x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Bağ Teli

Bağ teli bir yapıda kolon ve kiriş elemanlarının birbirine sıkı olarak bağlandığı yumuşak tavlı tele verilen addır. Bu tel inşaat uygulama alanlarındaki yapı elemanlarını bağlamak için kullanılmaktadır.

İnşaat sektörü tamamen güvenli bir inşa sürecine dayanmalıdır. Bu nedenle kullanılan malzemelerin çeşitliliği de oldukça fazladır. Çünkü her yapı elemanının kendisine göre önemli bir görevi bulunmaktadır.

İnşaat sektörü tamamen kişilerin can güvenliği ön planda tutularak inşa edilir. İnşaat alanları iş bitiminde yaşam alanları olarak anahtarları teslim edilir. Bu nedenle yapılan her işlemde, seçilen her yapı elemanında titiz bir süreç işlenmelidir.

Bağ teli genel olarak yapıyı sağlam tutmak için inşaat demirlerini derzlere bağlamak için yaygın olarak kullanılan bir şantiye malzemesidir. Tavlanmış tel ya da bağlama teli olarak da adlandırılan bu malzemenin ham maddesi çeliktir.

İnşaat bağ teli fiyatları seçilen ürünün marka ve kilogramına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle bağ teli için net bir rakam söylemek mümkün değildir.

Bağ Teli Nasıl Kesilir?

Bağ teli, demir işçileri tarafından takviye çeliğini birbirine bağlamak için kullanılan çok esnek ve dayanıklı bir çelik tel olmasıyla dikkat çekmektedir. Dağıtıcı tipine bağlı olarak, bu teli kullanacak işçi, telin kesilmesi ve bağlanması için özel olarak tasarlanmış bir pense veya kısa bağ teli parçasının her iki ucunu bağlamak için tasarlanmış özel bir alet kullanmaktadır.

Kayış dağıtıcı telin kolay bir akış içinde birikmesine izin verir ve kullanıcının rulodan serbest bırakılmasını hassas bir şekilde kontrol etmesini sağlamaktadır. Böylece inşaat demirini istenilen herhangi bir konfigürasyonda veya boyutta bağlayabilmelerini sağlamaktadır.

Döngülerle birlikte daha küçük tel uzunluğu normalde daha küçük çaplı inşaat demiri veya daha az karmaşık durumlar için de kullanılmaktadır. Normalde standart bağlantı takviye çubuğunun iki katıdır ve demir işçilerinin kesme pensesinin bir ucu ile çift büküm ile sabitlenmektedir.

Bu teknik, şantiye işçilerinin sık olarak kullandığı bir yöntemdir. Aynı zamanda betonarme bir projede sürekli üretimin en etkileyici eylemlerinden birisi olarak da dikkat çekmektedir.

Bağ teli, bina esnaflarının çoğu tarafından her türlü ürünün çeşitli şekilde bağlanması ve sabitlenmesi için kullanılmaktadır. Sentetik bir malzemeden üretilen fermuar veya büküm bağlarının geliştirilmesi, diğer birçok işlem için standart bağlantı telinin yerini almıştır. Bu tel, herhangi bir inşaat sorununu gidermek için yaygın olarak kullanılan bir üründür.

Bağ Teli Direnci Yüksek Bir Malzeme mi?

Direnci yüksek malzemeler inşat ve şantiye alanlarında tercih edilen ürünler arasındadır. Bunun nedeni ise doğrudan kişi yaşamına etki etmesidir.

Bağ teli, sık ve tekrarlanan bakımlardan kaçınmak için günlük yaşamda ve çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yumuşak çelik bağlama teli, mükemmel korozyon direncine ve pürüzsüz yüzey kalitesine sahip olmasıyla öne çıkan bir yapı elemanıdır.

