x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 18 ürün bulunmaktadır.

Su Yalıtım Malzemeleri

Su yalıtım eksikliği yağacak sağanak bir yağışta sizleri çok büyük yüklerin altına sokabilir.

Bu işlem o kadar önemlidir ki bazı durumlarda sizlere bir yangın kadar zarar verebilir. Bu yüzden su yalıtım membranı kullanmak ve detaylı yalıtım uygulamak gereklidir. Su yalıtımı, suyun evinize girmesini engelleyen bir yöntemdir. Genellikle evinizin şantiye halindeyken uygulanması önerilir. Evinizi kuru tutmaya yardımcı olduğu için su yalıtımı çok önemlidir. Evin içindeki nemi azaltmaya yardımcı olur ve böylece evinizin içindeki eşyaları neme veya suya maruz kalmasından doğacak hasarlardan korur. Binanın sağlamlığı için de oldukça önemlidir. İnşaat halinde yapılması önerilir. Böylelikle daha sonrasında sorun yaşanması önlenebilir.

Su Yalıtım Önemi

Evinizi su geçirmez hale getirmek çok önemlidir. Evimizin iç mekanları çatıdan bodruma kadar kuru tutulmalıdır. Su sızması böcek istilası, küf ve daha kötü durumlarda bina arızaları gibi hasarlara yol açabilir. İnşaattan önce evin su yalıtım işleminden geçmesi bu sorunları önleyecektir. Evinizi su geçirmez hale getirirseniz, daha sonra zarar görmesini önleyebilirsiniz. Su yalıtımı nedir ve su yalıtımının önemi nedir sorularını bu şekilde cevaplayabiliriz. Gelin dilerseniz beraber su yalıtım malzemeleri nelerdir ve hangi yöntemlerle uygulanır bunlara bakalım.

 Fazla yağmur sırasında su sızıntısı ve tavan tıkanıklığı sorunu herkes için fazlasıyla can sıkıcıdır. Bu tür sorunlar, bir uzman, sorunla ilgili temel bilgiler ve çözümleriyle ilgili bilgi gerektirir. Su yalıtım ve farklı su yalıtımı türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için makalemizi okumaya devam edebilirisiniz.

Su Yalıtım Avantajları

Su hasarı seviyesine veya sahip tercihine bağlı olarak, su yalıtım sistemleri iç veya dış mekanlara kurulabilir. Ayrıca, bir müteahhit kiralamak için fazladan harcamak istemiyorsanız, Kendi kendinize yapabileceğiniz seçenekleri de mevcuttur. Hırdavat malzemeleri toplu olarak alındığında daha uygun fiyatlara alınabilir ve tasarruf sağlanabilir.

Ayrıca nalbur İstanbul içerisinde kolaylıkla bulunabileceğinden ulaşılması oldukça kolaydır.

Mülk Değeri

Su yalıtımı malzemeleri kullanmak, evinizin değerini artırır, bu da oluşturduğu en büyük avantajdır. Bu sistem, istenmeyen nemin duvarlarınıza sızmasını önleyerek küf oluşumunu sağlar. Küf, sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Su yalıtım evinizin yapısal bütünlüğünü bozabilecek su sızıntısı nedeniyle oluşabilecek hasarları da engeller. Nem ayrıca metallerin paslanmasına ve ahşabın çürümesine neden olur. Bildiğiniz gibi sağlıksız yaşam alanları ve zayıf temeller evinizin mülk değerini fazlasıyla etkileyecektir. Ayrıca, su yalıtım sistemleri bodrum alanını açabilir ve böylece evinizin kullanım alanını artırabilir. Bu aynı zamanda evinizin piyasadaki değerini artırmanıza da yardımcı olur.

Su Yalıtım Türleri

Brick bet su yalıtımı, çatlakları ve su sızıntılarını kapatmaya yardımcı olur, düzensiz izleri gizler ve ayrıca çini mozaik karolar kullanılarak estetik açıdan da çekici bir kaplama sağlar.

Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

 Su yalıtımı nasıl yapılır diye merak edenler için adımlar şu şekildedir;

  1. İlk olarak, döküntüler giderilir ve tüm yüzeyi temizlenir.
  2. İkinci olarak, yüzeye raddo su, kimyasal ve çimento uygulanır.
  3. Üçüncüsü, çin mozaik karolarını yerleştirilir ve düzeltilir.

Poli Akrilik Kimyasal Kaplama 

Bu, üstün su yalıtım çözümleri serilerinden biridir. Öncelikle, duvar ve terastaki kırılma veya sızıntıları kapatmanın yanı sıra herhangi bir yapının mukavemetini koruyup muhafaza etmek için güçlü bir su geçirmez taban olacak olan poli akrilik kimyasal çözelti hazırlanır. Bu, son derece eğitimli profesyonel bir ekip tarafından yapılır. Prosedür için yüksek kaliteli ürünlerin kullanıldığından emin olmanız gerekir.

Bu tür su yalıtımında, yeri temizlemeniz, ardından çatlakları poli akrilik kimyasal kaplama ile kapatmanız gerekir. Son adım ise, yüzeye iki kat poli akrilik kimyasalı beyaz çimento koymaktır. Nalbur toptan alımlarda bu ürün için indirim uygulayacaktır. 

