x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Filtreleme Kapat
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat Aralığı
Sıralama Kapat
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Toptan Satış Bölümü

Toptan satış bölümü, gelişmekte olan sektörleri de içine alan, birçok sektörün sunduğu ürünlerin tek tek satılması değil, toplu halde bir kereden fazla ürün satması anlamına gelen bölümdür. Özellikle de e-ticaret olarak ifade edilen internet üzerinden satış pazarında çok büyük bir yere sahip olan toptan satış bölümü, bu anlamda büyük kar payına sahiptir.

Toptan satış bölümü; kampanya ya da indirimler gibi cezbedici atılımlar yaparak, satış grafiğini olumlu yönde değiştirebilmektedir. Bunun sonucunda, toptan satış yapan da, söz konusu ürünlere ihtiyacı olan tüketiciler de kazançlı çıkmaktadır.

Toptan Satış Nedir

Toptan satış, bir kategoriye ait ürünlerin, ihtiyaç duyan tüketiciye yüklü miktarlarda satılması olarak ifade edilebilir. Toptan satış bölümü, perakende satışa kıyasla daha düşük kar payına sahip ancak, yüklü miktarlarda satış yapıldığından pazarın büyük bir bölümüne hâkimdir.

Toptan ve perakende satış bölümü ile alakalı konulara kısaca değinilerek, bilgi edinmenizi sağlayacak ilgili yazımızda; toptan ve perakende satışın tanımı, toptan satışın avantajları anlatılarak, bu yönde fikir edinilmesine yardımcı olacaktır. Toptan satışın bu noktada oldukça kar getirdiği ve tüketici için de avantajlı olduğu görülmektedir.

Perakende Satış Nedir

Perakende satış, toptan satış tanımının tam tersi olarak; bir sektörde kategorize edilmiş ve edilmemiş ürünlerin, tek tek satışı ile ilgilenen satış yöntemi olarak ifade edilmektedir. Perakende satış yönteminde ürünler, direkt olarak alıcı ile buluşmaktadır. Doğrudan iletişim kurularak satış yapılan söz konusu yöntemde kar payı yüksektir.

Perakende satış, alınacak ürünler yüklü miktarda ise alıcı için zarar anlamına gelmektedir. Örneğin; şantiye alanındaki çalışanlar için yüklü miktarda battaniye alımının perakende olarak yapılması, oldukça pahalı bir yöntem olabilmektedir. Toptan satış bölümü, bu noktada yüklü miktardaki ürün alımı için seçilebilecek en ekonomik yol olarak ifade edilebilmektedir.

Toptan Satış Bölümü İnşaat Malzemeleri

Toptan satış bölümü, iş için ihtiyaç duyulan ürünlere uygun fiyatlar ile sahip olma şansını sunmaktadır. Özellikle inşaat alanlarında birçok malzeme için başvurulan toptan satış bölümü, ürünü direkt olarak tüketiciler ile buluşturamaz. Perakende satış yönteminin direkt tüketiciler ile buluşmasına karşın, toptan satışta alınan ürün bir dağıtıcı sayesinde üçüncü taraf olarak ulaştırılmaktadır.

İnşaat malzemeleri için de toptan satış tercih edilmektedir. Kolay ulaşılabilirlik ve perakende alıma göre oldukça ekonomik olması, tüketiciye ürün ulaştırmak isteyen alıcının, atacağı en doğru adım olarak tanımlanabilir.

Toptan Satış Bölümü İçin Uygun Olan Şantiye Ürünleri

Toptan satış bölümü için toptan alındığında daha uygun olacak inşaat malzemeleri, uzun bir liste olarak sıralanabilmektedir. Ekonomik olması sebebi ile toptan satışa yönelim, şantiye alanı için çok daha önem kazanmaktadır. Söz konusu alanda kullanılacak iş ile ilgili ürünler dışında, çalışanların barınma gibi ihtiyacı için gerek duyduğu ürünler de, toptan satış bölümü kapsamı içinde sayılabilir. Yapı malzemesi, iş güvenliği için ihtiyaç duyulan; eldivenler, baretler gibi ürünler de toptan satış çerçevesi içerisindedir.

Toptan satışa uygun olan şantiye malzemeleri toptan; işçi eldivenleri, tüp formunda köpükler, silikonlar, nitril eldivenler gibi ürünler, toptan satış bölümünde karşınıza çıkacak ve kolaylıkla alım yapacağınız ürünlerdir. Bunun yanında, çalışanların şantiye alanında barınma ihtiyacının giderildiği düşünülür ise battaniye, yorgan, yastık gibi ürünler de toptan alım yapılabilen ürünler arasında gösterilebilmektedir.