Bağ teli kullanım amacı nedeniyle sağlam bir malzemeden üretilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde istenilen verim elde edilmez. Bu nedenle bağ teli seçimi yaparken kesinlikle ürünlerine güvendiğiniz tedarikçiyle anlaşma sağlamalısınız. Şantiyeciniz, şantiye kurulumu gibi özveri ve ciddiyet gerektiren işler için müşterilerine rekabetçi ve kaliteli hizmet vermeyi hedefler.

Bağ teli fiyat performansı açısından da oldukça uygun olmasıyla dikkat çekmektedir. Bağ teli kilogram usulüne göre satışı gerçekleştirilen bir üründür. Bu nedenle metre işi olarak almak mümkün değildir. Bir top bağ teli yaklaşık olarak 25 ile 30 kilogram arasında değişmektedir. Alıcıların bu miktar ayrımını oldukça dikkatli yapmaları gerekmektedir.

Bağ Teli Çeşitleri Nelerdir?

Bağ teli, kullanım amacına göre oldukça çeşitli olmasıyla dikkat çeken bir üründür. Bu nedenle her işlem için farklı bağ teli kullanımı gerekmektedir. Her amaca farklı olarak üretilen tel çeşitleri bulunmaktadır. Galvanizli çelik tel de bu ürünlerden bir tanesidir.

Galvanizli Çelik Tel

Galvanizli çelik tel, galvanizleme işlemine tabi tutulmuş çok yönlü bir tel olmasyla dikkat çekmektedir. Galvaniz paslanmaz çelik telin, çinko gibi koruyucu, pas önleyici bir metalle kaplanmasını içerir. Galvanizli tel güçlü, paslanmaya karşı dayanıklı ve çok amaçlıdır.

Galvanizli Çelik Tel Kullanım Alanları

 • Koruma

Birçok kişi koruma için galvanizli çelik tel satın alır. Galvanizli çelik tel çok dayanıklı olduğu için, evinizin çevresinde bir çit oluşturmak için de kolayca kullanılabilmektedir. Telin kesilmesi yoğun uğraş istese de ek güvenlik isteyenler için oldukça uygundur.

 • Ciltleme

Galvanizli çelik bağ teli inşaat malzemelerinin bağlanmasıdır. Galvanizli çelik tel çok güçlü olduğu için, evlerin ve işletmelerin yapımında mükemmel olarak çalışır. Birçok kişi, inşaat sahalarında malzemeleri bağlamak veya balyalamak için kullanmaktadır. Bu onların devrilmesini engeller. Galvanizli çelik tel, inşaatçılar arasında çok popüler olmasını sağlayan tüm hava koşullarına dayanıklı bir malzeme olarak kabul edilmektedir.

Galvanizli Çelik Tel Dirençli mi?

Yüksek gerilme mukavemeti nedeniyle galvanizli çelik, pahalı resimlerini veya aynalarını duvarlarında güvenli bir şekilde sabitlemek isteyen ev sahipleri için de yararlıdır. Telin önceden kesilmiş boyutlarda satın alınıp alınmadığı veya evde kesilip kesilmediği, her yerdeki alıcılar için geniş kullanım yelpazesini desteklemektedir.

Bağ Teli Bağlama Makinesi

Bağ teli bağlama makinesi çalışma sistemi açısından oldukça basit bir işleyişe sahiptir. Batarya ile çalışan bağlama makineleri de bulunmaktadır. Tetiğe basıldığında, alet gerekli teli donatı çubuklarının etrafını otomatik olarak beslemektedir. Bu makine büküm ve kesim işlemi yapmaktadır. Ve oldukça hızlı bir alet olmasıyla öne çıkmaktadır.

Bağ teli ya da diğer adıyla inşaat bağlama teli metal veya diğer malzeme demetlerini sabitlemek için kullanılmaktadır. İnşaat, sanayi, tarım, bahçeler, bina ve imalat endüstrisinde müşterilerin problemini çözmek için tel ve dekorasyon malzemesi olarak da kullanılabilmektedir.