Muson Öncesi Çatı Tamiri

Muson öncesi çatı onarımı, halihazırda sızıntı veya hasar bulunan binalar ve yapılar ile gelecekte sızıntıyı önlemek için idealdir. Bu işlem yapının yaşam ve kalitesinin korunmasına yardımcı olur ve yağmurlardan dolayı binaya herhangi bir zarar gelmemesini sağlar. Bu yöntemi yılda bir kez uygulayabilirsiniz. Su yalıtım firmaları bu ihtiyacınızı karşılamaktan mutluluk duyacaklardır.

Bitümlü Su Yalıtımı

Bu yöntem nemi dışarıda tutmak için özel olarak tasarlanmış eksiksiz bir üstün su yalıtım ürünleri yelpazesi sunar. Zemin altı temel duvarı, yalıtımlı beton formu, veranda çatısı ve hava / buhar bariyeri dahil olmak üzere çeşitli farklı alanlarda kauçuklu asfalt, modifiye plastomer veya elastomer bitüm, kendinden yapışkanlı ve sıvı uygulamalı uygulama yöntemleri sunmaktadır. Performansları tüm mimari seçeneklerde mükemmel şekilde olacak şekildedir.

SBS modifiye bitüm teknolojisinin su yalıtım endüstrisindeki en güvenilir teknoloji olduğu açık ara kanıtlanmıştır. Çoğu çatı su yalıtım ürünü , SBS modifiye bitüm ile yapılır ve dokumasız polyester veya cam keçeden oluşan bir takviye içerir. Araştırma ve geliştirme ekipleri tarafından geliştirilen, benzersiz formülasyonları ve üstün kaliteleri olağanüstü dayanıklılık ve zorlu hava koşullarına karşı direnç sağlar. Diğer yöntemlere göre biraz daha maliyetlidir ancak şantiye malzemeleri toptan alınarak maliyet biraz da olsa düşürülebilir.

Sıvı Uygulamalı Su Yalıtım

Bu yöntem de her türlü ihtiyacı karşılamak için eksiksiz bir çeşitlendirilmiş sıvı su yalıtım çözümleri yelpazesi sunar. Gelişmiş, üçüncü nesil PMMA’dan (polimetil metakrilat), 20 yıl garantili hızlı kürleme teknolojisi, ekonomik, kolay kullanın gibi seçenekler oluşturur.

Soğuk uygulamalı sıvı reçine sistemleri, uygun maliyetli, dayanıklı, yüksek performanslı ve kesintisiz su yalıtımı sunar.Bu yöntem genel su yalıtımı, balkonlar, teraslar, yaşam alanları, ıslak odalar ve mevcut çatıların onarımı için idealdir. Sıvı su yalıtım sistemleri son derece esnektir ve yüzeye tam olarak yapışarak çatı konturlarına mükemmel şekilde uyan homojen bir su yalıtım tabakası oluşturur. Bu, uygulamaların 20 yıla kadar garantili olabileceği anlamına gelir.

Bu TPO ve PVC yapı malzemesi ürünleri uzun ömre sahiptir ve şunlar için uygundur: balastlı çatılar, ters çatılar, teraslar, mekanik olarak sabitlenmiş sistemler, tamamen yapıştırılmış sistemler, açıkta kalan dikey yüzeyler. Bir nalbur sayesinde kolaylıkla temin edilebilir.

Bazı hırdavat ürünleri su yalıtımının gücünün ve dayanıklılığının artmasına yardımcı olur. Bu ürünler küçük ama hayati detaylarda hayat kurtarır.

Su Yalıtım Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Su yalıtım boyası da kullanılan bir diğer yöntemdir. Ancak bu işlemin bazı dezavantajları vardır. Bunlar, bu işlemin yoğun yağışlarda bir noktadan sonra dayanıklılığını kaybetmesi ve kabarma veya sızıntıya sebep olmasıdır. Su yalıtımı sıvası olarak da adlandırılır. Fazla yağış alan bölgelerde tek başına kullanılmaz.

Su yalıtım bandı pek çok yönteme göre oldukça zahmetsizdir fakat bu yöntem de sağanak ve uzun süreli yağışlara dayanamayabilir. Şantiye malzemeleri satan dükkanlardan kolaylıkla temin edilebilir.

Su yalıtım örtüsü su yalıtımında yardımcı bir üründür. Tek başına yeterli düzeyde etkili değildir. Fakat ana yalıtım malzemeleriyle beraber kullanıldığında yalıtımı güçlendirir. İnşaat malzemeleri satan bir dükkandan kolaylıkla temin edilebilir. Ayrıca nefes alan yapısı sayesinde rutubeti de engeller. 

Bu sprey, ana yalıtım malzemesinin güçlenmesinde ve sızıntıya sebebiyet verebilecek birleşim noktalarında bulunan açıklıkları kapatılmak için sıkça kullanılır. Su yalıtım spreyi oldukça önemli bir yalıtım malzemesidir. Bu ürün, çimentoyla benzer bir yapıdadır. Fakat su sızıntısını büyük ölçüde önler. Bu yüzden su yalıtım harcı da yalıtım işlemlerinde sıkça kullanılır.

Siz de su yalıtım kategorimizi gezebilir, dilediğiniz ürünü anında sepetinize ekleyebilirsiniz.