x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 62 ürün bulunmaktadır.

Merdiven Çeşitleri

Merdiven inşaat alanlarında ve evlerde oldukça sık kullanılan yükseltici bir mekanizmadır. Basit bir çalışma sistemine sahip olan bu ürün oldukça çeşitli seçeneklerde kullanıcıların ilgisine sunulmaktadMerdivenler, her yerde çok kullanışlı bir araç olmalarıyla dikkat çekmektedirler. Merdivenler o kadar basit araçlardır ki birçok insan merdiven kullanırken ortaya çıkan tehlikeleri unutmaktadır.

Şantiyelerde Güvenli Merdiven Kullanımı

Bir duvara veya başka bir desteğe dayanması gereken ve kendinden destekli olmayan merdivenler, üst destekten merdivenin ayağına yatay mesafenin merdivenin çalışma uzunluğunun yaklaşık 1 / 4’ü olacak şekilde yerleştirilmelidir.

Merdiven kullanım pozisyonundayken merdiven basamakları, kilitleri veya basamakları paralel, düz ve eşit aralıklı olmalıdır. Basamaklar 10 ″ -14 ″ inç aralıklı olmalıdır. Uzatma sehpası merdivenleri için, boşluk taban için 8 ″ -18 ″ inç ve uzatma bölümünde 6 ″ -12 ″ inç olmalıdır. Basamaklar, çalışanın ayağı kaymayacak şekilde şekillendirilmeli ve kaymaya karşı dayanıklı olmalıdır.

Basamaklı veya katlamalı merdiven türleri, kullanım sırasında ön ve arka bölümleri açık bir konumda tutmak için metal bir ayırıcıya veya kilitleme cihazına sahip olmalıdır. Bir çalışma alanına ulaşmak için iki veya daha fazla merdiven kullanıldığında, merdivenler arasında bir sahanlık veya platform mutlaka olmalıdır.

Merdivenin üst ve alt kısmının etrafındaki alan mutlaka temiz tutulmalıdır. Bu tür bir kullanım için özel olarak tasarlanmadıkları sürece, merdivenler daha uzun bölümler sağlamak için birbirine bağlanmamalıdır. Asla tasarlandığı amaç dışında bir merdiven kullanımı yapılmamalıdır.

İnşaat Merdiveni Kullanım Talimatları

 • Portatif merdivenlerden düşmeler mesleki ölüm ve yaralanmaların önde gelen nedenlerinden bir tanesidir. Merdivendeki tüm etiket ve işaretlerin okunması ve bunlara uyulması gerekmektedir.
 • Bunun yanı sıra merdivende elektriksel tehlikelerden kaçınmak büyük önem taşımaktadır. Merdiveni tutmadan önce üstten geçen elektrik hatları kontrol edilmelidir.
 • Elektrik hatlarının veya açıkta enerjili elektrikli ekipmanın yakınında metal bir merdiven kullanmaktan kaçının.
 • İnşaat merdiveni modellerini kullanmadan önce ekipman mutlaka incelenmelidir.
 • Merdiven hasar görmüşse, onarılıncaya veya atılıncaya kadar kullanımdan kaldırılmalı ve hasarlı olduğu belirtilmelidir.
 • Tırmanırken daima 3 noktalı temas halinde olunması gerekmektedir. Vücudunuzu basamağın ortasına yakın tutun ve tırmanırken daima merdivene dönük olun. Merdivenleri ve uygun aksesuarları (merdiven rampaları, krikolar veya kancalar) sadece tasarlandıkları amaç için kullanılmalıdırlar.
 • Merdivenler, basamaklar veya ayaklar üzerinde herhangi bir kaygan malzeme içermemelidir.
 • İnşaat sahası gibi zorlu çalışma koşullarına sahip olan alanlarda kısmen kapalı bir konumda kendinden destekli bir merdiven kullanımı yapılmamalıdır.
 • Bir merdivenin üst basamağı basamak olması amacıyla tasarlanmadıysa kesinlikle üstüne basılmamalıdır.
 • Yer değiştirmeyi önlemek için sabitlenmediği sürece bir merdiven yalnızca sabit ve düz bir yüzeyde kullanılmalıdır.
 • Ek yükseklik elde etmek için kutular, variller veya diğer dengesiz tabanların üzerine kesinlikle koyulmamalıdır.
 • Bir kişi veya ekipman merdivendeyken merdiveni hareket ettirmeyin veya kaydırmamalıdır.
 • Düz, tek veya uzatmalı bir merdivenin en üst üç basamağında durmayın Bir merdiveni kurmak için doğru açı, tabanını merdivenin çalışma uzunluğunun dörtte birini duvardan veya başka bir dikey yüzeyden yerleştirmektir.

2+2 Basamaklı Kanat Merdiven

Çift taraflı kanat merdiven çeşitleri dayanıklı ve geniş basamakları ile evde kullanıma uygun olmalarıyla dikkat çekmektedirler. Bunun yanı sıra alüminyum olan bu merdiven modelleri çok fonksiyonludurlar. Bu nedenle üst tabanında da geniş bir tabla basamağı bulunmaktadır. Bu kısım basım adımı için kullanılabilmektedir. Bu merdiven modeli çeşitli ölçü ve basamak çeşitleri sayesinde geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Aynı zamanda bu merdivenin öne çıkan bir diğer özelliği de güvenli kullanım hedefiyle tasarlanmış olmasıdır. Katlanabilir özelliği sayesinde ergonomik bir tasarıma sahiptir. Bu merdiven yalnızca evde değil şantiye alanlarında da inşaat merdiveni çeşitleri arasından seçilerek de kullanılabilmektedir. Kaymayı önleyen basamaklara sahip olması nedeniyle güvenli bir kullanım vaat etmektedir. Ürün aynı zamanda galvaniz kaplamadır.

