x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Sıcak Silikon Tabancası

Sıcak silikon tabancası pratik ve kolay temin edilebilen bir araç olduğu için günlük kullanıma uygundur. Ayrıca önemli olan husus, kullanılan silikon mum çeşidi ve kalitesidir.

Sıcak Silikon Tabancası Nedir

Sıcak silikon tabancası elektrikli silikon tabancalar, balmumu silikon tabancalar, mum tabancaları (sıcak eriyik tabancaları) gibi isimleri vardır, ancak bunlar genellikle sıcak silikon tabancalar olarak bilinirler. Sıcak bir silikon tabanca satın almak veya evde kullanmak istiyorsanız, bu aletler hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olmak, bazı ev işlerinde size yardımcı olacaktır. Sıcak silikon tabancası ucu konusunda dikkat edilmedilir, aksi halde cillte yanıcı etkileri olabilir. Bu şekilde mumun bağlanması için gerekli sıcaklığa ulaşılır.

Sıcak silikon tabancası genellikle yapıştırma işlemleri için kullanılır. Çok kuvvetli yapışma özelliğine sahip değildir, ancak kolayca yapıştığı ve kokmadığı yerden ayrılmamaktadır. Aslında, daha sonra silmek istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Yapıştırılan alanı çıkarmak için biraz kuvvetle ayırmanız yeterlidir. Özellikle inşaat malzemeleri gibi sert malzemelerde iz bırakmadan yanlış yapıştırma kuvveti ile tekrar denemek iyi bir özelliktir.

Sıcak Silikon Tabancalar Nerede Kullanılır

Sıcak silikon tabancası ahşap, metal, plastik, PVC vb. için kullanılabilir. Aynı zamanda bir bileşen olarak da kullanılabilir. Elektronik endüstrisinde, bazı cihazlardaki devrelerde, elektrik yalıtımında veya küçük cam sigortaların korunmasında kullanılır. Sıcak silikon tabancası; kumaş, deri, sentetik malzemeler, karton, gevşek halı sabitleme, kablo sabitleme, çerçeve sabitleme, hediyelik ve dekorasyon imalatı, model ve oyuncak imalatı, yapay çiçek vb. birçok alanda kullanılmaktadır.

Sıcak Silikon Tabancası Nasıl Kullanılır

Sıcak silikon tabancası kullanmadan önce mumu arkasına yerleştirin. Sıcak balmumunun ısınması için 1-2 dakika bekleyin. Silikon malzemesi tamamen tabancanın içine girene kadar tetiği itin. Tetiğe bastığınızda sıcak balmumu çıkma olasılığı daha yüksektir. Sıcak silikonu yapışmasını istediğiniz yere sıkın ve soğumadan hemen önce bastırın. Sıcak silikon tabancası tavsiye edilirken özellikle balmumu çeşidi vurgulanmalıdır.

Silikonun ısınmasını bekleyin. Yapıştırıcıyı yumuşatmak için silikon tabancayı birkaç dakika bırakın. Tamamen eridikten sonra tetiği çekin ve yapışkan dışarı akacaktır. Çoğu sıcak silikon tabancası ısıtma işlemini yaklaşık 2 dakika sürdürür. Büyük endüstriyel silikon tabancaların silikonu kolayca dağıtması ve yeterince ısıtması 5 dakikaya kadar sürebilir. Şantiye malzemeleri ile kullanılacaksa 5 dakikanın üzerine de çıkılabilir.

Silikon Tabancaların Ayırt Edici Özellikleri

Sıcak silikon tabancası ısıtıcı tabancanın arkasına yerleştirilmiş silikon mumdan oluşur. Silikon tabancanın arkasına yerleştirilir ve tabancanın üzerindeki tetiğe bastığınızda mum sıcak iç kısma girer ve uçtan erir.

 • Bazı silikon tabancaların açma / kapama düğmesi vardır, ancak bazılarında yoktur. Bu durumda, dolgu ısınmaya başlamadan önce “açılmalıdır”. Aksi takdirde, prize takar takmaz ısınmaya başlayacaktır.
 • Kullanılmadığında silikon tabancayı tel destek sehpasının tabanından çıkarın. Aktif silikon tabancayı eğmeyin.
 • Yapıştırılan nesnenin altına bir parça karton veya folyo yerleştirin.
 • Hassasiyet gerektiren bir projede kullanmadan önce silikon tabancayı hissetmek için birkaç tek kullanımlık malzeme yapıştırın.
 • Mümkünse, ellerinizi ısıdan ve kafa karışıklığından korumak için çalışırken eldiven giyin.
 • İhtiyaç duyduğunuz kadar silikon kullanın.
 • Diyoramaya strafor harfler yapıştırılabilir ve geniş yüzey alanlı nesneleri ve ağır parçaları güvenli bir şekilde tutmak için zikzak veya spiral şekilli silikon eklenebilir.
 • Sıcak tutkalın biraz daha kalın uygulanması gerekir, ancak aşırı kullanım yumuşak yüzeyi sert ve çirkin hale getirebilir.

Sıcak Silikon Tabanca Önerileri

İyi bir sıcak silikon tabancası silikon malzemesini kısa sürede ısıtması gerekir. Silikonu tamamen kullanabilmeli ve kalan küçük ayakları eritebilmelisiniz. Isınmak veya kullanım için beklemek için bir tutma standına ihtiyacınız var. Kullanmadığınız zaman aleti fişten çekin ve tabanca sıcakken uca dokunmayın. Bez gibi ince bir malzemeyi yapıştırdıktan hemen sonra yapıştırılan kısma dokunmayın. Sıcak silikon tabancası mumları değişiklik gösterebilir. Yedek silikon satın almadan önce sıcak silikon tabancanız için hangisinin doğru olduğundan emin olun. Sıcak silikon tabancası fiyatları silikon malzemesine göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden fiyat çeşitliliği gözlemleyebilirsiniz.

