x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Şantiye Nevresim Çeşitleri

Şantiye tipi nevresim takımı modelleri şantiye alanlarında kullanılacak şekilde üretilir. Şantiye işçileri konaklayabilir. Bu alanda kullanılması için özel nevresim çeşitleri üretilmiştir.

Nevresim takımı yastıklardaki yastık kılıfı ile aynı mantıkta kullanılır. Yorganı örten koruyucu bir kılıftır. Yorganın daha uzun süreli kullanımı da sağlar.

Şantiye sahaları oldukça kirli ve dağınık alanlardır. Kış aylarında yorgan kullanıldığında mutlaka üzeri koruyucu bir nevresim ile örtülmelidir. Bu yorgunum kullanım ömrünü arttırır ve da kirli ortamdan korunmasını sağlar. Yorganı yıkamak oldukça zordur ancak nevresim çok kolay bir şekilde yıkanabilir. Ayrıca saklamak için de oldukça kullanışlıdır. İnşaat malzemeleri bulunan bir alanda fazla yer kaplamaz.

Şantiye Nevresim Çeşitlerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Şantiye tipi nevresim takımı çeşitleri farklılık gösterir. Ancak hepsinin ortak özellikleri de bulunur. Bunlardan biri hepsi içlerinde temel parçaları bulundururlar. Bu yüzden şantiye sahalarında inşaat malzemeleri kategorisinde yer alırlar. Şantiye nevresim takımları sadece şantiye alanlarında değil evlerde, okullarda ve daha pek çok yerde de kullanılabilir.

Diğer özelliklerinden biri, içlerinde bir ya da birden fazla alt çarşaf yer alır. Nevresim yorgan kılıfı ve yastık kılıfı da içinde bulunan diğer parçalardır. Şantiye nevresim takımları farklı boyutlarda satın alınabilir. Alt çarşaf genelde 150 cm en ve 200 cm boyundan oluşur. Bu ebatlar kişinin tercihine göre değişebilir. Alt çarşaf ve yastık kılıfı renkleri de farklılık gösterebilir.

Nevresim Takımı Fiyatları

Şantiye tipi nevresim takımı fiyatları her yerde farklılık gösterebilir. Kaliteleri, ebatları, kullanılan kumaş ve renkler fiyatların belirlenmesinde etkilidir. İçindeki parçalar genel olarak aynıdır bu yüzden fiyat konusunda fazla belirleyici değildir. Ancak seçilen ürünün adedi de etkilidir. Şantiye nevresim takımı toptan alımlarda çok daha uyguna gelir. Tüm yatak boyutları için standart boyutlar bulmak mümkündür.

Fiyatlar ebatlar doğrultusunda değişir. Takımlar genelde tek kişilik olacak şekilde belirlenir. Ancak çift kişilik modellerde bulunur. Bu modeller daha çok evlerde kullanıma uygundur. Şantiye alanları için özel üretilen takımlar tek kişiliktir. Fiyatları kumaş kalitesine göre de değişir. Kaliteli bir kumaş daha iyi koruma sağlar. Ayrıca daha uzun ömürlü olurlar.

Şantiyelerde Ne Tür Nevresim Takımı Kullanılır?

Şantiye tipi nevresim takımı evlerde kullanılan modellerden biraz daha farklıdır. Özellikle top kumaşlardan üretilirler. Ekli takımlar halinde üretimden geçerler ve satışa hazır hale getirilirler. Bu tarz takımlardaki en önemli özellik dayanıklı

olmalarıdır. Şantiye alanı gibi bir yerde kalitesiz kumaş ve dayanıksız parçalar kullanılırsa kısa sürede kullanılmayacak hal alır.

Ucuz şantiye nevresim takımı almak dayanıksız ve verimsiz bir kullanıma neden olur. Bu yüzden satın alırken mutlaka kumaş kalitesine dikkat edilmelidir. Ancak fiyatının uygun olmasına da dikkat edilmelidir. Sadece çok ucuz olup dayanıksız olması şantiyede çalışan kişiler için iyi olmayacaktır. Fiyatının uygun olması çalışanlar ve şantiye yöneticileri için gereklidir.

Şantiye Nevresim Çeşitleri Neden Gereklidir?

Şantiye tipi nevresim takımı şantiye alanları için gereklidir, çünkü şantiye çalışanlarının iş sahasında konaklaması gerekebilir Özellikle büyük işlerde, farklı illere gidildiğinde konaklama ihtimali artar. Hemen hemen her şantiye alanında nevresim takımları da bulunur. En önemli özelliklerinden biri dört köşe bağlarına ve gizli fermuar kapatmaya sahiplerdir. Bu özellikleri kişinin daha iyi şekilde korunmasını sağlar.

Şantiye nevresim şantiye yöneticileri ve şefleri tarafından toptan olarak satın alınabilir. Çalışanların soğuktan ve her türlü tehlikeden korunması için gereklidir. Bu da çalışanların ertesi gün olduğunda daha verimli çalışmasına katkı sağlar. Satılının yapıldığı yerlerden aynı zamanda inşaat ranzası, sünger yatak ve şantiye yorganı da satın alınabilir. Nevresim çeşitleri takım ya da tek tek satın alınabilir.

