x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 523 ürün bulunmaktadır.

Hırdavat Malzemeleri

Hırdavat tam anlamıyla kilit, tel, çivi, metal eşya anlamına gelir. Özellikle binalarda koruma, dekorasyon ve rahatlık için kullanılan bir grup metal donanım da denilebilmektedir.

Yapı malzemeleri bir binanın herhangi bir parçasını oluşturmaz, aksine onları destekler ve çalışmasını sağlar. Genellikle pencere, kapı ve dolap gibi armatürleri destekler. Hırdavat nedir sorusuna verilecek yaygın örnekler arasında kapı kolları, kapı menteşeleri, kilit dilleri, mandallar, anahtar ve kapı tokmakları bulunur.

Nalbur İstanbul gibi büyük şehirlerde değil bütün illerde bulunan bir yapı marketidir. Bu nedenle her ihtiyacınızı direkt olarak çözebilir toptan satın alım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Banyo ve Mutfaklarda Kullanılan Hırdavat Malzemeleri

Banyo hırdavat malzemeleri banyo görünümü ve dekorasyonunun oluşturulmasında ve korunmasında kullanılan ürünleri içerir. Banyo ürünleri arasında musluklar, duşlar, küvetler, raflar ve aynalar gibi malzemeler bulunmaktadır. Aynı zamanda bu ürünler şantiye kurulum esnasında da ihtiyaç olarak belirlenen ürünler arasında yer almaktadır.

Yapı malzemesi olarak anılan arıtma çıkışlı mutfak bataryası modelleri de hırdavat malzemeleri arasında yer almaktadır. Örneğin bu modeller kullanıcının yaşamını kolaylaştırmak adına tasarlanmışlardır. Bu nedenle kullanım kolaylığı ön planda olan bir üründür. Bu ürün aynı zamanda kararma veya paslanma yapmadığı için zorlu çalışma koşullarına sahip olan şantiye ve inşaat alanlarında da kullanıma uygundur.

Bunun yanı sıra bu ürünler mutfaklarda da kullanıma uygundur. Özellikle gıda sorununun çözüldüğü bu alanlarda kesinlikle kararma ve paslanma kabul edilmemektedir. Bu nedenle mutfak bataryası seçiminde de dikkatli olunmalıdır.

Hırdavat Malzemesi Seçimi

Kilitler de hırdavat malzemeleri arasında yer almaktadır. Silindir gömme kilit bir vidadaki dişlere benzer şekilde dişler cihazın dış tarafına açılır. Sabitlemek için, cihazı kilit gövdesindeki ilgili oluklara girecek şekilde döndürmek gerekmektedir. Kilit silindirinin dönüşü dışında onu kilit gövdesine tutturan başka bir şey yoktur.

Kapının diğer tarafında hiçbir şey yapılmasına gerek kalmamaktadır. Silindiri vidalayarak yönlendirdikten sonra kilit çalışacaktır. Bu kilit modeli şantiye kurulum sahalarında da kullanıma uygundur. Hırdavat toptancıları olarak bu ürünlere toplu alımda uygun fiyattan sahip olmanız mümkündür.

Bir gömme silindirin kilit gövdesi, en büyük tanımlayıcı özelliğidir. Gömme adı, karşılık gelen bir parçaya uyacak şekilde tasarlanmış bir delik veya girintiyi ifade etmektedir. Hırdavatçı adıyla satış yapan mağazalarda rahatlıkla bulunabilmektedir.

Örnek olarak galvaniz kaplamalı kilit modelleri de öne çıkan ürünler arasında yer almaktadır. Bunun yanı çelik pirinç kaplamaya sahip olan bu ürün Türk Standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Yapı malzemesi seçimi yaparken mutlaka standartlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu kilit modelinin yanı sıra 68 milimetre nikel silindir kilit modelleri de bulunmaktadır. Bu ürünler ahşap ve standart çelik kapılarda kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra mandala sahip olan bu ürünün anahtarsız kilitleme özelliği de bulunmaktadır. Aynı zamanda delinmelere karşı 6 adet çelik pimi bulunan bu ürün 3 adet anahtarla teslim edilmektedir. Kolay montaj özelliği de öne çıkan bir başka unsurdur. İnşaat alanlarında da kullanıma uygundur.

Şantiye Kurulum Alanlarında Hırdavat Malzemeleri

Hırdavat malzemeleri arasında bulunan bir diğer ürün de kesici disklerdir. Bu diskler inşaat ve şantiye alanlarında kullanım yoğunluğuyla dikkat çekmektedir. Bu ürünlerden öne çıkanlar arasında yer alan çanak taşlama taşı da sağlamlığıyla öne çıkan bir üründür. İnşaat malzemeleri seçimi yaparken sağlamlık aranan bir özelliktir.

Bu ürünle mermer, mozaik, paledyen, beton ve benzeri suni veya doğal taşların taşlama işlemlerinin kullanımında oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra metallerin kaba çapaklarının alımında da başarılı ürünlerdir. Hırdavat online olarak alınabilecek ürünler arasında yer almaktadır.

