x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 24 ürün bulunmaktadır.

Puntalı Tel 

Puntalı tel birçok alanda kullanıma uygun olan çit sistemini sağlayan bir teldir. Diğer tellerden onları ayıran özellik ise yapımlarıdır. Bu teller yapım aşamasında punta kaynak yöntemi uygulanarak üretilmeye başlar. 

Bu kaynak yöntemi sayesinde üretilen teller diğer tellere nazaran daha uzun ömürlü ve kalitelidir. Birçok alanda kullanılan puntalı teller sizlere oldukça büyük kolaylıklar sağlar. Burada en çok dikkat etmeniz gereken detay ihtiyacınıza uygun olan punta telini seçmekten geçer. İhtiyacınıza uygun olan punta telini seçmezseniz ömrü de bununla birlikte maalesef ki kısalır.

Punta Tel Kullanım Yerleri

  • Punta teller mutfak havalandırma kanallarında kullanılır.
  • Küçük baş hayvanlar için kafes yapımlarında kullanılır.
  • İnşaat bitiminin son aşaması olan sıva ve alçı altlarında kullanılır.
  • Otomotiv sanayisinde bazı işlerde kullanılır.
  • Küçük ev aletlerinin imalatı yapılırken bazılarının iç bölgelerinde kullanılır.
  • Bazı fritözlerin iç kısımlarında kullanılır.

 Kısacası hem günlük alanlarda ihtiyacımız vardır hem de kurumsal alanlarda birçok farklı yerde kullanabiliriz. Galvaniz puntalı tel üretimi ve aynı zamanda da satışı birçok firma tarafından sağlanmaktadır. Puntalı tel fiyatları marka ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bu ürünler piyasaya sürülmeden önce bazı kalite testlerinden geçmelidir. Günümüzde internetten birçok şeyin satışı yapıldığı için dikkatli olmakta fayda vardır. Eğer yanılıp kalitesiz veya doğru kaynatılmamış bir tel seçerseniz kullanım ömrünü  kısaltmış olursunuz. Uygun fiyatlı satışlar her zaman bütçe dostunuz olmayabilir. 

Puntalı Tel Kullanımının Faydaları

 Birçok yerin üretimini yaptığı galvaniz puntalı tel birçok alanda kullanıma açıktır ve size oldukça fayda sağlar. Galvaniz kelimesinin anlamı çinko kaplamadır. Bu çinko kaplamalar sayesinde teller korozyona karşı korunmaktadır. Sadece telleri değil  kullandığınız ürünleri de korozyona karşı korumaktadır. 

Korozyonun kelime anlamı kireçlenmedir. Kireçlenme, paslanma gibi şeylerin birçok metalde meydana gelmesi kaçınılmazdır. Kireçlenen ürünlerin ömrü kısaltır. Sağlamlığı ve kalitesi de aynı oranda azaltır. Kireçlenen ürün anında deforme olmaya başlar ve daha sonra da kullanılmaz hale gelir. Fabrikalarda kontrol altında üretilen pvc kaplı puntalı tel kireçlenme, paslanma ve oluşabilecek herhangi bir deformasyona karşı dayanıklıdır. Bu sayede kireçlenme, paslanma ve herhangi bir deformasyon riski  büyük bir ölçüde azalır.

 Pvc puntalı tel  yöntemi maliyet açısından da ürünün görselliği açısından da sizi çok mutlu eder ve size avantaj sağlar. Çinko ile kaplanan malzemelerde kimyasal bir reaksiyon oluşmaktadır. Bunun anlamı demir ve çinko arasında elektron çekiminin gerçekleşmesidir. Dolayısıyla puntalı tel ile elektriksel kayıp azaltılır. Aynı zamanda metal aşınması ile birlikte oluşabilecek görüntü bozukluğunun önüne geçilir. 

Galvaniz Puntalı Tel Fiyatları

Galvaniz puntalı tel fiyatları merak edildiğinde ise şöyle bir gözlem yapılabilir: ürünlerin kalite oranına bakacak olursak birçok kaplamadan çok daha uygun bir fiyata denk gelebilir. Fiyat performans ilişkisi açısından birçok telden çok daha başarılı ve uzun ömürlüdür. Tabii ki bu fiyat performans ilişkisini sizin yapacağınız yapı malzemesi tercihleri de oldukça etkilemektedir. Yani pvc kaplı puntalı tel fiyatları için böyle bir genelleme yapmak doğru olmayabilir.

Pvc puntalı tel fiyatları için kesin bir şey söylemek doğru olmaz. İnternette puntalı tel çit fiyatları araştırması yaparken dikkatli olmalısınız. Çünkü bu fiyat aralığını belirleyenlerin arasında işinin ehli firmalar da mevcut, kalitesiz ürün imalatı yapanlar da. Ve hatta dolandırıcılar bile ne yazık ki mevcut.

Puntalı Tel Satın Alma

Birçok hırdavat gibi puntalı tel satın almak da oldukça kolay ve pratiktir. Yeter ki ihtiyacınız olan kalite ve uygun bütçeden emin olun. Hırdavat malzemeleri toptan alındığı zaman daha çok bütçe dostu olabilir. Nalbur toptan olarak satın almak istemezseniz size tekli satışlar için de önerilerde bulunabilir. Nalbur istanbul ve diğer neredeyse her ilimizde karşınıza çıkacaktır.

Bu teller inşaat malzemeleri arasında yerini almaktadır. Herhangi bir web sitesi veya firmadan satın almak istemiyorsanız, bu telleri nalbur gibi dükkanlarda da kolayca satın alabilirsiniz. İster bu satın alma işlemini puntalı tel 150 cm olarak gerçekleştirin, ister kendi ihtiyacınıza özel boyutlarda kestirerek gerçekleştirin. Eğer herhangi bir şantiye işi içindeyseniz şantiye malzemeleri toptan alınırken bu tel ihtiyacınızı da aradan çıkarabilirsiniz.

Galvaniz Kaplamanın Avantajları

Bu çinko kaplama puntalı tel yapı malzemesinin en üst katmanında yer alır ve tele parlaklık sağlamaktadır. Galvaniz kaplama katmanı uzun zaman sonra aşınır. Bu sayede ikinci katman yani en sağlam katman ortaya çıkar ve görevini daha iyi yerine getirir. Bu kaplama ortalama 70-75 yıl puntalı tel için korozyondan yani kireçlenmeden koruma görevini üstlenir. Galvaniz kaplama yapılmış puntalı tel kafes ömürleri diğer kafeslerden daha uzundur. Bu çinko kaplamanın yapıldığı punta tel ızgara için de daha sağlıklı ve dayanıklıdır.

Galvaniz kaplamanın insan sağlığı için de kullanıldığı ürünlerin sağlığı için de birçok faydası vardır. Bunları birkaç madde de toparlayacak olursak şöyle sıralayabiliriz:

1- Galvaniz kaplama uzun ömürlüdür ve kullanılan ürünlerin de ömrünü uzatır. 

2- Bu kaplama güvenilirdir. Birçok ürüne güvenmek için ilk bakmanız gereken şeyler arasında yerini alır.

3- Kullanılan ürünlerin ömrünü uzattığı için satın alırken ufak fiyat farkları olsa da uzun vadede ekonomiktir. Aldığınız ürünü değiştirmeden önce çok uzun yıllar kullanmanızı sağlar.

4- Ürünleri ve telleri bütünsel olarak kapladığı için ayrı bir bakım gerektirmez. 

5- Üretim zamanından tasarruf sağlar.

6- Ürünleri estetik bir görünüme kavuşturur. Ürün ve tellere parlaklık kazandırdığı için görsel zevkinize de hitap eder. Kullandığınız kafesler, ızgaralar, aspiratörler her zaman canlı, parlak, temiz ve bakımlı görünür.

7- Bazı şantiye malzemeleri doğaya zarar verir. Fakat punto tel çevre dostudur.

Hem punto hem de galvaniz desteği sayesinde bu ikisinin kullanıldığı tellerin hem uzun ömürlü olduğunu hem de daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. İsteğiniz ve ihtiyacınıza göre de bu tellerin aralıkları, genişliği ve kalınlığı ayarlanabilir. Size özel olarak yeniden tasarlanır. Fakat kalite konusunda şikayetlerle karşılaşan, üretim alanı dar olan firmalardan uzak durmanız tavsiye edilir.  

PuntalıTel Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Enerji Verimi: Punta kaynak yöntemiyle punta tel elde edilirken İki metal elektron ortaklaşa kullanılır ve birbirlerine tutunmaları sağlanır.  Bu sayede çok fazla enerji harcanmaz.

Makine Kullanımı: Punta tel yapılırken Makine kullanımı kolay ve pratiktir. Özel bir beceriye gerek duyulmaz.

Güvenlik: Tel yapımında kullanılan diğer makinelere göre daha güvenlidir. Bu makinelerin kendinden koruma sistemi vardır.

Bütün tellerde olduğu gibi punto tellerde de belirli teknik özellikler vardır. Bunlardan en önemlileri şöyledir;

Teknik özelliklerden biri tellerin rulo ölçüleridir. Sağlamlık testleri sonucunda punto tel için en uygun olan ölçülere karar verilmelidir. Ebatlar da kullanılacak bölgeye göre seçilmelidir. Punto tel ebatları teknik özellikler arasında yer alır. Tel çapları boyutları hesaplaması da teknik özellikler arasında yerini alır. Punto tel için göz aralıkları da aynı şekilde teknik özellikler arasında sayılabilir.