113 sonuçtan 1-36 arası gösteriliyor

Ürün Sayısı 24 48

Ayak Koruyucular

Ayak koruyucular tehlikeli işlerde çalışan kişilerin kullanması gereken iş güvenlik ekipmanları arasında yer almaktadır.

Ayaklarımıza çok bağlıyız. Onlara baktığınızdan emin olmak, her işçi için yüksek bir önceliktir. Bu durum mesleğiniz için doğru iş ayakkabısını seçmek anlamına gelir. Çünkü, standart bir kulak tıkacı veya koruyucu gözlük seti çok çeşitli meslekleri ve olası tehlikeleri kapsayabilirken, doğru güvenlik ayakkabısı aldığınızdan emin olmak için çok daha fazla düşünmeyi gerektirebilir.

İş yeri ayak tehlikeleri birçok farklı biçimde kullanıcılara sunulmaktadır. Çalışanları korumanın en iyi yolu mühendislik, iş uygulamaları ve idari kontrolleri kullanarak bu tehlikeleri kaynağında kontrol etmektir. Bu kontroller uygun olmadığında veya yeterli koruma sağlamadığında, uygun ayakkabı kişisel koruyucu ekipman kullanılmalıdır. Ayak bileği koruyucuları da önemli ürünler arasında yer almaktadır.

Ayak Koruyucular Konusunda Seçim Nasıl Yapılmalıdır?

Ayakkabılar, sahanızdaki tehlikelere göre seçilmelidir. Örneğin, nesne düşme riskiyle karşı karşıya olabileceğiniz bir yerde çalışıyorsanız, ayak bileği desteğine dayalı bir bot seçmek uygun riski ele almıyor. Çelik burunlu iş botu modelleri, birçok farklı çalışma sahasında çeşitli tehlikeler için harika ve geleneksel bir korumadır, ancak sizin için doğru seçim mi? Neye ihtiyacınız olduğunu bildiğinizden emin olmak için fazladan zaman ayırmak bir dünya fark yaratabilir.

Ayak koruyucular ile ilgili ayakkabıların tasarımı, performansı, testi ve sınıflandırması için maksimum gereksinimleri kapsar. Bu standartları karşıladığı onaylanan ayakkabılar önce darbe ve sıkıştırma direnci gereksinimlerini karşılamalıdır.

Daha sonra materyal koruma, iletken koruma, elektriksel tehlike direnci, statik dağıtıcı koruma ve delinmelere karşı koruma gibi ek bölümlerin gereksinimleri karşılanabilir. Ayak güvenliği gerektiren en sık karşılaşılan potansiyel tehlikelerden bazıları aşağıda verilmiştir. Bir göz atın ve hangi ayakkabıların bu tehlikeler göz önünde bulundurularak yapıldığını görün. İş ihtiyaçlarınıza uygun ayakkabıların belirlenmesine yardımcı olması için koruyucu ayakkabı seçim kılavuzumuzu da kullanabilirsiniz.

Elektriksel Tehlikeler

Elektrik tehlike botları, elektrikle uğraşan herkes için önemli bir güvenlik parçasıdır. Bu, bir elektrik işçisi veya devreler veya yüksek voltajlı makineler etrafında çalışan biri olabilir. Bu ayakkabı, iletken olmayan, elektrik çarpmasına dayanıklı taban ve topuklu ayakkabılardan üretilmiştir. Bu tür ayakkabılar, işçinin elektrik devresini tamamlamasını engeller. Bu ayak koruyucular elektrik çarpması olasılığını azaltabilir.

Patlayıcılar

Patlayıcılar veya diğer yüksek derecede reaktif veya yanıcı maddeler etrafında çalışıyorsanız, muhtemelen elektriksel olarak iletken ayakkabılara ihtiyacınız olacaktır. Elektriksel olarak iletken iş ayakkabısı, çalışan üzerinde statik elektrik oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Bu önlem alınmazsa vücudunuzdaki statik elektrik, kolayca yangına veya patlamaya neden olabilecek bir kıvılcım oluşturabilir. İpek, yün ve naylon çoraplar bu tür çalışma ortamında veya bu tür ayakkabılarla giyilmemelidir. Çünkü bu malzemelerin de statik üretme olasılığı daha yüksektir.

Motorlu Testereler

Motorlu testerelerle veya diğer dönen bıçaklarla çalışmak, koruyucu ayakkabıların kesinlikle gerekli olmasını sağlar. Kesilmeye dayanıklı motorlu testere botları motorlu testerenin dahil olduğu bir kaza karşısında ciddi yaralanmaları önleyebilir. Bunlar, dönen bıçaklara karşı koruyucu bir bariyer oluşturan özel malzemelerden yapılmıştır.