Karbür uçlu ahşap taşınabilir testere de hırdavat malzemeleri arasında yer alan bir başka üründür. Bu ürün bütün standart ahşap işleme işlemleri için uygundur. Bu testere tam olarak 40 adet dişe sahiptir. Bu özellik bu aletin kesiciliğini katlamaktadır. Bu ürünün öne çıkan bir başka özelliği ise testere göbeğinden elmasın merkezine olan çizgi ile elmasın merkezi ile ucu arasındaki çizginin açısının 18 derece olmasıdır. Aynı zamanda bu testerenin kalınlığı 2.2 milimetredir. Hem evsel kullanımda hem de şantiye kurulum sahalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bu hırdavat ürünü, tüm elektrikli ve akülü daire testere makinalarına uyumlu olmasıyla dikkat çekmektedir. Bıçak gövdesi sertleştirilmiş çelikten imal edilmiş olup testere dişleri hassas taşlama yapılarak temiz kesim yapılması sağlanmıştır. Bunun yanı sıra bu ürün hırdavat fırsatı olarak da listelenebilmektedir.

Gövde üzerinde bulunan dört adet geniş yarık sayesinde de ürünün çalışma esnasında titreşimini önleyerek gürültü ve aşırı ısınmayı azaltması hedeflenmiştir. Ürün üzerinde bulunan ok işareti de çalışma yönünü temsil eden bir başka özelliğidir. Testereyi taşıma esnasında eldiven kullanılması önemlidir. Testere çapı 185 milimetre olan bu ürünün göbek çapı ise 30 milimetredir. Aynı zamanda elmas uçlu taş tuğla mermer granit kesici disk de bir inşaat alanlarında kullanım için ideal ürünler arasında yer almaktadır. Şantiye malzemeleri toptan ürün seçenekleri sayesinde bu ürüne toplu olarak erişim imkânı da bulunmaktadır.

Maket Bıçağı Seçenekleri Hırdavat Mağazamızda

Bir maket bıçağı genel veya yardımcı malzeme olarak kullanılmaktadır. Maket bıçağı başlangıçta, postları ve ipleri kesmek, postları kazımak, hayvanları kesmek, balıkları temizlemek ve diğer görevler gibi genel işler için uygun bir kesici kenara sahip sabit bir bıçak bıçağıydı.

Ancak gelişen dünyayla birlikte bu durum da değiştir. Bugün, maket bıçağı terimi, genel işyerinde veya inşaat endüstrisinde kullanıma uygun küçük katlanabilir veya geri çekilebilir bıçaklı aletleri de içermektedir.

Sabit veya katlanır bıçaklı maket bıçağı hem iç hem de dış mekan kullanımı için popülerdir. En popüler iş yeri maket bıçağı türlerinden biri geri çekilebilir veya katlanabilir maket bıçağıdır. Bu tür yardımcı bıçaklar, çeşitli ticaret ve el sanatlarında kullanılmak üzere çok amaçlı kesici aletler olarak tasarlanmıştır.

Hafif, taşıması ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanan maket bıçakları fabrikalarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda ambarlar, inşaat projeleri ve kesme çizgilerini işaretlemek, plastik veya ahşap malzemeleri kesmek veya bant, kordon, şerit, karton veya diğer ambalaj malzemelerini kesmek için rutin olarak bir alete ihtiyaç duyulan bütün durumlarda kullanılabilmektedir. İnşaat malzemeleri arasında bulunan bir ürün olması nedeniyle de dayanıklıdır.

Metal gövdeli, metal uçlu ve darbeye karşı dayanıklı, uzun ömürlü maket bıçağı seçenekleri de kullanımda oldukça yaygın ürünler arasında yer almaktadır. Evsel ve profesyonel kullanıma uygun olan bu ürünler kolay kullanın hedefiyle tasarlanmıştır. Bu ürün de hırdavat çeşitleri arasında yer almaktadır.

Metal veya plastik bir koruma sürgüsü içerisinde ileri geri hareket eden kilitleme mekanizmasına bulunan ve sabitlenen tek tarafı keskin bir bıçak olması özelliğine sahiptir. Keskin metal deri ve kösele kesiminde de kullanıma uygundur. Bıçağın etrafı tamamen kapalı olduğu için diğer maket bıçaklarına göre daha güvenlidir.

Hırdavat Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Matkap ucu modelleri de hırdavat mağazalarından alınabilecek ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünler çok çeşitli olup her kullanıcı için uygundur. Her zaman dairesel kesitli delikler oluşturmak veya malzemeyi çıkarmak için kullanılan kesici aletlere verilen addır. Hırdavat malzemeleri toptan alım yapması en kolay ürünler arasında yer almaktadır.

Matkap uçları birçok boyutta ve şekilde ve birçok farklı malzemede farklı türde delikler oluşturabilir. Delikler oluşturmak için kullanılan matkap uçları genellikle bir matkaba bağlanır ve bu matkap uçları da parçanın tipik olarak döndürülerek kesmesini sağlar. Hırdavat dünyası çok çeşitli parçaları bünyesinde barındırmaktadır.

Nalbur ürünleri dendiğinde direkt olarak akla nalbur toptan alım gibi seçenekler gelmektedir. Bu nedenle Türkiye’nin en büyük şantiye tedarik merkezi Şantiyeciniz ürün listesinden toplu alım gerçekleştirebilirsiniz.

Siz de hırdavat malzemeleri ve diğer yapı malzemesi listesinde yer alan ürünlerimizi sitemiz üzerinden inceleyebilir dilediğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz.