x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 114 ürün bulunmaktadır.

YHB ve YSB Vidalar

YHB ve YSB vidalar özellikle inşaat ve mobilya sektörlerinde çok sık kullanılan son derece kullanışlı yapılara sahip olan ve bir çok pratik özelliği sahip olan vidalardır. Her şeyden önce YHB ve YSB uçlu vidalardaki YHB ve YSB ifadelerinin birer kısaltma olduğunu bilmek gerekir. Bu kısaltmalar zaman içerisinde kullanıla kullanıla ürünlerin resmi isimleri haline gelmişlerdir.

YHB vidalar yıldız uçlu vidaları ifade ederler. Bu vidalar genelde üstün delme kapasitesine sahiplerdir. Bu özellikleri nedeni ile halk arasında akıllı vidalar olarak da bilinirler. Akıllı vidalar olarak da bilinen YHB vidalar son derece kolay bir kullanıma sahiplerdir. Bu vidaların kullanımında bir matkaba ya da başka bir yardımcı ürüne ihtiyaç duyulmaz. Buna karşın YHB vidalar, ya da bilinen bir diğer yaygın isimleri ile akıllı vidalar plastik, panel, levha sac ve buna benzer birçok alanda kullanılabilirler. Üstelik bu alanlarda bu elemanlar üzerinde kullanılan YHB vidalar son derece sağlam ve kullanışlı bir yapıya sahip olacaklardır.

YHB ve YSB Vidaların Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

YHB ve YSB vidalar ifadesindeki YSB de YHB gibi bir kısaltmayı ifade etmektedir. YHB’nin açılımı ”yıldız silindir başlı” olarak ifade edilebilir. Yani YHB vidalar yıldız silindir başlı vidalardır. Bu vidalar yardımı ile metal, ahşap ya da plastik yapılar arasında rahatlıkla bağlantı yapılabilmektedir. YHB vidaları, ya da uzun isimleri ile yıldız silindir başlı vidalar düz bir yapıya sahiplerdir. Kullanım alanları da diğer düz yapıya sahip olan vidalar ile aynıdır.

Hem YHB yani yıldız havşa başlı vidalar hem de YSB yani yıldız silindir başlı vidalar son derece sağlam metal elementlerden üretilmişlerdir. Bu nedenle çok sağlam ve dayanıklı yapıda vidalar olarak bilinirler. Bu vidaların üretimleri ve boyutları kullanıcının taleplerine göre gerçekleşebilmektedir. En ve boy üzerinden farklı boyutları olan yıldız havşa başlı vidalar ve yıldız silindir başlı vidalar farklı fiyatlara sahip olabilirler. Fiyatı belirleyecek olan faktörler ise kullanıcının özel talepleri, ürünün genel kalitesi ve üreticinin tercih ettiği fiyat olacaktır.