x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 16 ürün bulunmaktadır.

Kesici Diskler

Kesici diskler çeşitli malzemeleri kesmek, malzemeleri istenilen ölçülere getirebilmek ve çeşitli malzemeleri parçalamak için kullanılır. Testere, alevle kesme ve giyotin makasları ile kesme işlemlerine göre daha basit, kolay ve pratiktir. Kesisi diskler takviyeli ya da takviyesiz olarak üretilir, kullanılacak yere göre ayrı şekilde tasarlanır.

Takviyesiz Kesici Diskler

Takviyesiz kesici diskler sadece kesme makinalarında kullanılmalıdır. Taşlar emniyetli şekilde bırakılmalıdır. Bu tip kesici disklerin emniyet ve koruyucu gereçleri mevcuttur. Ayrıca kesme düzlemleri de kontrol altında tutulur. Karbosan marka diskler bu kategoride ürettiği çeşitli diskler sayesinde, paslanmaz çelik üzerinde yapılan kesme işlemlerinde sıkça tercih edilir. Nalbur size bu gibi malzemeleri temin edebilir.

Takviyeli Kesici Diskler 

Takviyeli kesici disklerde dayanıklılık sağlayan özel maddeler veya cam elyafı gibi malzemeler kullanılır. Takviyeden kasıt, yan basınç sonucu oluşan esneksel kuvvet etkisi sayesinde malzemenin kırılmasını engellemektir. Ayrıca daha yüksek merkez kaç (santrifüj) kuvvetlerine dayanıklılığı sayesinde de yüksek çevre şartlarında çalışmayı mümkün kılmaktır.

Taşınılabilir kesme makineleri, sarkaçlı tezgahlar ve el kumandalı kesici makineler takviyeli kesici disklerin kullanılmasını gerektirmektedir. Kesici diskler 75 ile 500 mm. çapında düz şekilde tasarlanmış disklerdir. Kalınlıkları disk çapına ve disk büyüklüklerine bağlı olarak değişmektedir. Lakin en çok 6 mm. Kesici diskler yaygın olabilir.

İnox Kesici Diskler Nedir?

İnox kesme diskleri, bazı paslanmaz çelik alaşımların kesim işlemlerini gerçekleştirmek için özel şekilde tasarlanmıştır. Malzeme tipine göre disklerin performansı değişir. Ayrıca inox kesme diskleri ile taşlama yapılmaz sadece paslanmaz çelik alaşımlarının kesimini sağlamak için kullanılmalıdır. Standart bir metal kesici olarak da kullanılmaz

Dahil edilen aşındırıcılar, daha özel alüminyum oksit aşındırıcılardır. Paslanmaz çeliğin (inox) yapısal özelliklerinden dolayı, inox kesme diskindeki aşındırıcı kaba olacaktır.

Standart metal kesme disklerinden daha yumuşak bir kesme diskidir. Paslanmaz çeliğin talaş kaldırma direnci düşünüldüğünde, kesim sırasındaki direnci düşüktür ve kolay kesim için ısının etkisi minimuma indirilmiştir. Karbosan inox diskler bu gibi işlemler için kesinlikle en uygun diskler olabilir.  Metal kesici taş ölçüleri standart değildir. Makinelerin ağızlarına göre ayrı şekilde ölçülere sahiptirler.

Ev İşleri İçin Kesme Makineleri

Ev işlerinde kullanılmak için birçok kesici makine mevcuttur. Sadece kesici alet olarak değil taşlama ve zımpara yapabilmek için de çeşitli seçenekler vardır. Bosch kesici diskler sayesinde ev ortamında pratik şekilde kesme işlemleri yapılabilir. 

Ayrıca endüstriyel ortamlarda da Bosch çeşitli ürünler üretmekte ve sıklıkla kullanılmaktadır. Bu markanın kesici diskler konusunda kalitesi günümüzde görülmektedir. Hem ev hem sanayi ortamları için bu makineler pratik ve kullanışlıdır. Şantiye malzemeleri satılan yerlerden bu gibi diskleri temin etmeniz mümkündür.

