x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Ürün Kodu : 13644

Teknolatex 200 Brüt Beton Astarı

351,81 TL
404,59 TL
%13 

Teknolatex 200 Brüt Beton Astarı

351,81 TL
404,59 TL

Ürün Tanımı:

 

Akrilik dispersiyon polimer esaslı, alçı ve sıva altı brüt beton yüzeyler, yatay ve baş üstü uygulamaları için sıva astarı.

 

Kullanım Alanları:

·         İç mekânlarda; düşey ve tavanlarda,

·         Alçı, kireç ve çimento esaslı sıva harçlarının brüt beton yüzeye aderansını arttırmak için,

·         Tavan sıvalarında astar olarak kullanılır.

 

Özellikleri ve Avantajları:

·         Güçlü ve kalıcı bir bağ oluşturur.

·         Uygulaması kolaydır

·         Çimento ve alçı esaslı sıvalarda hızlı su kaybını önler.

·         Solvent içermez.

·         Yüksek su geçirimsiz özelliği sahiptir.

 

Uygulama Detayları:

 

Yüzey Kalitesi: Yüzey, sağlam, oynak ve zayıf parçalar içermeyen, dondan arındırılmış, çimento şerbeti, göllenmiş su, yağ, gres, parafin, kaplamalar vb. yabancı maddeler ve diğer kirleticiler uzaklaştırılmış ve temiz olmalıdır.

 

Yüzey Haz ı rl ığı: Yüzey, yüksek basınçlı su veya aşındırıcı ekipmanlar gibi uygun mekanik hazırlama teknikleri ile hazırlanmalıdır. Tüm toz, gevşek ve kolay ufalanan malzemeler uygulama öncesinde tercihen fırça ve/veya vakum ile tamamen uzaklaştırılmalıdır.

 

Yüzey ve Çevre Sıcaklığı: +5°C - +35°C

 

Uygulama Talimatları:

 

Kar ış t ı rma: Yapışmayı engelleyici her türlü maddeden arındırılmış, temiz bir kap içerisinde veya kendi ambalajında,T eknolatex 200 ’ün 15 kg.‘lık kovasına 6 ila 7,5 lt.su konularak düşük devirli ( 400-600 rpm) bir karıştırıcı ile homojen olacak bir biçimde karıştırılmalıdır. Teknolatex 200 ile çalışma yapılırken belirli aralıklarla karıştırılmalıdır.Yüzeye fırça, rulo ve püskürterek uygulayınız.

 

Sarfiyat:

 

Temizlik: Uygulamadan sonra direk güneş ışığı, şiddetli rüzgâr, yüksek hava sıcaklığı (+35 °C üzeri) yağmur ve don gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmalıdır. Ürün, tam kürünü alıp sertleşmeden, eller su ve deterjan ile temizlenmelidir. 

 

Ekipmanlar ı n Temizli ğ i: Uygulamadan hemen sonra, henüz sertleşmeden, ekipmanlar su ile temizlenmelidir. Ürün sertleştikten sonra mekanik yöntemler ile temizlenmelidir.

 

Pota Ömrü (Potlife): 20 °C sıcaklıkta yaklaşık 30 dakika

 

Temizlenebilme Süresi: 20 °C sıcaklıkta yaklaşık 3 saat

 

Uygulama Notlar ı / S ı n ı rlamalar:

 

·         Ürün cilde temasta tahriş yapabilir. İş elbisesi, koruyucu eldiven, maske ve gözlük kullanılmalıdır. İşe başlamadan önce ele koruyucu krem de sürülebilir. Harcın gözle teması halinde gözler derhal ılık su ile yıkanmalı ve doktora başvurulmalıdır.

 

·         Yabancı madde ilave etmeyiniz.

 

·         Farklı uygulamalar için ön deneme yapılması tavsiye edilir.

 

Teknik Bilgi:

Renk

Yeşil

Yoğunluk  (kg./lt.)

1,55 (± 0,05) (Viskoz)

Yapısı

Akrilik Emülsiyon

Kuruma Süresi (dk.)

50 – 130

pH

7-9

Tam Kuruma Süresi (saat)

24

 

Ambalaj:

15 kg.‘lık plastik kova.

Depolama Koşulları / Raf ömrü:

Açılmamış ve zarar görmemiş orijinal ambalajında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Ürünü dondan ve ateşten koruyunuz.

Notlar:

 

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen veriler, Tekno Yapı Kimyasalları San. Tic. A.Ş. ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değiş­ken­likgösterebilir.

Yerel Sınırlamalar:

 

Yerel düzenlemeler nedeni ile bu ürünün performansının ülkeden ülkeye farklılıkgösterebileceğine lütfen dikkat ediniz. Uygulama alanlarının kesin tarifleri için lütfenyerel ürün bilgi föylerine başvurunuz.

Sağlık ve GüvenlikBilgileri:

 

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertarafedilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğergüvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS)başvurmalıdırlar.

 

Yasal Notlar:

 

Tekno Yapı Kimyasalları ürünleri hakkında verilen teknik bilgiler, özellikle uygulama ve sonkullanımlarına ilişkin tavsiyeleri kapsamaktadır. Tekno Yapı Kimyasalları 'nın tavsiyeleridoğrultusunda bu ürünler uygun koşullarda saklandığı, uygulandığıdurumlarda Tekno Yapı Kimyasalları 'nın sahip olduğu mevcut bilgi ve deneyime dayanarak iyi niyetle verilmiştir. Ürünlerin, uygulama yüzeyleri ve uygulama alanlarıoldukça çeşitlilik arz etmektedir. Tekno Yapı Kimyasalları ürünlerini kullanırken, doğru ürünü, doğru şekilde, doğru uygulama şartlarına ve doğru yerde uyguladığınızdan emin olunuz. Tekno Yapı Kimyasalları tarafından ticari elverişlilik ve/veya belirli bir amaca uygunluk konusunda verilen bilgi ve talimatlara kesinlikle uyunuz. Aksi halde oluşabilecek zararlardan Tekno Yapı Kimyasalları sorumlu değildir. Yapı Kimyasalları Uygulayıcısı, ürünü kullanmayı düşündüğü uygulama ve amaç için ürünün uygunluğunu test etmelidir. Tekno Yapı Kimyasalları ’nın ürünlerinin özelliklerini değiştirme hakkı saklıdır. Üçüncü şahısların mülkiyet hakları gözetilmelidir. Bütün siparişlerin kabulünde, satış ve nakliye konusundaki mevcutşartlarımız esas alınır. Kullanıcılar, Tekno Yapı Kimyasalları ‘na başvurarak, ilgili ürünün yerel Ürün Bilgi Föyünün son baskısını dikkate almalıdır.