Düşen Nesneler

Eşyaların düşme riski altındaysanız, kesinlikle emniyetli burunlu botlar isteyeceksiniz. Bunlar, koruma için parmak bölgesi üzerinde bir kapağı olan botlardır. Çelik burun ayakkabı modelleri olarak isimlendirilirler. Bunun nedeni ise başlıklarının geleneksel olarak çelikten yapılmış olmasıdır. Ancak artık kompozit malzemelerde de mevcutturlar.

Keskin Nesneler

Yerdeki keskin nesneler bir iş yeri tehlikesi oluşturur. Çivi veya vida gibi keskin nesneler, normal ayakkabı tabanlarını delebilir ve ayağınızı yaralayabilir. Delinmeye dayanıklı ayakkabı, keskin ve pürüzlü nesnelere basmanın tehlikelerinden korumak için orta tabanın içine yerleştirilmiş çelik veya kompozit bir plaka içerir.

Yuvarlanan Nesneler veya Makineler

Ayak koruyucular metatarsal bölge (ayağınızın üst kısmı) boyunca ek korumaya sahiptir. Ayağınızın üstüne bir şey düşürdüyseniz, ne kadar acıtabileceğini bilirsiniz. Metatarsal çizmeler, dönen nesnelerin veya makinelerin risk oluşturduğu çalışma ortamları için iyidir. Ağır makine, ağır yük veya tehlikeli koşulları içeren herhangi bir iş, metatarsal çizmelerin kullanılmasını gerektirebilir.

Soğuk

Soğuk koşullarda çalışmak, sıcak tutmak için giyinmek anlamına gelir ve ayakkabılarınız buna bir istisna değildir. Dışarıda çalışıyorsanız veya diğer soğuk koşullara maruz kalıyorsanız yalıtımlı iş botu bir zorunluluktur. Soğuğa karşı uygun şekilde yalıtılmamış ayaklar donma tehlikesi ve diğer soğukla ​​ilgili riskler altındadır.

Ayak Koruyucular ve Dayanıklılık

Suya dayanıklı deri botlar, nemin sorun olduğu ıslak koşullarda çalışırken popüler bir seçimdir. Dışarıda çalışmak, elementlere maruz kalmak anlamına gelir ve neredeyse her zaman sizi ıslanma riskiyle karşı karşıya bırakır. Ayaklarınızı kuru tutmak, onları soğuğa karşı korumaya yardımcı olur. Suya dayanıklı ayak koruyucular küf, çürüme ve mantar oluşumuna karşı korur.

Kaygan yüzeyler

Çok çeşitli endüstriler için kaymaz ayakkabı çeşitleri gereklidir. Sağlık çalışanları, mutfak çalışanları, bekleme personeli, sanayi işçileri, fabrika işçileri… Liste neredeyse sonsuzdur. Kaymaya dayanıklı ayakkabılar, düşmeye veya kazaya neden olabilecek kayganlığı azaltan bir tabana sahiptir.

Erimiş Metaller

Erimiş metallerle çalışmak büyük riskler taşır. Dökümhane ayakkabıları özellikle bu tür meslekler için yapılır. Bunlar, bu tür ortamların aşırı sıcağına karşı yalıtmak için tasarlanmıştır. Sıcak metallerin ayakkabının gözlerine takılmasını önlerler. Ayrıca, erimiş metal sıçramasının neden olduğu yanma durumunda sıklıkla kolay kayan bir tasarıma sahiptirler.

Elbette, doğru iş ayakkabısını alırken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör daha var. Kemerinizde ve ayak bileğinizde desteklenmiş hissettiğinizden, ayakta durup rahatça hareket edebildiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca tam oturduğundan emin olmak da isteyebilirsiniz.

Gevşek bir ayakkabı kendi başına bir iş tehlikesi oluşturabilir. Seçtiğiniz ayakkabıların her zaman şirketiniz tarafından belirlenen kurallara ve yaptığınız işin türüne uygun olduğundan emin olun. Ayaklarınızı iyi koruyun.

Çelik Burunlu Ayak Koruyucular

Tehlikelerin ve yaralanma olasılığının olduğu bir ortamda çalışıyorsanız, güvenlik ayakkabıları giymek zorunludur. Her gün güvenlik ayakkabısı giymekle görevlendirildiyseniz, uzun vadeli ayak sorunlarına neden olmamak için bunların doğru şekilde oturduğundan emin olmak önemlidir.

Burada sizin için doğru iş ayakkabısı modelini nasıl seçeceğinize ve bunları uzun süreli kullanım için nasıl doğru şekilde takıp boyutlandıracağınıza bir göz atacağız. Uyum, ne kadar güvenli olduklarını da etkileyebilir.

