Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 27 ürün bulunmaktadır.

Ütü Masası

Ütü masası amaç bakımından kırışıklıklar ütülenirken kıyafetleri düz tutmaktır. Normalde bir ucunda yuvarlak bir uç bulunur, bu da gömlek kollarını ve pantolon bacaklarını ütülemeyi kolaylaştırmaktadır.

Ütü masası modelleri, inşaat kurulum aşamasında da oldukça aranan bir ürün olmayı başarmıştır. Ütü masaları şantiye kurulum gibi projelerde konteyner kentlerde de kullanılmaktadır.

Günümüzün gelişmiş dünyasında neredeyse her evde bir ütü masası vardır. Ev eşyasının temel bir parçası olarak kabul edilirler. Bunun yanı sıra şantiyelerde de kullanım alanına sahip olmuştur.

Ancak 100 yıl kadar kısa bir süre önce ütü masaları, dünyada daha yeni görünmeye başlayan bir yenilikti. Ütü masasının amacı, kırışıklıklar ütülenirken kıyafetleri düz tutmaktır. Normalde bir ucunda yuvarlak bir uç bulunur, bu da gömlek kollarını ve pantolon bacaklarını ütülemeyi kolaylaştırır.

Ütü Masası Tabanı

Ütüleme yüzeyi normalde düz bir metal tabandır, bir köpük ped ile kaplanır ve çoğunlukla ısıya dayanıklı kumaştan yapılmış dekoratif bir örtü ile kaplanır. Ped, buharın giysilere nüfuz etmesine ve sonra çıkmasına izin vermek için genellikle küçük havalandırma delikleri içerir. Ütü masası fiyatları da seçilen ürünün adedine ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. İnşaat malzemeleri kategorisinde bakıldığında toplu alım imkânı da bulunmaktadır.

Tahtanın bir ucunda, normalde sıcak bir ütünün koyulabileceği ısıya dayanıklı bir alan vardır. İyi tasarlanmış bu ütü dayanağı, ütüyü düşme riski olmadan güvenle tutacak kadar büyüktür. Modern ütü masalarında ütülemeyi kolaylaştıran ekstra özellikler de vardır. Bunlar arasında, ütü kolları ve küçük giysiler için tahtaya tutturulmuş yaklaşık 2 fit uzunluğunda ve 6 ila 8 inç genişliğinde ‘kollar’ bulunmaktadır.

Modern ütü masası çeşitleri, taşınabilir, masa üstü ve duvara monte olmak üzere toplamda üç farklı ütü masası çeşidi bulunmaktadır.

Portatif Ütü Masası

Taşınabilir ütü masaları, evlerde hala yaygın olarak kullanılan çeşittir. Evde ütüleme yapılan her yere taşınabilirler ve kullanım için katlanan ve saklama için katlanabilen uzatılabilir ayakları vardır. Taşınabilir ütü masaları, hem ütüleme sırasında çökmeyecekleri kadar sağlam hem de kolayca hareket ettirilebilecekleri kadar hafif olacak şekilde tasarlanmıştır. Taşınabilir ütü masalarının bir avantajı, yüksekliği kullanıcıya uyacak şekilde ayarlama yeteneğine sahip olmalarıdır. Ancak bir dezavantajı, portatif ütü masalarının taşınması ve kurulumunun zor olabilmesidir.

Masa Üstü Ütü Masası

İkinci tip ütü masası olan masa üstü masası kısa bacaklara sahiptir ve adından da anlaşılacağı gibi, bir masa üstüne veya tezgaha oturacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ütü masaları, sınırlı bir alana taşınması ve yerleştirilmesi kolay olduğu içi her eve uygundur. Dezavantajı, kıyafetlerin tahtaya düzgün bir şekilde yerleştirilmesine izin vermek için genellikle çok küçük olmalarıdır. Bu, kolları ütülerken veya ütü masasının ucuna sığması gereken herhangi bir şeyi yaparken özellikle bir dezavantajdır. İnşaat alanlarında da rahat bir kullanım sunmaktadır.

Duvara Monte Ütü Masası

Özellikle son dönemde daha popüler hale gelen üçüncü tip ütü masası, duvardan veya bir dolaptan katlanabilen ütü masasıdır. Duvara monte edilmiş bu ütü masaları, neredeyse duvara yaslanarak saklanabildikleri için alanın sınırlı olduğu küçük evlerde veya apartman dairelerinde özellikle kullanışlıdır. Evsel kullanımın yanı sıra inşaat kurulum alanlarında da kullanımı mümkündür.