İnşaat Sektöründe Kesici Makineler

Şantiye alanlarında çok amaçlı olarak kesici makineler kullanılır. Kesici diskler ile birçok kesim işlemi hızlıca yapılır. Metal kesimi ve taşlama için pratik yöntem sunan kesici makineler bu alanlarda vazgeçilmez aletlerden biridir. İnşaat yapılan yerlerde ince kesimler için vazgeçilmez olan bu makinalar, ustaların ellerinde mükemmel şekilde kullanılır. Hırdavat malzemelerini kesebilmek için çeşitli malzemeler mevcuttur.

Lakin malzemelerin kalitesi de çok önemlidir. İnşaat malzemeleri satın alınırken bu kalitelere ve çeşitli kriterlere uygunluğu kontrol edilmelidir. Her alan için ayrı malzeme kullanılmalıdır. Kesme diskleri ile zımparalama ve taşlama yapılmamalıdır. Metal kesici el aletleri arasında çeşitli ürünler vardır. Metal kesici makas ile metal kesme yapılabilir lakin istenen sonuçlar için daha profesyonel makineler kullanılması tavsiye edilir. Metal kesici matkap ucu sayesinde daha ufak alanlarda metal kesme işlemleri yapılabilir lakin kullanırken prosedürlere dikkat edilmelidir. 

Hırdavat malzemeleri toptan şekilde inşaat firmalarına temin edilebilir. Yapı malzemesi alırken malzemelerin kalitelerine dikkat etmelisiniz. Bu dikkatiniz uzun vadede maliyetleri azaltabilir. 

Sanayi Alanında Kullanımı

Sanayi sitelerinde birçok alanda kullanılan kesme makineleri mevcuttur. Üretim hatlarına kesme, taşlama ve zımpara yapımında çeşitli makineler kullanılır. Her işlem için farklı makineler olabilir. Tek tip kesici diskler ile her işlem yapılamaz. Metal kesici diskler ile kesim işlemleri yapılmalıdır aksi taktirde istenmeyen durumlar görülebilir. 

Taşlama kesici diskler ile çeşitli metallerin taşlama işlemleri kolaylıkla yapılır. Yay yapımında da kullanılan bu tip makinelerin kullanım kolaylığı her iş için uygun olabilirler. Ancak kesici diskler uzun ömürlü olmayabilirler. Tek bir disk üzerinde yapacağınız işlemlerin işlem süresi ve sıklığı ömrünü kısaltabilir.  Metal kesici şerit testere sayesinde büyük metalleri kolayca kesebilirsiniz, lakin bu testere kullanımında çok dikkatli olmalısınız.

Sanayi alanında üretim hattında işlemlerden sonra Karbosan zımpara ile işlem sonu malzeme üzerinde pürüzler giderilebilir. Bu zımpara taşlarının ölçüleri ve tipleri standart olarak üretilmez. Farklı makineler için çeşitli ebatları mevcuttur. Karbosan bileme taşı sayesinde bileme işlemleri daha kaliteli bir şekilde yapılabilir. Bu taşların standart ölçüleri ise:

  • En 5.3 cm
  • Boy 19.5 cm
  • Yükseklik 2.3 cm

Olabilmektedir.

 

Bu Diskler ile Ahşap Kesimi

Ayrıca sanayi alanı haricinde ağaç ve ahşap kesimleri içinde kesici diskler kullanılır. Marangozlar ağaç ve ahşap kesici diskler kullanarak kısa zamanlarda hızlıca kesim yapabilirler. Testere yerine kesici makineler daha pratik ve kolay işlemler sağlar. Metal kesici testere ile ahşap kesimi yapmamalısınız. İstediğiniz sonuçlar için her malzemeye ayrı olarak üretilen makineleri kullanmalısınız.

