x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 373 ürün bulunmaktadır.

Vidalar

Bazen yapı vidaları olarak da adlandırılan bu vidalar bina yapılarını destekleri ve uzun ömürlü bağlantılara ihtiyaç duyan diğer öğeleri bir arada tutmak için kullanılan uzun, sert bağlantı elemanları olarak adlandırılmaktadır.

İnşaat vidası, ağır ahşap ve hatta sac metal gibi yüzeylere delinmesi çok daha kolay olmasıyla öne çıkar. Normal gecikmeli cıvataların aksine, kılavuz görevi görmesi için önceden delinmiş bir deliğe ihtiyaç duymazlar ve genellikle bir elektrikli matkap yardımıyla doğrudan bir yüzeye vidalanabilmektedirler. Hatta bazı yapısal vida markaları, vida içeri itildiğinde ahşabı çıkaran vidanın tam ucunda modifiye edilmiş bir matkap ucuna sahiptir. Bu yapısal bağlantı elemanlarının en büyük faydalarından biris olarak öne çıkmaktadır. Çünkü takım süresini kısaltırlar.

Alçıpan Vidası Çeşitleri

Selectron alçıpan vidası sivri uçlu 3,5X25 1000 adet ve Selectron alçıpan vidası sivri uçlu 3,5×35 1000 adet olmak üzere Şantiyeciniz Yapı Market’ten iki farklı türünü bulmanız mümkündür. Alçıpan vidaları, tam veya kısmi alçıpan levhalarını duvar dikmelerine veya tavan kirişlerine sabitlemek için standart bağlantı elemanı halini almıştır.

Alçıpan vida boyutları şu şekildedir:

  • 1/4 inç alçıpan: 1 ila 1 1/4 inç alçıpan vidaları
  • 1/2-inç alçıpan: 1 1/4-inç veya 1 5/8-inç alçıpan vidaları
  • 5/8 inçlik alçıpan: 1 adet 5/8 inçlik alçıpan vidaları

Karşılaştırma yoluyla, inşaat amaçlı vidalar çok çeşitli boyutlarda gelir. Bunun nedeni, yapı malzemelerinin çok çeşitli kalınlıklara sahip olabilmesidir. Kalın ve ince olmak üzere İki tip alçıpan vidası mevcuttur. Çoğu ahşap saplama için kalın dişli alçıpan vidaları kullanılması gerekmektedir. W tipi vidalar olarak da bilinen kalın dişli alçıpan vidalar, alçıpan ve ahşap saplamaları içeren çoğu uygulama için en iyi sonucu verir. Geniş dişler ahşabı kavramak ve alçıpanı saplamalara doğru çekmek için iyi bir kullanım sağlar. S tipi vidalar olarak da bilinen ince dişli alçıpan vidalar kendinden diş açmaktadırlar. Bu nedenle metal saplamalar için iyi çalışırlar. Keskin uçları ile ince dişli alçıpan vidalar, alçıpan metal saplamalara monte etmek için en iyisidir. Kaba dişler metali çiğneme eğilimindedir ve asla uygun çekiş elde etmez. İnce dişler, kendiliğinden diş açtıkları için metalle çok uygundur.

Buldeks Vidalar

Buldeks vidalar 7.5X150 buldex vidası beyaz 100 adet ve vesta beton vidası 10×75 50 adet olmak üzere 2 farklı boyuttadır. Bu nedenle her projeye uygun vida tipleri arasında yer almaktadır. Bu vida çeşitleri dübelin dişleri betonu keserek kendiliğinden diş açmaktadır. Aynı zamanda betonun içine gömülen dişleri sayesinde de şekilsek bir bağlantı oluşturmaktadır. Bir diğer önemli özelliği ise betona ön germe yapmadığı için düşük kenar ve eksen mesafelerinde çalışılabilir olmasıdır. Tek aşamalı montaj özelliği sayesinde hızlı kullanılmaktadır.

Tek parçalı bir dübeldir. Buldeks vidaların uygulama alanlarını şu şekilde sıralamamız mümkündür: Güvenlik konsolları, güvenlik ağları, kenar koruma bariyerleri, beton kalıpları, rüzgar ve güvenlik koruma perdeleri, iskeleler, cam korkuluk sistemleri, çelik konstrüksiyonlar, cephe ankrajları, geçici bağlantılar ve yapısal ahşap bağlantıları.

Sunta Vidası

Sunta vidası çeşitleri adından da anlaşılacağı üzere suntalarda kullanıma uygun elemanlardır. Bu ürünler paketler halinde satılmaktadır. Bu vida çeşitleri yapıları gereği gereği boyu ve diş yüksekliği diğer vidalardan farklıdır. Sunta yüzeylerinde kullanımlar için uygun bir elemandır. Sunta vidaları 1.sınıf yüksek kalite seviyesinde malzemeden üretildiği için dayanıklı bir malzeme olmasıyla öne çıkar.

Sunta gibi yüzeylerde montaj işlemleri için kullanılmaktadır. Kullanıldığı sunta, yüzeyinde deformasyon yapmamaları için standartlara uygun bir şekilde üretilmeleri de bu ürünü tercih edilebilir kılan bir diğer özelliktir. Kullanımı son derece kolay bir üründür. Yıldız tipi ürün gurubundadır. Başında bulunan yıldız şablonu sayesinde monte işlemlerinde kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

Trapez Vidalar

Meridyen trapez vidası ve westa trapez vidası olmak züere 2 farklı markanın her boyutunu bünyesinde barındıran Şantiyeciniz, her inşaat projesine uygun ürünler sunmaya devam ediyor. Trapez vidalar kullanım alanları olarak oldukça çeşitli elemanlar arasında yer amayı başarmıştır. Yüksek performansa sahip olan bu ürünler ekstra olarak mukavemet yeteneğine sahiptir. Bu ürünle birlikte 822 adaptör kullanılmalıdır. Aynı zamanda matkap uçlu olması da kolay delim işlemi yapılmasını sağlar. Çatı ve oluk işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

YHB ve YHS Vidalar

Bu vida çeşitleri sunta, MDF, yumuşak ve sert ağaç tipleri gibi birçok çeşit malzemede kullanılmasıyla öne çıkar. Aynı zamanda kolay ve deformasyonsuz montaj yapmak için sıklıkla tercih edilen bir vida çeşididir. Sivri ucu ve derin diş yapısı sayesinde de malzemeye herhangi bir ön delme işlemi gerektirmemektedir. Bu sayede yüzeye kolayca uygulanabilmektedir. Aynı zamanda yüksek tutuş gücüyle de uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır. YHB ve YHS vidalar yüksek performanslı bir elemandır.

Vidalar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Vidalar bir tür basit makineler olarak da adlandırılabilmektedir. Bir silindirin etrafına sarılmış, iplik olarak bilinen tirbuşon şeklinde bir çıkıntıya sahiptirler. Kafa, bir tornavidanın veya anahtarın vidayı takarken vidayı kavramasına izin verecek şekilde özel olarak şekillendirilmiştir. Vidaların en yaygın kullanımları, ahşap gibi nesneleri bir arada tutmak ve nesneleri konumlandırmaktır. Genellikle vidaların bir ucunda, dönmesine izin veren bir kafa bulunur. Baş genellikle vidanın gövdesinden daha büyüktür. Vidanın başın altından uca kadar olan silindirik kısmına sap denir. Vida fiyatları da seçilen ürünün özellik, boyut ve adedine göre değişkenlik gösteren yapı tutucular arasında yer almaktadır.

Vidalar ve daha fazlası hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için şimdi bizimle iletişime geçin.