Sıcak silikon tabancası ile yapılan işlerin bir kısmında silikon mum kalın bir tabaka oluşturabilir. Sonuç olarak, takılar ve küçük süs eşyaları düz olmayan yerlerde uygulanabilir. Yapıştırıcıyı dikkatli kullanın veya bu kadar ince dayanıklılık ve dayanıklılık gerektiren işler için farklı bir yapıştırıcı seçin.

Silikon Tabancası Kullanım Alanı

Sıcak silikon tabancası çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Silikon tabancalar, ilkokul el sanatları ve işletme eğitimi derslerinde aşağıdaki alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır:

 • Evde, işte vb. Yapıştırılacak kısım
 • Cam kenarları, lavaboları ve banyo tezgâhlarını onarmak için
 • Cam ve kapı açıklıklarında ses yalıtımı ve izolasyonu için,
 • Çeşitli malzemeleri birbirine yapıştırarak
 • Hobi aksesuarları ve dekorasyonları yaparken
 • Silikon tabancanızı tüm olası görevler için kullanabilirsiniz. Isıya dayanıklı plastikler, ahşap ve metal malzemeler için kullanılabilir.
 • Bazı ekipman devrelerinin elektriğini yalıtmak ve küçük cam devreleri korumak için uygulanır.
 • Tespit ve süsleme kumaşlarda, deri sentetiklerinde ve benzeri stoklarda kullanılmaktadır.
 • Oyuncak, süs eşyası, kutu imalatı gibi birçok uygulamada kullanılır.
 • Dekorasyon işlerinde sıklıkla tercih edilir.

Gördüğünüz gibi yüksek kaliteli silikon tabancaların kullanım aralığı oldukça fazladır. Sıcak silikon tabancası tavsiye 2020 yılı için dikkat edilmesi gereken silikonun malzemelesi ve tabancanın yalıtkan malzemesidir. Yüzeyin kolayca yapıştırılması gerekiyorsa silikon tabancalar da kullanılabilir. Sıcak silikon tabancası internette en uygun fiyata kolayca bulunabilir.

Soğuk Silikon Tabancalar Nerede Kullanılır

Sıcak silikon tabancası yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlıdır. Camın üst kısmına sabitlemek için kullanabilir veya sesi kesmek için dolap kapağına mercimek boyutu miktarını sıkıştırabilirsiniz. Kaymayan, yapışkan olmayan, iz bırakmayan, kokusuz bir inşaat malzemesidir.

 • Temiz bir konum sağlayarak ev, iş yeri ve benzeri yerlerde kullanılır.
 • Cam kenarların, lavaboların, banyoların ve mutfak tezgâhlarının izolasyonunda ve onarımında kullanılır.
 • İç ve dış mekânlarda aynı tabanca ile farklı türleri kullanabilirsiniz.
 • Duvar, ahşap gibi yüzeylere yapıştırmak için kullanılabilir.
 • Çeşitli malzemeleri birbirine yapıştırmak için kullanılabilir.
 • Sıcak silikon tabancalar, büyük ve küçük olmak üzere iki boyutta gelir. Kullanılan silikon da orantılıdır. Silikon tüpün ölçüsüne göre soğuk silikon tabancalar yerleştirilir.

Günlük yaşamın ve iş hayatının vazgeçilmezi olan ürünleri artık kolaylıkla temin edebiliyoruz.

Sıcak Silikon Tabancası Kullanımı

Sıcak silikon tabancası ile eritilen silikon, kuruyana kadar sıcaklığı yüksek tutar, bu nedenle çıplak ciltle dokunmayın. Sıcak ve erimiş silikonun kuruması ve katılaşması birkaç saniye ila bir dakika sürer. Kuruma o kadar hızlıdır ki yüzeye uygulama ve yapışmada benzer hızlar göstermelidir. Sıcak hava tabancalarında kullanılan silikonların diğer yapıştırıcılara göre birçok farklı avantajı vardır. Bunların başında hızlı kuruma ve kolay uygulama gelmektedir.

Uzun raf ömrü de tercih nedenlerinden biridir. Silikon, solvent bazlı bir yapıştırıcı değildir. Uygulandığında koku oluşmaz ve çevreye herhangi bir zararı yoktur. Benzer şekilde, silikonun çöpe sürülmesinden sonra oluşan atığın bertaraf edilmesi kolaydır. Solvent bazlı yapıştırıcıların ve diğer yapıştırıcıların uygulanmasından sonra temizlik, takip edilmesi gereken çeşitli adımları içerir ve bu bazen çok sıkıcı olabilir.

Sıcak Silikon Tabancası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Sıcak silikon tabancası genellikle herhangi bir balmumu veya sadece kendi mumlarını kullanabilen küçük ve büyük kablolu ve kablosuz modellerde mevcuttur. Yapı malzemesi satan her yerden temin edebilirsiniz. İhtiyacınıza göre toptan satış yapan yerleri de tercih edebilirsiniz. Nalbur gibi küçük işletmeler de size yardımcı olacaktır. Ayrıca bir tabanca alıp değişebilir silikon kutuları kullanabilirsiniz. Nalbur toptan satış için yapı marketlere göre daha pahalı gelebilir. Bu yüzden toptan alımlarınızı büyük yapı marketlerden yapmalısınız. Nalbur istanbul gibi şehirlerde yapı marketlerden daha az tercih edilmektedir.