Kullanılan malzemelerin tümü işlenmeden önce test edilmektedir. Tel çekme, galvanizleme, tavlama, kaplama ve kesme gibi üretim sürecindeki her adım sıkı kalite kontrolü altında yapılmaktadır.

Bağ Teli Kaç Derecede Fırınlanır?

Bağ Teli olarak geçen bu ürün inşaat sektöründe demir bağlama teli olarak kullanılmasıyla bilinmektedir. Yumuşak tellik SAE 1006 filmaşin demirinden üretilen bağ telleri de mevcuttur. Bunun yanı sıra 0,90 milimetre inceliğine kadar çekilebilmektedir. Bir diğer öne çıkan özelliği de daha da yumuşaklık kazanması amacıyla 900 dereceye kadar tavlanmasıdır.

İnşaat bağ teli fiyatları konusunda seçilen ürünün markasına göre değişkenlik göstermesinin yanı sıra geçmiş olduğu işlem de belirleyicidir. Bu nedenle geniş ürün yelpazesiyle her türden kullanıcının amacına uygun olarak sahip olması mümkündür. Sadece kilogram hesabıyla satılan bu ürün için genelde 1 kg bağ teli kaç metre şeklinde aramalar da yapılmaktadır. Ancak bu rakamların değişken olduğunu görmek mümkündür. Top şeklinde alınan bu bağ teli çeşitleri ürünün kendi ağırlığına göre değişkenlik göstermeye devam etmektedir.

Bağ teli, beton konstrüksiyonda bağlama ve sabitleme için yaygın olarak kullanılır. Takviye sağlayan çelik çubukları birbirine bağlar.

Nervürlü inşaat demiri bağlama ustaları, demirleri tavlı tel ile birbirine bağlarken sarı nitril eldiven kullanmaktadırlar. Bunun nedeni ise bağ telinin ince ve sert olmasıdır. Dolayısıyla bu tel elde kesilmeye neden olmaktadır. Bu nedenle nitril ve daha kalın olan eldivenler tercih edilmektedir.

Bağ Teli Kullanımı Faydaları

Bağ teli kullanımı yapı elemanlarının içerisinde en yüksek faydaya sahip olan ürünlerden bir tanesidir. Bu tel malzemeleri birbirine bağlayarak sağlamlaştıran bir tutkal görevi görmektedir. Bu nedenle bağ teli seçiminde kaç derecede ısıtıldığı konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.

Bağ teli model bakımından fazla bir çeşitliliğe sahip değildir. Özellikle inşaat bağ teli modelleri tek renk olarak konumlanmıştır.

Bağ Teli ve Tel Halat Arasındaki Fark Nedir?

Tel halat, performansını ve hizmet ömrünü etkileyebilecek bir dizi farklı özellik ve özelliğe sahip karmaşık bir mekanik makine parçasıdır. Çelik, demir, paslanmaz çelik, monel ve bronz gibi çeşitli metal malzemelerden teller yapılabilir. Teller, tel halatın mukavemeti, aşınmaya karşı direnci, yorulma direnci, korozyon direnci ve eğri ile ilgili çeşitli derecelerde üretilebilir.

Tel halat telleri, belirli bir düzenlemede düzenlenmiş ve bükülmüş iki veya daha fazla telden oluşur. Bireysel şeritler daha sonra ipin çekirdeği etrafına sarmal bir modelde yerleştirilir.

Bağ Teli Döşeme Yönü ve Tipi

Döşemenin yönü ve türü, tellerin bir şerit oluşturmak için (sağ veya sol) nasıl döşendiğini ve tellerin çekirdek etrafına nasıl yerleştirildiğini (normal döşeme, dil döşeme veya alternatif döşeme) ifade eder.

 • Normal Döşeme

Teller, ipin ekseni ile aynı hizadadır. Telin şerit içindeki yönü, tel döşeme yönünün tersidir. Normal sarımlı halatlar, ezme kuvvetlerine karşı daha dirençlidir, doğal olarak dönmeye karşı daha dirençlidir ve ayrıca bir tambur içinde lang serili halatlara göre daha iyi sarılır.

 • Lang Döşeme

Teller, ipin ekseni ile bir açı oluşturur. Tel ve iplik, aynı yönde çekirdek etrafında uzanır. Lang Lay halatları daha fazla yorulma direncine sahiptir ve aşınmaya karşı daha dayanıklıdır.

 • Alternatif Döşeme

Bu bağ teli tipi, esas olarak özel uygulamalar için kullanılan, normal sarımlı ve lang serili alternatif halatlardan oluşur.

Bağ Teli Paslanır mı?

Bağ teline ilişkin merak edilen bir diğer konu da bağ telinin paslanıp paslanmadığıdır. Çünkü bağ teli yapı elemanları arasında önemli bir yere sahiptir. Bütün ürünleri birbirine bağlama görevi görmektedir.

İnşaat demiri bağ teli olarak da adlandırılan inşaat demiri bağlama teli, yüksek gerilme mukavemeti, hava koşullarına dayanıklılık, korozyon direnci, paslanma ve uzun hizmet ömrü gibi birçok avantaja sahiptir.

Farklı yüzey işlemlerine göre, galvanizli inşaat demiri bağlama teli (elektro galvanizli, sıcak daldırma galvanizli), PVC kaplı inşaat demiri bağlama teli ve paslanmaz inşaat demiri bağlantı teli örnekler arasında gösterilebilmektedir. İnşaat bağ teli ikiye ayrılmaktadır.

 • İlmek bağı teli
 • U tipi tel

Bağ Teli Yapı Biçimi

 • İyi gerilme mukavemeti
 • İyi esneklik ve istikrar
 • Hava direnci
 • Korozyon direnci
 • Pas tutmaz
 • Uzun servis ömrü.

Bağ Teli Uygulamaları

 • Bahçelerdeki bitkilerin bağlanması ve desteklenmesi veya diğer bağlayıcı kullanımlar
 • Mimaride çelik boruların veya diğer yapıların sabitlenmesi
 • Günlük hayatta balya deneklere tel bağlama olarak
 • El işi yapmak.

Bağ Teli Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster inşaat demirini birbirine bağlayın ister boruyu inşaat demirine pense ile sabitleyip, teli bağlamak, çalışanların yüksek kavrama kuvveti uygularken tekrarlayan, hızlı el ve kol bükme hareketleri yapmasını gerektirir. Bu nedenle kişiler öncelikli olarak bu durumu göz önünde bulundurmalıdırlar.

Bağ telini elle bağlamak, el-bilek bozuklukları geliştirme olasılığını da artırmaktadır. Aynı zamanda zemin seviyesinde çalışmak, aynı zamanda sık ve uzun süreli eğilme ve bükülmeden kaynaklanan bel yaralanmaları riskini de artırır.

Bu nedenle iş güvenlik kurallarına mutlaka uyulmalıdır. Özellikle inşaat bağ teli bağlanırken nitril eldiven kullanımına özen gösterilmelidir. Nitril eldiven olası el yaralanmalarının önüne geçmektedir. Bu nedenle bağ teli sipariş ederken mutlaka nitril eldivan fiyatları gibi aratmalar yaparak onu da sepetinize eklemelisiniz.

Bağ Teli Nasıl Bağlanmalıdır?

Bağ teli bağlamak araç ve gereçlerin tam olmadığı zamanlarda tehlikeli olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka mekanik bir donatı bağlama aracı kullanılmalıdır. Bu, el ve bilek yaralanması riskini de azaltacaktır.

Özellikle Knipex pense çeşitleriyle bu işlem rahatlıkla gerçekleştirilmektedir. Bu pense modelleri ergonomik bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra keskin ağzıyla da şantiye alanındaki işleri kolaylaştırmaktadır. Net ağırlığı 254 gram olan bu pense özellikle kolay kullanım hedefiyle üretilmiştir. Tel kesme değeri de oldukça uygun olan bu ürün el yaralanmaları riskine karşı hem işi kolaylaştırmakta hem de iş güvenliğini sağlamktadır.

