Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Tırmık Sapı

Tırmık sapı bahçe aletleri arasında yer alan ve farklı çeşitlerde üretilen malzemelerdir. Tırmık uçları kabaca bakıldığında kedilerin tırnaklarıyla yaptığı çizgileri andıran izlere sahiptir.

Bahçecilik yaparken tarım işlerinde kullanılan ve toprağın çapa yardımıyla havalandırılmasının yanı sıra yabani ot, çöp ve istenmeyen maddelerin toplanmasına yarayan aletlerdir.

Tırmık sapı fiyatları ürün çeşitliliği kapsamında farklı aralıklara ayrılmaktadır. Tırmıklar, bahçe ve tarla açısından büyük bir öneme sahiptir. Toprak için verdiği verim ve arındırma etkisi sayesinde mahsul alımı da hızlanmaktadır. Tırmık saplarının, tırmık ucu kullanımlarında görevi büyüktür. Malzeme yapıları genellikle ahşaptan imal edilmiştir. Oldukça kolay kavranabilir ve uzun ömürlü saplardır.

Tırmık Sapı Çeşitleri

Tırmık sapı çeşitleri, tırmık ucuna bağlı olarak farklı imalat özelliklerine sahiptir. Tırmıkların kalınlığı, boyutu ve malzeme yapısı teknik özelliklerini gösteren nitelikler arasındadır. Eski usul tırmık saplarının yanı sıra teknolojinin gelişimi ile birlikte gardena tırmık sapı popüler hale gelmiştir. Bu ürünler, ayarlanabilir sap özelliğine sahiptir. Aynı zamanda çok fonksiyonel özellikli sap çeşitleri de bu kategoride yer alır.

Seçenekler arasında çiçek tırmığı, kürek tırmık, el tırmığı süpürge tırmık ve benzeri modeller vardır. Hepsinin sapları da kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Tırmık saplı ya da tırmık sapı olmadan alım yapabilmek mümkündür. Sadece uca ihtiyacı olan kullanıcılar, bu yönde online satış mağazaları ya da nalbur üzerinden alışveriş yapabilirler.

Tırmık Sapı Özellikleri

Tırmık sapı, malzeme yapısı bakımından birbiri içinde değişkenlik gösteren ürünlerdir. Tornalı ya da tornasız olarak tasarlanabildiği gibi ayarlanabilir yapıda da imal edilen tırmık sapları vardır. Özellikle ahşap malzeme özelliği taşıyan tırmık sapları, gürgen malzemelerden üretildiğinde sağlamlığını uzun süre korur. Uzunluk, kalınlık ve çap özellikleri tırmık saplarının, bahçenin hangi bölgesinde kullanılacağına bağlıdır.

Ahşap tırmık sapı, geleneksel tırmık saplarından bir tanesidir. Bahçe ve el aletleri arasında yaprak toplama, çimleri havalandırma ve toprak işlemişinde tırmık çeşitliliğine bağlı olarak sapları da farklılaşmaktadır. Bahçe bakımı için tırmık kadar sapının da önemi büyüktür. Sap uzunlukları, kullanım amacına göre farklılık gösteren uzun ya da kısa el tırmıkları seçenekler arasındadır.

Tırmık Sapı Kullanımı

Tırmık sapı, kullanılırken bazı konulara dikkat etmek gerekir. Kullanılan tırmık, kısa bir el tırmığıysa çiçek ve sebze fideleri dikiminde tercih edilir. Genellikle bu tırmıkların

sapları oldukça ergonomik tasarımlıdır. Böylece toprağın çapalanması esnasında, rahat ve konforlu bir kullanım sunar. Dış modelleri ve teknik tasarımları ise değişkenlik gösterir.

Tırmık sapları ucundaki tırmıklar, paslanmaz çelik modellerden tercih edilmelidir. Çünkü bu modeller, güvenilir bir kullanıma ortam hazırlar. Aynı zamanda 2’li seçeneklerden 6’lı seçeneklere kadar uygun ürünü tercih edebilmeye yardımcı olacaktır. İhtiyaca uygun tırmık sapları, şantiye ürünleri satışı yapılan alanlardan da temin edilebilir. Bu satış noktaları, online siteler de olabilmektedir.

Ahşap Tırmık Sapı Özellikleri

Tırmık sapı gürgen ağacından yapılan seçenekleriyle de satışa sunulur. Gürgenin sağlamlığı uzun ömürlü bir kullanıma olanak sağlar. Gürgen ağacından imal edilen tırmık sapları, cm olarak çeşitli uzunluklara ayrılır. Aynı zamanda bu uzunlukları, çap özellikleri takip eder. Tırmık ucunun niteliğine bağlı olarak, kullanım koşulları göz önüne alındığında tırmık sapı gürgen seçeneklerinden yararlanılabilir.

Genellikle şantiye malzemeleri arasında yer alan tırmık sapları, gürgen malzemeli seçenekleri sık tercih edilir. Tırmık sapları sadece bu amaçla da kullanılmaz. Farklı piyasalarda da tercih edilebilecek malzemelerdir. Örneğin, inşaat sektöründe de tırmık saplarına ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu nedenle çok yönlü ürünler olduğu söylenebilir.