2+1 Basamaklı Galvanizli Merdiven

Yüksek perçinleme teknolojisine sahip olan bu merdiven modeli galvanizli olmasıyla dikkat çekmektedir. Katlanabilir, hafif ve kolay taşınabilir olması nedeniyle de ergonomik tasarımlılar kategorisinde listelenebilmektedir. Aynı zamanda çok fonksiyonlu bir plastik alet tablasına sahiptir. Geniş basamaklara sahip olan bu ürün güvenli ve dayanıklı olması nedeniyle inşaat alanlarında kullanıma oldukça uygundur. Bunun yanı sıra kaymayı önleyen basamaklara ve plastik takozlara sahiptir. Ürün alıcıya vakumlu şeffaf ambalajında gelir.

4+1 Basamaklı Galvanizli Merdiven

4 basamaklı olan bu merdiven tipi geniş basamaklarıyla dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra çok fonksiyonlu plastik alet tablasına sahip olması da bu ürünü bir adım öne çıkaran özellikler arasında yer almaktadır.

Katlanabilir bir model olan bu ürün hafif ve kolay taşınabilir olması nedeniyle şantiye alanlarında ve evsel kullanımda uygundur. Bu nedenle profesyonellerin de tercih edebileceği bir merdiven tipidir. Kaymayı önleyen basamaklara sahip olan bu ürün çok fonksiyonlu olmasıyla da kullanıcılarını memnun etmektedir. Ürün alıcıya vakumlu ve şaffaf bir poşette teslim edilmektedir.

Katlanabilir Merdiven

Katlanabilir merdiven olması özelliğiyle dikkat çeken bu ürün, ergonomik tasarımlılar kategorisindedir. Katlanabilir özelliği dolayısıyla rahat bir kullanım sağlamaktadır. 152 santimetrelik bir boya sahip olan bu ürünün eni 45 santimetredir. Bunun yanı sıra 98 santimetrelik açılabilme açısı bulunmaktadır.

Estetik görüntüsünün yanı sıra 7 kilo 600 gram olarak ölçülebilen bu ürün şantiye, ev ve bahçelerdeki kullanım için oldukça uygundur. Bu nedenle herkes için uygun bir ürün olarak tanımlanmaktadır.

Katlanabilir merdivenlerin en önemli özelliği yer tasarrufu sağlıyor olmalarıdır. Sahip olduğu plastik basamakları sayesinde kaymayı da önlemektedir. Bunun yanı sıra basamaklarda çelik perçinler kullanılmıştır. Bu sayede ürünün dayanıklılığının artırılması hedeflenmiştir. Uzun ömürlü bir kullanım vaat etmektedir. Bu ürünü öne çıkaran bir diğer özelliği ise özel spreyle temizlenmiş olmasıdır. Üründe nano teknoloji kendisini göstermektedir.

3+1 Basamaklı Alüminyum Merdiven

Katlanabilir ve hafif olması nedeniyle kolay bir taşıma imkanı sunan bu merdiven tipi, inşaat alanı ve evlerde kullanıma uygun olmasıyla dikkat çekmektedirler. Güvenli bir kullanım hedefiyle tasarlanan bu ürün, yüksek perçinleme teknolojisiyle üretilmiştir. Bunun yanı sıra çok fonksiyonlu plastik alet tablasına da sahiptir.

Kaymayı önleyen basamakları sayesinde güvenliği üst seviyeye çıkaran bu merdiven tipi, paslanmaz özel alaşımlı alüminyumdur. Bu ürün alıcısına şeffaf ve vakumlu bir poşette ulaştırılmaktadır. Aynı zamanda bu merdiven tipi evsel kullanıma da uygundur.

Merdiven Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İnşaat merdiven ölçüleri tamamen ihtiyaca göre şekillenmektedir. İstenilen her ebatta, her basamak sayısında merdiven bulmak mümkündür. Bu sayede bu ürünler geniş bir yelpazede kullanıcısına sunulabilmektedir.

Merdiven fiyatları seçilen ürünün basamak sayısı ve adedine göre değişkenlik göstermektedirler. 3+3 basamaklı olan merdiven modelleri de şantiye alanlarında kullanıma uygun olmasıyla dikkat çeken bir üründür. Bunun yanı sıra güvenli kullanım koşulları sebebiyle de evsel kullanımda da uygundur. Bu merdiven modeli 3 basamaktan 9 basamağa kadar farklı ölçülerde kullanıcılarının ilgisine sunulmaktadır.

Aynı zamanda yüksek perçinleme teknolojisine sahip olan bu ürün, katlanabilir özelliğe de sahiptir. Kolay taşınabilir ve hafif bir üründür. Pratik kullanımı sebebiyle şantiye alanlarında sıkça tercih edilen bir üründür. Geniş basamaklara sahip olan bu ürün, çok fonksiyonlu bir plastik alet tablasına sahiptir. Bunun yanı sıra kaymayı önleyen basamakları sayesinde güvenlik sağlamaktadır. Galvaniz kaplama olan bu ürün şeffaf ve vakumlu bir poşette kullanıcısına ulaştırılmaktadır. Aynı şekilde inşaat merdiveni fiyatları da tamamen seçilen ürünün özelliklerine göre değişir.

Siz de merdiven ve diğer ürünlerimize sitemiz üzerinden ulaşabilir, sahip olmak istediğiniz bütün ürünlere avantajlardan faydalanarak sahip olabilirsiniz.