterebilmektedir. İş amaçlı kullanım sağlanacaksa bu ürünün size uzun süre fayda sağlaması gerekmektedir. En ucuz metal silikon tabancası fiyatlarına bu ürünlerin satıldığı dükkânlardan, internet sitelerinden rahatça erişim sağlayabilir, ürünler arasında karşılaştırma yaparak size uygun alete karar verebilirsiniz.

Metal Silikon Tabancası Kullanımı

Yapı malzemesi satan bir yerden temin edebileceğiniz bu silikon tabancılarının kullanımı aslında çok basittir. Sıcak silikon tabancası kullanacaksanız eğer, silikon mumu tabancanın içine yerleştirdikten sonra tabancanın içine iyice girene kadar tetiğe basmanız gerekir. Tabancayı fişe takarak elektrik bağlantısını sağlayabilirsiniz. Daha sonra silikon mumum tabanca içinde 5 dakika boyunca ısınmasını beklemelisiniz.

Tabancanın tetiğine bastığınızda sıcak mum kolaylıkla çıkmaya başladığı durumda uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Malzemeleri birbirine yapıştırmak için metal silikon tabancası ucundan çıkan eriyen silikonu yüzeylere yayacak şekilde sürebilirsiniz.

Metal Silikon Tabancası Kullanım Alanları

Metal silikon tabancası kullanım yerleri oldukça çeşitlidir. İlkokullarda el işi ve iş eğitimi derslerinde de sık sık kullanılan araçlardan olan silikon tabancası kullanım alanları genellikle;

 • Ev, iş yeri ve benzer alanlarda yapıştırılacak parçalarda,
 • Cam kenarları, lavabo ve banyo tezgâhlarında tamir amaçlı,
 • Cam kenarları, lavabo ve banyo tezgâhlarında tamir amaçlı,
 • Ses ve ısı yalıtımı için cam ve kapı aralıklarında,
 • Çeşitli materyalleri birbirine yapıştırmada,
 • Hobi amaçlı aksesuar ve dekor yapımında kullanılabilmektedir.

Görüldüğü üzere kaliteli silikon tabancasının kullanım alanları oldukça fazladır. Siz de yüzeyleri kolay bir şekilde yapıştırma ihtiyacı duyduğunuzda silikon tabancası kullanımını tercih edebilirsiniz. İş amaçlı kullanılacak silikon tabancası ve malzemelerine inşaat malzemeleri satan yerlerden temin edilebilmektedir.

Metal Silikon Tabancası Kullanılmasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Metal silikon tabancası kullanımında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Sıcak silikon tabancası kullanacaksanız eğer, yanması kolay olan yüzeylere tabancayı koymamaya özen göstermelisiniz. Uç kısmı aşırı ısınma gösterdiği için silikon damlatma durumu yaşanabilmektedir ve bu durumlar göz önüne alınarak ellerinizi tabanca ağzına koymamalısınız. Tabanca kablosunu da bu ağızdan uzak tutmanız gerekmektedir. Ayrıca kullanacağınız yüzey kumaş benzeri ürünlerse kullanımın hemen ardından yüzeye dokunmamaya da özen göstermelisiniz. Sıcak silikon teninize yapışarak yanma durumlarına neden olabilmektedir.

Şantiye Ne Demektir

Şantiye, inşaat çalışmalarının yürütüldüğü bir alandır.  Şantiye terimi binaların (ve bazen daha özellikli olarak konutların) inşa edildiğini gösterme eğilimindeyken, her tür işi ifade edebilir. Yol yapımı, kanalizasyon inşaatı, çevre düzenlemesi vb. durumlar bu tanımın içinde yer almaktadır.  Şantiye malzemeleri çoğu zaman evlerimizde de kullandığımız tamir ve tadilat durumlarında işimizi gören ve ulaşılması kolay olan malzemelerdendir. Bunlardan birkaçı ise;

 • ŞantiyeÜrünleri.
 • Çivi Çeşitleri
 • Şantiye
 • ŞantiyeKurulum Malzemeleri
 • İş güvenlik  malzemeleri
 • Kafa-Yüz koruyucular
 • Nalburiye
 • Nalburiye malzemeleri
 • Hırdavat.
 • Kilitler
 • Usta el aletleri
 • Taşınır Malzemeler
 • Ev ve hobi kullanımları için metal silikon tabancası ve aksesuarları
 • Kimyasallar
 • İzolasyon Malzemeleri
 • Grup Priz & Uzatma Kabloları
 • Kablo bağları şantiye malzemeleri içerisine girmektedir. Bu ürünlerden birden fazlasına ihtiyaç duymanız durumunda şantiye malzemeleri toptan alımlarında toptan fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

İnşaat Nedir

İnşaat, bir şeyin inşası demektir. Bu, otoyollardan bir ofis bloğuna, yepyeni bir sinemaya kadar her şeyin inşası anlamına gelebilir. Proje ne kadar büyük olursa, yapımı o kadar uzun sürer, bu nedenle bazı inşaatlar birkaç hafta, bazıları ise birkaç yıl sürebilir. Bir binanın inşasında çok fazla zor çalışma vardır ve çeşitli farklı aşamalar vardır.

Örneğin; bir binanın tüm inşaat döngüsü boyunca, iş temel aşamasıyla başlayacak ve çerçeveleme, dış cephe, alçıpan ve bitirme aşamasına geçecektir. İç mekânlarda ise montaj, boya işleri, tesisat gibi aşamalar yapılmakta, gerekli görülen malzemeler ile tüm iç mekân işleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Örneğin; mutfak tezgâhı montajında metal silikon tabancası kullanımın eksiksiz el altında bulunması inşaat sürecinde hız kazandırabilmektedir.

İnşaatta Kullanılan Malzemeler Nelerdir

Yaşam alanı içerisinde kullanılan inşaat malzemeleri ise; boya, ahşap parke, PVC pencere, metal silikon tabancası ve gereksinimleri, mermer, fayans gibi malzemelerdir ve bu ürünlerin temini günümüzde oldukça kolaydır. Hırdavat sözcüğü genel olarak sürekli duyduğumuz bir kelimedir ve genellikle çivi, kilit, vida, tel, boya gibi malzemeleri bünyesinde bulunduran yerlerdir.

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan bu dükkânlar veya mağazalarda istediğiniz çoğu tamirat ürününe, elektrikli tamirat aletlerine, yapı malzemelerine, metal silikon tabancası gibi ürünlere, ufak tefek sayılabilecek tüm tadilat ve tamir ürünlerine kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir. Bu tarz ürünler satan yerler çoğu zaman size karışık gelecektir ancak ihtiyaç duyduğunuz malzemelere bu dükkânlardan ya da hırdavat malzemesi satan mağazalardan rahatça erişim sağlayabilirsiniz. Bu tarz malzemelere ihtiyaç duyduğunuz zaman hırdavat malzemeleri toptan fiyat konusunda da sizlere yardımcı olunabilmektedir.

Metal Silikon Tabancası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Nalbur kelimesi çoğu zaman nal yapan demirciler olarak bilinse de günümüzde hırdavat malzemeleri satışı yapan dükkânlar içinde bu kelime kullanılabilmektedir. Nalbur ve hırdavat işi yapan kişiler dükkânlarında çoğu zaman ev ya da işyeri tadilatında kullanılabilecek ürünlerin teminini sağlamaktadırlar. Metal silikon tabancası gereksinimlerini de nalbur dükkânlarından temin edebilir, gerekli yan malzemeler içinde bu tip dükkânlar tercih edilebilmektedir. Daha büyük tadilat malzemelerine gereksinim duyduğunuzda ise hırdavat dükkânları size yardımcı olabilmektedir.

Eğer daha küçük alanlarda kullanacağınız malzemelere ihtiyacınız var ise, nalbur İstanbul semtlerinde küçük dükkânların yanı sıra daha büyük yapı malzemelerine ulaşabileceğiniz mağazalarda fazlasıyla çoktur. Ancak büyük şehirlerde trafik yoğunluğu nedeniyle küçük dükkânların kullanımı daha fazla olabilmektedir. Ayrıca malzeme alımında ihtiyacınız fazla ise nalbur toptan fiyatları konusunda da esnaflar daha yardımcı olabilmekte ve size isteğiniz konusunda daha özenli şekilde yardımcı olmaktadırlar.