Duvara monte ütü masaları, gömme dolaplar dahil olmak üzere dar alanlara monte edilebilir. Çoğu insan, daha büyük evlerde bile çok kullanışlı oldukları için duvara monte ütü masalarını tercih eder. Onlar büyük zaman kazandırır, konuşlandırılması ve kaldırılması yalnızca birkaç saniye alır, tahtayı taşıma ihtiyacını ortadan kaldırır ve garip, katlanabilir bacakları açar. Duvara monte ütü masası modelleri güçlü ve sağlamdır ve ütü için en uygun konuma herhangi bir açıda döndürülebilir. Bu ürün şantiye alanlarında ve evlerde kullanıma uygundur.

Şantiye Tipi Ütü Masası

Şantiye tipi ütü masası modelleri de birbirinden farklı boyut ve özelliklerde kullanıcıların ilgisine sunulan bir üründür. Bu ütü masaları konteyner kentlerde kullanımıyla ilgi odağı olmaktadır.

Şantiyeler yapısal olarak zorlu çalışma koşullarını bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle şantiye kurulum alanlarında kullanılmak üzere seçilecek olan ütü masası modelleri daha dayanıklı olmak zorundadır. İnşaat alanlarında kullanacağınız ütü masasında mutlaka darbelere dayanıklı bir ürün seçilmelidir.

Ütü Masası Olmadan Ütü İşlemi Yapılabilir mi?

Sağlam ve düz bir yüzey, başarılı bir ütülemenin anahtarıdır. Ahşap veya karo zemin, masa, mutfak veya banyo tezgahı kullanabilirsiniz. Halı kaplı bir zemin veya yatak, keskin kırışıklıklar aramıyorsanız, daha sert bir yüzeye ihtiyacınız olanlar için işe yarayabilir. Neyi seçerseniz seçin, ütüden gelen ısı ve buhardan korumak için yüzeyi kaplamalısınız. Asla doğrudan ahşap veya taş bir yüzey, halı veya yatak örtüsü üzerinde ütülemeyin. Ancak bu yöntemlerin hiçbiri başarılı olmayacaktır.

Ütü masanızın hava geçirgen bir bezi yoksa, çok kalın pamuklu, tercihen beyaz bir havlu kullanabilirsiniz. Havlularınız kalın değilse, bir taban oluşturmak için iki veya üç ince havlu istifleyin. Özellikle buhar kullanıyorsanız, havlu ile ütülediğiniz giysi arasında herhangi bir renk geçişini önlemek için beyaz veya kırık beyaz havlular kullanmak isteyeceksiniz.

Ütü Masası Kullanımı

Ütü masası yüzeyini kaplasanız da ütü yaparken yine de dikkat etmeniz gerekir. Ütü yaparken, giysinin bir bölgesinden diğerine geçerken ütü yerleştirilmelidir. Ütü battaniyesi veya havlu, yere koymanız gerektiğinde ütüyü alacak kadar büyük değilse, ütü desteği olarak bir mutfak tencere tutacağı veya fırın eldiveni kullanın. Ütüyü daima tabanının üzerine dik olarak yerleştirin ve asla düz yüzeyi aşağı bakacak şekilde bırakmayın.

Birbirinden Farklı Ütü Masası Çeşitleri

Her amaca ve isteğe göre kullanım kolaylığı sağlayacak birçok ütü masası çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Kanat Deluxe ütü masasıdır. Bu ütü masasının kendisine özgü bir tasarımı vardır. Oval ve perfore sacdan imal edilen bu ütü masası. 8 kademeli yükseklik ayarına sahip olmasıyla öne çıkmaktadır.

Bu sayede her boya uygun olarak rahat bir kullanım sağlamaktadır. Bu ürün geniş tasarımlı yapısıyla gömlek ve pantolonların içerisine girerek hız ve kolaylık sağlar. Bu sayede zamandan tasarruf sağlanır. Bu ütü masası çeşidi ütü tablasına uygun bir biçimde tasarlanmıştır. Estetik duruşuyla dikkat çeken bu ürün ergonomik bir tasarıma sahiptir. Bunun yanı sıra bu ürün bir adet de sandalyeye sahiptir. Bu sayede ayakta durma güçlüğü çeken kişiler de bu ütü masası takımı sayesinde rahat bir biçimde ütü yapabilmektedirler.

