x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 85 ürün bulunmaktadır.

Trapez Vidalar

Trapez vidalar inşaat sektöründe kullanılan yardımcı bağlantı elemanlarıdır. Son derece kullanışlı ve pratik bir yapıya sahip olan trapez vida çeşitleri özellikle inşaat sektörü başta olmak üzere birçok sektörde etkili bir biçimde kullanılırlar. Trapez vidaları hem metal hem de ahşap elemanlar üzerinde kullanılabilir. Bu vidalar yardımı ile metal ile başka bir metalin bağlantısı yapılabildiği gibi metal ile ağaç bir elemanın ya da ağaç eleman ile başka bir ağaç elemanın bağlantıları da kolayca yapılabilmektedir. Yani trapez vidaları her türlü elemanın birleştirilmesinde kullanılabilirler ve bu vidaların kullanılması son derece yaygın olduğu gibi son derece de kullanışlı olacaktır.

Son derece kullanışlı ve sağlam bir yapıya sahip olan trapez vidalar kesik üçgen şeklini andıran bir diş yapısına sahiplerdir. Bu diş yapısı sayesinde trapez vidaların vida ve somun dişleri birbirini boşluksuz olacak şekilde kavrar. Bu kavrama şekli son derece sağlam bir kaplama şeklidir. Trapez vidalar bu özellikleri sayesinde genelde hareket vidası olarak kullanılırlar.

Trapez Vidaların Özellikleri ve Fiyatları

Trapez vidalar genelde inşaat sektöründe kullanılan sağlam ve kullanışlı vidalar, yani bağlantı ürünleridir. Bu vidalar ile metalden metale ve metalden ahşap elemana bağlantı yapılabildiği gibi aynı sağlamlıkta ahşap elemandan başka bir ahşap elemana da bağlantı yapılabilmektedir. Trapez vida genelde bir lokma aparatı kullanılarak matkap ya da elektrikli bir tornavida yardımı ile kolaylıkla takılabilirler. Bu vidaların sökülme işlemleri de yine bir lokma aparatı, bir matkap ya da bir elektrikli tornavida yardımı ile aynen takılma sürecinde olduğu gibi kolaylıkla sökülebilmektedir.

Her yönden son derece kullanışlı bir yapıya sahip olan trapez vidaları özellikle inşaat sektörü için adeta vazgeçilmez özelliklere sahiplerdir. Hiçbir şekilde sızdırma yapmayan bu vidalar, yani trapez vidaları sızdırmayı önlemek amacı ile başlarının altında pullu birer conta bulundururlar. Bu pullu conta sayesinde sızdırma neredeyse yüzde sıfıra kadar inmektedir.

Trapez vidaları yapıları gereği genelde hareket vidası olarak kullanılırlar. Fiyatları üründen ürüne ya da satıcıdan satıcıya değişim gösterebilen bu vidalar nadir durumlar dışında bağlantı vidası olarak kullanılmazlar. Hareket vidası olarak kullanıldıklarında trapez vidalarından çok daha yüksek bir verim alınacaktır.