Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı

Yapıştırma Harçları

Yapıştırma harçları, birbirine yapışması gereken malzemeleri en iyi şekilde yapıştırmak adına kullanılan bir yapı malzemesidir.

Metal, cam gibi yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilen bu ürünler aynı zamanda ahşap yüzeyler için de özel olarak üretime sahiptir. Bu nedenle kullanım çeşitliliğinin yoğun ve çeşitli olması sayesinde hemen her işlem için bir ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlar adına özel olarak formüle edilen yapıştırma harcı ürünleri hakkında özellik ve çeşit bilgisine bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yapıştırma harcı fiyatları hakkında da bu yazımızda bilgi edinebilirsiniz.

Yapıştırma Harcı Nasıl Hazırlanır

İlgili yapıştırma harçları ürününün mutlaka kullanım talimatına göre hazırlanması gerekmektedir. Buna göre kullanım talimatını mutlaka okumalı ve buna uygun şekillerde hareket etmeniz gerekmektedir. Öte yandan temiz su içine ilgili miktarda yapıştırıcı katılmalı ve bir mikser yardımıyla topak kalmayacak şekilde karıştırılmalıdır. Hazırlanmış olan bu harç 5 – 10 dakika gibi  bir sürede dinlendirilmesi gerekmektedir. Yapıştırma harcı kaç cm gibi bir soruyu merak ediyorsanız yapıştırıcı kalınlığının 0,5 – 1 cm aralığında olması ideal sonuçlar doğuracaktır.

Dinlendirilmiş olan harç daha sonra 1 – 2 dakika kadar bir daha karıştırılarak kullanıma hazır duruma gelmiş olur. Daha sonra hazırlanmış olan harç, ilgili süreler boyunca (genelde 3 saat) kullanılması gerekmektedir. Süresi geçmiş yapıştırıcı kullanılmamalıdır. Seramik yapıştırma harçları ilgili çeşitlerden birisi olsa da bu bahsedilen hazırlanma yöntemleri hemen hemen tüm harçlar için aynıdır. Bu kurallara uyum sağlayarak birçok unsuru yerine getirebilirsiniz.

Yapıştırma Harcı Ne İşe Yarar

Yapıştırma harçları, genel olarak iki yüzeyi birbirine yapıştırmaya yaramaktadır. Buna göre yapı malzemelerinden yapıştırıcı ürününü arıyorsanız, bu özelliklere sahip ürünlere yönelebilirsiniz. Yapıştırma harcı birim fiyat şeklinde arama yaparak fiyat bilgisi elde edebilirsiniz. Öte yandan fiyatları takip ederek uygun fiyatları gözetebilir, buna uygun alışverişler yapabilirsiniz.

Mermer yapıştırma harçları ise genelde mermer gibi sert ürünleri yapıştırma adına kullanılmaktadır. Çeşitler, genel olarak yüzey çeşitliliğine göre şekillenmektedir. Böylelikle yüzeyler de çeşitlendikçe kullanabileceğiniz ürünler de çeşitlilik sağlanmaktadır. Bu gibi unsurları gözeterek ve dikkat ederek, birçok konu hakkında fayda sağlayabilir ve sitemiz üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Yapıştırma Harcı Nerelerde Kullanılır

Yapıştırma harçları bir yapı malzemesi olduğundan dolayı tüm yapılarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Buna göre bütün yapıların iç ya da dış cephelerinde kullanılabilirken, EPS yalıtım levhalarının yapıştırılmasında da kullanılmaktadır. Bunun haricinde iki yüzeyi yapıştırma amacıyla da rahatlıkla kullanılabilmektedir. İlgili üründen

maksimum fayda alabilmek için kullanım talimatına uygun bir şekilde kullanmalı ve ilgili süreler içerisinde tüketmeniz gerekmektedir.

İlgili ürünler nalbur toptan ürünleri satan yerlerde bulunabilmektedir. Ayrıca şantiye gibi mekânlarda da bu ürünler rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yapı malzemelerinin kullanıldığı hemen her yerde yapıştırıcı ürünlerine rastlayabilirsiniz. Ayrıca ilgili ürünlere sitemiz üzerinden ulaşabilir ve ürünleri inceleyebilir, daha sonrasında hemen satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapıştırma Harcı Uygulama Yöntemleri

İlgili harcın uygulama yöntemleri, yüzey çeşitliliğine ve düzgünlüğüne göre değişiklik göstermektedir. Eğer yüzeyiniz düzgün bir yapıya sahipse, ilgili harç, ısı yalıtım malzemesinin tamamına mala yardımıyla sürülebilir. Yapıştırma harçları bu şekilde ilk olarak düzgün yüzeylerde kullanılabilir. Buna ek olarak yüzeyde farklı yükseklik seviyeleri mevcutsa, harç, ısı yalıtım malzemesinin arkasına, bütün kenarlara olacak şekilde kesintisiz şerit halinde, orta bölümlerine de nokta halinde sürülür.

İlgili yapıştırma işlemi yüzeye sıkıca bastırılarak uygulanmalıdır. Su terazisi ya da mastar ile birlikte levhaların aynı seviyede olup olmadığı kontrol edilmelidir. Şantiye malzemeleri arasında gösterilen bu ürünler farklı kullanım alanlarına da sahiptir. İnşaat gibi alanlarda yapıştırıcı ürününü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Buna ek olarak ilgili ürün inşaat malzemeleri arasında da gösterilebilmektedir.

Yüzey Hazırlaması

Harcın uygulanacağı yüzeyin kürünün alınmış olması ve sağlam olmasına özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu haliyle yapıştırma harçları daha etkili olabilmektedir. Yüzey; yağ, toz, kir, boya, zift gibi unsurlardan temizlenmelidir. İlgili yüzeyde herhangi bir bozukluk mevcutsa bunların temizlenmesi de oldukça önemli olmaktadır. Ayrıca uygulanacak yüzey ısıtılarak ek olarak nemli kalması sağlanmalıdır. Bu gibi unsurlara dikkat ederek çok daha uygun işlemler yapabilirsiniz.

İlgili ürünleri hırdavat ürünleri satan sitemiz üzerinde arama yaparak bulabilir, inceleyebilir ve sonrasında satın alabilirsiniz. Böylelikle sitemizin kampanyalarından faydalanabilir, çeşitli avantajlara hâkim olabilirsiniz. Hırdavat malzemeleri toptan şeklinde arama yaparak da birçok ürüne ek olarak ulaşabilirsiniz.

Yapıştırma Harcı Çeşitleri

Yapıştırma harçları, yüzey çeşitlerine göre farklı çeşitlere sahip olabilmektedir. Buna göre, yapıştırıcılar, genellikle plastik olmak üzere polimer ve reçinelerden yapılmaktadır. Kullanım alanlarına göre çok sayıda madde eklenerek farklı özellikler sağlanabilir. Yapıştırıcılar, kullanım amacına göre ve polimer türüne göre sınıflandırılabilmektedir.

Akrilik, silikon gibi malzemelerden oluşan yapıştırıcılar, basınca karşı dayanıklıdır. Bu ürünler yapışma işlemi için solvente, su ya da ısıya ihtiyaç duymayacaklardır. Dolayısıyla cama, kâğıda, tahta ya da plastiğe hafifçe bastırılarak rahatlıkla uygulanabilmektedir. Şantiye malzemeleri toptan şeklinde arama yaparak ilgili ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yapıştırma Harcı Özellikleri

Ürünler çimento esaslı, yüksek polimer katkılı ve performans anlamında yüksek şekilde tasarlanmaktadır. Ancak özellikler, çeşitlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle yapıştırma harçları arasında en etkili ürünü bulmak için kullanım amacınızı doğru bir şekilde belirlemeli ve buna uygun bir şekilde arama yapmanız gerekmektedir. Esnek ve yüksek stabilite oranlarına sahip olan ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Kullanım alanları örneğin EPS ısı yalıtım levhaları şeklinde gerçekleşebilmektedir.

İlgili ürünlerin özellik incelemesini yaparken mutlaka kullanım talimatlarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Yapı malzemesi ürünlerinden olan yapıştırıcılar, buna göre belirlendiğinde çok daha etkili olabilmektedir. Sitemiz üzerinden ilgili ürünleri arayarak inceleyebilir, sonrasında sepete ekleyerek satın alabilirsiniz.

Yapıştırma Harcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yapıştırma harçları satın alırken ilk olarak malzeme kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Malzeme kalitesine dikkat ederek kaliteli ve etkili bir yapışma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte ek olarak kullanım talimatlarına da dikkat etmeniz önemlidir. Kullanım talimatlarına dikkat ederek bu hususta doğru davranışlarda bulunabilir, hatalardan sakınabilir, etkili bir yöntem benimseyebilirsiniz. Böylelikle çok daha uygun ya da verimli olacak şekilde bu ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bütün bu unsurlara ek olarak fiyat konusuna da dikkat etmeniz gerekmektedir. Nalbur ürünleri arasında yer alan yapıştırıcılar, bu şekilde dikkat edilerek alındığında optimum bir şekilde kullanılabilmektedir. Siz de bu değerleri gözeterek etkili yöntemler benimseyebilir, buna göre hareket edebilirsiniz. Ayrıca konuyla ilgili araştırma yaparak da birçok bilgiye hâkim olarak ilgili işlemleri rahatlıkla yerine getirebilirsiniz.

Yapıştırma Harçları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Fiyatlar, yapıştırma harçları çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak fiyat üzerinde etkili olan ilk husus miktardır. Yüksek miktardaki ürünler her ne kadar biraz daha pahalı olsa da, birim fiyat açısından çok uygun olmaktadır. Ancak yine de ihtiyacınız kadar ürün almayı planlamalısınız. Bununla birlikte ilgili ürünlerde fiyat araştırması yaparak en uygun fiyatları yakalayabilseniz de, sitemiz üzerindeki fiyatlar uygun olduğundan dolayı buna gerek kalmaz. İlgili ürünleri çok uygun fiyatlara sitemiz üzerinden alabilirsiniz.

İlgili ürünlere eğer İstanbul ilindeyseniz nalbur İstanbul şeklinde arama yaparak da ulaşabilirsiniz. Bu konularda ürün ve fiyat araştırması yapmak önemli olduğundan dolayı bu konuya da önem vermeniz gerekmektedir. Bu gibi unsurlara dikkat ederek çok daha sağlıklı bir şekilde hareket edebilirsiniz.