Bunun yanı sıra bu ütü masası modelleri, şantiye kurulum alanlarında da kullanıma uygun olmasının yanı sıra evsel kullanımda da iyi bir tercih olacaktır.

Konforlu hale gelen ütü yapma işleminde katlanabilen sandalye büyük ölçüde önem taşımaktadır. Bu ütü masası modeli aynı zamanda üç kademeli ayarlanabilir bir özelliğe sahiptir. Bu ürünü özel kılan bir diğer özelliği ise bel ağrısına ve duruş bozukluklarını önlemesidir.

Ütü masası örtüsü altında birinci sınıf kaliteye sahip keçe kullanılmaktadır. Metal aksamın boyama işlemi, elektrostatik toz boya gerçekleştirilmektedir. Kaymayı engelleyen plastik ayak takozlarına sahip olan bu ürün, güvenli bir ütü deneyimi sunmayı hedeflemektedir.

Renkli Ütü Masası Çeşitleri

Renkli ütü masası modelleri de kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören bir ürün olmuştur. Diğer ütü masası modelleri gibi ayarlanabilir yükseklik imkanı sunan bu model buhar geçirici özelliğiyle dikkat çekmektedir. Bu ürün yanmaz bir silikona sahiptir. Bunun nedeni ise alıcılara dayanıklı bir ütülük sunmaktır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra monoblok saç tablasıyla da kolay ve kaliteli bir ütü deneyimi hedeflenmiştir.

Ütülük üzerinde bulunan renkli pullar da yanmaz silikon malzemeden üretilmesiyle öne çıkmaktadır.  Bu pullar, kumaş ve plastiklerin rengine uyumlu olarak değiştirilebilmesinin yanı sıra opsiyonel olarak; anten, elektrik kablosu, sepet ve kolluk aparatı ürün ile beraber teslim edilmektedir. Bu ürün şantiye alanı gibi zorlu çalışma koşullarında kullanıma uygundur.

Bu ürünün ayakları ise profil kullanılarak şekillendirilmesiyle dikkat çekmektedir. Ütü masası örtüsü altında 450 gr/m2 birinci sınıf kalite keçe kullanılmıştır. Bu sayede uzun ömürlü bir kullanım hedeflenmiştir. Kaymayı engelleyen plastik ayak takozları sayesinde de güvenli bir ütü deneyimi sunar. Kadın ve erkeklerin kullanımına uygun bir üründür. Çeşit çeşit olan ütü masası modelleri şantiye gibi sert çalışma alanlarında da kullanmaya elverişli ürünlerdir.

Ütü Masası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Plastik tabanlı ütü masası modelleri kaymayı engelleyen bir yapıya sahip olması nedeniyle kullanımda güven vermektedir. Ayarlanabilir yükseklik özelliğine sahip olan bu ürünler, buhar geçirici ve geniş tasarımlıdır. Bunun yanı sıra birkaç farklı renk seçeneğiyle kullanıcının dikkatine sunulmaktadır. Bu ütü masası modelleri kullanıcılar düşünülerek tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra ütü masası örtüsü de renkli ve dayanıklı kumaştan üretilmiştir. Bu ürün yanmaz silikonlu bir ütülüğe sahiptir.

Zarif ve oval bir sacdan imal edilen bu ütü masası modeli, silikon malzemeden üretilmiştir. Aynı zamanda bu plastiklerin rengine uyumlu olarak pullar değiştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra ürün içeriğinde anten, elektrik kablosu, sepet ve kolluk aparatı da bulunmaktadır.

Bu ürünü öne çıkaran bir diğer özellik ise profil kullanılarak şekillendirilmesidir. Bu sayede dayanıklı bir ütü masası üretilmesi hedeflenmiştir. Bu modelin bir diğer öne çıkan özelliği ise kumaşın altında birinci sınıf bir keçe kullanılmasıdır. Bu sayede düz bir yüzey yaratarak ütüden istenen yüksek verim alınabilmektedir. Bu ürünün boyama işlemi ise elektrostatik toz boya ile gerçekleştirilmektedir.

Şantiye ve evlerde kullanmak üzere siz de ütü masası modellerine ve diğer tüm ürünlerimize sitemizden ulaşabilir, dilediğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz.