x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 369 ürün bulunmaktadır.

Anahtarlar & Lokma

Anahtarlar & lokma ihtiyacınız olana kadar genellikle gözden kaçan günlük araçlardan biridir. Karşılaştığım projede çalışmak için sık sık yakındaki bir İngiliz anahtarı alırım. Bununla birlikte, aslında birçoğu belirli bir görevi yerine getirmek için özel olarak tasarlanmış epeyce farklı tipte anahtar vardır.

Çeşitli Anahtar Türleri ve Kullanımları

İngiliz anahtarı genellikle erkek veya dişidir. Anahtarlar & lokma gibi bir erkek anahtar yerleştirilir. Dişi anahtarının dönen nesnelerin üzerine veya etrafına uyan yuvaları vardır. Her ikisi de somunları, cıvataları, vidaları ve hatta mekanik kapakları ve muhafazaları gevşetmek ve sıkmak için kullanılır. Her atölyede anahtarlık var olan malzemeler arasında yer almaktadır.

Aşağıdaki birçok anahtar çeşidi tüm stil ve özellikleri kapsar, ancak başka çok nadir veya özel anahtarlar da vardır. Anahtarlık modelleri ve ne alanlarda kullanıldığı yönündeki çeşitli bilgilere bu makale altında erişebilirsiniz. Nalbur İstanbul aşağıdaki anahtarlar gibi ve dahasını toptan olarak ayrıca perakende olarak da satışını yapmaktadır. 

Anahtar priz evlerde, ofislerde ve işyerlerinde sıkça kullanılan, açma / kapama özelliklerine sahip ve ortalama 220v ana güç kaynağı kullanabilen bir kontrol mekanizmasıdır.

Anahtar takımı fiyatları kalitesine ve üretici firmasına göre değişmekle beraber çok pahalı ürünler değildir. Ev tipi ile sanayi tipi arasında farklar bulunsa da, endüstriyel alanda daha dayanıklı tipleri kullanılır.

Anahtarlıklar

Anahtarlığınız için dekoratif şeyler ile günden güne biraz el yeteneniğinizi geliştirin. Göz kamaştırıcı bir süslemeyle parıldayın ya da eğlenceli, renkli bir parça ile kişiliğinizi gösterin. Anahtarlık halkası üzerinde yapacağınız eğlenceli çalışmalar ile kendinize harika bir anahtarlık tasarlayabilirsiniz.

Anahtarlık yapımı hakkında küçük bir araştırma ile çeşitli fikirler edinebilir, kendiniz için birkaç tane ve arkadaşlarınız için çok daha fazlasını oluşturacak kadar basittir. Hediye etmek için çeşitli eğiticilerin bir kısmını test edin ve kendinizinkini tasarlamak için bir an önce başlayın. Ayrıca kendi anahtarınız için anahtar emojisi yaparak eğlenceli bir tasarım da yapabilirsiniz.  Çeşitli türlerde anahtar topla ve arkadaşlarına ver.

İngiliz Anahtarı Sınıfı

İngiliz anahtarını alt gruplara ayırmak için günümüzde bazı yaygın terimler kullanılır. Bu terimleri bilmek size anahtarın amacını daha iyi anlamanızı sağlayacaktır, ancak bunların tümü geniş “anahtar” terimi ile uyumludur. Hırdavat ürünlerini satan dükkanlarda bulunur ve en yaygın anahtar türüdür. Hırdavat malzemeleri toptan olarak satın alınırken İngiliz anahtarları da firmalar tarafından alınabilir. Ancak nalbur size farklı şekillerde İngiliz anahtarı sağlayabilir. Her atölye de anahtar askısı bulunur ve bu askıda birçok çeşit anahtar mevcuttur;

  • Tuşlar: Tuşlar genellikle çok özeldir ve çoğunlukla eski moda dişsiz anahtarlar & lokma veya erkek veya dişi uçlu T-şekilli soketler olarak görünür. Altıgen anahtar, durdurucu ve pencere krank her tür anahtar anahtarıdır.
  • Soket: Bir lokma anahtar, tek bir parçayı veya silindirik bir sokete takılan bir sapı ifade eder. Yuva başınıza oturur ve tutacağın yönüne bağlı olarak dikey veya yatay olarak döner.
  • Anahtar: İngiliz anahtarı, anahtar kafasını döndürmek için kullanılan bir anahtardır ve normal uçlar yerine pimler veya kancalarla tasarlanmıştır. Bu terim en çok İngiliz İngilizcesinde genel olarak İngiliz anahtarına atıfta bulunmak için kullanılır, ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde bir İngiliz anahtarı alt grubu olarak kullanılır. Anahtarlar & lokma çeşitleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıya bakın.