İşlemlerin Pratikliği

Ancak her ne kadar kolay ve pratik olsada her işte olduğu gibi iş kazası konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir. Çeşitli koruyucu unsurlar ile birlikte çalışılmalı, önce kişinin kendisini koruması gerekmektedir. Kesici diskler ile yapılan tüm işlemler tehlike arzeder bu konuda oldukça dikkatli olunmalıdır.  Karbosan metal kesici taşlar sayesinde işlemlerinizi daha kaliteli bir şekilde yapabilirsiniz.

Karbosan taş ve zımparalama uygulamaları için kaliteli ürünler üretmektedirler. Karbosan bayileri size ürünleri hakkında tüm bilgileri verecektir. Ayrıca hangi alanlar için hangi ürünün uygunluğu konusunda size yardımcı olacaklardır. Karbosan fiyat listesi için internet sitelerine bakabilir ve ürünler hakkında detaylı bilgileri, bayileri arayarak ya da internet üzerinden araştırarak bulabilirsiniz. Ayrıca nalbur İstanbul bölgesinde en kaliteli ürünleri size temin edebilmektedir. Nalbur toptan olarak size istediğiniz doğrultuda satışını yapabilir.

 

Şantiye Sahasında Kesici İşlemler

Metal kesici disk sayesinde şantiye sahasında demir ve çelik gibi malzemelerin kesimleri güvenle yapılabilir. Kesici diskler her alan için ayrı üretilir. Bu diskler zıpmara, kesme ve taşlama yapmak için çeşitli şekilde kullanılabilir. Standart bir metal kesici taş ile her işlemi yapamayabilirsiniz.  Şantiye malzemeleri toptan satın alırken bu gibi konulara dikkat edilmelidir, her alan için ayrıca malzeme alınmalıdır.

Döküm kesme diskleri, metal kesme diskleri, inox kesme diskleri vb. için farklı şekilde üretilen malzemeleri kendi alanlarında kullanmalısınız. Karbosan fiyat listesi 2020 yılında bir önceki yıllara göre fiyat değişikliği gösterebilir. Bu nedenle bayilerden destek almanız en doğrusu olacaktır.

Kesici Diskler Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Karbosan flap disk sektörel çalışmakar için farklı kullanım alanlarına özel olarak çeşitli özelliklerde sunulabilir. Bu diskler alüminyum oksit, seramik aşındırıcı ve zirkonyum aşındırıcıları olarak farklı çeşitlerde sunulur. 36 kumdan 120 kuma kadar çeşitli özelliklerde üretilirler. Bu diskler çapak alma gibi işlemler için uygundur. Ayrıca yüzey düzeltmesi için kullanılan bu diskler, yüksek talaş kaldırma isteği olan bölgelerde tercih edilir. 

Marangozlar, demirciler, plastik doğrama yapanlar, soğuk demirciler, parkeciler ve dahası bu gibi kesici aletleri kullanan meslek dallarındandır. Plastik, metal ve ahşap kesmek için kullanılan elektrik motoru bağlantılı yuvarlak testere takılarak kolaylıkla çalıştırılabilen makinelere yuvarlak testere denir. Ayrıca bu mesleki gruplar metal kesici elmas testere kullanarak da kesim işlemleri yaparlar

 Kullandığınız makine ve makineye taktığınız kesici diskler kesmekte olduğunuz malzemenin niteliğine bağlıdır. Kesilecek boyutlara ve malzemeye göre bir kesme diski seçmeniz gerekir. Disk yüksek hızda döner ve sabit basınç altında keser. Kesilecek malzemeyi düz bir kesim ile kesin. Motor gücü ayrıca kesme malzemesinin tipine ve boyutuna bağlıdır.  Metal kesici panç ile metal yüzeylerde daha hızlı delik açmak mümkündür.