Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Lavabo Bataryaları

Lavabo bataryası ürünleri banyolarda, mutfaklarda, inşaat alanında ve su ihtiyacının olduğu her türlü alanda kullanılır. Özellikle ev ve ofis gibi binalarda lavabo bataryası mutlaka bulunur.

Farklı özellikleri kapsamında yapı malzemeleri satan yerlerde bulunur. Piyasada çok sayıda farklı renk ve çeşitlerde lavabo bataryaları mevcuttur. Özellikle son dönemde modern tasarımlı bataryaların sayısı artmıştır. Daha çok bilinen ismiyle musluklar lavabolarda kullanılır.

Birkaç aygıtın bir araya gelmesiyle oluşur. Sıcak ve soğuk suyun bir arada kullanılmasını sağlayan bir araçtır. Lavabo bataryaları farklı markalarda satışa sunulur. Lavabo bataryası Artema en çok tercih edilen markalardan biridir. Bilindik markaların en önemli özelliği kaliteli olmalarıdır. Kaliteli ürünler kolay kolay arızalanmaz, uzun ömürlü kullanım sağlar. Batarya inşaat malzemeleri arasına da girmektedir.

Lavabo Bataryasının Genel Özellikleri Nelerdir?

Lavabo bataryası farklı marka ve modelleri farklı özelliklere sahiptir. Tasarımları ve modelleri değiştikçe genel özellikleri de değişiklik gösterir. Çift su girişli musluklar bulmak mümkündür. Genel özellikleri arasında filtreli olmaları da yer alır. Filtreler ara musluklar ile beraber verilir. Çıkış ucu uzunluğu ve yüksekliği satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylardan bazılarıdır.

Lavabo bataryaları teknoloji ile beraber gelişme göstermiştir. Tek dokunuşta enerji ve su tasarrufu sağlayan modeller de bulunmaktadır. Bu özelliği ECO MIND tuşu sayesinde yapmaktadır. Teknoloji ile beraber gelişen lavabo bataryalarında sıcaklık ve debi ayarları dokunmatik olarak ayarlanabilir. Genel olarak perlatörü gizli olan modellerde mevcuttur. Birim bar basınçtaki su akış miktarı da oldukça önemlidir.

Klasik Modeller

Lavabo bataryası modelleri genel olarak klasik modeller çerçevesinde satılır. Klasik lavabo bataryası modelleri teknolojik özelliklere çok hâkim değildir. Dokunmatik modeller son dönemde yaygınlaşmıştır ancak her yapı malzemesi satan yerde bu tarz modelleri bulmak mümkün değildir. Bar basınç değeri 3 bar şeklinde hesaplanır. 3 bar basınçta su akış miktarı dakikada yaklaşık 8 litredir.

Klasik modeller fiyat bakımından da her bütçeye uygundur. Dokunmatik modeller fiyat bakımından biraz daha fazladır. Klasik lavabo bataryaları arasında en çok tercih edilenlerden biri çıkış ucu döner borulu olanlardır. Batarya şeklinin dikdörtgen, kuğu gibi olduğu farklı modellerde mevcuttur. Tek gövdeli modellerde klasik modellerin başında gelir. Klasik modellerde genelde bir tane duş başlığı bulunur

Lavabo bataryası elektronik modelleri de bulunur. Bu tarz modellerde el değmeden suyun açılışı ve kapanışı gerçekleşir. Genelde toplu kullanım alanlarında yaygındır. Hijyenin daha da önemli olduğu noktalarda tercih edilir. Bu modeller su tasarrufu ile ekonomiye de katkı sağlar.

Lavabo Bataryaları Çeşitleri Neler?

Lavabo bataryası farklı çeşitlere sahiptir. Bu çeşitler hem tasarım hem de genel özellikleri bakımından farklılık gösterir. Lavabo bataryası ECA ve farklı diğer markalar kendi standartları çerçevesinde yeni modeller üretirler. Tek armatür delikli lavabo bataryası, çanak lavabo bataryası, 2 ya da 3 delikli lavabo bataryası, ankastre lavabo bataryası ve elektronik lavabo bataryası şeklinde çeşitleri sıralanabilir.

Bu çeşitlerden biri olan ankastre lavabo bataryaları mutfaklarda, banyo ve tuvaletlerde şık bir görünüm elde etmek için kullanılır. Kolay kullanım ve temizleme imkanları bulunur. Farklı renk seçenekleri ile satışa sunulan ankastre lavabo bataryası çift su girişli modelleri de mevcuttur. Sıva üstü ve sıva alt grubu şeklinde farklı 2 çeşide sahiptir.

Delikli Lavabo Bataryaları

Lavabo bataryası delikli modelleri en çok tercih edilenlerden biridir. Pek çok markada bulunan model krom, gümüş, bakır ve altın gibi renklerde satışa sunulur. Özellikle akıcı ve organik formları tüketiciler tarafından tercih edilmesini sağlar. Köşeli ve silindirik olmak üzere farklı formları bulunur. Delikli modeller tek, ikili ve üçlü olmak üzere üçe ayrılır.