Genel Anahtar Tipi

Anahtarlar & lokma belki evinizin herhangi bir yerinde bunlardan en az biri vardır. Ortalama araç setinde birkaç tane var. Bu anahtarların çoğu, aşağıda açıklanan daha az yaygın olanların aksine çeşitli kullanımlara sahiptir.

Maymun Anahtarı

Anahtarlar & lokma çeşitlerin arasında daha yaygın olarak maymun anahtarı adı verilen bu aletler, mevcut en popüler anahtarlardan biridir. Hilal döndürüldüğünde açılan ve kapanan gömülü spiral vidalı bir açık uç vardır.

Bu nedenle, daha büyük boyut daha fazla alan gerektirir, ancak tüm kombine anahtarlar & lokma veya açık uçlu anahtar seti ile aynı temel işlevleri yerine getirebilir. Yapı malzemesi gibi malzemelerin satıldığı yerlerden kolaylıkla temin edilir.

Altıgen Anahtar

Altıgen anahtarlar & lokma olarak da bilinen bu altıgen metal parçası, L-şekilli veya T-şekilli olup, ekstra kollar kulp olarak işlev görür.

Erkek anahtar olarak, altıgen delikli bir vida veya cıvata başına oturur. Altıgen anahtar setleri genellikle SAE veya metrik boyutlarda sunulur. İnşaat sektöründe sıklıkla kullanılır.

Kutu Uç Anahtarı

Bu anahtarın her iki ucunda, saptan biraz daha yüksek veya daha alçak olabilen, kenarları yuvarlatmadan girintili bir somun almanıza izin veren kapalı halkalar vardır.

Kapalı uçlar, altıgen veya kare cıvatalara uyacak şekilde tasarlanmıştır ve farklı boyutlarda gelir. Kutu uçlu anahtar genellikle anahtar seti olarak satılır. 

Kombinasyon Anahtarı

Kutu uçlu anahtar ve açık uçlu anahtarın çocukları varsa, kombinasyon anahtarı ortaya çıkar. Bir taraf altıgen veya kare somunlar için kapalı bir döngüdür ve diğer ucu açık U şeklindedir.

Çoğu zaman zor somunlar için kullanılır, kapalı uç somunu gevşetir, böylece vidayı hızlı bir şekilde gevşetmek için açık ucu kullanabilirsiniz. Soketler gibi, kombinasyon anahtarı genellikle çeşitli boyutlarda anahtar içeren setler halinde satılır.

Crow Ayak Anahtarı

Bu meraklı açık uçlu anahtarın tutacağı yok. Bunun yerine, tek kafa, mandallı tutacağa ve soket uzantısına takılacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle çok dar bir alana sığar.

Önce yakındaki parçaları çıkarmak istemiyorsanız, cıvataları makinenin gövdesinde daha derine taşımak için idealdir.

Darbe Anahtarı

Akülü matkaba çok benzeyen havalı darbeli anahtar, bir hava kompresörü kullanır ve akülü darbeli anahtar, şarj edilebilir bir pil kullanır. İlki bazen hava anahtarı veya hava tabancası olarak adlandırılır.

Soket ailesinin bir parçası olan bu anahtarlar & lokma, inatçı somunları ve cıvataları çıkarmak için yüksek tork uygulamanıza olanak tanır. Bunlar, birden fazla somunla çalışmak için harikadır (bir arabaya tekerlek takarken olduğu gibi), ancak hassas işler için değil.

Bu iyi adlandırılmış alet, ucunda bir soket açıklığı olan bir “L” şekline veya farklı boyutlarda dört sokete sahip büyük “X” şeklinde bir tasarıma (örümcek anahtar olarak da bilinir) sahiptir.

Araba bijon somunlarını sıkmak ve gevşetmek için kullanılır ve “Tekerlek Desteği” olarak adlandırılır.

Bijon anahtarı ne kadar uzun olursa, kuvvetle sıkarken veya gevşetirken oluşan tork o kadar büyük olur. Sonunda bir soket bulunan bir kesici çubuk gibi çalışır.

Yağ Filtresi Anahtarı

Öncelikle otomotiv endüstrisinde kullanılan bir başka araç olan yağ filtresi anahtarı, aslında dört farklı stilde gelir ve çoğu zaman otomobilin markasına uyması gerekir.

Zincir kayışı ve metal kayış stili, filtre muhafazasını sarmak için halkalar kullanır, ancak daha tanınabilir tırnaklı anahtar, bir İngiliz anahtarı gibi çalışır. İnşaat malzemeleri satılan birçok yerde rahatlıkla bulunur.

Son olarak, soket tarzı bir filtre anahtarı, bazı tarafları kesilmiş bir fincana benzer. Bunlar filtre kapağının altına oturur ve mandallı tutacakla birlikte kullanılır.