Toptan Satışın Avantajları

Toptan satış bölümü, birçok avantaj sağlamaktadır. Yüklü miktardaki ürünlere çok uygun fiyatlar ile sahip olma şansı, toptan satış ile mümkün olmaktadır. Direkt olarak tüketiciye değil, perakende satış yapan yerlere toptan ürün verildiğinden, satış yoğunluğu artarak memnun edici bir grafik oluşturmaktadır. Şantiye malzemeleri de bu anlamda toptan satışa en uygun sektörlerden biridir. Toptan satışta ürünü alan firma, yüklü miktarda siparişi defalarca tekrarlayabilir, bu sayede toptan satış firması, oldukça hızlı bir satış gerçekleşmesi avantajını yakalayabilmektedir.

Hırdavat malzemeleri toptan satış ile tüm şantiye malzemeleri toptan satış yöntemiyle alınabilmekte ve sipariş daha sonra kolayca tekrarlanabilmektedir. Toptan satışın hem satış hem alış yapan taraflarca birçok avantajı vardır. Nalbur İstanbul şeklinde arama yaparak, hem İstanbul şehrinde mevcut olan söz konusu malzemeleri alabileceğiniz yerleri tespit edebilir hem de ilgili yazımıza ulaşarak, bu anlamda bilgilere erişebilirsiniz.

Toptan Satış İle Perakende Satış Arasındaki Farklar Nelerdir

Satış modelleri, toptan ve perakende olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Bu modeller içinden seçim yaparken; hangi ürünün ne için alınacağı, ne miktarda ihtiyaç duyulduğu, devamlılığının olup olmayacağı gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Toptan satış bölümü, yüklü miktarlardaki siparişleri uygun fiyatlar ile sunarken, perakende satışta ise tek tek ürün alma imkânı bulunmaktadır. Perakende satışta müşteri ilişkileri çok önemlidir. Ürünü satmak için pazarlama yöntemleri, görsel düzenleme, vitrin gibi unsurlar, perakende satışın vazgeçilmez parçaları olarak ifade edilebilir. Toptan satışta ise ürünler perakende sektöründeki firmalara satıldığından, müşteriler ile doğrudan iletişim yeteneği ve diğer unsurlar, bu noktada önem arz etmemektedir.

Toptan satışta direkt tüketici ile muhatap olma şansı yoktur. Yüklü miktarda ürünü toptan alan firmalar, üçüncü adım olarak tüketiciye ulaşmaktadır. Bu süreçte hızlı bir

satış şekli gerçekleşmektedir. Hırdavat ürünlerinin toptan satışı ile oldukça fazla miktarda satış yapılması, şantiye alanları için büyük bir artı olarak sayılabilmektedir. Perakende satış yönteminde ise, tek tek ürün satışı yolu izlenir. Yüklü miktarda alım yapılacak ise bunun perakende yöntem seçilerek yapılması, bütçeyi oldukça sarsacak yanlış bir adımdır.

Toptan Satış Bölümü Detayları

Toptan satış bölümü ile ilgili detay verilecek olur ise, özellikle internet satışı olarak adlandırılan e-ticaret yöntemiyle çok büyük kar marjına ulaşabilme imkanları olduğu söylenebilir. Toptan satışta sipariş alındığında ürünlerin hazırlanması sebebi göz önünde bulundurulur ise elde ürün kalması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu da toptan satış avantajları arasında gösterilebilmektedir.

Perakende sektöründeki gibi müşteri ilişkilerinin önemli olmadığı toptan satış bölümü, tüketiciler ile direkt iletişime geçmediğinden, avantajlardan biri olarak sayılabilmektedir. Nalbur olarak ifade edilen yerlerde istenen yapı malzemelerinin bulunmasının yanı sıra, toptan ürün alımı da yapılabilmektedir. Nalbur toptan şeklinde arama yaparak, ürünlere ve ilgili yazıya ulaşabilir, bu noktada merak ettiklerinizi öğrenerek doğru adımlar atabilirsiniz.

Toptan Satış Bölümü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Toptan satış bölümü, perakende sektörünün her zaman karşılayamayabileceği miktarlarda ürün tedarik etme konusunda başarılı olmasının yanı sıra, fiyatları da uygun tutarak bütçeyi sarsmamaktadır. Oldukça ihtiyaç duyulan bir amaca hizmet eden toptan satış, bu yönde büyük miktarlardaki siparişleri kolaylıkla karşılayabilmektedir.

Toptan satış bölümü, her yönü ile birçok ihtiyaca cevap olacak şekilde konumlanmıştır. Toptan satışta perakende satışta olduğu gibi pazarlama stratejileri, ürünü güzel göstererek satışları arttırma çabasına gerek olmamaktadır. Bu noktada da kolaylığa sahip olan toptan satış, ürünlerin bilinerek sipariş verilmesi dolayısıyla, hızlı satış ve sipariş tedarik süreçleri doğrultusunda tamamlanmaktadır. Satın alım kararı verildiğinde, toptan satış avantajları her yönü ile ele alınmalı ve eksiler artılar tartılmalıdır. Bunun sonucunda artıların fazla olduğu görüldüğünde, yüklü miktarlardaki siparişler için, bu satış kanalı güvenle kullanılabilir.