Tırmık Sapı Modelleri

Tırmık sapı modelleri, oldukça geniş seçeneklerde satışa sunulan bahçe malzemeleridir. Modeller arasında geleneksel ürünler arasında yer alan, ahşap saplar bulunmaktadır. Bu saplar, genellikle çiftçi ve toprakla uğraşan kişiler tarafından sık tercih edilir. Tarımın modernleşmesi ve gelişimi ile birlikte tırmık ürünleri ve bileşenleri de değişime uğramıştır. Füze tırmık sapları, gardena tırmık sapı, ayarlı tırmık sapları, kısa, orta boy ya da uzun modeller vardır.

Kullanım alanına göre bu modelleri tercih edebilmek mümkündür. İhtiyaç duyulan ürün ise hırdavat malzemeleri toptan satış alanlarından temin edilebilir. Sadece bahçede hangi alanda kullanılacağı ve tırmık sapının işlevselliğinin iyi bir şekilde araştırılması gerekir. Tırmık saplarının doğru tercihi, toprağın verimli işleyişi için önemlidir.

Tırmık Sapı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tırmık sapı, bahçe açısından önemli bir alettir. Tırmık kadar önemli bir görevi olan tırmık sapının farklı malzeme yapılarından üretildiği üst yazıda belirtilmiştir. Tırmık ve tırmık sapı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar oldukça fazladır. Öncelikle bahçenin büyüklüğü göz önüne alınarak tırmık tercihi yapılmalıdır. Tırmığa göre de sap seçimi yapılabilir.

Bahçe bakımı için gerekli olan tırmık ve sapları, satın alınırken nalbur toptan satış alanlarından da bilgi alınabilir. Budanan ağaçlar, havalandırılan topraklar ve kullanım

alanları doğrultusunda kişiler bilgilendirilecektir. İstanbul ilinde yaşayanlar için nalbur İstanbul mağazaları geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir.

Tırmık Sapı Ölçüleri

Tırmık sapı, geniş bir kategoride incelenebilen bahçe aletleridir. Genel olarak kullanım alanlarına göre boyutları da farklılık gösterir. Örneğin, standart bir gürgen tırmık sapı boyutu 150 cm olarak tasarlanmıştır. Çap özelliği ise 0,30*0,30 olarak imal edilmiştir. Bu ölçüler, bahçe, çim, yaprak gibi malzemelerin temizlenmesinde kullanıldığı için farklı niteliklere sahiptir.

Tırmık saplarının ölçüleri, tırmıkların niteliklerine bağlı olarak da tasarlanır. Bu nedenle, kullanılan uç kısım da sap tercihinde ve ölçüsünde önemli detaylardır. Genel anlamda, sap ölçüleri kullanıcıların kolay kullanımları açısından özen gösterilerek yapılmıştır. Bu nedenle, tırmık saplarının kullanımı ve nitelikleri, ölçülerine bağlı bir durumdur.

Tırmık Sapları Kullanılırken Dikkat Edilecek Noktalar

Tırmık sapı, insan gücüne dayalı olarak kullanılan aletlerdir. Efor gerektiren ve çapa yapılırken toprağa diş geçirilmesiyle kullanılır. Ayıklanan ot, yaprak, çöp ve benzeri maddeler, el arabası ya da bir kenara toplanır. Tırmık sapları kullanılırken, Herhangi bir makine gücü ya da ekipmandan yararlanılmaz. Yalnızca insan gücüyle kullanılan bahçe malzemeleridir.

Kürek ya da çapa yardımıyla sapları kullanarak, toprak kaldırılır ve havalandırılır. Bu işlem ahşap tırmık sapı ya da ayarlı saplar yardımıyla da yapılabilir. Toprakta çalışırken eğilip kalkarak toprak tarama işlemi yapılır. Dolayısıyla oldukça yorucu bir işlemdir. Büyük tarım arazilerinde tırmık sapları yerini büyük makinelere bırakmaktadır. Fakat küçük bahçe ve arazilerde tırmık ve tırmık sapları çok sık tercih edilir.

Tırmık Sapı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tırmık sapı, çeşitli teknik özelliklerle üretilen bahçe malzemeleri arasında yerini alır. Bahçe malzemeleri arasında çoğu ürün gibi önemi büyük olan eşyalardır. Tırmık saplarının fiyat ortalamaları ise yüksek meblağlar değildir. Fiyat değişkenlikleri ise marka, model ve teknik özellikler göz önüne alınarak belirlenmektedir.

Gardena markalı tırmıklar, oldukça sık tercih edilen bahçe aletleridir. Kullanıcıların ihtiyaçları olan ürünleri satın alırken, teknik özelliklerini göz önüne almaları gerekir. Bu doğrultuda ise fiyat aralıkları kişilerin karşısına çıkacaktır. Tırmık sapları tek olarak ya da tırmık saplı olarak da satışa sunulur. İki seçenek arasında ise fiyat farkı bulunmaktadır. Bu nedenle, aletlerin işlevselliği fiyat üzerinde önemli konular arasındadır.