Çelik burun ayakkabı modelleri S2 olarak adlandırılan ürünlerdendir. Bu ürünün özelliği burnunun çelik plakayla kaplı olmasıdır. Bu sayede kullanan kişiyi ayağına alacağı darbeden korumaktadır.

İki kişinin ayağı tam olarak aynı değildir, bu nedenle hiçbir güvenlik ayakkabısı tam olarak aynı şekilde sığmayacaktır. Unutulmaması gereken önemli bir nokta, bir gün boyunca ayaklarınızın hafifçe şişmesidir. Bunu akılda tutarak, ayaklarınızın yayılması ve nefes alması için biraz fazladan boşluk bırakmayı düşünmelisiniz. Her türlü hava koşulunda çalışıyorsanız, soğuk aylarda ek yalıtım gerekebilir.

Cildi sıkı olan ayak koruyucuları satın almak, katmanları eklerken rahatsız oldukları anlamına gelebilir. Herhangi bir ayakkabıda olduğu gibi, uzun süreli giyime başlamadan önce onları doğru şekilde denemek önemlidir. Güvenlik botlarını denerken, her zaman günlük olarak giyeceğiniz aynı çorapları giyin, bu size ileride sizin için ne kadar rahat olabileceklerine dair daha iyi bir fikir verecektir. Ayrıca, tüm ayakkabılarda önerdiğimiz gibi, bunları günün ilerleyen saatlerinde denemek, ayağınızın gün içinde şişmesine izin vererek seçtiğiniz çiftin çok sıkı olma şansını azaltacaktır.

Bunun yanı sıra çelik burunsuz iş ayakkabısı seçenekleri de bulunmaktadır. Bu ürünler genel olarak tercih edilmez. Bu nedenle diğer ürünler daha popülerdir. Çelik burunlu ayakkabı fiyatları seçilen ürünün adedine ve özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Çelik Burun Çelik Taban Ayak Koruyucular

Çelik burun çelik taban iş ayakkabısı modelleri de ağır işlerde çalışan kişiler için önemli bir koruyucu ekipmandır. Bu modellere S3 de denilebilmektedir. Çelik burunlu ve tabanlı botlar ayakları düşen nesnelerden ve kompresyondan koruyan, ayak parmağında çelik bir takviye özelliğine sahiptir, bunlar tipik olarak alttan delinmelere karşı koruma için orta taban plakasına sahiptir. Çelik burunlu çizmeler, EN ISO 20345 güvenlik standartlarını karşılar ve sıkıştırma kuvvetinde en az 200 jul ve 15 kN darbelere karşı koruma sağlar.

Çelik taban çelik burunlu botlar, ayakları düşen nesnelerden ve sıkışmalardan koruyan, ayak parmağında çelik bir takviye özelliğine sahiptir, bunlar tipik olarak alttan delinmelere karşı koruma için orta taban plakasına sahiptir. Çelik burunlu çizmeler, EN ISO 20345 güvenlik standartlarını karşılar veya aşar ve sıkıştırma kuvvetinde en az 200 jul ve 15 kN darbelere karşı koruma sağlar.

Çelik Burun Çelik Taban İş Ayakkabısı Ayak Koruyucular 

Ayağınızın üzerine düşebilecek ağır nesneler ve zemindeki çivi gibi sivri nesneler gibi normal ayakkabılarınıza nüfuz ederek ayaklarınıza zarar verebilecek birden fazla potansiyel tehlike bulunduğundan, bir depoda çalışırken güvenlik ayakkabıları giymek önemlidir. EN ISO 20345: 2011, Avrupa genelinde güvenlik ayakkabısı standardıdır. Tüm koruyucu ayakkabılar, 200 jul darbeye karşı parmak korumalı olmalıdır.

Ayak Koruyucular Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kompozit burunlu güvenlik botları, çelik alternatiflerden çok daha hafiftir ve bu nedenle ağır olmayan botlar arayan yüksek performanslı çalışanlar için mükemmel bir seçimdir. Çelik burunlu bir bot, sıkıştırma kuvvetinde en az 200 joule ve 15 kN darbelere dayanabilir.

Tehlikelere karşı güvenlik gerektiren işler yaparken doğru güvenlik ayakkabılarını giymek çok önemlidir. Güvenlik botları giyerek ayaklarınızı korumak, ortaya çıkabilecek yaralanmaları önleyerek daha güvenli bir çalışma ortamı yaratabilir. Ayak koruyucular için seçim yaparken mutlaka bu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Bu ürünlerin yanı sıra çelik burun çelik taban çizme modelleri de bulunmaktadır.  Bu ürünler genellikle betoncuların kullandığı ürünler arasında yer almaktadır.

Siz de ayak koruyucular ve diğer ürünlerimize sitemiz üzerinden ulaşabilir, dilediğiniz ürünü anında satın alabilirsiniz.