Nevresim Takımı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şantiye tipi nevresim takımı seçilirken bazı detaylara dikkat edilmelidir. Bunlardan biri desenleridir. Çok desenli ve renkli modellerin yıkaması daha zordur. Şantiye alanında kirlenme ihtimali daha fazla olduğu için daha düz modeller tercih edilmelidir. Ayrıca yastık ve yorgan ölçüleri de mutlaka dikkate alınmalıdır. Çarşafının lastikli olması çok büyük kullanım kolaylığı sağlar.

Şantiye malzemeleri satan yerlerden de bulunabilecek nevresim takımı yaz aylarında kullanılacaksa nemi ve teri emen kumaşlardan oluşmalıdır. Pamuk kumaşları diğerlerine nazaran daha uygun fiyatlıdır. İnşaat sahasında uygun fiyatlı nevresimlerin kullanılması önerilir. Ayrıca iplik sayısı fazla olan nevresimler de daha dayanıklı olur. Piyasada çok sayıda farklı markada nevresim takımı bulunur, kaliteli ancak uygun fiyatlı olanlar tercih edilmelidir.

Şantiye Nevresim Takımları Nereden Alınır?

Şantiye tipi nevresim takımı inşaat malzemeleri arasına girmez ancak şantiye mağazalarından alınabilir. Evlerde kullanılan nevresim takımlarını satan yerlerden almak doğru olmaz. Çünkü bu tarz yerlerde genelde toptan satış olmaz ve fiyatlar çok pahalıya patlar. İnşaat malzemeleri satan yerlerde bulunabilir. İnşaat malzemeleri proje esnasında kullanılan tüm malzemeleri kapsar. Bu malzemeler arasına nevresim de girer.

Çünkü nevresim takımı da şantiye sahası içine dahildir. İnşaat malzemeleri genel olarak kaba ve ince olmak ikiye ayrılır. Kaba inşaat malzemeleri kil, kum, kireç,

gazbeton, tuğla, kereste, çakıl, inşaat demiri, çivi vb. şeklinde arttırılabilir. İnce malzemeler ise daha çok ahşap, boya, çimento gibi ağır olmayan malzemelerdir. Nevresim takımı bu yapı malzemesi listesinde yer almaz.

Hırdavat Nedir?

Şantiye tipi nevresim takımı hırdavat malzemeleri arasında yer almaz. Ancak hırdavat malzemeleri satan yerlerden bulunabilir. Çünkü bu tür mağazalara gelen kişiler şantiye alanında çalışan ya da yöneten kişilerdir. Bu yüzden şantiye nevresim takımlarına ihtiyaç duyarlar. Hırdavat genel olarak yıpranmış bir ürünün tamirini yapmaya yarayan ürünlere verilen addır.

Hırdavat malzemeleri satan yerler çok kapsamlıdır. Geniş ürün yelpazesine sahiplerdir. Hem online hem de normal satış yaparlar. Son dönemde online satışlarda artmıştır. Her türlü şantiye malzemesini hırdavatçılardan bulmak mümkündür. Genel olarak ağaç kesim motorları, bahçe ve tarım aletleri, boya malzemeleri vb. ürünler yer alır. Bu ürünlerin çeşitleri kullanılacak yere göre çoğaltılabilir. Hırdavat malzemeleri toptan ürün satışı da yapmaktadır.

Nalbur Nedir?

Şantiye tipi nevresim takımı nalburlarda da satılabilir. Ancak daha çok kapsamlı nalburlarda satılmaktadır. Nalburlar hırdavat dükkanlarına nazaran biraz daha az ürün kapasitesine sahiptir. Daha çok evlerdeki tamir çantasını dolduracak el aletlerine sahiplerdir. Ancak bunun dışında bahçe ve boya malzemeleri de bulunur. Nalbur hemen hemen her semtte hatta mahallede bulunan bir yerdir. Bu yüzden satın alınması gereken ürünlerin kolayca temin edilmesini sağlar.

Nalbur İstanbul toptan ürün satışı da yapar. Ancak diğer yapı marketlere nazaran daha bağımsız çalıştıkları için her yer toptan satış yapmayabilir. Şantiye tipi nevresim takımı toptan satın alınmalıdır. Nalbur toptan satış yapmıyorsa başka yerlerden satın alınmalıdır. Çünkü tek tek alımda fiyatlar daha fazlaya gelmektedir.

Şantiye Nevresim Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Şantiye tipi nevresim takımı mutlaka toptan alınmalıdır. Çünkü bu şekilde çok daha uyguna gelmektedir. Satın alım aşamasında mutlaka fiyatlar karşılaştırılmalıdır. Tekli alımlarda fiyatlar daha fazla oynayabilir. Toptan alımlarda da değişimler söz konusu olabilir. Bu yüzden satın alınabilecek yerlerin fiyat listeleri karşılaştırılmalıdır. Şantiye malzemeleri toptan satış yapan yerler ilk sırada olmalıdır.