Açık Uçlu Anahtar

Alet kutularında bulunan en yaygın anahtarlar & lokma türlerinden biri olan açık ağızlı anahtar, biri diğerinden biraz daha büyük olan iki U şeklinde uca sahiptir. Ulaşılması zor somunlar ve cıvatalar için kullanılan açık tasarım, hedef bağlantı parçasına dikey veya yatay olarak monte edilmesine izin verir.

Dezavantajı, somunun kenarlarının kutu uçlu anahtara göre daha fazla yuvarlatılmış olmasıdır.

Boru Anahtarı

Maymun anahtarının ağabeyi olarak görülen boru anahtarlar & lokma, dayanıklı F şeklinde bir tasarıma sahiptir. Bu ağır aletin tırtıklı çenesi, öncelikle kolayca iz bırakmak için metal borulardan ve bağlantılardan oluşan pipetler tarafından kullanılır. Şantiye malzemeleri toptan satışı sırasında boru anahtarlarları da toptan şekilde satılmaktadır.

Cırcır Anahtarı

Açık uçlu anahtarlar & lokma, kutu uçlu anahtar ve kombine anahtar gibi, cırcırlı kanalın en az bir ucu, içinde cırcır cihazı ile birlikte bulunur.

Bu, anahtar kolu her dönüşten sonra bir engele çarparsa, anahtarın yerinden çıkmasına ve yeniden ayarlanmasına gerek kalmadan sıkmak veya gevşetmek için döndürülmesini sağlar. Dar alanlarda çalışmak çok daha kolaydır. Nalbur toptan olarak inşaat firmalarına bu gibi aletleri sağlar.

Lokma Anahtar

Soket setinin temeli olan lokma anahtar (lokma seti dahilinde satılır), anahtarı bağlantı elemanlarından kaldırmadan somunları veya cıvataları hızlı bir şekilde sıkmak ve gevşetmek için bir mandal mekanizması kullanır.

Anahtarlar & lokma 1/4 “, 3/8” (en yaygın), 1/2 “ve 1” sürücüler için mevcuttur, tek yapmanız gereken sürücünün üzerine doğru boyutta soketi takmaktır. Kolu çevirirken bir engele çarparsanız, biraz yer açmak ve çalışmaya devam etmek için rotayı tersine çevirebilirsiniz. 

Anahtarlar & Lokma Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bu lokma takımı anahtarı aşırı sıkmadan belirli bir tork sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu miktar ayarlanabilir ve çeşitli türler mevcuttur (manuel, dijital ve diğer varyasyonlar dahil).

En çok tekerlek bijon somunlarının sıkılması gibi otomotiv işlerinde kullanılır. Tork çubukları hızlı olabilir, ancak çok doğru olmayabilir.

Tork anahtarı ayrıca bisikletlere, çiftlik ekipmanlarına veya üretici tarafından tipik olarak belirlenen belirli tork özelliklerine göre somunları veya cıvataları sıkmak için de kullanılabilir.

Diğer Anahtar Türleri

Birinin bu özel anahtarlar & lokma türlerinden bahsettiğini duymuş olabilirsiniz, ancak onlara asla sahip olmayabilirsiniz. Çok özel görevler için kullanılma eğilimindedirler veya bazı endüstrilerin dışında artık yaygın olarak kullanılmamaktadırlar.

Timsah Anahtarı

Bir zamanlar büyük bir İngiliz anahtarı babası olan timsah anahtarı, somunun nasıl tutulacağının ismini almıştır. Çenenin üst kısmı tırtıklı, alt kısmı pürüzsüzdür.

Sap, modern kuzeni boru anahtarlar & lokma daha sivri bir dişe benziyor. Bunlar öncelikle kare kafaları tutmak için tasarlanmıştır, bu nedenle filmin dışında nadiren görülürler.

Havza Anahtarı

Bu benzersiz anahtar, kavisli tırtıklı çene ile biten uzun T şeklinde bir sapa sahiptir. Ana işlevi, lavabo ve tuvalet altındaki ekipmanı gevşetip sıkmaktır ve sonuç olarak musluk anahtarı olarak da bilinir. Şantiye alanlarında bu gibi anahtarlar daha sık kullanılır.

Biyonik Anahtar

Bir pense benzer yuvarlak açıklığı ve iki tutacağı olan özel bir anahtar. Hedef başlığın etrafına yerleştirildiğinde, iki tutacağı kavramanıza ve kafayı ayarlanabilir bir kutu uçlu anahtara sıkıca tutmak için delikleri sıkmanıza olanak tanır. Şantiye malzemeleri satılan standart yerlerde kolaylıkla bulunmaz.