x
Türkiye'nin En Büyük Şantiye Malzemeleri Tedarik Merkezi
Menüyü Kapat
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Menüyü Kapat
Baret
23 / 05 / 2023

Baret

Baret işçilerin iş kazası yaşama riskinin yüksek olduğu bölgelerde kullandığı kafa koruyucu bir ekipmandır. Bunun yanı sıra riskli bölgelerde baret kullanımı mecburidir. Bu nedenle her şantiye alanında bulundurulması ve işçilerden mühendislere herkesin kullanması gereken bir ekipman olmasıyla dikkat çekmektedir.

3m baret de kafaya gelebilecek olan herhangi bir darbeye karşı koruma sağlamaktadır. Bu baretler sertifikalı ve belgeli olmak zorundadır. Belli başlı testlerden geçirilen bu baretler, işçilerin ve şantiye çalışanlarının güvenliğine yönelik olarak üretilmektedir.

Baret fiyatları seçilen ürünün özelliklerine ve adet sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle her ihtiyaca uygun baretleri bulmak mümkündür. Bu baretler kadın ve erkek şantiye alanı çalışanları için uygun olmalarıyla dikkat çekmektedirler.

Baret Renkleri

Baretler şantiye alanı çalışanlarını korumak amacıyla tasarlanmalarının yanı sıra farklı renklere sahiptirler. Her baret rengi şantiye ya da başka zorlu çalışma koşullarında farklı alanları temsil etmektedir. Baret renkleri sarı, kırmızı, beyaz, turuncu, mavi ve yeşil olmak üzere 6 farklı seçenekle kullanıcıya sunulmaktadır.

Baret Renklerinin Anlamı

Beyaz baret üst düzey yöneticiler, mühendisler ve ziyaretçiler tarafından kullanılmaktadır. Sarı baret rengi işçi ve personel tarafından kullanılmaktadır. Kırmızı baret ise yangın savunma personelinin yanı sıra kalite kontrolcülerin kullandığı bir çeşididir.

Turuncu baret ise saha yöneticisi ve usta başının kullanmış olduğu bir türdür. Bir diğer renk olan mavi ise bakım grubunun kullandığı bir baret çeşididir. Yeşil baret ise

CE belgeli mühendis baret modelleri de oldukça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu baret modeli tamamen iş güvenliği esas alınarak üretilmiştir.  Bunun yanı sıra iş güvenliği testlerinden geçmiş bir baret modelidir.  Kullanıcının konforu hedeflenerek üretilen bu baret modeli, zorlu kış şartlarına da uyum sağlamaktadır. Aynı zamanda havalandırma sağlayacak şekilde dizayn edilmesiyle öne çıkan bir baret modelidir. Bir diğer dikkat çeken detay ise mekanik testlerden geçmiş olmasıdır.

Baret Fiyatları, Modelleri ve Özellikleri

3m baret fiyatları genel olarak üreticilerin belirlemiş olduğu standartlara göre şekillenmektedir. Bu baret modelleri, tamamen seçilen ürünün kalitesine ve adedine göre değişim göstermektedir. İş sağlığı ve güvenliği şantiye alanlarında önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. İşçilerin veya şantiye alanında görev yapan üst düzey yöneticilerin olası tehlikelere karşı güvenlik önlemlerini alması gerekmektedir. İş güvenliği baret ile desteklenmektedir.

Siz de istediğiniz bütün ürünlere sayfamız üzerinden bakabilir, dilediğiniz herhangi bir ürünü anında satın alabilirsiniz.