İkili ve üçlü modellerde fonksiyonel bakımdan işlevselliğini ortaya koyar. Üretim aşamasında silindirik ve köşeli çizgiler bir araya getirilir. Lavabo bataryaları en ucuz fiyatları ile online mağazalardan satın alınabilir. Online ve normal mağazalarda her türlü modelde lavabo bataryası bulunabilir. Tek, çift kumanda ya da avuç içi kumanda kollu modeller biraz daha pahalıdır.

Duvar ve Tezgâh Tipi Bataryalar

Lavabo bataryası duvar ve tezgâh tipi olmak üzere ikiye ayrılır. Lavabo üstünde kullanılan bataryalar duvara monte edilir. Montaj sonunda bataryanın neredeyse tamamı görülür. Bağlantı ağzı eksenleri genelde yerden 110 cm yükseklikte monte edilir. Lavabonun yerden 80-85 cm yukarıda olması sağlanır. Ankastre modellerine nazaran batarya ve lavabo arasında yeterli boşluk olur. Bu yüzden oldukça kullanışlıdır.

Tezgâh tipi bataryalarda tezgâh üstüne monte edilir. Set üstü lavabolarda tercih edilir. Bu bataryaların en belirgin özellikleri uzun ayaklı olmalarıdır. Genelde suyun çıkış ucu yüksekliği de 22 cm’dir. Tezgâh tipi bataryalar kısa bacaklı oldukları için standart batarya olarak da kullanılır. Lavabo bataryası tamiri de diğer türlere nazaran daha kolaydır.

Lavabo Bataryaları Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lavabo bataryası yapı malzemeleri satan yerlerden alınabilir. Satın alım noktasında mutlaka bazı faktörlere dikkat edilmelidir. Lavabo bataryası satın alırken tasarım, kullanılacak mekânın dizaynına uyumu dışında kalitesine ve kullanım ömrüne de

dikkat edilmelidir. Lavabo bataryası ya da diğer adıyla armatürü gün içinde defalarca kullanıldığı için leke tutmayan malzemeden üretilmelidir. Yoksa su damları kaplamasını kısa sürede bozar. Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kullanılacak lavabodur.

Bataryanın kalitesini etkileyen en önemli faktörlerden biri üretiminde insan sağlığına zarar vermeyecek bileşenlerin kullanıyor olmasıdır. Bir diğer faktör ise içinden geçen suya karışmayan ve kronik metal zehirlenmesine yol açmayan alaşımların kullanıyor olmasıdır. Şantiye malzemeleri ve krom kaplı bataryalar kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmelidir. Lavabo bataryaları fiyat listesi de bu özellikler neticesinde değişir.

Lavabo Bataryası Nereden Alınır?

Hırdavat kilit, menteşe, tel, çivi gibi metal eşya anlamına gelir. Lavabo bataryası hırdavat malzemeleri satan yerlerden alınabilir. Genelde profesyonel inşaat ve yapı sektörleri için malzeme yer alır. Nalburlara göre hırdavatçılarda daha teknik malzemeler bulunur. Lavabo bataryası dışında yedek parçalar, akü ve takviye cihazları, bahçe el aletleri, boya tabancaları ve sistemleri bulunur.

Lavabo batarya çeşitleri nalbur gibi yerlerden de alınabilir. Nalbur sanayi makinesi, vida, çekiç, kontrol kalemi, yan keski, kargaburun gibi malzemelerinin satışını yapar. Bir evde olması gereken tüm tamir malzemelerini içinde barındırır. Nalbur İstanbul lavabo bataryası satın alabileceğiniz yerlerin başında gelir. Fakat dokunmatik gibi farklı modelleri bulmak zordur. Nalbur toptan ürün satışı da yapmaktadır.

Lavabo Bataryaları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Lavabo bataryası inşaat malzemeleri satan yerlerden de alınabilir. Şantiye alanında işleyişin doğru ilerleyebilmesi için uygun malzemelerin kullanılması gerekir. Lavabo bataryası inşaat malzemesi olarak geçmez ancak bu tarz ürünlerin satıldığı yerlerde bulunabilir. Satın almadan önce fiyatları da öğrenilebilir. Lavabo bataryası fiyatları marka, kalite, tasarım, renk gibi faktörler doğrultusunda her yerde değişiklik gösterir.

Şantiye malzemeleri toptan olarak da satın alınabilir. Ahşap, alçı, alüminyum, boru, çimento, demir, çelik, hazır beton, kireç, seramik, tuğla ve kiremit şantiye malzemelerinden bazılarıdır. Çimento, kireç, demir ve çelik en çok kullanılan malzemelerdir. Tüm bu malzemelerin de kendi içlerinde farklı çeşitleri bulunur. Lavabo bataryası da kendi içinde farklı türlere ayrılır.