Ürünün öne çıkan bir diğer özelliği ise siyah fosfat kaplama olmasıdır. Diğer yansan parlatılmış saplarıyla da kullanıcıya farkındalık katar. Çok komponentli bir kılıfa sahip olan bu pense modelinin orta sert tek kesme değeri 3,4 Ø milimetre olarak belirlenmiştir. Bakır kablo kesim değeri ve çok telli için çapı ise 12,0 Ø milimetre olarak ölçülmüştür. Ürünün kolay kullanımında da 18 santimetrelik yani 180 milimetrelik bir uzunluğa sahip olmasının da etkisi bulunmaktadır.

Bağ Teli Bağlarken Alet Kullanımının Önemi

Zorlu koşullarda çalışan inşaat işçileri daha az yaralanma yaşamalıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği gibi önemli konular üzerine yürütülen araştırmalar, manuel yöntemleri ve bir güç bağlama aracı modelini karşılaştırmaya devam ediyor.

Çalışma esnasında pense ve nitril eldiven kullanmanın işçilerin ellerinin yaralanma riskini azaltabileceğini gösterdi. Hatta uygulamalarda, üretkenlikte belgelenmiş artışlar da olmuştur. Penselerin bağ teli bağlama araçları olarak inşaat demirini elle bağlamadan iki kat daha hızlı bağlayabildiği ortaya koyuldu.

Gerçek verimlilik artışı, işin türüne ve bağlama sıklığına bağlı olmaktadır. Güç bağlama aletini kullanan müteahhitler ve çubuk işçileri, bunu tercih ettiklerini ve düz işler için inşaat demiri bağlamak için tavsiye edeceklerini bildirmişlerdir. Bu bağlama araçlarından birini kullanmadan önce, bağların yapacağınız iş için onaylandığından emin olmanız gerekmektedir.

Şantiye Kurulumu ve Bağ Teli Arasındaki İlişki

Şantiye kurulumu, ciddiyet gerektiren bir iştir. Bu nedenle iş güvenlik önlemleri öncesinde bir şantiyenin ihtiyacını detaylı olarak bilmek gerekmektedir. Bu nedenle mutlaka danışmanlık hizmeti verebilecek bir tedarikçi firmayla çalışılmalıdır.

Özellikle bünyesinde inşaat mühendisi ve mimar bulunan tedarikçi firmalar şantiye alanlarına tam olarak hakim oldukları için güvenli çalışma koşullarının yanı sıra kaliteli bir hizmet sunmayı başarmaktadırlar.

İnşaat malzemeleri konusunda gerekli donanıma sahip olan Türkiye’nin Şantiye Tedarik Merkezi Şantiyeciniz kullanıcılarına son derece kaliteli hizmet vermektedir. Şantiye malzemeleri konusunda bir atılım gerçekleştiren Şantiyeciniz yaşama da ayrıca önem vermektedir.

Bağ Teli Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Üç kuşaktan gelen tecrübesini Şantiye kurulum aşamaları için birleştiren Şantiyeciniz, tamamen müşteri odaklı çalışmaktadır. Bunun nedeni ise yapmış olduğu bütün işleri büyük bir özveriyle taahhüt gerçekleştirmesidir. Deneyimli ve eğitimli kadrosuyla satın alma ezberini bozan firma, mutlu müşteriler hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu nedenle şantiye kurulumu öncesinde yapılması gerekenler listesinde Şantiyeciniz ile görüşmeli, hangi yapı elemanlarını seçeceğiniz konusunda destek almalısınız.

Siz de bağ teli ya da sahip olmak istediğiniz tüm ürünlere sayfamız üzerinden ulaşabilir, dilediğiniz ürünü anında sepetinize ekleyerek sahip olabilirsiniz.